Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Depresija un pašnāvība.

 
Reitings 43
Reģ: 10.05.2014
Nesaprotu, kā rīkoties. Man mammai ir dziļa depresija jau vairākus gadus, visus šos gadus īsti nezinu kā palīdzēt, kopā nedzīvojam, mēdz aizrauties ar alkoholu. Mēdz runāt par pašnāvību, īpaši tad, kad iedzer. Ir arī mēģinājusi to izdarīt. Pie psihologa vai psihiatra atsakās doties, vai arī gadījumos, kad piekrīt, atliek līdz laikam, kad atkal sāk dzert.
Katru reizi pārmet sev, ka nav varējusi man nodrošināt pilnvērtīgu dzīvi un ir apgrūtinājums visiem.

Emocionāli vairs nespēju to panest, nesaprotu, kā palīdzēt, jo nevaru noskatīties, kā viņa sabojā sev dzīvi.
Loģiski visu šo arī nevaru uzrakstīt, jo par daudz emocijas un galvā viss sajaucies.

Es pat nezinu, ko sagaidu no jums, jo nu principā saprotu, ka cilvēkam nevar palīdzēt, ja pats viņš nevēlas.
Bet varbūt tomēr ir dzirdēti kādi veiksmes stāsti vai ir zināma kāda gudrāka pieeja no psiholoģiskā viedokļa, kā varētu pietuvināties un palīdzet, jo īsti klāt arī nevienu nelaiž.
03.05.2015 23:02 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Viņa viena dzīvo vai kāds ir blakus?
03.05.2015 23:03 |
 
Reitings 43
Reģ: 10.05.2014
Ar draugu dzīvo, bet viņš arī savā ziņā velk viņu uz leju - ik pa laikam atrod kādu pagaidu darbu, no kura parasti tiek atlaists, jo ir problēmas ar alkoholu.
03.05.2015 23:04 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Man ļoti žēl, bet, manuprāt, šī ir situācija, kura jārisina ģimenes iekšienā un ar speciālistu palīdzību. Šeit, Cosmo, var tikai gudri runāt, kā būtu pareizi darīt...
03.05.2015 23:08 |
 
Reitings 43
Reģ: 10.05.2014
.Saprotu jau, tāpēc jau rakstīju, ka nezinu, ko sagaidu. Laikam tiešām vienkārši gribejās izlikt to savu sāpi.
Varbūt kādai ir kādi ieteikumi, kā nonākt pie tā, lai viņa piekristu doties pie kāda speciālista?
03.05.2015 23:18 |
 
Reitings 307
Reģ: 25.01.2015
Ja runā par pašnāvībām, tad vajag kādu speciālistu. Kaut vai pati pakonsultējies, ko tev iesākt. Negribu biedēt, bet es zinu 3 cilvēkus, kuri runāja, runāja un arī izdarīja. Pie tam, ja ir jau mēģināts to izdarīt.
03.05.2015 23:19 |
 
Reitings 43
Reģ: 10.05.2014
Labi, meitenes, paldies. Rīt apzvanīšu kādas iestādes, painteresēšos, ko es varu darīt šādā situācijā.
03.05.2015 23:23 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Psihiatrs vai reliģija
Ir cilvēki kam reliģija palīdz noturēties dzīvē un redzēt tur kādu jēgu.

Negribēšana iet pie psihologa, jau parāda ka tur ir problēma.
03.05.2015 23:28 |
 
Reitings 576
Reģ: 29.01.2009
Man ir zināmms veikses stāsts. Cilvēkam galējā variantā tika palīdzēts ar pret paša gribu. Pēc paris menešiem ārstēšanās, skats uz dzīvi krietni savādaks. Paldies, gan nesaka, bet saka un saprot, ka ja būtu laicīgi ārstējusi depresiju utt. daudz kas dzīvē būtu biis savādāk.
03.05.2015 23:41 |
 
Reitings 28
Reģ: 30.01.2011
Varu padalīties ar to, ka bez speciālista palīdzības diez vai izdosies cilvēkam atlabt. Manā pieredzē ir veiksmes stāsts, kad bija dziļa depresija, pašnāvniecikas domas un līdz ar to tas viss aizgāja līdz psihiskai slimībai, un tur jau vairs nebija nekādu citu variantu, kā palīdzību sniegt pret paša gribu. Vēlu Tev veiksmi būt stiprai un nepadoties, būtu arī labi, ja vēl būtu kāds tuvs cilvēks ģimenei, kas spētu sniegt atbalstu un palīdzēt, pirms vēl nav par vēlu!
04.05.2015 00:26 |
 
Reitings 43
Reģ: 10.05.2014
Prieks dzirdēt, ka ir arī veiksmes stāsti. Gaidīšu, kad mamma "atlabs" no dzeršanas un mēģināšu skalot smadzenes par psihologu vēl cītīgāk. Reliģija šajā gadījumā nepalīdzēs, kategoriski pret visām reliģiskajām lietām.
Iedomājos, ka varbūt viņai vajag kādu, ko mīlēt un ko aprūpēt, varbūt tas varētu būt kāds mājdzīvnieks, kas palīdzētu viņai novērst domas no tā visa, bet cik prātīgi būtu iegādāties mājdzīvnieku, ja viņa nespēj parūpēties pati par sevi?!

Apzvanīju vairākas iestādes, visur vienīgais ieteikums - mēģināt pierunāt doties pie speciālista, jo ar varu cilvēktiesības neļauj piespiest cilvēku ārstēties.
Nu, protams, vēl ir variants gaidīt, kad būs pavisam slikts stāvoklis un tad sākt rīkoties, bet ļoti negribētos ko tādu pieļaut.

Ir bijusi reize, kad sadzērās miega zāles ļoti daudz, tad izdevās aizvest uz psihiatrisko slimnīcu, kur pagulēja dažas dienas un tad pret pašas parakstu laida viņu mājās, jo atkal jau cilvēktiesības.
04.05.2015 14:42 |
 
Reitings 1
Reģ: 27.07.2019
man tik ir slikti es velos nomirt lai vinam butu vieglak. jo es nevaresu dzivot bez vina ja vins aizies. un ari nevaru ar vinu. man sap. esu sausmigi greisirdiga. varat neatbildet sakot ka vajag psihiatru es esmu tur bijusi dzeru zales bet tas bija ļoti sen un nekas nepalidzeja. es velos parunat ar kadu kurai ir bijis kaut kas tam lidzigs un vai vina tika tam pari. ka visparigi tik pari greisirdibai es to nekontroleju.
27.07.2019 11:08 |
 
Reitings 461
Reģ: 05.05.2019
Bēdīgā, droši vari man rakstīt, uzklausīšu!
27.07.2019 11:45 |
 
Reitings 745
Reģ: 24.03.2019
Manuprāt īsti neko nevar palīdzēt. Pie psihologa jau sasietu nevedīs. Cilvēkam galva jānotiek kādam klikšķim lai ko mainītu. Mans tētis pēc šķiršanās arī dzēra, bija depresīvs, darba nebija, pārmeta ka viņš esot bijis slikts vīrs utt. Un pus gadu tāds bija. Viena dienā viņš dzirdēja, ka es istabā raudu un tad saprata ka tā nevar, ka tomēr viņam ir atlicis kāds kuram dzīvot.
Centies parunāt ar mammu, ka ir vēl kāds kuram dzīvot, kā tev viņa svarīga utt. Dzivienku manuprāt nevajag ņemt jo beigās tā var būt mocīšana
Jā ir kāds kad vēl uz leju tad jātiek no tā vaļā.
Mēs jau te varam visu ko ieteikt un spriest, bet vai tas palīdzēs nezinu.
27.07.2019 12:08 |
 
Reitings 226
Reģ: 12.10.2015
Ir divu veidu pašnāvnieki - tavas mammas tips un tie, kas smaida un tad vienu dienu čuš... Otrais ir traģisks variants. Man ir pieredze diemžēl ar abiem variantiem.
Bet tavai mammai var palīdzēt, jo visa viņas uzvedība ir kliedziens pēc palīdzības. Tā kā pat, ja laužas - kaut pie psihologa uz stundiņu parunāt iesākumā. Man draudzene viena gāja labu laiku. Ne gluži pašnāvnieciskas tieksmes, bet vienkārši ar svešinieku viņai bija vieglāk sirdi izkratīt. Tur pats nevar izķepuroties, vajag palīdzību.
27.07.2019 14:52 |
 
Reitings 230
Reģ: 26.09.2017
Mjā, neapskaužama situācija. Ir jāsakarto domas galvā pašai Tavai mammai, zinu viegli jau teikts, bet nu ja nav gribasspēka , nekas cits nepalīdzēs. Alko arī dod papildus depresiju.
Varbūt kādas nervu zāles viņai vajadzētu...
30.07.2019 21:01 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits