Pārdomas..

 
Reitings 239
Reģ: 16.03.2015
Sveikas!

Es te tā aizdomājos.. Un gribas par to aprunāties. Tātad Latvija pec būtības skaitās nabadzīga valsts utt, daudzi sūdzās, ka nav naudas un tā. Bet paskatoties uz ielām, cilvēki ir diezgan sapucēti, staigā ar Michaels Kors somām, apģērbu veikali pilni ar pircējiem. Katrs trešais cilvēks braukā ar krutām mašīnām, cik tas ir redzams uz ielas. Un šajā gadījumā nerunāju par pusmūža cilvēkiem, bet tieši par jauniešiem, sasniedzot 24, 25 gadu slieksni. Brīžiem šķiet, ka meitenes galvenokārt uztur naudīgi draugi, jo tādā vecumā nevar nopelnīt tik daudz, lai varētu atļauties dārgas mašīnas utt..

Padiskutējam par to! :-)
09.04.2015 19:57 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Nu man ir iekšpagalms kur tāpat perfekti varu un arī cepu gaļu, dzeru alu ar draugiem un plānoju šogad ierīkot smilšu kasti nu ja baigi sagribēsies var arī kādu puķi iestādīt :D
man atkal tieši patīk ,ka ir kaimiņi un troksnis , tas liek sajust dzīvību sev apkārt .
10.04.2015 13:33 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Jā protams privātmājai ir savi plusi kā jau meoooww minēja, bet tas īsti nav priekš manis. Man tomēr labāk patīk pilsēta. Jā brīvdienās un svētku dienās forši, bet ne ikdienā ( izņemot vecumdienās, kad nekur nav jāsteidzas ). Mani privātmājas iedzen tādā kā depresīvā slinkumā - viss ir nekur negribās doties un neko darīt tikai zvilnēt pludmalē.
10.04.2015 13:38 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Ziemā vispār no mājas arā degunu īsti bāst negribās. Labakaja gadijumā līdz tuvējam kalniņam, ja ir sniegs :-D
10.04.2015 13:40 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Mēs jau tuvojamies mājas iegādes finiša taisnei un jāsaka, ka man arī čuriņa raustās par to dārzu būšanu un pārējiem mājas darbiem. It kā nenormāli gribas puķes sastādīt, siltumnīciņu maziņu ierīkot, zemenes kaut kur sastādīt. Bet darbs gan tur jāiegulda, nezinu vai būs mums iekšas. Neesam baigie darba rūķi. :D
10.04.2015 13:41 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Es nezinu, kas ir Mihails Kors, un man vienalga. Soma ir soma, par to izmest lielu naudu liekas stulbi. Tāpēc arī nepievēršu uzmanību citu brendiem, jo es no tā neko nesaprotu. Un izskatās, ka labi vien ir - nav par to jalauza galva :D Jā, es laikam piederu pie tiem lētajiem paskatiem, bet ja es esmu nabags, kāpēc man tēlot to, kas neesmu?
10.04.2015 13:43 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
meooow, ir kam nepatīk dārza rušināties un viss, man tai skaitā. Dārzs ir iekārojama arī tā ka tajā maz kas jadara. Es tikai paris reizes gadā kaut ko nopietnākū dārzā padaru lsi uzturētu kārtību un viss. Zāli divas trīs reizes pa sezonu nopļauj vīrietis. Tāpēc man dārzs neasociējas uzreiz ar baigajiem darbiem. Man galvenais lai pie majas ir privāta zaļā zona kurā es netraucēta jebkura bridi varu iziet svaigu gaidu paelpot un lai man ir vieta kur es droši varu bernus izlaist paskriet.
Nevaru iedomāties ka man šādas zonas pie majas nebūtu. Laikam esmu izlepusi dzīves vietas ziņā un man vajag kaut ko vairak par dažām brendu parpalām.
10.04.2015 13:46 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Ziile kaa par mani uzrakstijusi:D maajaa es parvershos par slinki bez dienas ritma,bet vietu,kur vasaraa atbraukt,tomer gribu. Vel mani biedee sabiedriska transporta neesamiba. Nevaru iedomaties,ka 80 gados seezhu pie stures un braucu uz aptieku pec dropem:D
10.04.2015 13:47 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10502
Reģ: 29.01.2009
Es nesaprotu, kāpēc brenda somas atļaušanās nozīmē kaut kādu statusu. Un, ja es braukāju ar sabiedrisko transportu, tad tas ir glupi, jo tak.. no sērijas "ko es tur esmu pazaudējusi?". Man brendi ir kvalitāte, nevis izrādīšanās. Neesmu turīga, bet tas nenozīmē, ka es nevaru atļauties šad tad sevi palutināt ar Valentino, Lacoste vai Tommy Hilfiger somu.
10.04.2015 13:49 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Nu, mums privātmāja ir kādas 10min braucienā no centra :D Tādēļ nav tik traki :) Civilizācija ir! Ja dzīvotu ārpus Rīgas tad gan saprotams - līdz visam tālu, gan pašiem braukt, gan ciemiņus tik viegli "garāmbraucot" nepierunāsi ieskriet uz tēju :)

Man pašai gribētos kādreiz māju Teikā (ap Lielvārdes ielu uz meža pusi ir forši, klusi, svaigs gaiss utt), nu vai, protams, Mežaparkā, bet tur noteikti būtu jāņem pavecāka māja un jārenovē. Man ļoti patīk ideja par māju, bet tomēr pilsētas un puslīdz centra tuvuma robežās.
10.04.2015 13:50 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Undiya, saliec daudzgadīgus ziedošus krūmus, puķes, zālienu, izveido akmeņu un bruģa zonas. Nav obligāti dobes katru nedēļu jāravē lai dārzs būtu baudāma paskata.
Siltumnīca maziņa arī neprasa pārāka daudz darba. Tas uzstādīšanu var kādam uzticēt par samaksu, bet salikt tomātus un gurķus nelielā apjomā neprasa daudz pūļu.
10.04.2015 13:51 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Valentino kleita sabiedriskajā transportā. :D you made my day. :D
10.04.2015 13:53 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10502
Reģ: 29.01.2009
meooooww tikko precīzi nosauca rajonus, kuri man asociējas ar savu privātmāju :D
10.04.2015 13:54 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10502
Reģ: 29.01.2009
Quince SOMA!!!! nevis vakarkleita. Ir vispār atšķirība.
10.04.2015 13:55 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Quince, noteikti piebiedrošos zaļumotāju diskusijai, kad pienāks laiks. :-D Siltumnīcas var arī gatavas nopirkt, man šķiet. Piemēram, stikla.
10.04.2015 13:56 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Jap, siltumnīcas var kāds uzstādīt un tad tik ik pa laikam jāparavē tur. Mums pagalmā ir visādi garšaugi - pētersīļi, dilles, lociņi, piparmētras (tās gan stādīju atsevišķā nostūrī, jo aug kā mežones!)... nenormāli patīk, ka savus svaigus pētersīļus var uzmest uz zupas vai salātos piejaukt :) Burkāni arī savējie. Zemes un jāņogas arī. Gribu iestādīt ērkšķogas šogad! Man ļoti patīk dārzkopība, laigan pēc skata šķiet neesmu nekāda dārza meitene, bet nu.. :D

Un neatceros no kurienes, bet mēs dabujām vēlo aveņu krūmus un iestādījām pie sētas vienā pusē. Ļoti iesaku! Milzīgas ogas, kas kā sāk gatavoties, siltam laikam iestājoties, tā līdz pat pirmajiem saliem "ražojas". Man tās ogas pagājušajā vasarā bija tik daudz, ka ik nedēļu veselu maisu nolasīju un liku saldētavā, tad vedu draudzenēm smūtijiem utt. Vienmēr ciemiņiem aveņu grozus vedu :) Nu un, protams, ievārījumi un deserti mūždien ar avenēm :D Pilnīgi gandrīz asariņa acīs, ka šogad tas izpaliek... :D Ak, kā safanojos pati par savām avenēm, ha!
10.04.2015 14:04 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Ārprāts, kā man garšo avenes. Tām obligāti būs jābūt dārzā.
Atceros, ka omei aiz siltumnīcas auga tādi aveņu krūmu, bet tur bija pilns ar nātrēm. A, es par spīti nātrēm tur līdu iekšā avenes rīt.
10.04.2015 14:09 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Ja stādīsi avenes, tad paskaties, lai tās ir vēlās avenes. Neatceros, kad pagājušajā gadā bija jau pirmā raža, bet diezgan agri un pēctam līdz pat oktobrim varēja ēst un ēst. Es pati brīnījos sākumā, kā tas krūms tik ražo un ražo tās ogas, bet tikko kā 2-3 dienas saulītes, tā jau atkal veselu groziņu var nolasīt ar milzīgām mutantogām. Visu cauru vasaru un rudeni krūms nosēts ar mazajām zaļajām, kas ātri nogatavojas un jau gatavajām ogām. Ļooooti labs dārza papildinājums - absolūti minimāla apkope, bet ieguvums tik tiešām fantastisks daudzu mēnešu garumā :)
10.04.2015 14:15 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10502
Reģ: 29.01.2009
Avenes.. man no aveņu stūra vecāku mājās vienmēr bija bail. Nezinu, kāpēc man likās, ka tur var dzīvot čūskas :D Bet tas neliedza ar saskrāpētām rokām tās novākt :)
Bet vispār dārza darbi ir svēti. Lieldienās biju pie vecākiem un tētis nosmēja, ka tik ātri dodos prom, jo bail, ka pieliks pie dārza darbiem :D Tas laikam dēļ bērnības. Īstenībā man pietrūkst, ka lauku mājās vairs nepiekopj laucinieku darbus, jo vecvecāki vairs nespēj, bet man tā patika (vismaz pēdējos gadus) braukt un stādīt kartupeļus. Tā sajūta, ka var saģērbties kā lauķis, mazgāt rokas ārā ūdens bļodā.., nojumē ēst plātsmaizes. Tur ir savs šarms, kurš nu ir zudis.
10.04.2015 14:15 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Njā, man arī pietrūkst lauku māju! Kad opaps nomira, lauku mājas pārdeva un oma pārcēlās uz Rīgu, jo pati nevarēja tikt galā ar saimniecību vairāk. Tur bija gan dzīvnieki, gan graudu lauki, gan kartupeļu lauki utt. Manas bērnības labākās atmiņas ir tās no laukos pavadītajās vasarām :) Cēlām mājas no tiem trijstūriem uz kuriem sienu krauj virsū, lai žūst utt :D Bet nu ir forši, ka kas tāds bērnībā ir piedzīvots. Ar saviem bērniem gribētos kādreiz uz tādiem īstiem laukiem braukāt. Drauga vecmammai joprojām ir lauku mājas un labi, ka tā :) Tik ātri sīkie jātaisa, lai uzspētu to izbaudīt :)
10.04.2015 14:23 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Aveņu stādus jābrauc pirkt uz Salaspils bitānisko dārzu 25. Aprīlī. Mun arī vēlās avenes ( sarkanas un dzeltenās ) - iesaku.
10.04.2015 14:28 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits