Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mamma

 
Reitings 7
Reģ: 25.03.2015
Sveiki! Sākumā viss bija normāli, ar mammu attiecības bija labas, pat ļoti. Bet pēdējā pusgada laikā viņa, manuprāt, uzvedas nenormāli. Es reizi nedēļā tīru visu māju, bieži gatavoju ēst un mazgāju traukus, palīdzu, viņa pēdējā laikā retāk gatavo ēst, uzveļ visu uz maniem pleciem. Dusmojas visu laiku par pat vismazākajiem sīkumiem. Pret māzāko māsu nav tādas attieksmes. Vienu dienu, kad prasīju naudu pusdienām( mācos vēl skolā) viņa teica, ka neesot pelnījusi, prasīja, kur liku naudu(5 eur), ko iepriekš deva, visu viņai izstāstīju, ka pirku visiem produktus, jo mājās nebija. Viņas atbilde: es tev neprasīju, lai tu pērc. Ja būtu iespēja, izvāktos, bet skolā jāmācās vēl viens gads. Kā lai reaģē ? Jo ļoti sāp visi vārdi, ko saka. Pats trakākais ir tas, ka neviens neciena manu darbu, iztīru visu, kāds sastaigā ar netīrām kājām, sadrupina kko. Uz to, ka aizrādu, ka tikko iztīrīts man saka, lai nomierinos. Izrunāties nelīdzēs, jau mēģināts.
25.03.2015 10:35 |
 
Reitings 165
Reģ: 22.09.2012
Mammai pēdējā pusgada laikā nav nākušas klāt kādas problēmas, varbūt ģimenē, ar vīru varbūt kaut kas, vai darbā papildus stress, un tādēļ mainījusies attieksme? Domāju, ka noteikti ir kaut kāds iemesls, kaut kāds pamats tam, ka māte kļuvusi tik kašķīga un arī mājās neko nedara.
Vai esi jau pilngadīga? Varbūt vari pa vakariem atrast kādu darbiņu uz pusslodzi un nopelnīt pati sev pusdiennaudu?
Kāda mammas reakcija bija tad, kad centāties izrunāties? Nevēlējās runāt? Varbūt vajag mēģināt vēlreiz, jo, manuprāt, jābūt mammai kaut kādai sāpei iekšā, dēļ kuras šī attieksme ir mainījusies..
25.03.2015 10:45 |
 
Reitings 538
Reģ: 02.02.2015
Es tavā vietā vairs mājās neko nedarītu, tik, cik aiz sevis savākt. Un naudu tērētu tikai savām vajadzībām, maz pa mazītiņām arī atliekot. Ja sarunas nelīdz, tad būtu tikpat riebīga. Vispār nesaprotu, kā māte tā var pret saviem bērniem izturēties.
25.03.2015 10:46 |
 
Reitings 7
Reģ: 25.03.2015
Viņa neko nestāsta, ģimenē ir kā viss labi, kopā vakaros sēžam dažkārt pie tv, tad ir normāli, bet tā ir pārmetumi, ka kaut ko neizdaru laicīgi,piemēram, vēlāk traukus izmazgāju. Pati nesaprotu, ko esmu izdarījusi, ka tāda attieksme. Skola ir līdz 5, nav īsti nekādu darbu apkārtnē, tā jau būtu iekārtojusies sen.
25.03.2015 10:51 |
 
Reitings 538
Reģ: 02.02.2015
Nu kaut kas viņai ir atgadījies privātajā dzīvē, ja jau tā izmainījusies attieksme... Un tad nu savu rūgtumu izgāž pār tevi. Zinot sevi, man mājās būtu skandāli un mammai tā sev uz galvas kāpt neļautu. Baigā problēma-vēlāk izmazgāti trauki. Pff. Es droši vien teiktu, lai tad pati mazgā, ja kkas nepatīk.
25.03.2015 10:54 |
 
Reitings 165
Reģ: 22.09.2012
Tā kā es esmu spītīgs cilvēks, tādā gadījumā es noteikti darītu tieši tā, kā marsu teica - novāktu tikai aiz sevis. Ieraksies mamma netīro trauku kalnos starp netīru plīti, trīs dienas netīrītu galdu un nedēļu neslaucītu grīdu - varbūt pašai apniks un sāks kaut ko darīt.
25.03.2015 10:55 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ja tikai pēdējā laikā un nav ģimenē problēmas pie vainas, varbūt mammai menopauze sākas? Tajā periodā hormoni sāk ļoti svārstīties, var ietekmēt garastāvokli un izsaukt vienu otru neadekvātu izlēcienu. Cik mammai gadi?
25.03.2015 11:08 |
 
10 gadi
Reitings 4047
Reģ: 02.01.2011
Nu ja jau attieksme mainījusies tikai pret vienu bērnu, tad kaut kas nav tīrs.
cik tev gadu? varbūt esi pilngadīga un mamma tā izrāda to, ka tev būtu laiks sākt dzīvot atsevišķi?
25.03.2015 11:13 |
 
Reitings 280
Reģ: 24.11.2009
Oj kivi2015 kā es Tevi saprotu man ģimenē bija līdzīgi un nekas nemainijās līdz es aizbraucu prom uz ārzemēm un kad atgriezos viss pats no sevis atrisinājās , strīdu palika mazāk un ar mammu mazāk kasijos, bet par tīrību nekas nav mainijies. Esmu vienīga kurai uztrauc ka mājai jābūt kārtībā. Sākuma pēc arzemēm vel cīnījos, lai viss butu labi un mēģināju visiem ieskaidrot ka ir jāmāk aiz sevis saklāt gultu un nomazgāt šķīvi, bet bezjēdzīgi :D
Iesaku sakrāt naudiņu un lasities prom no mājām :)
25.03.2015 11:23 |
 
Reitings 7
Reģ: 25.03.2015
Man ir 18. Mammai 38. Neliekas, ka grib lai eju prom. Es nemāku iespītēties un nedarīt. Manuprāt, tas vēl vairāk saasinās situāciju.
25.03.2015 11:37 |
 
Reitings 7
Reģ: 25.03.2015
Ja iepriekš viņa uzstāja par augstskolu, tad tagad viņa saka, lai daru kā gribu, tas jau man likās dīvaini, bet tāda attieksme jau ir vairāk kā pusgadu. Un es nesaprotu, kas notiek.
25.03.2015 11:40 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Manuprāt, tas vēl vairāk saasinās situāciju.
Pareizi jau ir.. spītēšanās par labu nenāks. Es Tavā vietā censtos atkausēt mammas sirdi. Censties papildus kaut ko jauku izdarīt, iepriecināt. Galu galā viņa ir Tava mamma..
Kad mammai labs noskaņojums.. centies divatā mierīgi izrunāties. Pasaki, ka pēdējā laikā pamanīji, ka jūsu savstarpējās attiecības ir izveidojies saspīlējums.. pajautā, vai viņai ir idejas, kā situāciju uzlabot :)
25.03.2015 11:46 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Tu viņai esi nasta. Kaut kas viņas dzīvē nav izvērties tā kā būtu gribējies, viņa nejūtas laimīga un pienākumi spiež nost. Viņas jaunība jau ir pagājusi bet Tev vēl viss ir priekšā.
Ieteiktu Tev mazāk veltīt laiku mājāža pienākumiem un vairak mācīties un domāt ko darīsi pec vidusskolas. Dari tieši tik cik no Tevis prasa, lai majas nebutu strīdi, bet labāk būtu ja patiektu ka Tev ir jāmācas un nav laika traukiem.
25.03.2015 11:51 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
labāk būtu ja patiektu ka Tev ir jāmācas un nav laika traukiem.
Manuprāt, trauku mazgāšana nav nemaz tik ļoti laikietilpīga un noslogojoša, ka nevarētu apvienot ar mācībām vidusskolā :)
25.03.2015 11:55 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Augstskola un Latvijā? Nu es nezinu. Cerams ka vismaz perspektīva programma.
25.03.2015 11:55 |
 
Reitings 2829
Reģ: 06.07.2010
Nekad jau nevar zināt kas par lietu...
Citreiz mammas tiešām mēdz būt riebīgas un netaisnīgas pret bērniem, bet ir arī dzirdētas situācijas, kad mammai kāda slimība parādījusies, tāpēc izmainās attieksme, kašķīgums parādās, bet negribot sāpināt bērnus, neatklāt. :-/ Es nekādā ziņā negribu teikt, ka Tavai mammai ir kas slikts, bet varbūt pajautā vai viņai nav kaut kas, vai labi jūtas, vai nesāp nekas? Pati neesi pamanījusi ko?

Nedomāju arī, ka Tev vajadzētu nežēlīgi iespringt un to tikai darīt kā izpatikt. Tev taču galvenais ir skola ;) Mājas kārtībai jābūt tā, lai tas netraucētu tikai Tev pašai, neatstātu aiz sevis, citiem problēmas neradītu.
25.03.2015 11:56 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
cormeum, skola ir lidz pieciem.

Kad dzīvoju kopā ar savu mammu, ari palīdzēju viņai majas. Detaļās neiešu bet kops man ir pašai savi berni, saprotu kada mana māte patiesiba bija cūka. Nedz mana trauku mazgāšana nedz citi krietni smagāki darbi neatmaksājas.
25.03.2015 12:00 |
 
Reitings 7
Reģ: 25.03.2015
It kāar veselību viss ir kārtībā, cik esmu redzējusi ārstu rakstīto. Nodarbojas pati ar sportu, ēd veselīgi. Bet es vienkārši nezinu, kā man pārdzīvot to garīgi, izdarīt tos darbus man nav grūti, vienkārši, kad visu laiku neciena to, ko daru, sanāk norauties un lielas dusmas, es saprotu, ka var sanākt kādu reizi kko sasmērēt, bet ne jau visu laiku. Negribas iesaistīties konfliktos, tāpēc sēžu savā istabā vislaik. Atzīmes man ir ļoti labas, bet attieksme tāda it kā mācītos uz 5 vai 6. Nelietoju alkoholu utt. Praktiski visu laiku esmu mājās. Saprastu , ja vazātos pa baļļukiemd ,dzertu utt. Bet esmu mierīga un nosvērta.
25.03.2015 12:30 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)