Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Centra špagats.

 
Reitings 7
Reģ: 12.04.2015
Sveiki visi forumieši!

Esmu puisis, kas vēlas iemācīties centra špagatu. Abus parastos būtībā jau māku tikai nedaudz trūkst (2 ned un sanāks uztaisīt). Centra špagats ir vajadzīgs tāpēc, ka vēlos to pielietot cīņas mākslās (high kick, 360 kick, etc..) Man no zemes trūkst apmēram 25cm, vienu brīdi bija labs progress, bet tagad viss ir apstājies un tālāk uz priekšu nekustās. Kā jūs, tie kuri ir mācējuši apsēsties vai joprojām to māk, panācāt, ka beigās sanāca apsēsties ? Man ir apmēram 15-20min iesildīšanās un tad seko jau 4 mēģinājumi apsēsties, katrs pa 1 minūtei. Esmu dzirdējis pa smērēm, kuras pirms tam uzsmērē un palīdz labāk staipīties. Un cik ilgu laiku jums aizņēma, lai no 0 apsēstos centra špagatā?
Ceru uz atbildēm :)
Paldies!
12.04.2015 00:31 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Es esmu tālu no šī mērķa, bet varu pasvaidīties ar padomiem tāpat: 1) tev ir kāds, kas tev var palīdzēt? Man palīdz, ja vienmērīgi un ļoti viegli spiež uz leju, 2) pulsējošas kustības, tāda kā šūpošanās pozā 3) joga. Jogā ir visādas "hip opener" asanas, ko var lietot. 4) pirms stiepties, iesildi muskuļus un sildošām kustībām izberzē saites.
12.04.2015 01:27 |
 
Reitings 1885
Reģ: 08.07.2013
Agrāk mācēju centra špagatu - izstaipīju pāris mēnešos regulāri brīvos brīžos cenšoties to uztaisīt tik tālu, cik maksimāli varu un tādu pozīciju turot kādu minūti. Pēc tam pārstāju to darīt un jau drīz piefiksēju, ka vairs nevaru.
12.04.2015 01:35 |
 
Reitings 7
Reģ: 12.04.2015
NordicBelle:

Palīdzību man nevajag, jo pats varu iesēsties tik dziļi cik vajag - līdz tādām ciešamām sāpēm. Pie tam, ja cilvēks uzspiedīs par stipru, tas var beigties ļoti bēdīgi, tāpēc uzskatu, ka to pašam jādara un jājūt cik dziļi var iesēsties.
Es tieši lasīju, ka nevajag nekādu šūpošanos, lielāka iespējamība dabūt traumas, sastiepumu utt, bet tieši vajag uz 30-60 sek ieņemt pozīciju, kurā diezgan stipri viss sāp, bet noturēt tās sekundes.
Joga, manuprāt, ir dzīves veids, nevis kā tagad daudzi ir piekopuši, ka pietiek dienā veltīt jogai 20min un tagad skaitīsies, ka tas cilvēks nodarbojas ar jogu... Joga ir dzīvesstils, no rīta pamosties, konkrētajā laika izpilda vingrinājumus, meditāciju utt, ēdienam arī ir jāseko un tā dienas garumā.
Par to "hip opener" paskatīšos youtubē, varbūt kaut kas noderēs.
Pirms sāku taisīt es iesildu muskuļus ar pietupieniem, izklūpieniem, lai asins sāktu cirkulēt labāk tieši tajās vietās.
Jāskatās, varbūt pēc ilgāka laika tomēr viss atkal sāks pamazītiņam bīdīties uz priekšu.
Paldies par padomiem :)
12.04.2015 12:06 |
 
Reitings 5533
Reģ: 26.01.2015
Par to uzspiešanu un šūpošanos - agros tīņu gados trenējos austrumu cīņās un tā mūs stiepa, bet kustībām tiešām jābūt ļoti, ļoti maigām un līganām. Par jogu - joga ir fantastisku zināšanu un resursu krātuve un nav jākļūst par jogi, lai kaut ko no tā izmantotu. :-)
12.04.2015 12:12 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits