riteņbraucējām un kājām gājējām

 
Reitings 850
Reģ: 24.10.2014
02.05.2015 09:00 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Uz gājēju ietvēm protams riteņbraucēji arī traudzē parvietoties gājejie. Pēc noteikumiem ja nemaldos riteņbraucējam pa gājēju ietvi ir japarvietojas gajeju atruma un netraucējot tos. Tātad stumjot :-D Reali ur savadāk.
Tātad ir jabūt pietiekami daudz riteņbraucēju ceļu, kuri protams nav!
02.05.2015 10:40 |
 
10 gadi
Reitings 4268
Reģ: 03.08.2009
Rīgā nekad nevarēs būt velojoslas pietiekamā daudzumā, jo Rīgas centrā ir pārāk šauras ielas un tur neko nevar darīt.
02.05.2015 10:41 |
 
Reitings 11
Reģ: 16.01.2010
Trūkst noteikumu zināšanas no visām pusēm. Kā gājējai svarīgi, lai šaurās vietās ievēro distanci un nelido ar 30kmh garām, ja ir speciālās velojoslas, tad respektēju un neeju pa tām. Kā autovadītājai, velobraucēji man netraucē, ja ievēro noteikumus - IR tiesības, ievēro gaismas signālus, nebrauc uz sarkano gaismu. Šis vispār liekas trakums! Autovadītājus soda, gājējus soda par brauktuves šķērsošanu pie sarkanā signāla, velobraucējiem tas pie kājas, nu wtf? Un brauc pa savu ceļa pusi nevis pretējo, ir gadījies,braucot pa savu joslu, pretī brauc mašīnas, ceļš šaurs, bet man pa manu joslu pretī 2 jaunkundzes čalojot minas un nejūtas traucētas, man būtībā jāapstājas pilnībā vai jābrauc grāvī.
Vajaga iecietību visām 3 pusēm, mazliet laipnības un sapratnes un tad tiksim galā :)
02.05.2015 10:46 |
 
Reitings 11
Reģ: 16.01.2010
Par tiem trakajiem gājējiem.. neizteikšos. Šķiet tie varētu būt tādas sugas cilvēki, kuriem riebjas pasaule un izjūt gandarījumu par savu pārākumu.
02.05.2015 10:47 |
 
Reitings 5497
Reģ: 31.01.2013
Jāraksta mana balss pret šī likuma pieņemšanu.
02.05.2015 10:47 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Par šaurajām ietvēm es piekrītu. Ir gan šauras ielas, gan šauras ietves. Manuprāt būtu forši ja būtu tāds lielais riteņbraucēju ceļš, kurš ieved riteņbraucējus centrā. Ar to būtu jāsāk. Un tad kaut kā tos riteņbraucēju ceļus savienot.
Tagad uz vasaru ir uztaisīts labs riteņbraucēju ceļš no Mežaparka līdz Vecākiem, ja nemaldos tīri ok varēja aizbraukt uz Jūrmalu...
02.05.2015 10:55 |
 
10 gadi
Reitings 8191
Reģ: 01.11.2009
miljons iemesli, kādēļ latvija ir da bestest.
ja nepatērē benzīnu un neizmanto sabiedrisko, tad vispār jāizskauž :D totāls absurds. Dažu stulbu cilvēku dēļ cieš visi normālie, kuri zina noteikumus, apstājas pie pārejas un ievēro savu braukšana vietiņu.
Pašlaik esmu gājēja, ar riteni pārvietojos savā ciematiņā, kur visiem par visu pofig, taču ļoti nopietni apsveru vasaras sezonā ar riteni pārvietoties uz darbu pa rīgu. Ja ir iela sadalīta velo/gājējs, vienmēr eju pa sev paredzēto pusi, punkts. Pa ielu blakus auto neuzdrošinātos braukt, tikai un vienīgi bezizejas gadījumā, jo man tas šķiet ļoti bīstami un nedroši! (protams, nerunāju par paredzēto veloceliņu).
02.05.2015 10:56 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
http://velokarte.divritenis.lv
Lūk veloceliņu karte. Manuprāt iesākumam nav tik slikti.
:-)
02.05.2015 10:57 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Mani pašu reiz notrieca riteņbraucējs, neatvainojās, aizbrauca. Tāpat ir gana tādu, kas neievēro ceļu satiksmes noteikumus. Uzskatu, ka ir jāsāk kontrolēt un sodīt riteņbraucējus, kas neievēro ceļu satiksmes noteikumus, tiesībām ir jābūt obligātām, lai varētu pārvietoties ar velo. Jāizglīto cilvēki.
02.05.2015 10:59 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Šogad vēl nav sanācis atklāt sezonu, jāizveseļojas kārtīgi un ritenis jāsaremontē, bet ceru, ka ielās nejutīšu šo stulbo cepšanos. Kaut kā uzpūsts man tas konflikts liekas. Pāris gadus jau pārvietojos ar riteni pa pilsētu un nav bijis problēmu ne braucot ar velo, ne ejot ar kājām.

OK, protams, ir daži fiksīškingi, kas močī pa ietvēm nenormālā ātrumā, brauc pie sarkanā un uzskata sevi par kingiem uz ceļa. Bet ir arī tikpat atsaldēti autobraucēji un gājēji.

Man gan ir paveicies, ka lielāko daļu manu ikdienas maršrutu aizņem veloceliņi. Ja tādu nav, braucu pa brauktuvi. Tomēr ir Rīgā diezgan daudz ielu, kur uz brauktuves fiziski nav vietas velosipēdistiem, lai viņi nekavētu auto plūsmu. Tādos gadījumos arī turpmāk braukšu pa ietvi, bet labi apzinoties, ka jābrauc lēnāk un respektējot to, ka ietve ir gājēju teritorija.

Ak, kaut vairāk būtu tik saprātīgu satiksmes dalībnieku kā es! 8-):-D
02.05.2015 11:03 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Velosipēdisti visiem dara tikai liekas problēmas Rīgas intensīvajā satiksmē - noteikumus nezin, brauc pa ietvēm, kas ir dubultkaitinoši un traucē vadītājiem uz brauktuves. Nu nav Rīga piemērota velobraucējiem. Esmu par ideju, ka velosipēdistiem ir vajadzīgas tiesības, ja to nav, nav ko braukt uz ielas. Ir viņiem veloceliņi - braucat par tiem un visi ir laimīgi. Nu kaitina šausmīgi kadri, kas nesās tev aiz muguras, dzirdot tādus i nedomāju tādam dot ceļu.
02.05.2015 11:04 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
P.s. protams kā gājēja, kā autovadītāja un arī kā riteņbraucēja vienmēr ievēroju noteikumus. Bet ir pietiekami daudz īpaši gudri cilvēki kuri pret spēku kāds ir auto ( videji 1-2 tonnas+ ātrums ), tomēr uzskata - nav jau tramvajs apbrauks
02.05.2015 11:07 |
 
Reitings 403
Reģ: 30.08.2014
Man kā gājējai riteņbraucēji īpaši netraucē, lai gan arī ir bijis gadījums, kad ar stūri ietriecas sānā, dusmīga biju ļoti, jo celiņš šaurs, nekādu signālu ne ar zvaniņu, ne ar balsi nedeva, tik pilnā ātrumā centās tikt garām.
Kad braucu ar mašīnu, tad gan dažreiz ļoti traucē. Reizēm pa blakus joslu sastrēgums, viss pilns, manas joslas malā saliktas mašīnas, tātad vieta ļoti maz, bet vēl kāds riteņbraucējs lēnā garā pa priekšu brauc, ne garām var tikt, ne kā.
02.05.2015 11:11 |
 
Reitings 2840
Reģ: 29.01.2009


lūk, šī ir bilde tai meitenei,kuru pagrūda uz VEF tilta. Vienkārši šausmīgi. Pati plānoju iegādāties velo, bet tagad sāku šaubīties, jo bail no tādiem trakajiem, kas sāks grūstīties :-/
02.05.2015 11:24 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Pēc noteikumiem ja nemaldos riteņbraucējam pa gājēju ietvi ir japarvietojas gajeju atruma un netraucējot tos. Tātad stumjot
Kurš likuma punkts? Zinu, ka uz pārejām ir tā, bet vai arī uz ietves? Lūdzu ieliec likuma pantu. Paldies!
02.05.2015 11:29 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Velosipēdisti visiem dara tikai liekas problēmas Rīgas intensīvajā satiksmē - noteikumus nezin, brauc pa ietvēm, kas ir dubultkaitinoši un traucē vadītājiem uz brauktuves. Nu nav Rīga piemērota velobraucējiem. Esmu par ideju, ka velosipēdistiem ir vajadzīgas tiesības, ja to nav, nav ko braukt uz ielas. Ir viņiem veloceliņi - braucat par tiem un visi ir laimīgi. Nu kaitina šausmīgi kadri, kas nesās tev aiz muguras, dzirdot tādus i nedomāju tādam dot ceļu.


Rīgas problēma ir intensīvā satiksme un autovadītāji - mauc pa ietvēm (nesen vēl BezTabu bija sižets) Randomā uz Vanšu tilta uztaisa 3 joslu, kaut gan tur oficiāli ir tikai divas, spiež pie oranžās un pārbrauc pie sarkanās, uz neregulējām gājēju pārejām nelaiž gājēju, pārsniedz pilsētas robežas atļauto ātrumu + piesārņo gaisu. :D Lūk, tā ir problēma, un vēl atļaujas kko pīkstēt, ka sastrēgumā riteņbraucēji brauc garām starp mašīnām. (Tajā pašā laikā paši aizmirst, ka uz Vantinieka paši spiežas pa vidu, lai ātrāk tiktu.)

P.s. Ritņbraucējiem ir jābūt tiesībām. Un lielai daļai ir citas kategorijas vadītāja apliecība, kas der arī ritņbraucējiem. :-P

P.s.s. Ne visi ir tādi resnuļi un sliņķi, kam 10km līdz darbam grūti aizmīties, tās reāli ir 30-40 min. Un kā, tavuprāt, riteņbraucējs, lai tiek uz darbu, ja nav velojoslu? Lidot pa gaisu?

Pretīgi sabiedrība mums ir. Tiešām, tik neiecietīgi, nesaprotoši. Dari labu vai esi pieklājīgs, paskatīsies uz tevi kā uz idiotu.
02.05.2015 11:33 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Pēc noteikumiem ja nemaldos riteņbraucējam pa gājēju ietvi ir japarvietojas gajeju atruma un netraucējot tos. Tātad stumjot


Jābrauc ar ātrumu, kas neapdraud ceļu satiksmes drošību. Tātad, ir jāņem vērā gājēji,grūst nost nevienu nevar.
02.05.2015 11:36 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Tie, kas paši nav ar riteni braukuši arī ir tie lielākie irsēji. :D Nu sorry, bet tā ir. Kā var apgalvot, ka Rīga nav piemērota velobraucējiem, ja no Dzirciema ielas līdz RTU Ezermalas ielā var tikt 30 minūtes? Bet ar sabiedrisko tā ir 1h un ar auto aŗi tik ātri no rīta sastrēgumos neaizbrauksi.
Nu ka? :D Kas tur nepiemērots?
02.05.2015 11:37 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Lūk, tā ir problēma, un vēl atļaujas kko pīkstēt, ka sastrēgumā riteņbraucēji brauc garām starp mašīnām.


Vairums šo jauko riteņbraucēju, ja kaut ko noskrāpēs mašīnai, mierīgi aizbrauks tālāk. Tur tā problēma..
02.05.2015 11:39 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Pēc noteikumiem ja nemaldos riteņbraucējam pa gājēju ietvi ir japarvietojas gajeju atruma un netraucējot tos.


Nav tāda likuma, likumā teikts, ka jāpārvietojas netraucējot gājējiem. Ja vari braukt ātri, netraucējot, uz priekšu. Gājēju ātrumā tikai uz neregulējamām ietvēm.
02.05.2015 11:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits