Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Joprojām aktuāla un no jauna sasāpējusies tēma-breketes!

 
Reitings 121
Reģ: 17.11.2012
Sveikas meitenes! ;-)
Mans stāsts īsumā-
Ik pa laikam uzpeld šī tēma un par to aizdomājos, bet pēdējās dienās tā mani ir pamatīgi nomocījusi. Lieta tāda, ka pirms 2 gadiem biju nolēmusi likt breketes, (tad man bija 19 gadi). Ap šo laiku, devos pie ortodonta pavasarī. Viss noritēja veiksmīgi, biju apņēmības pilna, lai gan neviens ģimenē manu lēmumu neatbalstīja, finansiāli piekrita atbalstīt. Veicu visas nepieciešamās lietiņas(rentgens un kas tur vēl), nākamajā vizītē man jau bija jāliek breketes. Lai breketes ieliktu, man bija jāizrauj 4 zobi (2 augšā, 2 apakšā). Tas pavisam noteikti ir viens no iemesliem kāpēc nobijos un tā arī uz nākamo vizīti neaizbraucu. Tieši tagad tas ir atkal tik ļoti sasāpējies tāpēc ka nu jau, iespējams, breketes ņemt nost, jo jau būtu pagājuši divi gadi. Itkā mana situācija ar zobiem nav ļoti briesmīgi, varbūt tāpēc mani ģimenē neviens tā īsti neatbalsta (apakšējie zobi ir šķībi, bet augšējiem tikai viens priekšējais zobs ir nedaudz virsū otram, tas protams ir redzams, un protams, sakodiens nepareizs). Bērnībā man bija platītes, daudz reizes, visus augšējos zobus iztaisnoju, izņemot to priekšējo.
Lieta tāda, ka nu finansiāli es varētu(vsm pusi vai lielāko daļu) pati atmaksāt. Bet līdz galam nevaru saprast vai pati tam esmu gatava, pat ja mani neviens neatbalsta(kas patiesībā ir visu padara daudz grūtāku, lai gan visi saka, ka galvenais ko pats vēlies utt., bet, protams, ka ir vieglāk ja kāds tevi pamudina un palīdz). Es protams gribētu skaistu smaidu, un iespējams, ka man tāds būtu visu atlikušo dzīvi, ja vien saņemtos pāris gadus pamocītos, bet vai ir tā vērts?
Man ir draudzene, kurai zobu stāvoklis ir daudz sliktāks kā man, viņai ir lieli kompleksi, tpc nekad bildēs nesmaida ar zobiem. Man arī ir kompleksi par saviem zobiem, bet vnm smaidu ar tiem, tpc iedomājos, ka varbūt mani kompleksi(kkur zemapziņā) varbūt nemaz nav tik lieli un es vienkārši vēl neesmu iemācījusies ar to sadzīvot.

Labi, mans īsais stāsts jau sāk pārvērsties pārāk garā, tpc ķeršos pie jautājumiem :-D
Drošvien, ka vēlētos dzirdēt kādu padomu, varbūt kādai ir bijusi vai joprojām ir līdzīga situācija, ka nespēj pieņemt lēmumu.
Bet būtībā vēlos uzzināt par jūsu pieredzi ar breketēm, īsumā. Kur likāt, kur varbūt ir nedaudz lētāk, bet, protams, kvalitatīvi, kādas likāt, un ko iesākāt.
Ar nepacietību gaidu jūsu atbildes.
jau iepriekš-Paldies (l)
25.03.2015 12:53 |
 
Reitings 365
Reģ: 24.09.2012
Arī man bija līdzīgs stāsts, taču man pirmā konsultācija, pēc kuras neko neuzsāku, jo nespēju izlemt, bija 14 gados. Pie tam tas bija tas pusaudžu vecums, kad laikam zemapziņā vairāk uztraucos par to, kā citi pieņems manas breketes nevis es pati.
Tā nu beidzot saņēmos savos 29. :-D Un tikai daļēji, jo sāku ar vienu žokli.
Arī man bija jārauj 2 zobi gan augšā, gan apakšā. Ar apakšu tiku galā, ar augšu vēl nē un izskatās, ka saistībā ar manu īpašo stāvokli, šis process tiks atliks vēl uz vairākiem mēnešiem... :-) Bet nu neko, priecājos, ka sāku vismaz ar kaut ko.
Liku parastās - metāliskās šeit http://www.stomatologijasinstituts.lv/lv/ortodontija
Vienam žoklim - 450 eur.
Uz pievilkšanu man jābrauc reizi 6-8 nedēļās un tad maksāju 22 eur.
25.03.2015 13:07 |
 
Reitings 605
Reģ: 09.04.2009
Atvaino, bet iejaukšos arī ar savu jautājumu par šo tēmu.

Vai ar parasto stīpiņu var izmainīt zobu leņķī? ;-)

Kādu laiku atpakaļ bija breketes, izstaigāju visu kā vajag, izrāva arī augšā 2 zobus, bet tagad viens zobs mazliet bīdās atkal virsū priekšējam, un visiem zobiem ir nesmuks leņķis, nu sanāk, ka ir taisni, bet ir tādi tā kā mazliet uz iekšu visi.
uzreiz nelaboju, jo aizbraucu prom no LV, bet nu tagad gribētu izlabot visu kā vajag.
25.03.2015 13:16 |
 
Reitings 121
Reģ: 17.11.2012
Re kā, neesmu tāda vienīgā! :-D

Jā, kad biju pie ortodonta teicu, ka gribu abiem žokļiem (nu ja daru tad daru līdz galam, apmēram tāda mana doma), tad viss sanāk vēl uz pusi dārgāks.

Tev breketes ir joprojām vai jau šis process ir beidzies? :-)
25.03.2015 13:16 |
 
Reitings 73
Reģ: 23.03.2015
Es saņēmos, kad man bija 22 gadi. Liku Stomatoloģijas institūtā. Bet es izvēlējos lingvālās breketes, kas tiek stiprinātas no mutes dobuma iekšpuses, tā kā vizuāli citiem nekas nebija pamanāms un man tā bija daudz ērtāk. Abiem žokļiem breketes izmaksāja vairāk kā 4 tūkstošus.

Par sev varu teikt, ka tas bija tā vērts- pirms breketēm man arī bija kompleksi par saviem zobiem, lai gan nekas ārkārtēji briesmīgs nebija, tomēr daudz labāk jūtos tagad, kad zobi skaisti un no breketēm jau esmu tikusi vaļā.
Tā kā es saku, ka ir vērts!(l)
25.03.2015 13:22 |
 
Reitings 365
Reģ: 24.09.2012
M2 man tās ir tikai dažus mēnešus, tā ka viss vēl priekšā... :-D
Bet galvenais, ka jau pēc pāris pievilkšanām ir redzams progress. :-)
Pēc katras pievilkšanas taisu sev zobu bildi, lai fiksētu izmaiņas.
25.03.2015 13:27 |
 
Reitings 121
Reģ: 17.11.2012
Tonja, prieks dzirdēt kaut ko iedvesmojošu! :-)

Es, protams, arī vēlētos pēc iespējas nepamanāmākas breketes, bet šaubos, ka man tas būs pa kabatai.
25.03.2015 13:30 |
 
Reitings 121
Reģ: 17.11.2012
meitene99 tām metāliskajām breketēm liek gumijas dažādās krāsās vai ne?. Kādas tu izvēlējies, kaut ko pilnīgi traku-zilu vai sarkanu, vai gluži otrādāk? :-D
25.03.2015 13:32 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
nu protams, ka ir veerts. ja jau tu pat to pietam visu laiku domaa. Nostaigaasi to laiku un buus miers, nekas briesmiigs tajaas breketees nav. Pati liku, kad man bija 23 gadi, jo aatraak nebija iespejas. Man arii apaksha bija loti skiiba un augsheejiem tikai viens zobs bija izbiidiits. Nemirkli nenozheeloju.
25.03.2015 13:33 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
es nezinu kaadas cenas ir tagad, bet baltaas maksaaja tikai 100ls vairaak nekaa metaala. Takaa, ja taa summu starpiiba nav tik liela , ir veerts piekraat.
man bija abiem zokliem baltaas, bet taa stiepliita metaala, daudzi pat nepamanija,ka vinas vispaar tur ir
25.03.2015 13:36 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
nesaprotu kāpēc tāda drāma jābur un nez kāds stāsts jāveido ? Ja Tev ir vecāki, kas gatavi finansiāli palīdzēt un acīmredzama problēma, ja jau saki, ka zobs nav pareizi iekārtojies un apakšējā rinda jākoriģē, tad nav ko tur vēl zīlēt biezumos ko darīt :D , bet rīkoties un iet pie zobārsta.
25.03.2015 13:45 |
 
Reitings 365
Reģ: 24.09.2012
M2 sākumā uzliku baltās gumijas, bet tagad lieku gan zilas, gan sarkanas. :-D Parasti pieskaņoju attiecīgajā brīdī esošajam gēllakas tonim. :-D
Bet manas mutes / lūpu / zobu konstrukcija ir tāda, ka baigi nemaz nevar redzēt viņas. Nu, kad būs augšējam žoklim, tad gan jau varēs daudz labāk redzēt.

Par tām citām, neredzamākām breketēm... Nu, ja Tev būs kompleksi brekešu sakarā, tad liec, ja vari atļauties, bet efekts viņām nav labāks. Es kaut kā savos 29 gados saprotu tagad, ka breketes ir tikai apsveicama lieta pieaugušam cilvēkam un tas ir instruments kā sasniegt perfektu smaidu.

Estētiskās breketes vienam žoklim (keramikas, safīra) 570.00 – 750.00 eur.
Izvērtē vai tā naudas starpība Tev personīgi liekas samērīga ''redzamības'' jautājumam, jo nav gluži tā, ka šīs breketes vispār nav redzamas. Pa gabalu iespējams neredz, bet tuvumā, runājot ar cilvēku, tomēr var redzēt, ja, protams, nav tā, ka lūpas pilnībā nosedz zobus, cilvēkam runājot. ;-)
25.03.2015 14:02 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Zobi man tīņu gados bija diezgan sāpīga tēma. Itkā nekas traks, tikai šķībi un baigi dzeltenie bija, sākumā izbalināju un sāku palikt drošāka, bet zobi tāpat bija šķībi un smaidīgās bildes nepatika. Tāpēc dabūju breketes, ja nepatīk ko rāda spogulis var izmainīt. Neatceros ka man rāva zobus ārā pirms breketēm jo piedzimu jau bez kkādiem 4 zobiem, vnk kad piena zobi izkrita vietā jauni neizauga :D vilkt vajadzēja pus gadu, jo nebija baigi traki šķībi, sākumā kad uzlika breketes likās drausmīgi neērti, berzās visur utt. Par to ko citi domāja īsti neuztraucos, Īrijā gandrīz katram trešajam bija vai ir breketes :D
Kad breketes noņēma piedāvāja kapi vai stīpiņu, neatceros kā sauca, bet kapi nevarēju dabūt jo viņu netaisa uz vietas, breketes liku Latvijā un tā nu iegrozījās ka vienīgais ko varēju darīt ir likt to stīpiņu, bet nevis priekšà zobiem bet aizmugurē, jāatcerās tas ka tā stīpiņa tur arī paliek mūžīgi. Jo ja neliec kapi regulāri vai nav tā stīpiņa, zobi ātri vien aizies savās vecajās gaitās, un nauda aizgājusi pa gaisu. :(
Es liku http://www.swissdentalexperts.lv/lat/sakums

Bērnībā veda mani pie traki sūdīgiem zobārstiem, un tad kkur dabūju pērkam kopā vizīti uz turieni ar atlaidi, zobārstniecība ir privātā tāpēc tad kad es liku man bija zem 18 bet cena nemainījās, jāsaka gan ka tagad man ir bail iet uz citu zobārsti jo pie šī, nekad iepriekš nebiju jutusies tik brīvi un komfortabli pie zobārsta. Kkur 3gadi atpakaļ laikam bija, aizgāju ar milijons caurumiem, un katru gadu parasti pie zobārstiem ejot bija pa 5 vai vairāk caurumiem, bet kopš pēdējās reizes ka man sataisīja pat viens caurums nav uzradies. :o ok es jau galīgi no tēmas nogāju :D PS. Zobārsts nav lēts.
25.03.2015 14:28 |
 
Reitings 389
Reģ: 12.10.2014
Man gan sākumā nebija nekas jārauj, bet es tev saku... nevelc laiku, vienkārši izdari to, pati pēc tam būsi priecīga. Ja pēc tam 30 gados izlemsi par labu breketēm, būs jau par vēlu.
25.03.2015 14:45 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Es nesaprotu to daļu par "atbalstu" un "pamudinājumu" - tev jau ir pāri 20 gadiem, tiešām vajag, lai kāds patur rociņu?
Btw, man pašai arī vajadzētu, bet vienmēr atrodas citas lietas, kur ieguldīt finanses. Vai arī man tas nemaz nešķiet tik būtiski, tas "holivudas smaids" :)
25.03.2015 14:52 |
 
Reitings 945
Reģ: 04.07.2014
Kur problēma aiziet, uzlikt un pēc tam priecāties par skaistu smaidu? :-D

Man bija breketes, nekāda vaina. Sākumā bija plates, bet ar tām NEVAR izlīdzināt zobus maksimāli. Rāva zobus arī, jā. Staigāju ar breketēm 2 gadus, mainīju tās gumijas - sarkanas, zaļas, melnas utt.
25.03.2015 15:41 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
Ja pēc tam 30 gados izlemsi par labu breketēm, būs jau par vēlu.


jaa, 30 gados jau buusi sapuvusi un knapi elposi, kam tev vairs taisni zobi buus vajadziigi :D
25.03.2015 15:43 |
 
Reitings 389
Reģ: 12.10.2014
stiprais_dzimums domā viņa tad baigi gribēs breketes?
25.03.2015 15:47 |
 
Reitings 59
Reģ: 25.03.2011
Man divi zobi bija diezgan šķībi un breketes visu izlaboja gada laikā. Es noteikti liktu, ja pašai nepatiktu zobi, jo ātrāk, jo labāk.
25.03.2015 17:18 |
 
Reitings 365
Reģ: 24.09.2012
Salami nu es 29 uzliku, tas pats, kas 30 jau vien ir...
25.03.2015 17:37 |
 
Reitings 1569
Reģ: 25.07.2010
Mans stāsts ir līdzīgs.
Zobi, man ir sāpīga tēma jau kopš pusaudžu gadiem. Bet tā, kā tajā laikā breketes bija kautkas briesmīgs, tad mani nevarēja neparko pierunāt viņas uzlikt.
Pašlaik man ir 23 gadi un es ļoti nožēloju, ka breketes neuzliku agrāk.

Ir tā, ka 19 gados apmeklēju vairākus zobārstus, kuri visi kā viens apgalvoja, ka man jārauj ārā 2 zobi, bet tā, kā es nebiju gatava šķirties no veseliem zobiem atmetu tam visam ar roku.

Septembrī saņēmos un aizbraucu uz Stomatoloģijas institūtu uz kārtējo vizīti. Par laimi man patrāpijās superjauka dakterīte, kura pateica, ka zobi nav jārauj ārā, ka mēģinās taisnot tāpat un ja procesa laikā jutīs, ka zobiem nav vieta, tad būs jāizrauj tikai viens zobs.
Pašlaik zobiņi ir gandrīz taisni un nekas nebija jārauj ārā. Pat mani "ilkņi" ir skaisti novilkti uz leju.

Runājot par pašām breketēm - tā, kā ikdienas darbs ir izglītot skolēnus, tad bija nedaudz uztraukums, par to, kā varēšu pirmās dienas runāt, jo tiku brīdināta par šļupstēšanu. Īstenībā vienīgais, kas sagādāja problēmas pirmās trīs stundas bija izrunāt burtu "s". Tā, kā daudz runāju, tad ļoti ātri pie breketēm pieradu.

Man ir keramiskās breketes. No tāluma, ja zobi ir cītīgi tīrīti, tad viņas nemaz nevar pamanīt. Vienīgi pirmajās dienās, kad šķībie zobi, lociņa dēļ tiek izcelti. Bet kopumā viņas redzēt nevar.
Par breketēm samaksāju 500eiro un par katru pievilkšanu ir 20eiro.

Ja neesi apmierināta ar saviem zobiņiem, tad noteikti ej un uzliec breketes. Jo tas ir priekš Tevis. Tici man pēc gada būsi priecīga, ka esi to izdarījusi tagad. :-)
25.03.2015 17:45 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits