Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

IT studijas.

 
Reitings 126
Reģ: 16.02.2015
Labvakar!

Tad nu tā, pēc ilgām un garām pārdomām esmu nolēmusi, ka vēlos atkal studēt. Jau tad, kad pēc vidusskolas gāju studēt, bija doma par studijām IT jomā, bet nobijos un nodomāju, ko tad nu es tur darīšu starp tiem visiem datortārpiem, diez vai kaut ko tā īsti iemācīšos un sapratīšu, negribējās būs viduvējībai tajā jomā, tādēļ nolēmu nemaz IT lauciņā savu kāju nespert.
Bet. Pagājuši ir daži gadi, viena izglītība ir kabatā un no septembra atkal vēlos studēt. Un nu vēlos iet uz IT. Bet ir doma pretendēt uz budžeta vietu. Tad nu man jautājums tām meitenēm, kuras studē vai ir studējušas IT un tikušas budžetā- kādi jums apmēram bija CE rezultāti un kādas atzīmes? Saprotu, ka katru gadu nāk cilvēki ar citādākām atzīmēm, līdz ar to tas, kas vienā gadā tiek budžetā, nākamajā jau varētu palikt aiz strīpas. Bet tomēr- aptuveni, es vēlos saprast, vai vispār varu pretendēt uz budžetu. It kā jau visur tikai skandina, ka IT daudz budžetu vietu, bet man kaut kā liekas, ka daudz arī uz turieni iet un tajās budžeta vietās ir jātiek.
Un nākamais jautājums- kuru skolu ieteiktu? Esmu nosliekusies par labu RTU, bet tuvāk mājām būtu LLU- kā diez ir, es tikai esmu iedomājusies, ka LLU šajā jomā nebūtu pareizā izvēle vai tā tiešā varētu būt?
18.05.2015 22:39 |
 
Reitings 100
Reģ: 01.03.2015
Es studēju LU, līdz ar to laikam tev īsti palīdzēt nevarēšu. Bet, ja esi nolēmusi izvēlēties starp RTU vai LLU, tad es teiktu, ka vismaz šajā jomā RTU varētu būt priekšrocības pār LLU. Par budžeta vietām gan neko nezinu.
18.05.2015 22:48 |
 
Reitings 272
Reģ: 17.05.2014
Es gan IT nestudēju, bet man tuvs cilvēks gan, tūliņ jau beigs un visus gadus ir bijis budžetā :) Neteiktu, ka viņam bija baigi labie rezultāti un atzīmes, arī slikti nebija, bet gan pa vidam. Un tieši LLU, kāpēc tu esi iedomājusies, ka nebūtu pareizā izvēle?
18.05.2015 22:49 |
 
Reitings 276
Reģ: 06.09.2014
Rtu ir 3 gadi, Lu 4 gadi, Llu arī laikam 4.
Rtu izbaudīsi to ko katrs Rtu students- matemātiku, fiziku uc. jaukumus ko daudziem grūti nolikt.Tātad grūtos priekšmetus kas attīsta loģiku, bet paši par sevi nav īpaši praktiski pielietojami. Lu ir kaut kas pa vidu,gan teorija gan pielietojamas zināšanas, ir prakse. Llu ir diezgan viegli, pasniedzēji pielaidīgi. Budžeta vietu visur ir diezgan daudz, ar vidējiem līmeņiem var tikt iekšā, jo daudzi bēg no IT kā no uguns.
18.05.2015 22:51 |
 
Reitings 126
Reģ: 16.02.2015
fuzzyLogic, es vēl par visiem simts neesmu nolēmusi par labu kādai uni, tādēļ, ja Tev ir kas stāstāms par studijām LU, tad labprāt palasīšu. Kādas studijas kopumā- interesantas/noderīgas/garlaicīgas?
18.05.2015 22:52 |
 
Reitings 126
Reģ: 16.02.2015
J, par LLU vienmēr no visiem, kas tur studējuši vai beiguši, esmu dzirdējusi, ka tur studijas ir vieglākas kā RTU vai LU, tādēļ arī tā iedomājos. Bet es jau nezinu, varbūt kļūdos. :-)
18.05.2015 22:54 |
 
Reitings 276
Reģ: 06.09.2014
Vēl labas IT programmas ir Ventspilī un Vidzemes augstskolā Valmierā, dažos aspektos varētu būt labākas par Lu un Rtu, tik nepateikšu kā ar budžeta vietām.
18.05.2015 22:54 |
 
Reitings 276
Reģ: 06.09.2014
Lai kur studētu, daudz būs jāapgūst pašmācības ceļā. Programmēt universitātē neiemāca.
18.05.2015 22:55 |
 
Reitings 126
Reģ: 16.02.2015
Paldies, lionela, par komentāru.
Es atkal, cik klausos, daudzi pēdējā laikā domā tieši iet uz IT, bet nu lielākā daļa no tiem tādēļ, ka lielo piķi grib pelnīt, citi tādēļ, ka daudz budžetu vietu, līdz ar to esmu sabaidījusies, ka man tie visi aizsoļos priekšā un budžets man aizies gar degunu. Visvairāk jau baida mani CE rezultāti matenē, kaut arī gada atzīme ir normāla.
18.05.2015 22:57 |
 
Reitings 191
Reģ: 07.03.2015
ir jābūt kārtotam informātikas eksāmenam, lai tiktu RTU uz IT? man nav kārtots, bet plāns ir līdzīgs kā autorei - gribas to IT izstudēt, ko iepriekš nesanāca
18.05.2015 22:57 |
 
Reitings 126
Reģ: 16.02.2015
Ar mācīšanos pašmācības ceļā es domāju, ka problēmām nevajadzētu būt, jo patiešām no sirds vēlos visu par un ap IT apgūt, tas nav tā, ka tikko esmu izlīdusi no vsk, nezinu kur iet, un tad nu iešu kaut kur, nezin kur. Tā kā, ja neapraušos septembrī pēkšņi saprotot, ka esmu iebraukusi auzās ar vēlmi studēt IT, tad visam vajadzētu būt labi.
18.05.2015 23:01 |
 
Reitings 272
Reģ: 17.05.2014
Es nezināšu, kā ir RTU vai LU, bet arī LLU, vismaz 2.kursā, ir grūti un daudz jo daudz jāiemācās un jāpagūst. Principā pirmā kursa otrā puse un 2.kurss ir grūtākie, kad daudzi arī atkrīt, jo nepavelk.
18.05.2015 23:02 |
 
Reitings 126
Reģ: 16.02.2015
Skatījos un nekur neredzēju, ka vajadzētu informātikas eksāmenu, man arī tas nav kārtots.
18.05.2015 23:04 |
 
Reitings 10
Reģ: 28.09.2013
seveneleven, nav obligāti jābūt eksāmenam informātikā nokārtotam, lai tiktu RTU (http://www.rtu.lv/content/view/334/684/lang,lv/)

Ja eksāmenu atzīmes bija kaut cik labas, tad problēmām iekļūt budžetā, manuprāt, nemaz nevajadzētu būt

RTU visgrūtākais ir pirmais kurss un daļēji arī otrais kurss, kurā arī liela daļa tieši izkrīt, bet parasti izkrīt sava slinkuma dēļ, tā kā ja esi apņēmusies, tad problēmām nemaz nevajadzētu būt mācoties IT RTU

RTU, manuprāt, arī ir laba lieta, ka vairāk vai mazāk pirmos divus kursus visiem mācības notiek kaut cik kopā (tas ir programmētājiem, IT un datortehnikas programmām), kā rezultātā tiek iegūts ieskats visās jomās, un ja ir vēlme, tad otrā kursa beigās var nomainīt programmu
18.05.2015 23:10 |
 
Reitings 276
Reģ: 06.09.2014
Lai tiktu jābūt centralizētajiem eksāmeniem, tas ir galvenais kritērijs. Pieņemu ka ar B vidēji vajadzētu tikt iekšā. Kaut kur jābūt iepriekšējo gadu uzņemšanas statistikai, pameklēt un papētīt punktus varētu būt noderīgi.
18.05.2015 23:10 |
 
Reitings 191
Reģ: 07.03.2015
super, paldies, meitenes (l)
nākamgad varbūt būs japamēģina iestāties. tagad jāpakrāj pieredze patreizējā nozarē
18.05.2015 23:13 |
 
Reitings 191
Reģ: 07.03.2015
vispār jocīgi - matemātikā un fizikā vai svešvalodā, ar svešvalodu tak var izbraukt cauri mierīgi, nemaz nekārtojot to fiziku, kas man pašai bija klupšanas akmens vidusskolā. :D
18.05.2015 23:15 |
 
Reitings 100
Reģ: 01.03.2015
Bija lietas, kuras man nepatika (automātikas kurss, kas ir nepieciešams, jo māca domāt, bet ir nenormāli garlaicīgs un kaitinošs kurss), bet tām vienkārši jāizrokas cauri (man pirmajā kursā bija drausmīga angļu valodas pasniedzēja, kuras nenormālais akcents joprojām palicis atmiņā :D). Pasniedzēji - kā nu kurš, kopumā ir stingri, bet kompetenti un saprotoši. Man sākumā programmēšanu mācīja premjeres Straujumas (bijušais) vīrs. Šausmas uz visu mūžu, bet zināšanas ir. :D Ja tā nopietni, man LU vienkārši patīk kā universitāte, kur mācīties.
Man arī liekas, ka LU, salīdzinājumā ar RTU, ir mazāk matemātikas. Nav jau tā, ka nav vispār, bet ir tieši tā, kā te jau minēja - pa vidu. Man, godīgi sakot, liekas, ka tā ir labāka pieeja - nevajag tikt nokrautam ar to matemātiku. Es pazīstu cilvēkus, kuri izstudējuši datorzinības arī RTU un es nemācēšu teikt, ar ko tieši atšķiras abu universitāšu beidzēji (ja nu vienīgi varbūt LU ir vispārīgākas studijas). Ja tā nopietni, man LU vienkārši patīk kā universitāte, kur mācīties. Un iekšā tikt bija piece of cake (nu labi, man bija labas sekmes, bet mums toreiz bija ~200 budžeta vietu... tur tika arī tie, kuriem sekmes ir stipri viduvējas).

Lai nu kā, lai arī ko tu izvēlētos, uzsvēršu to, ka galvenais ir gribasspēks un motivācija mācīties - jebkur taču varēsim atrast ko garlaicīgu vai grūti risināmu, ir īpaši šajā jomā, taču jāatceras savs mērķis. (:
18.05.2015 23:15 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
The Greatest, pietiek ar latviešu valodu, svešvalodu un matemātiku. Fiziku lielākā daļa uzskata par bonusu, tā Tev būs vajadzīga.
Vispār nav tik traģiski. Ja ir puslīdz ok līmenis matemātikā un divi labi valodu eksāmeni, domāju, ka izredzes Tev ir. Bet, kā jau te minēja, ļoooti daudz būs jāmācās pašai. Lai gan, ja tiešām interesē, tad ar to problēmu nav :)
Matemātika vēlāk tā arī nenoderēs, bet fizikai tomēr ir arī praktisks pielietojums. Protams, atkarīgs no tā, kādā virzienā aiziesi.
Par to, vai spēsi būt labāka par tiem datoržurkām, kas tur būs, nedomā. Ja dari to sevis dēļ, pārējais sanāks pats no sevis. :) Ja algas dēļ, vai tādēļ, ka moderni - briļļainie Tevi knābās par to, ka esi sieviete, diploms nāks kā murgs un darbu tajā jomā tā arī nedabūsi.
18.05.2015 23:16 |
 
Reitings 276
Reģ: 06.09.2014
IT zināšanas noder visur, tāpat kā jebkuru jomu (ekonomika, psiholoģija) var savienot ar it
Spēks jau veidojas tieši tajā mijiedarbībā
18.05.2015 23:16 |
 
Reitings 276
Reģ: 06.09.2014
Un par darba iespējām vispār nav jāsatraucas, un ko par Tevi domās briļļainie fanātiķi- ne tik.
18.05.2015 23:18 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits