Sākām vest drusku pēc 2 gadu vecumam, atstāju jau no pirmās dienas, pati nepaliku. Ļoti labi dzīvojās, patika, pirmajā dienā arī pusdienlaiku palika gulēt un aizmiga viens no pirmajiem, lai gan mājās pusdienlaiku gulēt sen vairs nevarēju dabūt. Pirms tam bija palicis mājās ar mani vai tēti. Apmēram pēc 2 nedēļām daļai bērnu uznāk kašķis no rītiem, kad saprot, ka tika atvests un mamma/tētis ies projām un viņš te paliks, bet arī tas pāriet. Mums grupiņā pat 4 gadīgie citreiz čīkst no rītiem, kuri tika uz 1.6 gada vecumu sākti vest.
Tas, ka ieiet bez kašķiem grupiņā un patīk, tas ir viens, vēl drusku cits ir tas, kad bērns sāk pa īstam atvērties un iejusties, tur drusku ilgāks laiks paiet, to noteikti audzinātājas un auklīte pamana.
Savējo sākumā mājās dabūt nevarējām, labāk pie bērniem patika, tagad tikai sācis skriet pretī un grib nākt mājās. :)
Jā, piekrītu, ka vieglāk ir atvest un iet grupiņā, pat, ja čīkst, jo tā čīkstēšana parasti bērniem arī ātri pāriet. Ja mamma vai tētis taisa garas ceremonijas un stāsta, ka būs vakarā pakaļ, sākas mīļošanas un mamma pati sāk raudāt, nekas labs tur nesanāk. Tagad tas liekas brutāli un briesmīgi, bet esot tajā situācijā nāk apjausma, ka tā ir labāk.
Slimošanas, jā, viegli nav, jo tās parasti visu ierasto ritmu nojauc un bērns apjūk - te dārziņā, te mājās, var sarunāt pa pus dienai sākumā vai pa pus nedēļai, piemēram 2-3 dienas, lai lēnām notiek tā pierašana, jo slimības vieglāk ķeras arī tad, ja bērnam ir stress (un dārziņš tāds ir). Jā, tiek arī pa kādam slimam bērnam atvests vai tāds, kurš līdz galam vēl nav izveseļojies, tā pat arī saskrienas mazie dārziņā.
Runā ar audzītēm, auklīti, ko, kas, kā, kāpēc, jo mērķis visiem ir viens - bērna labsajūta.