Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Bērns un uzvārds

 
Reitings 13
Reģ: 01.05.2015
Sveikas, cosmo dāmas.
Pirms nepilniem pieciem gadiem traģiski gāja bojā mans vīrs. Mūsu kopīgajai meitiņai toreiz bija tika 9 mēneši. Saprotams, ka tas laiks bija ļoti, ļoti grūts... Lai vai kā, apmēram gadu pēc traģiskā notikuma manā dzīvē iegriezās vīrietis no pagātnes, ar kuru biju kopā. Viņš bija uzzinājis manu stāstu un bija gatavs palīdzēt, piemēram izvedāt bērnu pie ārstiem un būt stiprajam plecam, kura man ļoti trūka. Laiks gāja, satuvinājāmies, arī mazā vīrieti pieņēma, sākām dzīvot kopā. Meitai tagad 5 gadi, esam runājušas, ka viņas tētis ir debesīs, apmeklējam kapiņus, esmu rādījusi bildes, viņai ļoti patīk klausīties kā runāju par tēti. Šo vīrieti viņa sauc kā pagadās - pārsvarā vārdā, bet dažreiz izsprūk vai varbūt apzināti nosauc par tēti, tomēr, ja to dzird omes vai citi radinieki/draugi, tad saka, ka viņas īstais tētis ir debesīs un skatās uz viņu no mākoņa maliņas.

Tagad ir tā, ka esmu bildināta, drīzumā plānojam sarakstīties. Man liekas tikai pareizi pāriet vīra uzvārdā. Tuvākajā laikā plānojam arī bērniņu, kuram arī būs tēva uzvārds, bet jautājums ir par manu meitiņu. Mana mamma un pārējie ģimenes locekļi uzstāj, ka meitai arī vajadzētu likt patēva uzvārdu, savādāk var justies atstumta, ka ir savā uzvārdā, bet mēs būsim citā. Ka vēlāk var justies aizvainota un atstumta. Vīrietis ir gatavs bērnu ņemt savā uzvārdā, vispār meitiņu ir pieņēmis kā savu, bet es nezinu... Mums rados bija līdzīga situācija un māte pielika bērnam jaunās ģimenes uzvārdu caur svītriņu, bet es domāju, ka vajadzētu atstāt īstā tēva uzvārdu, kas būtībā ir vienīgais, kas viņai no viņa ir palicis un reāli atgādina par tēti. Būtībā man liktos pat muļķīgi likt viņai to svešo uzvārdu, bet visi radi ir sašūmējušies par to un neļauj man racionāli tam visam pieiet.

Ko es vēlos no jums? Varbūt kaut kādu apstiprinājumu par to, ka rīkojos pareizi meitai atstājot īstā tēta uzvārdu. Es negribu vēlāk justies vainīga, jo meitu nekādā gadījumā neatstumju., viņa man ir vismīļākā uz pasaules un pieder pie manas ģimenes. Domājat, bērns varētu to saprast? Protams ne jau šajā vecumā, bet vēlāk.
01.05.2015 22:13 |
 
Reitings 816
Reģ: 21.02.2015
Es laikam tomēr liktu jaunā vīra uzvārdu-pirmkārt, augot viņai bieži uzdos jautājumu kāpēc citāds uzvārds, un tad atceroties par tēti un jau vairāk saprotot visu var būt tāda sapīte sirsniņā , vieglāk būtu ja to citi neaizskar, ko palīdzētu tas ka jums viens uzvārds.. Tas tikai viens piemērs.
01.05.2015 22:18 |
 
Reitings 1205
Reģ: 10.12.2014
Ir bijusi tāda pieredze, ne gluži man, bet draudzenei. Teiksim tā, stāsts tāds pats, tikai meitai atstāja tēva uzvārdu, kad tā paaugās-pati izlēma,ka vēlas sava patēva uzvārdu. Es domāju, varbūt ļaut meitenei pašai izvēlēties, kad paaugsies, lai nerastos, kādas domstarpības, ja būsi izdarījusi nepareizi, jo pavisam iespējams, viņa kā piemiņu no sava īstā tēva, gribēs paturēt tieši uzvārdu.
01.05.2015 22:19 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Atstāj tēva uzvārdu! Man tētis nomira, kad biju maza, man ir viņa uzvārds, es mammai nepiedotu, ja viņa būtu man ielikusi patēva uzvārdu! Uzvārds ir vienīgais, kas man ir palicis.
01.05.2015 22:20 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Es atstātu īsto uzvārdu, un tad, kad viņa paaugtos, lai pati izlemj.
01.05.2015 22:21 |
 
Reitings 13
Reģ: 01.05.2015
Es laikam tomēr liktu jaunā vīra uzvārdu-pirmkārt, augot viņai bieži uzdos jautājumu kāpēc citāds uzvārds, un tad atceroties par tēti un jau vairāk saprotot visu var būt tāda sapīte sirsniņā , vieglāk būtu ja to citi neaizskar, ko palīdzētu tas ka jums viens uzvārds.. Tas tikai viens piemērs.

Es atkal ļoti baidos, ka, ja tomēr ielieku jaunā vīra uzvārdu, vēlāk viņa pārmetīs, ka tā rīkojos, ka tētis viņai ir tikai viens un kāpēc viņai kaut kāda sveša vīrieša uzvārds. Nu tas vairāk iedomājoties kaut kādus trakos pusaudžu gadus, kad hormoni trako un vējš galvā svilpo. Bet atkal, ja nenomainīšu, vēlāk tiešām var asi reaģēt uz to, ka mums abām dažādi uzvārdi un, ka viņa tā kā neiederas ģimenē:-|
01.05.2015 22:22 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Es piekrītu, ka jāļauj bērnam pašam izlemt, kad viņa paaugsies.
01.05.2015 22:23 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Man arī ir tēva uzvārds (kurš nomira, kad biju nedaudz vecāka par Tavu meitiņu), taču es nevarētu teikt, ka man tas ļoti daudz ko ir devis... Ja mammai būtu bijušas attiecības ar citu vīrieti, ģimene, tad es justos ļoti dīvaini ar citu uzvārdu. Es nedomāju, ka mazam bērnam ir ļoti daudz jāstāsta par to, ka tēvs miris utt.. Ja viņa ir iejutusies jaunajā ģimenē, tas taču ir tik forši! Es neakcentētu to, ka viņas īstais tēvs ir cits, ja jautātu, tad, protams, stāstītu, bet citādi, manuprāt, jāļauj bērnam dzīvot maksimāli pilnvērtīgā ģimenē, kā pilnvērtīgam ģimenes loceklim.
01.05.2015 22:23 |
 
Reitings 13
Reģ: 01.05.2015
viņa kā piemiņu no sava īstā tēva, gribēs paturēt tieši uzvārdu.

Es arī domāju līdzīgi. Uzvārds ir ļoti rets un es zinu, ka tad, kad biju stāvoklī, viņš gaidīja puiku, lai to uzvārdu varētu nest tālāk. Tas viņam bija ļoti svarīgi, lai tas uzvārds neizzūd.
01.05.2015 22:24 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Noteikti atstāj īstā tēta uzvārdu, tā tiešām ir vienīgā piemiņa no viņa. Tik skumji palika izlasot Tavu stāstu :(
01.05.2015 22:25 |
 
Reitings 1205
Reģ: 10.12.2014
krista_kr - Tad it īpaši, ļauj meitenei pašai izdarīt izvēli, jo viņai, taču ir visas iespējas to mainīt, ja vien pati vēlēsies.
01.05.2015 22:25 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Es liktu abus , ja viņa gribēs tad vienmēr jau var nomainīt.
01.05.2015 22:26 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
es nekaadaa gadijumaa neliktu jaunaa viira uzvaardu arii beernam. kad beerns izaugs,lai pats lemj. Ja vinja gimenee buus miileeta un lolota, tad vinjai nemaz nenaaks praataa taadas domas,ka vina atstumta deel uzvaaarda.
01.05.2015 22:26 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Ja Tu galīgi nevēlies mainīt meitas uzvārdu, tad arī savs jāatstāj vecais (pieņemu, ka pārgāji vīra uzvārdā).
01.05.2015 22:26 |
 
Reitings 13
Reģ: 01.05.2015
Es nedomāju, ka mazam bērnam ir ļoti daudz jāstāsta par to, ka tēvs miris utt.. Ja viņa ir iejutusies jaunajā ģimenē, tas taču ir tik forši! Es neakcentētu to, ka viņas īstais tēvs ir cits, ja jautātu, tad, protams, stāstītu, bet citādi, manuprāt, jāļauj bērnam dzīvot maksimāli pilnvērtīgā ģimenē, kā pilnvērtīgam ģimenes loceklim.

Ar vīrieti mēs tikai pirms nedaudz vairāk kā pusotra gada uzsākām kopdzīvi. Līdz tam, viņi bija tikušies, bet es uzskatīju,ka tas ir mans pienākums meitai izstāstīt, ka viņas tētis atrodas citur. Tāpat mēs dodamies uz kapusvētkiem nolikt svecīti. Nav jau tā, ka viņai tas tiktu ļoti akcentēts, viņa vienkārši ir informēta par tādu faktu un jautājumus viņa uzdot pati. Visbiežāk, kad satiek otru omi.
01.05.2015 22:28 |
 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
Liec jaunā vīra uzvārdu, lai esat viena normāla ģimene. Un ļauj bērnam saukt viņu par tēti.

Tieši tā, kad paaugsies, lai apti izlemj, ja gribēs nomainīt uz īstā tēva uzvārdu.
01.05.2015 22:30 |
 
Reitings 13
Reģ: 01.05.2015
Ja Tu galīgi nevēlies mainīt meitas uzvārdu, tad arī savs jāatstāj vecais (pieņemu, ka pārgāji vīra uzvārdā).

Par šo arī esmu domājusi. Vīrietis man neuzspiež absolūti neko. Viņš zina, ka tā situācija nav tik vienkārša un mēs par to esam ļoti daudz runājuši. Viņš teica, ka tas neko nemainītu, ja es ar meitu paliktu tagadējā uzvārdā. Varbūt tiešām solidarizēties ar meitiņu un abām neko nemainīt?!(t)
01.05.2015 22:30 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
veel jo vairaak, peec pusotra gada kopdziives es nemainitu bernam uzvardu pret kada cita viiriesha Veelu lai jums viss izdodas, bet ja nu kkas notiek? ko tad? atkal beernam mainiisi uzvaardu? un kaa tad paskaidrosi,kapeec vinjai svesha onkula uzvaards, neviss teeva?
01.05.2015 22:30 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Vai nu atstāj bērnam tēva uzvārdu vai arī caur svītriņu. Bet vispār nesaprotu to ņemšanos par to, ka visiem jābūt vienā uzvārdā, jo citādi nav "īsta" ģimene. Tās ir pilnīgas muļķības!
01.05.2015 22:33 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Es visdrīzāk atstātu sev un meitai veco uzvārdu.
01.05.2015 22:35 |
 
Reitings 13
Reģ: 01.05.2015
Vai nu atstāj bērnam tēva uzvārdu vai arī caur svītriņu. Bet vispār nesaprotu to ņemšanos par to, ka visiem jābūt vienā uzvārdā, jo citādi nav "īsta" ģimene. Tās ir pilnīgas muļķības!

Protams, tas nepadara ģimeni uzreiz par īstu, bet tā ir mana nostāja, vai vismaz līdz šim brīdim bija, jo man ģimene asociējas ar vienu uzvārdu, nevis katram savu. Katrs taču dara kā vēlas.
01.05.2015 22:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits