Vai Latvijas laukos patiešām ir bezdarbs?

 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Pēc statistikas datiem Latvijā vidējais bezdarba līmenis svārstās no 8 līdz 10 procentiem. Tas ir desmitais augstākais Eiropas Savienības dalībvalstu vidū – ievērojami mūs apsteidz Grieķija, Spānija un Horvātija, bet vismazāk bezdarbnieku ir Vācijā un Austrijā. Latvijā darbu meklē 87 tūkstoši iedzīvotāju. Bet vai tiešām meklē? Pēdējā laikā lauksaimnieki pārliecinājušies par to, ka darba roku trūkst, bet pagastā vīri saņem bezdarbnieku pabalstus un strādāt nav pierunājami.
https://www.youtube.com/watch?v=LakwjMqbp_k

Viedoklji? :)
11.04.2015 23:22 |
 
Reitings 332
Reģ: 07.04.2015
Un es nezinu nevienu darba devēju, kas maksātu zem iztikas minimuma.

Ja maksā iztikas minimumu par to nebūt nav jālepojās tie ir 252,19 eiro :-D
12.04.2015 12:56 |
 
Reitings 332
Reģ: 07.04.2015
Priecājos, ka manos laukos nav tādi gadījumi un cilvēkiem tiešām būtu, kur strādāt. Uzņēmumi grib paplašināties, atver jaunas rūpnīcas un vēl , un vēl... Bet ... Diemžēl, trūkst vīru rokas.


Varbūt iemet atrašanās vietu lai vīri zin kur braukt strādāt?

Daudz ko dod, ka jaunie nemaz nevēlas strādāt laukos, darīt darbu ar rokām, visi tik grib sēdēt birojā, pie datora... :/ Brauc uz Rīgu vai "skaistajām" britu salām. Tāpēc, no savas puses, tiešām varu teikt, ka laukos trūkst darba spēks.


Par jaunajiem daļēji varētu piekrist, bet uz britu salām brauc lielais vairākums tieši lauksaimniecības darbus darīt, tāpēc drīzāk jautājums ir algas lielumā?
12.04.2015 13:01 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
Valdnieks, man zināmie uzņēmēji nemaksā tik maz. Un savu viedokli izsaku pamatojoties uz faktiem.
12.04.2015 13:03 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Jo visi kam ir galva uz pleciem rokas īstajās vietās pie tādiem vergturiem nemaz neiet Braukā uz tuvējām pilsētām vai kā savādāk nodrošina iztiku, tikmēr vergturi raud par dzērājiem


Jā jā viegli pateikt ka braukā uz tuvākām vietām, a ko darīt ja apstākļi apkārt nekur nav labāki un reāli atļaties nevar izbraukāt? Kaut vai dēļ tā paša iemesla dēļ ka tiesības nav, lai liktu tiesības naudu ar nevar dabūt jo lūk priekšniecība labi ja samaksā gana lai paēst varētu, un vel arī tas ka tādās vietās labi ja 1-2 reizes dienā transports brauc un darba laiki nesakrīt ar transporta laikiem, parasti vajag būt agrāk darbā + darbs beidzas vēlāk un kur tad likties ? Ar kājām mājās iet no tā tuvējā ciemiņa? Nu cik tad ilgi cilvēks fizisku darbu darot tā izvilktu? Jā protams atsevišķu reizi varbūt kāds var aizvest, bet ja nevar tad dimbā ir.

Un tikt no tās ellēs ārā tiešām grūti, bez atbalsta ļoti smagi.

Kate40


Tad tev labi lauki, žēl ka ne visās vietās ar tādiem paveicas.
12.04.2015 13:04 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Ja maksā iztikas minimumu par to nebūt nav jālepojās tie ir 252,19 eiro


Un iedomājies kāda sajūsma ir ja pat to nemaksā :D
12.04.2015 13:05 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
Valdnieks, cilvēki nesaprot naudas vērtību. Kāda atšķirība vai saņem 600eur te pat, kur dzīvo savā lauku privātmājā un maksā tikai elektrību vai strādā britu salās, saņem 1000eur, kur puse aiziet par īrētu istabu čučmeku mājā, pārtika ir dārgāka. rezultāts ? manuprāt, vienlīdzīgs. Vienkārši ir tā doma, vot, re, es saņemu virs tūkstoša.
12.04.2015 13:06 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ujj, nesen viena ome laukos lepni stāstīja visiem, kas gribeja klausīties - mana meita aizbrauca uz Angliju, un tik lielus pabalstus saņem, tik labi dzīvo!
12.04.2015 13:12 |
 
Reitings 332
Reģ: 07.04.2015
Tas tiesa bez sava transporta arpus Rīgas neiespējami, jo sabiedriskais kursē ļoti reti kaut kur pa tv redzēju sižetu, kur autobus kursē tikai viereiz nedēļa un arī tikai vienā virzienā :-D


Par jaunajiem vēl runajot, arī laukos saimniecībās valda tie paši likumi, kas Rīgā uz augstskolu beidzējiem :-D

Bez pieredzes neņemam :-D
Pat traktoristam prasa vismaz 3 gadu pieredzi, bet kur jauns puika tādu ņem :-D
12.04.2015 13:16 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
Valdnieks , tu esi bijis, ka tā vari runāt ? :D Mani brīžiem fascinē šī gudrā spriešana no pilsētnieku puses. Ja māki braukt ar traktoru, tevi paņems. Ja esi gatavs mācīties, tevi paņems.

Un padomā loģiski, ja nav kas strādā, tiešām baigi varētu būt izlepuši uz cilvēkiem, ko ņem darbā ? :D
12.04.2015 13:20 |
 
Reitings 408
Reģ: 07.07.2014
Lauksaimniekiem un sezonas strādniekiem "nedod". Vienalga vai 600€ vai 200€... Kamēr tu roc kartupeļus pa 600, tev sievietes nebūs. Negribās strādāt,ja tevi nenovērtē.
12.04.2015 13:25 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Ja jau zinat taas labaas saimnieciibas un vietas, kur darbu par labu algu bez maz vai pakalj met, padalaties...
Ja runajam par saimnieciibaam Latgalee, seit no pilseetas saimnieciibas ir taalu, sabiedriskie nekursee, un ja meklee darbiniekus, tad ar dzivoshanu uz vietas, par dzivesvietu, edienu un kadu simtu uz rokas. Un darbs attieciigi, nevis 8-10 stundas, bet no gaismas liidz gaismai.
par pilsetam nemaz nerunasim, vecie pie saviem darbiem turas ar zobiem un nagiem, sedes kmr tur arii atmetiisies, atliek maksima un pa kadai rupnicai, kur darbiniekus nem neoficiali, attieciigi, saslimsti, sedi bez naudas un labi ja neatlaiz.
Labi, dzivokli te ir leeti, bet cenas uz partiku tachu nemainas...
12.04.2015 13:41 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Labāk laukos iet mežā strādāt un miers :D
12.04.2015 13:44 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
par pilsetam nemaz nerunasim, vecie pie saviem darbiem turas ar zobiem un nagiem, sedes kmr tur arii atmetiisies, atliek maksima un pa kadai rupnicai, kur darbiniekus nem neoficiali, attieciigi, saslimsti, sedi bez naudas un labi ja neatlaiz.

+++ Manā mazpilsētā tiešām problēma ir vecajos cilvēkos, kas ir iesēdušies kā sēnes un negrib laist nevienu. Līdzīgi man bija praksē, kad man pajautāja, vai nāktu atpakaļ uz šejieni, strādāt, atbildēju, ka jā, labprāt. Jēziņ, cik neapmierināta palika tā sieviete, kas man to jautāja. Sāka izmest dzēlīgas piezīmes, ka viņai jau tad būs jāiet prom, bet ko viņa darīs bez tā darba, ka dzīvo viena utt. Bet no otras puses, mans tētis, kas strādā savā darba vietā jau gandrīz 30 gadus, būtu laimīgs, ja atnāktu kāds jaunais un sēstos viņa vietā, tikai neviens negrib, jo algas ne tādas, maza pilsēta, nav iespēju un tā.
12.04.2015 15:07 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
problēma ir vecajos cilvēkos, kas ir iesēdušies kā sēnes un negrib laist nevienu


Nu gan...

Ko tiem vecajiem darīt, sagaidīt ziemu un pašiem ņemt ragaviņas un doties uz mežu? Veciem cilvekiem īre un komunālie nav jāmaksā? Jāēd nav?
12.04.2015 15:22 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Kāda atšķirība vai saņem 600eur te pat, kur dzīvo savā lauku privātmājā un maksā tikai elektrību vai strādā britu salās, saņem 1000eur, kur puse aiziet par īrētu istabu čučmeku mājā, pārtika ir dārgāka. rezultāts ?


Rezultaats ir daudz lielaaks dziives komforts, drozhiibas sajuuta, jo darba zaudejuma gadijumaa ir normaali pabalsti, arii beernu pabalsti un mediciina ir reaali bez maksas, daudz, daudz lielaakas iespeejas beerniem, arii iespeejas savu nelielo nopelniito naudinju izteereet daudz labaak. Par to pashu naud ko Latvijas laukos tuvaakaas pilseetas humpalii var nopirkt, UK ir nopeerkamas jaunas lietas, tehnika ir nopeerkama jauna un letaak utt.
12.04.2015 15:48 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Nu gan...

Ko tiem vecajiem darīt, sagaidīt ziemu un pašiem ņemt ragaviņas un doties uz mežu? Veciem cilvekiem īre un komunālie nav jāmaksā? Jāēd nav?

Jaunajiem arī jāēd, jāmaksā komunālie, pietam - jāuzkrāj darba pieredze. Konkrēti mans komentārs un pieredze ir par tiem cilvēkiem, kas ir jau pensijā, bet joprojām strādā. Saņem gan pensiju, gan algu. Nauda ir problēma visiem, ne tikai jauniem vai veciem cilvēkiem.
12.04.2015 15:51 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
mistalee, gribētu redzēt, kā tu aizietu no darba tikai tāpēc, ka svešai tantei to algu vajag vairāk, nekā tev :)

Ar tādām pensijām, kādas šobrī tiek maksātas, nu nevar normāli iztikt.
12.04.2015 16:10 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
1) Slinki neko dariit negriboshi cilveeki ir bijushi visos laikos, bet vai tas ir iemesls 8-10% lielajam bezdarba liimenim Latvijaa vai vismaz viens no buutiskaakajiem iemesliem?

2) Ja Latvija ir tik ekspluatejama pabalstu siteema, kaaeec tad tik daudzi tomeer straadaa par minimaalo nevis dziivo no pabalstiem? Apzinos ka dalja no vinjiem sanjem papildus naudu aploksnee, bet paareeja kas to nesanjem kaapeec kaa mulki vergo maksimaas?

Varat man mest ar olaam, bet es uzskatu neveeleeshanaas straadaat par smiekliigu atalgojumu, nenormaalas stundas necilveeciigos apstaakljos ir vairaak sapraata nevis slinkuma paziime. Diemzheel zinu cilveekus, kuri sevi taadejaadi ir iedzinushi kapaa. http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/231572-kugis_slepkava_pavara_lieciba Paziistu bojaa gaajusho viirieti, labaak vinjsh uz pabalstiem buutu seedeejis.
12.04.2015 16:19 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Nu par to ka vecs cilvēks negrib savā vietā laist jaunos, to es saprotu, jo kur tad tas vecais liksies ar savu pensiju kur knapi ja zālēm pietiks vien.
Jaunais tad var vismaz censties tikt prom no mazpilsētas vai atrast citas iespējas kā pelnīt, grūti ir, bet jaunajam tādā ziņā būtu vieglāk tomēr, ir tomēr jāsaprot arī līdzcilvēki.
12.04.2015 16:27 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Nu par to ka vecs cilvēks negrib savā vietā laist jaunos, to es saprotu, jo kur tad tas vecais liksies ar savu pensiju kur knapi ja zālēm pietiks vien.
Jaunais tad var vismaz censties tikt prom no mazpilsētas vai atrast citas iespējas kā pelnīt, grūti ir, bet jaunajam tādā ziņā būtu vieglāk tomēr, ir tomēr jāsaprot arī līdzcilvēki.

Piekrītu, bet tas nav novērojams tikai mazpilsētās. Tas ir kā koks ar diviem galiem.
12.04.2015 16:31 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits