Algu 'saderība'

 
Reitings 465
Reģ: 27.04.2015
Sveiki, foruma apmeklētāji.

Citējot kādu šī portāla lietotāju no citas tēmas:

Kādēļ sieviete ar minimālo algu ir norma, bet vīrietis nē. Kādēļ vīrieša algas lielums liecina par viņa IQ līmeni, kamēr sievietes alga, neatkarīgi no tāš lieluma, liecina par čaklumu?

Neesmu šeit lai kritizētu sievietes un ļoti labi apzinos, ka ir gan ļoti sakarīgas meitenes, gan arī 'naudas rausējas', taču šis domu grauds lika mazliet aizdomāties.

Personīgi piekrītu uzskatam, ka īstam vīrietim jābūt ģimenes apgādniekam, taču jautājums ir . ko meitene var dot pretī? Viena daļa mūsdienu meiteņu pat makaronus īsti neprot uzvārīt.

Man divi pieņemamie scenāriji ir:
1)Vīrieša un sievietes algas apjoms ir ja ne vienāds, tad līdzīgs un šādā gadījumā uzskatu, ka arī mājas darbi būtu jāsadala līdzīgi.
2) Vīrietis pelna krietni vairāk, taču sieviete apdara mājas darbus, pagatavo vakariņas nevis to vien dara kā pa vīra naudu sēž skaistumkopšanas salonos ;-)
Citus variantus neizskatu, jo ja meitenei būtu lielāka alga tad tas mani noteikti dzītu kompleksos un šādas attiecības ilgi nesanāktu.

Mazliet ar savu pieredzi daloties, pagātnē ir bijis laiks, kad sākot darboties savā specialitātē pelnīju salīdzinoši maz, taču tagad pelnu krietni vairāk un varu teikt, ka attieksme no sieviešu puses īpaši nav mainījusies, taču daudzums kādu esmu spējīgs ieinteresēt gan. Jāsaka gan, ka par šo salīdzinoši lielāko uzmanības daudzumu priecāties nevaru, jo ja agrāk reti ieinteresēju kādu, taču šī meitene parasti bija pat ļoti sakarīga un manam sociālajam slānim atbilstoša, tad tagad 90% gadījumu ir ārpus man pieņemamajiem 2 scenārijiem (t)

P.S Rays un citus argumentēt nespējīgus palūgšu šeit neizcelties ar saviem gudrajiem domugraudiem :-D
29.04.2015 19:59 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Kamēr Anna čubinās ap savu darbu-hobiju, Jānim jādomā, kā nest naudu mājās.


Kāpēc "sirdsdarbs" tiek salīdzināts ar darbu-hobiju? Bērnudārza audzinātāja, skolotāja, arī bieži vien ir "sirdsdarbs", bet nosaukt to par "hobiju" man kaut kā negriežas klaviatūra.

Ja Anna ar savu mākslas studiju (ak, neliete, un vēl iedomājas priecāties par savu darbu!) nopelna, teiksim, 700 eiro, tad, ja viņa ir kopā ar Jāni, kurš pelna 1400, tad viņa ir sliņķe, kura hobijo visu dienu, sūc no Jāņa līdzekļus, un neraujas vakaros pēc pilnas darba dienas atstrādat ar mājas uzkopšanu un vakariņām kā minimums 4 stundu apjomā. Tas nekas, ka Jānim arī patīk viņa darbs (patīk redzēt izaugsmi, patīk parvarēt izaicinājumus).

Ja tā pati Anna ar to pašu 700 eiro algu būtu kopā ar Kārli, kurš pelna 600, tad gan viņa būtu baigā veiksmīga maza uzņēmuma (sava mākslas studija taču!) vadītāja, kura iznieko laiku ar neperspektīvu lūzeri.
29.04.2015 21:09 |
 
Reitings 408
Reģ: 07.07.2014
bet Jānis kā nenāk tā nenāk, bet ar gadiem prasības tikai aug.

sugаr Ar gadiem jaunākas nepaliekat un bagāža arī mazāka nepaliek. Kas tās par prasībām, ja ap 27 sieviete sāk skatīties uz idivīdiem, kas nevainību zaudē ap 30. Lūdzu apgaismo mani. Kas ir tās divainās augstās prasības, un kapēc jaunībā viņas nebija tik aukstas.
29.04.2015 22:52 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
♥Edgars♥, lūk, es dzivs piemērs :) Kā prasības aug ar gadiem.

Jaunībā man vispār nebija prasību. 20 gadu vecumā es iemīlējos daudz vecākā vīrietī, šķirtenis, ar bērniem, īpaši labi nepelnīja, pārlieku daudz lietoja alkoholu, skatījās uz citām un tā varētu turpināt un uzskaitīt mīnusus. Bet es biju kopā ar tādu daudzus gadus. /līdz pieņēmos prātiņā un beidzot izšķīros/

Tagad 30 gados lai es ar tādu satiktos??? :D Pirmkārt, mani vairs neinteresē vecāki par mani vīrieši. Negribētu arī šķirteni ar bērniem. Tagad es rūpīgāk skatītos uz viņa karjeru un maka biezumu. Un uz alkoholiķi es vispār neskatītos. Prasības man ir augušas ui ui.

Bet līdz ar to arī esmu viena.

Un, kaut arī es gaužos par savu vientulību, tik un tā es labāk esmu viena nekā ar tādu, ar kādu biju jaunībā.
29.04.2015 23:00 |
 
Reitings 408
Reģ: 07.07.2014
kordelia nu nez, manuprāt, tev bija foršs čalis - cosmo nav laika, dzīvo dzīvi, sievietes drāž. Bet tu beigās saiesies ar kādu losīti, kas tikko kaut ko sācis pelnīt, izstudējis visu cosmo, zinās kur zeķes likt, ko ar poda vāku jādara.

Neaug jums tās prasības. Stabili krītās.
29.04.2015 23:09 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Es it kā visu sarakstīju, kas ir prasības :D Runa iet par līdzvērtīgu vīrieti, ja nu kas. Un ko tu domā ar bagāžu?
kordelia saprot par ko iet runa :)
29.04.2015 23:12 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Nē, ar losi es tiešām vairs nesaiešos. Es esmu priekš sevis pieņēmusi domu, ka iespējams palikšu viena. Bet prasības nesamazināšu un ar losi vairs kopā nebūšu. Tad labāk esmu viena un āmen
29.04.2015 23:13 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Diez vai losītis ir foršs un labi pelna. Vai arī tu par sevi runā?
29.04.2015 23:14 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Vīrietis pelna krietni vairāk, taču sieviete apdara mājas darbus, pagatavo vakariņas nevis to vien dara kā pa vīra naudu sēž skaistumkopšanas salonos
Vēl ir variants, ka sieviete, neskatoties uz labu izglītību, saņem krietni mazāku algu, bet strādā kā zirgs.. iespējams, viņai nav nedz laiks nedz spēks spodrināt mājokli un adīt zeķes..

a meitenei būtu lielāka alga tad tas mani noteikti dzītu kompleksos un šādas attiecības ilgi nesanāktu.
Piekrītu gadījumos, kad sievietes alga ir KRIETNI lielāka par vīrieša..
29.04.2015 23:25 |
 
Reitings 408
Reģ: 07.07.2014
Nē, ar losi es tiešām vairs nesaiešos.

Diez vai losītis ir foršs un labi pelna.

Nu fuck cik jūs kaitinošas! Psc... Kāpēc muti vēru vaļā?
29.04.2015 23:29 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Man tie scenaariji pashai arii liekaas pat ljoti ok. Ir veel arii variants, ka sieviete/viirietis straadaa taapat kaa otrs pilnu slodzi, bet atskjiriibaa no partnera nopelna krietni mazaak. Taadaa gadiijumaa var buut izeja ka tas partneris kursh nopelna mazaak, paariet uz pusslodzi straadaat un uznjemaas maajas soli, beernu audzinaashanu uz seviim. Jebshu abi turpina straadaat pilnu slodzi un tiek pienjemta darbaa maajapkalpotaaja kurai abi sametaas proporcionaali ienaakumiem vai kuram ir mazaak zeel tam izteereet naudu. Ja labi grib, tad visur var atrast izeju. Galvenais, ka neviens no paara nejuutaas apbizjots un nav taa, ka vienam ir jaaraujaas pa maajas soli/darbu vai tikai darbu 14h dienaa, kameer otrs dara uz pusi mazaak vai nedara neko. Tad gan ruugtums naaks paari paar malaam.
30.04.2015 00:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits