Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Piedāvāt sevi darba devējam?

 
Reitings 7
Reģ: 06.05.2015
Čau meitenes!

Jautājumi tām, kuras, meklējot darbu, ir pašas gājušas pa taisno uz darba vietu un piedāvājušas sevi darba devējam, kaut arī tur nav neviena izsludināta vakance.
Ko jūs teicāt? Jūs atdevāt dokumentus reģistratoram jeb meklējāt pa taisno priekšnieku? Jūs devāt tikai CV vai izveidojāt arī motivācijas vēstuli? Ja motivācijas vēstuli, tad uz kādu amatu pretendējāt?
Padalieties lūdzu ar savu pieredzi.
06.05.2015 10:39 |
 
Reitings 7
Reģ: 06.05.2015
up!
06.05.2015 10:58 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Reģistratoram, domāju, maz jēga atdot pliku CV. Lielāku iespaidu atstāsi, ja iesi pie priekšniecības vai personāldaļas (atkarīgs no uzņēmuma lieluma). Ja nepretendē uz konkrētu amatu, bet aptuveni (tev taču ir noajusma, ko tu taja uzņēmumā varētu darīt, nav taču pofig, vai grīdas mazgāt, vai būt par direktora vietnieci), tad uzraksti motivācijas vēstuli tā drusku vispārīgāk.
06.05.2015 11:02 |
 
Reitings 28
Reģ: 01.09.2014
Pamatā būtu jāsaprot uzņēmuma struktūra, lai zinātu pie kā griezties ar savu kandidatūru. Ja uzņēmumā ir nodaļa vai atbildīgas personas par personālu & atlasi, tad viens no variantiem ir tēmēt tur, otrs ir izpētīt uzņēmuma mājas lapu, dažkārt ir redzēts ka norādīts, pašlaik vakanšu nav, bet atsūti mums savu CV, iespējams Tu mums būsi nepieciešam(-s/-a). Sanāk tāda laimes spēle šaut ar acīm ciet.
06.05.2015 11:04 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Man nav tāda pieredze, bet ja es tā darītu, tad sūtītu epastu nevis klātienē meklētu nu kuram tad iedot to cv.
06.05.2015 11:06 |
 
Reitings 7
Reģ: 06.05.2015
Uzņēmumā uz kuru tēmēju ir norādīts, ka vari atsūtīt savu CV un pieteikumu, kaut nav vakances. Tā būtu necieņas izrādīšana ja tomēr dotos turp?
06.05.2015 11:13 |
 
Reitings 7
Reģ: 06.05.2015
up
06.05.2015 11:25 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Kāpēc tu tā raujies uz klātienē nodot cv?
Tā nebūtu necieņa, bet gan iespējams tīri laika kavēšana. Bet kas zina, var arī paveikties.
06.05.2015 11:31 |
 
Reitings 1230
Reģ: 30.01.2015
Kanti
Esmu ta darijusi, bet gan arzemes. Bet fakts paliek viens.
Pieej pie reception un saki, ka Tevi sauc tā un tā, saki ka meklē darbu, varbut jusu uzņemuma ir kads pieejams amats un vai reception var pasaukt kādu atbildigo ar kuru vari parunat!Ja uznemuma bus personala dala tad vinus pasauks. Protams motivacijas vestule ir liels pluss, tapec ja gribi stradat noteikta uznemuma tas tev bus liels pluss. :)
Man gan škiet pievilcīgāk, ka kandidats uz amatu pats personigi atvel laiku un ierodas lai pieteiktos nevis pliki atsuta CV. :)
06.05.2015 11:34 |
 
Reitings 7
Reģ: 06.05.2015
chérr - es tieši tiecos uz to - var paveikties. Ja es būtu darba devējs, es priecātos par drosmi, ka kāds nebaidās parādīties uzreiz acīs. Un ja ir izsludināta vakance un aizsūtu savu CV, kā darba devējs vairāk novērtētu nevis klasisko CV, kurš parādās 8 no 10 gadījumiem, bet to, kas pievērš uzmanību. Vēlos pievērst to uzmanību.
Tāpēc vēlos dzirdēt kādu pieredzi, jo, lasot vecu tēmu, redzēju, ka daudzas ir uzdrošinājušās.
06.05.2015 11:34 |
 
Reitings 7
Reģ: 06.05.2015
chocco1 paldies, es domāju tāpat. Un kā tev veicās?
06.05.2015 11:35 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Uzņēmumā uz kuru tēmēju ir norādīts, ka vari atsūtīt savu CV un pieteikumu, kaut nav vakances. Tā būtu necieņas izrādīšana ja tomēr dotos turp?

Es Tavā vietā gan netērētu laiku un līdzekļus, lai nokļūtu uz turieni, jo ja reiz tā uzrakstīts, ka izskatīs CV, iespējams klātienē arī Tev pateiks, lai aizsūti savu CV uz viņu e-pastu, viņi izskatīs un ja kas dos ziņu ;-) Protams, situācijas dzīvē var izvērsties dažādas, bet kā jau teicu - š.g. nafig riskēt, tērēt laiku un naudu?
06.05.2015 11:38 |
 
Reitings 7
Reģ: 06.05.2015
š.g. nafig riskēt, tērēt laiku un naudu?


Jo es vēlos strādāt tieši tur. :D
06.05.2015 11:40 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
es tieši tiecos uz to - var paveikties. Ja es būtu darba devējs, es priecātos par drosmi, ka kāds nebaidās parādīties uzreiz acīs. Un ja ir izsludināta vakance un aizsūtu savu CV

Arī fakts. :) Var jau gadīties, ka paveicās, bet var būt arī, ka uzņēmumā nav plānots veikt iepriekš konkursu un vienkārši nav personas, kurai būtu laika veltīt speciāli Tev laiku. Katrā ziņā - veiksmi, izdomāt, kā vislabāk rīkoties! :-)

P.s. arī man reiz darba meklējumu procesā ir nācies lieki iztērēt naudu ceļam. (Bet tur gan bija aicināts zvanīt, piezvanīju - uzaicināja aizbraukt, aizbraucu - nedērēju īsti tam amatam), bet otrs veiksmīgais stāsts - gāju dzīvē runāt ar uzņēmuma vadītāju, nebija brīvu vakanču, aizsūtīju savu CV lietvedei ar piebildi, ka esmu jau runājusi ar šefu, kandidēju uz tādu un tādu vakanci, ja ir brīva šī vai arī cita vakance viņu uzņēmumā - būšu priecīga, ja man to dos zināmu. Pēc pāris mēnešiem tā tiku pie darba. ;-)
06.05.2015 11:46 |
 
Reitings 37
Reģ: 15.01.2015
Esmu tā darījusi. Lielākā daļa vietu cv paņem un ar to arī viss beidzas. Daži atzvana. Bija gadījumi, kur man uzreiz piedāvāja darbu. Bija divi gadījumi, kad uzaicināja uz interviju ar priekšnieku, kuri izrādījās ka neko vispār par šo nezina, nav redzējuši manu cv, uzskata par nepiemērotu kandidātu, un pilnīgi nosists laiks/nauda. Dažādi var būt.
06.05.2015 11:46 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
kani, es zinu gadījumu, kad mazā ofisā iepeldēja studentiņš, paziņoja, ka briesmīgi grib pie viņiem iziet praksi, un - dabūja darbu. Jo iepatikās.

Neko daudz tu nevari zaudēt arī ierodoties personīgi.

Tas ir sevišķi būtiski, ja CV nav ūber iespaidīgs - Varakļānu Vidusskola, Lauksaimniecības Universitāte, trīs gadu pieredze Statoilā pie kases. Itkā viss OK, bet nav nekā tāda. Sava CV (un pat motivācijas vēstulē) tu reāli NEVARI parādīt savu degsmi strādāt, savu pozitīvo personību, apķērīgumu, utml. Ierodoties personiski - vari.
06.05.2015 11:58 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Nu, neaizbraukt nepamēģināt laimi sava sapņu darbavietā, jo Tramvaja biļete dārga - muļķīgi. Uztver to kā loterijas biļetes iegādi :) Zaudēt vari 3-4 eiro, vinnēt - DARBU!
06.05.2015 11:59 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
57days
Un komplektā ar zaudētiem 3-4 Eur, var gadīties uzņēmumā iegūt sev sliktu reputāciju. Nākšanu klātienē var uztvert kā izmisumu un uzbāzību. Līdzīgi kā mēs spējam pieciest reklāmas e-pastos, bet daudzus traki kaitina, ja tirgoņi nāk uz mājām un zvana pie durvīm. Turklāt ja vakance nav izsludināta, tad pieņemt/nepieņemt nav mirkļa iegribas jautājums. Vispirms jāizdomā, ko cilvēks māk, vai uzņēmumā tāds vajadzīgs un vai uzņēmums var atļauties algot vēl vienu darbinieku. Labākā atbilde, atstājiet CV, mēs izskatīsim.
Es 100% tādu klātienē nācēju neņemtu-principiāli. Man riebjas uzbāzība.
Vislabāk ir sūtīt CV uz epastu kopā ar motivācijas vēstuli.
06.05.2015 12:14 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Man liekas, ka baigi atkarīgs arī no personības tā paveikšanās. Es neietu tā uz dullo uz uzņēmumu, jo es nezināmā un nekomfortablā situācijā ļoti nervozēju un satraucos, līdz ar to sevi neparādītu labi. Bet ja cilvēks ir ļoti drošs par sevi, prot ar humoru pieiet lietām, tad es domāju mierīgi var paveikties :-)
06.05.2015 12:19 |
 
Reitings 40
Reģ: 07.03.2015
Tas, manuprāt, varētu būt daudz efektīvāk par vienkāršu CV sūtīšanu, bet pašu attur tā darīt tas, ka vēl ir jāiegūst attiecīgas zināšanas & prasmes - tā darīt,manuprāt, var tiem, kam ir reāli, ko piedāvāt, ar pliku strādāt gribēšanu varētu nepietikt.
06.05.2015 12:27 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
es gan sūtiju gan gāju pati, un tiku pie darba tikai tāpēc ka aiznesu pati cv :) jo tos cv kurus sūta uz epastu biezi vien pat neizprintē un neparada priekšniekiem (zinu jo esmu strādajusi personaldaļā)
uz vairākam vietam gaju un prasiju vadītāju pat ja nebija vakanču, pienacu teicu ka ļoti gribetu strādat šinī uzņēmumā,apmainijos ar laipnībām, paslavēju uzņēmumu un iedevu smaidot CV, dazos uzņēmumos vnk neļava satikties ar vadītaju, bet ieveda personāldaļā, citos uzņēmumos vnk vareja cv iemest kastītē pie durvīm
06.05.2015 12:33 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits