Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

riteņbraucējām un kājām gājējām

 
Reitings 850
Reģ: 24.10.2014
02.05.2015 09:00 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Ja kāds mani ar uzdrošinātos pagrūst uz brauktuves, goda vārds, bez zobiem paliktu.
02.05.2015 09:04 |
 
Reitings 850
Reģ: 24.10.2014
Es arī nesaprotu, kā tad tagad būs- uz ceļiem mūs ienīst autobraucēji un ietves- kājāmgājēji... :( Kur tad mums palikt? :-(
02.05.2015 09:11 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Nu tas laikam nozīmē, ka gājēji vēlas tikpat rupju attieksmi no velobraucējiem pret tiem gājējiem, kas uz veloceliņiem :D Un tādu gājēju ir daudz, kas slāj pa veloceliņiem.
02.05.2015 09:14 |
 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
Es ar velosipēdu nemūžam nebrauktu pa brauktuvi. Tikai pa ietvi. Vai arī speciālu veloceliņu, bet tādi jau tikai dažās vietās.

Jebkurā gadījumā ritenis ir jāatstāj kā izklaide. Pa mežaparku pabraukāt vai gar jūru kādreiz. Nevajag to uztvert par ikdienas pārvietošanās līdzeklī. Nav mums rīgā tādas infrastruktūras un kultūras
02.05.2015 09:14 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Bet vispār velobraucēji ir neērti visiem-ne ceļu nodokli maksā, ne benzīnu pērk, ne sabiedrisko izmanto. Tāpēc labāk uztaisīt pāris veloceliņus, kas sākas nekurienē, beidzas nekurienē, pa vidu vairākas reizes pārtrūkst-lai var pabraukāt bērni turp atpakaļ nevis normāli pārvietotie no punkta A uz punktu B.
02.05.2015 09:17 |
 
Reitings 100
Reģ: 06.08.2014
Pievienošos Leo_leo viedoklim - ja kāds uzdrīkstētos mani pagrūst uz brauktuves, dabūtu no manis ar pipargāzes baloniņu.
Drusku, iespējams ne pa tēmu - visā šajā jomā galvenā problēma ir savstarpējās cieņas un pieklājības trūkums. Tas ir gājējiem beidzot ir jāsaprot, ka uz ietves viņi nav vienīgie un jāciena tie riteņbraucēji, kuri pa to pārvietojas. Bet riteņbraucējiem - beidzot ir jāsaprot, ka uz gājēju ietvēm nevajadzētu "lidot", bet braukt mierīgi, pati personīgi braucu tik lēni, lai bez problēmām nobremzētu un kādu nenotriektu.
Rakstā minētā situācija ir radusies, jo 1) neliela daļa "idiotu" lido pilnā ātrumā pa ietvēm nedomājot par iespējamām sekām. Ja šie lidotāji brauktu pa ielām nerastos šāda situācija, jo nezin kāpēc cilvēki neievēro tos braucējus, kas ievēro visus noteikumus. 2) daudzi žurnālisti noteikumu projektu parādīja kā jau pieņemtus (faktiski noteikumi ir spēkā). Daudzi cilvēki tāpat nemaz nav lasījuši konkrēto noteikumu projektu, bet no rakstiem ir sapratuši, ka riteņbraucēji nevar pārvietoties pa ietvēm (tomēr ir izņēmuma gadījumi, kad drīkst).
02.05.2015 09:18 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Es neesmu baigā velobraucēja un arī gājēja. Bet tas ir pa traku. Kāda velna pēc ir jāizgrūž uz braucamās daļas velosipēdistus, velr pie tam ar bērniņu. Cilvēki attopaties reiz. (t). Tas, ka noteikumi nav vēl spēkā ir jāizziņo visos TV ziņu kanālos. Jo omītes ne visas lasa internetā ziņas. Var arī avīzē ar lieliem virsrakstiem.

Visparr varējāt paklusēt par šādu noteikumu kamēr vēl nav pieņemts. (e)
02.05.2015 09:21 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Velosipēdisti paši vainīgi, ka viņus necieš, jo brauc agresīvi, nerespektējot gājējus viņiem paredzētajā teritorijā, zinu vairākus cilvēkus, kuri guvuši smagas traumas, kad virsū uztriecies velosipēdists.
Nav arī normāli, ka gājēji, parasti tie ir pensionāri vai māmiņas ar ratiem, slāj pa velojoslām, bet nu tad, lūdzu, velosipēdisti, dzeniet viņus malā, kaut brauciet viņiem virsū, bet kāpēc jālīkumo caur citiem gājējiem, ja ir velojosla.
02.05.2015 09:22 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Man kā gājējai velosipēdisti netraucē, nevaru nemaz iztēloties, kā var traucēt. Reizēm tikai tizli noraustos, ja pēkšņi sadzirdu, ka kāds ir aizmugurē un netiek garām, bet citādi liekas, ka visi ir godīgi un pieklājīgi...
Draugam kā autovadītājam gan ir pavisam cits viedoklis. Viņš nespēj pieņemt, ka likumi uz velosipēdistiem neattiecas, daudzi bieži pat nepaskatās apkārt un pie sarkanās gaismas brauc pāri. Man tā būtu bail, ja nu tomēr tur kāds brauc? :)
02.05.2015 09:29 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Nedomāju, ka velosipēdistiem būtu jādzen malā kāds no savas velojoslas, gājējiem pašiem būtu jāprotas. Nu, šis strādā visos virzienos - katrs iesim/brauksim tur, kur paredzēts, un netraucēsim viens otram :)
02.05.2015 09:31 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Un lūk a rir daļa iemeslu kāpēc es labāk ar savu velo rādos tikai trasēs vai vietās kur es gājējiem netraucēšu. Saprotu gan auto, gan gājējus ka viņiem velo braucēji var nepatikt, jo ne mūsu ielas ir paredzētas velo, ne ari ir gana daudz velo brauktuves ir Rīgā. Pati pa rīgas centra ielām neuzdrīkstētos braukt ar riteni, pārāk saspiesti un nepatīkami tas iznāk.

Protams tas ka cilvēks grūž riteņbraucēju uz ielas, vai ar nogrūž ar visu bērnu aizmugurē, atvainojos, bet tas gan liecina ka cilvēkam ir smagas problēmas. . .
02.05.2015 09:33 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Ir gājējus jādzen prom no velojoslām, ja paši neprotas. Nu nevar velosipēdists braukt gājēju teritorijā, ja ir velojosla. Tikpat labi autovadītāji arī izdomās, ja uz ielas kas traucē, pofig, pabraukšos drusku pa trotuāri.
02.05.2015 09:36 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Nikola., Tu īsti nesaprati manu domu ;) Gribēju teikt, ka tā vienkārši nevajadzētu būt, ka gājēji tur vispār atrodas.
02.05.2015 09:41 |
 
Reitings 214
Reģ: 05.02.2013
Par sito gan esmu soka - nenormals iecietibas trukums, no visam pusem un visos virzienos.
UK ritenbraucejiem atlaut braukt gan pa ietvi, gan brucamo dalu. Vienmer ejot ar kajam (ar vienu mazu bernu un otru ratinos) ieraugot ritenbrauceju uz ietves cansos paiet malina, lai vins drosi man var pabraukt garam, un vienmer sanemu smaidu, majienu ar roku un paldies, ja nu gadijuma ritenbraucejs man ir no muguras un es vinu neesmu pamanijusi tad vins uzdzindzina savu zvaninu un samazina atrumu, lai redzetu ko darisu talak, es protams sabidos viena ietves puse un atkal - majiens ar roku un paldies no ritenbrauceja puses.
02.05.2015 09:41 |
 
Reitings 1531
Reģ: 19.08.2013
Man kā gājējai riteņbraucēji netraucē, jo skatos uz viņiem ar izpartni, jo pati arī esmu riteņbraucēja.
Citreiz gan gadās neveiklās situācijas, kad īsti nesaproti pa kuru pusi palaist riteņbraucēju vai pa kuru pusi apbraukt gājēju, kad pati braucu, bet ja neesmu pārliecināta, tad braucu ar tādu ātrumu, lai ja nu gadījumā kaut kas neparedzēts notiek, uzreiz varētu nobremzēt.
Uzmanos no vecāka gada gājuma cilvēkiem, bērniem un vecākiem ar ratiņiem, braucot garām samazinu ātrumu vai nedaudz pasēžu "astē", bet vismaz jūtos droši, ka nevienu neaizskaršu.
Pa velojoslām gan braucu brīvāk, ātrāk un pārliecinātāk, lai gan arī nekad nevar īsti zināt ko pārējie satiksmes dalībnieki izdomās darīt.

CSDD ir izraisījuši diezgan lielo haosu. :(
+ viņi diezgan negatīvā veidā "pārspēj paši sevi" sacerot šādus pantiņus:

Šoferu dziesma:
- Spogulīt, spogulīt, saki man tā - vai aiz manis ir kāds velobraucējs?
- Jā.
- Tad lai pirmais viņš brauc, viss kārtībā!


Tas no viņu FB lapas.

Izlasot bija tāds - KO??? :-O
KURŠ šoferis gribēs laist riteņbraucējus pa priekšu? Man jau tomēr šķiet, ka uz brauktuves autovādītājiem ir priekšroka.


Apkopojot visu šo diemžēl jasecina, ka riteņbraucēji traucē visiem, BET viss atkarīgs no tā kāda ir paša riteņbraucēja braukšanas kultūra. Dēļ dažiem pārgalvjiem un bezkauņām visiem radies priekšstats, ka visi pārējie riteņbraucēji ir tādi paši.
02.05.2015 09:48 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Pati braucu ar riteni, zvaniņu ļoti reti izmantoju, jo parasti cenšos izvēlēties vienkārši trajektoriju, lai apbrauktu bez zvanīšanas un lai cilvēks nesabītos.

Velojoslu Rīga ir maz. Pat ļoti maz. Lai normāli darbotos velojoslas, tām jānodrošina iespēja nokļūt no jebkura punkta A uz jebkuru punktu B, nevis kaut kur centrā jābeidzas un tad tālāk proties pats kaut kā tikt

+ ir vietas, kur ir gājēju un velojosta 2 in 1. Diezgan plata ieliņa, kas paredzēta abiem. Un tad slāj tur cilvēku bars vienā rindā (4-5 cilvēki blakus), ka nav ispējams apbraukt. Man tāda josla ir pie mājām - ļoti bieži tādas grupas pastaigājas.
02.05.2015 09:54 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Palielam man riteņbraucēji netraucē, neeju pa viņiem domātu celiņu, un kur tā nav, cenšos velo palaist pagarām paejot uz vienu vai otru pusi.

Ir gadījies arī idiotus velobraucējus redzēt un saskarties. Piemēram, ejam pa VEF tiltu ( tās, kuras gājušas, zina , cik tas ir šaurs, un tur tomēr ne visos posmos droši skriet ar velo ir. Ejot pa tiltu, mums kādi 2 nenormālie traucās garām, knapi paspēj malā paiet, un viens stulbenis izdomāja, ka pa 30cm šķirbu starp mani un tilta margu varēs izspraukties cauri!!!! Bez nekādiem brīdinājumiem, es jau arī nevaru pa 10reizēm skatīties uz aizmuguri, vainkādi supersvarīgi velo braucēju vajag palaist, viņš ar mani sadūrās. Īstinībā paldies dievam, ka pāris metru pirms manis, čalis saprata, ka netiks cauri, un bremžu sakarīgi viņam nebija, cik sapratu, mēģinājis bremzēt kā māk, dabūju tādu spērienu mugurā. Un es esmu stāvoklī, nevaru iedomāties, kas būtu noticis, ja sitiens būtu lielāks un es kājās nenoturētos :( Un čalis tikai, es domāju , ka tikšu Tev cauri!!!! pff, neko, dusmīga nebiju, jo nekas traks nenotika, bet aicināju būt uzmanīgam.

Ar šo gribēju teikt, ka pajoļi ir abās pusēs, gan autobraucēji, gan velo, gan gājēji..
02.05.2015 10:07 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Ideālā variantā būtu tikai loģiski, ja visi satiksmes dalībnieki zinātu viens otra braukšanas noteikumus, jo tie katram pārvietošanas vedam mēdz atšķirties (gājēji, autovadītāji, motociklisti un velosipēdisti) un tos arī ievērotu.
02.05.2015 10:26 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Ritenbraucēji uz brauktuvēm rada ļoti daudz avārijas situācijas. Nezinu viņiem ar galvu kaut kas nav kārtībā vai kā. Nerunāju par tiem kuri skaisti pa maliņu, bet par tiem kuri pilnīgi uzprasās lai viņus pastumj ar auto.
Situācija. Brauktuve, abās ceļa pisēs tukšs ietves pie kurām stāvēšanai novietotas dažas automašīnas abās cela pusēs. Šīs automašīnas protams ir jāapbrauc un protams pretībrauc cits auto, kuram savā pusē arī mašīnas jāapbrauc. Pa manu ceļa pusi brauc riteņbraicējs ( atceramies ietve tukša 1 km garumā ). Nepietiek ka viņš brauc gandrīz pa manas brauktuves pusi, bet arī tik par skaisti pa brauktuvi aprauc noparkotās mašīnas.
Labi man jau nekur tā īsti jāsteidzās nav, nometu ātrumu ( ap 15-20km/h ) un pagaidīju kamēr jauneklis izrādās ar savām prāta spējām. Un šādi brīnumi ir daudz.
02.05.2015 10:28 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Man kā gājējai velosipēdisti netraucē. Ja ir veloceliņš, es pa to nestaigāju un, to šķērsojot, paskatos vai kāds nebrauc. Bet kā autovadītājai man konkrēti riebjas liela daļa uz ielas esošo velosipēdistu, jo tāda sajūta, ka CSN viņiem nav jāzina un jāievēro. Nemaz nerunāsiem par truliem hipsteriem, kuri mauc pa Salu tiltu diennakts tumšajā laikā bez atstarojošās vestes, gaismiņām un ir pilnīgi nepamanāmi. Manas lielākās bailes ir, ka kādā jaukā dienā netīšām tādam uzbraukšu virsū, jo viņam liekas, ka attarojošā veste nepiestāv pie apģērba. Protams, gadās arī cilvēki, kas neuzskata sevi par vienmēr pamanāmiem ielas karaļiem, bet tādus sastopu retāk. Un tāpēc man besī tas pasākums : Kritiskā Masa. varu derēt, ja pajautātu velosipēdista vai vadītāja apliecību 95% tāda nebūtu. un šeit ir problēmas sakne-man kā autovadītājai ir jāzina noteikumi, lai piedalītos ceļu satiksmē, bet lielākā daļa riteņbraucēju no CSN nejēdz nekā.
02.05.2015 10:29 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits