Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

KOKLE

 
Reitings 193
Reģ: 05.06.2013
Pār mani pēkšņi nāca atklāsme - es gribu spēlēt kokli, man vajag spēlēt kokli.
Tā pēkšņi - it kā būtu saprausi ceļu, kas man ejam un kā to noiet.
Ir tikai viena, nu labi - vairākas, problēmas. Man nav ne kokles, ne saprašanas no kuras puses ķerties klāt.
Ar ko sākt - ar kokles iegādi? Bet ja sajēgas nekādas?
Vai tā manā galvā ir tikai tāda naiva ilūzija, ka es tā pēkšņi varu iemācīties šo apbrīnojami dvēselisko instrumentu spēlēt vai tas tiešām ir reāli?
Neteikšu, ka esmu galīgi nemuzikāla, bet man noteikti nav Dieva dots muzikanta talants.
Es zinu, kas ir google un ko tā piedāvā, bet gribu parunāties ar kādu koklētāju.
Ja nav vēlme komentēt šeit - gaidu arī vēstules. Ļoti gaidu.
Mani interesē viss - pieredze, padomi, ieteikumi, sajūtas, domas un pārdomas.
Paldies!
19.05.2015 16:33 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Kādu kokli vēlies spēlēt? Etnogrāfisko vai koncertkokli?

Visprātīgaākais būtu aizčāpot līdz tuvākai mūzikas skolai un uzjautāt pēc kokles skolotājas. Tad vai nu sarunāt privātstundas, vai iestāties mūzikas skolā.
19.05.2015 16:38 |
 
Reitings 193
Reģ: 05.06.2013
Neon, es vairāk lūkojos etnogrāfiskās kokles virzienā, bet šis jautājums vēl ir diskutējams.
Rītdien izņemšu bibliotēkā grāmatu "Kokle un koklēšana Latvijā". Varbūt pastudējot to mana šī brīža ilūzija varētu kļūt reālāka un saprotamāka man pašai.
19.05.2015 16:47 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu etnogrāfiskā kokle ir elementāra... Un arī cenas ziņā - ne tik dārga. Koncertkokles ir smagas, lielas, dārgas un tur tiešām ir nopietni jāmācās.

No grāmatas jēgas nebūs, ja tev nav neviena, kurš varētu praktiski parādīt, kas darāms. Meklē cilvēku, kurš spēlē kokli. Visvieglāk, kā jau teicu - mūzikas skolās tādu atrast. Pašu instrumentu vari ņemt nomā (citreiz mūzikas skolas to piedāvā). Pirkt vajadzētu tad, kad skaidri zināsi, ka gribi nopietni pie tā piestrādāt un varbūt piedalīties kaut kādos ansambļos un koncertos.
19.05.2015 16:51 |
 
Reitings 2051
Reģ: 29.01.2009
Kā jau neons teica, vislabākā opcija ir sameklēt cilvēku, kas spēlē kokli un parunāties - varbūt tepat cosmo ir kāda meitene, kas spēlē, un var ar tevi sazināties :) Es, piemēram, labprāt aprunātos ar kādu meiteni, kas spēlē čellu! (l)
19.05.2015 17:02 |
 
Reitings 193
Reģ: 05.06.2013
Katra, es ceru, ka kāda burvīga koklētāja izlasīt šo ziņu un nolems, ka ir ieinteresēta sarunai ar mani. Un arī Tev veiksmīgi īstenot to, ko vēlies! Čells arī ir burvīgs instruments! :)
19.05.2015 17:52 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!