Vai grūtniecēm visu ir priekšroka?

 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
http://www.liepajniekiem.lv/zinas/sabiedriba/veselibas-inspekcija-nav-noteikts-ka-grutniecem-butu-prieksroka-163542

Pirms dažām dienām izlasīju šo rakstu kā arī komentārus. Kādas ir jūsu domas par šo? Es domāju, ka grūtniecei nepienākas tiesības bez rindas laisties iekšā pie ārsta, konkrēti pie Lora Liepājā vienmēr ir mežonīgas rindas un citi cilvēki pamatoti ir sašutuši. Koks ar diviem galiem, tā teikt. Kāda ir jūsu pieredze?
31.03.2015 11:42 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Rakstu nelasīju.
Personīgi es palaistu grūtnieci pa priekšu, bet pati vienmēr tomēr meklēju ārstu, kur man nebūtu jāsēž un jāgaida, jo grūtniecības laikā saslimt ir 5x vieglāk. Un nevajag te salīdzināt ar braukšanu sabiedriskajā. Ok, man ir apdrošināšana, varbūt tāpēc man ir vieglāk, bet ja arī nebūtu, labāk maksātu vairāk, bet vismaz nesēžu nezcik ilgi, un mani gaida ārsts konkrētā laikā.
31.03.2015 14:51 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Cilvēku attieksme daudz ko maina manā uztverē.
Piem: Es un vel 2 cilvēki gaidam rindā pie ārsta, pēc principa kurš ātrāk atnāca tas ar ies nākamais, atnāk 4 sieviete un nepatīkamā tonī saka ka viņa ies nākamā jo pēc laikiem tagad ir viņas kārta, protams palaist tad mēs visi viņu palaidām, bet kam bija vajadzīgs tas nesmukais tonis un attieksme? Varēja vienkārši pateikt "vai lūdzu nevarat palaist mani pa priekšu, man ļoti jāsteidzas?" un es domāju ka cilvēki ar palaistu, vismaz es tiešām palaistu un arī esmu palaidusi. Rezultāts būtu tāds ka vienā gadījumā cilvēki nebūtu apmierināti un justos nepatīkami, bet otrā gadījumā visi būtu ar kaut cik jauku prātu ka varēja palaist pa priekšu cilvēku kam tiešām jāsteidzas. Tik pat labi es ar uzreiz pēc tās sievietes varēju skriet iekšā jo lūk pēc laikiem es esmu pēc viņas, bet es kaut cik cenšos izrādīt pieklājību tiem kuri ir atnākuši ātrāk par mani un gaidījuši ilgāk pat.

Kamēr jauki palūdz, man nav iebildumi nevienu palaist ne pa priekšu ne arī apsēsties sabiedriskajā, bet ja iet pretī ar negatīvu attieksmi nu tad nav ar jābrīnas ka pretī saņem reizēm tik pat negatīvu attieksmi no apkārtējiem.
31.03.2015 15:01 |
 
Reitings 512
Reģ: 08.11.2012
Varbūt, ne pa tēmu, bet mani nesen nošokēja kāda maximas kasiere māmiņu kasē. Protams, kā jau vienmēr šajā kasē bija sastājušies cilvēki,kas nebija nedz grūtnieces,nedz māmiņas. Nostājos es pašā rindas galā. Stāvu, nu labi neko. Aiz manis nostājas vel daži cilvēki,un tad vel viena grūtniece(kādus 10 gadus vecāka par mani). Kasiere pamana viņu un lūdz visiem palaist pa priekšu, izliekoties,ka nu mani un manu milzīgo puzu jau neredz, lai gan no karstuma jau biju ataisijusi jaku, un vēders ar vairs nav mazs. Es iebilstu,ka man arī ir tiesības iet pa priekšu,jo tā rakstīts šīs kases noteikumos. Kasiere pretī man atcērt,ka es jau jauna, varu pagaidīt. Protams,grūtniece aiz manis bija saprotoša un palaida mani pirms sevis.
Es vel tagad nesaprotu šo kasieres rīcību. Vai ta viņai ir tiesības vel izvērtēt manu vecumu? grr,dusmu parāva.
31.03.2015 15:02 |
 
Reitings 367
Reģ: 28.06.2013
Undersun, es nesaku, ka tas ir katra pienākums - palaist citus pa priekšu. Bet tam vajadzētu būt NORMĀLI, ja grūtnieci apkalpo pirmo. Ja kaut kādu apstākļu ietekmē uzskati, ka Tev priekšroka nepieciešama vairāk, tad nav nekā vienkāršāka, kā pateikt cilvēkiem, kādēļ nevienu nelaidīsi. Svešas sāpes neviens ne redz, ne dzird.
31.03.2015 15:06 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
mans viedoklis - poliklīnikās, slimnīcās grūtnieces ir japalaiž pa priekšu, ja pašas laipni palūgs vai ja tiešam redzams ka viņai ir smagi
31.03.2015 15:08 |
 
Reitings 979
Reģ: 03.01.2015
ja jau ir spēks vazāties pa veicīšiem rindā arī pagaidīs.

Tev nešķiet, ka tā ir nepieciešamība, jeb grūtniecēm ēst nevajag?
31.03.2015 15:11 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Katarīna

Tu esi pārliecināta ka to sievieti aiz tevis gribēja lais pa priekšu jo viņa ir vecāka par tevi? Varbūt vienkārši tā sieviete bija kasierei pazīstama? Vai patstāvīgais apmeklētājs kuram gribēja ko jauku izdarīt?
Protams piekrītu tam ka tev vajadzēja būt pirms tās grūtnieces, bet vienkārši aizdomājos par to domu gājienu kāpēc viņu gribēja saukt pirms tevis. Ja viņa/tu būtu vienīgā grūtniece rindā, tad protams arī grūtniecei būtu priekšroks, it īpaši šajās kasēs kuras tieši tam ir paredzētas!
31.03.2015 15:12 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Miss Joker, man atkal ir bijis fadijums otradi, kad pierakstu bernu pie daktere, atnakam sava laika un pajautaju uz cikiem tiem citiem ir pieraksts-un viena sieviete dusmigi atcirta, ka vini nakamie, jo vini pirmie atnaca, skaidroju, ka mums ir pieraksts, bet tik smiekligi vina vakteja durvis un ka tas atveras tesas ieksa, bet daktere iznaca un mus iesauca ieksa.
Nu cilveki ir visadi, bet piekritu, vajag pieklajigi palugt un lielakoties cilveki saprot.
31.03.2015 15:13 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Tev nešķiet, ka tā ir nepieciešamība, jeb grūtniecēm ēst nevajag?


Iepirkties var arī internetā nebūs javazajas apkārt ,ja tik grūti un slikti.

Arī es vēmu uz ielas grūtniecības laikā , nu nekas dzīva esmu , gabals nenokrita ... Tā kā nav tā, ka nezinu kā tas ir . Tieši tāpēc , ka zinu kā ir varu apgalvot , ja tā nav slimība un mirstama vaina .
31.03.2015 15:14 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Tev nešķiet, ka tā ir nepieciešamība, jeb grūtniecēm ēst nevajag?


Ēst vajag visiem, te nu atkal ir jāvērtē individuāli, jo tiešām ir tādas grūtnieces kuras mierīgi var vazāties stundām ilgi pa veikaliem, slikti nejusties, bet priekšrocības tā pat grib vienmēr pieprasīt un ir atkal tādas grūtniecies kuras tiešām jūtas slikti un karas tiešām galējās nepieciešamības gadījumā ir aizgājušas uz to veikalu un kuras vienkārši vajadzētu laist pa priekšu. Cilvēki ir dažādi un situācijas ar ir dažādas, nevar visus vērtēt pēc vienas skalas.
31.03.2015 15:14 |
 
Reitings 226
Reģ: 22.12.2014
Man liekas ka visiem vajadzētu būt vienlīdzīgiem. Tie kas pirmie atnāk/ ātrāk pierakstās tiem tad arī vajadzētu būt priekšrocībām, bet ja kāds grib būt labs un palaist citu cilvēku pa priekšu, vai arī ja tā pati grūtniece jauki palūdz, tad man nav nekādas problēmas viņu palaist pa priekšu
31.03.2015 15:15 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Amely

Saproti šeit jau vairs nav runa tikai par grūtniecēm, bet par vienkāršu pieklājību. Labi ja pat ar tā gadās ka cilvēks tur tiešām pie tā ārsta grib skriet uzreiz iekšā nākamais nu nav tas forši un liek tas justies slikti, bet no otras puses, varbūt tā sieviete jau rindā gaida stundu? un tad beidzot jau tūlīt tiks, bet te uzrodas cilvēks kurš atkal saka ka ir pirmais pēc pieraksta.

Ja cilvēki mācētu normāli komunicēt tad būtu vieglāk saprast to otru pusi un rastos mazāk aizvainojumi un negācijas.
31.03.2015 15:18 |
 
Reitings 512
Reģ: 08.11.2012
Miss Joker Diez vai. Neizskatijās viņas pazīstamas. Lai gan tieši šajā maximā mani reti kura kasiere ir palaidusi pa priekšu, laikam neizskatos pēc grūtnieces :D
31.03.2015 15:20 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Vispār man liekas ka vizītēs pie ārsta vajadzētu ieviest tikai vienu sistēmu, vai nu visi pēc pieraksta, vai visi rindas kārtībā un tad nu ja kāds grib palais pa priekšu tad lūdzu dariet tā, savādāk netiktu veidotas liekas nepatīkamas situācijas. Karoče vajag tādu sistēmu kā bankā, katram savs nummuriņš un dzīvo laimīgi :D (jokojos)
31.03.2015 15:21 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
virusu del, kuri var neatgriezeniski ietekmet augli.

Droši zini, ka nevienam citam komplikācijas vīrusu dēļ nerodas, kā tikai embrijiem?

Neuzskatu, ka pie ārstiem grūtniecēm būtu jebkāda priekšroka - ja ir tik grūti un slikti, ka nevar ar visiem rindā pagaidīt, tad jābrauc uz slimnīcu! Ne jau rindā sēdēšanas burvību izbaudīt ir pārējie atnākuši!
31.03.2015 15:24 |
 
Reitings 1244
Reģ: 09.11.2012
Vai mana vaina ka viņa palika stāvoklī? :D kapēc būtu kautkur jālaiž pa priekšu.
Vienīgais,maybe, sabiedriskajā transportā un ja tiešām redzams,ka sievietei grūti, negribētu sēdēt,kamēr man blakus stāv grūtniece,jo ja viņai paliks slikti....un var zaudēt bērnu-mani sirdsapziņa nograuzīs....
31.03.2015 15:24 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Katarīna

Iespējams tā ar ir. Nu ir tak grūtnieces kurām ātri var pamanīt to punci utt. bet ir arī tādas kuras neizskatās pēc grūtniecēm pat pēdējos mēnešos un tad ir vel tādi resni cilvēki kuri izskatās pēc grūtniecēm un ir arī resni cilvēki kuri to priekšrocību ka ir resnais vēders lai gan nav stāvoklī tā pat izmantotu lai tiktu pa priekšu un ir arī apaļas grūtnieces kuras ne vienmēr var atpazīt kā grūtnieces :D Cilvēki ir ļoti daudz un dažādi, ar dažādām uztverēm un attieksmi. Pieņemu ka kasiere tavā gadījumā nevēlējās tevi aizvainot, iespējams tiešām nepamanīja tevi vai ar atkal redzēja ka tai grūtniecei aiz tevis ļoti ļoti slikti paliek.
31.03.2015 15:24 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Jā, jā, wee, mēs jau visās māmiņu tēmās zinām , ka Tu esi dzelzs seviete , un man prieks par to :), bet nu nevari Tu pilnīgi visam attaisnojumus atrast.
31.03.2015 15:41 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Es nebūt neesmu dzelzs sieviete, bet es nekam arī nemeklēju attaisnojumu , daru kā uzskatu par pareizu un no citiem vispār neko negaidu , mana grūtniecība /slimība /vājums u.c kaites ir tikai manas problēmas , ne citu it īpaši svešu cilvēku :)
31.03.2015 15:44 |
 
Reitings 512
Reģ: 08.11.2012
Miss Joker Nu var jau būt, bet tas bija diezgan nepatīkami, ņemot vērā ka šajās maxima kasēs nevienu vien reizi ir bijuši līdzīgi gadijumi, vismaz ar mani. Skumji tikai,ka grūtnieci 8. mēnesī it kā neievero :D Nesaku,jau ka tagad tapec man ir kadas lielakas priekšrocības,bet man tas liekas nedaudz amizanti.



Vispār ejot pie ārstiem, es ne reizi neesmu kaut kur laista pa priekšu,arī neizmantoju to,ka esmu grūtniece.
31.03.2015 15:55 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits