Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss neparedz administratīvā pārkāpuma protokolu sastādīšanu par zādzībām nelielā apmērā. Šie jautājumi tiek risināti krimināltiesiskās likumdošanas kontekstā. Kriminālatbildība par zādzību nelielā apmērā ir paredzēta Krimināllikuma (KL) 180.pantā. Savukārt neliela apmēra jēdziens ir dots likuma “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību” 22.pantā (neliels apmērs - ja nozagtās lietas vērtība nepārsniedz vienu Latvijas Republikā noteikto minimālo mēnešalgu, kas bija kriminālpārkāpuma izdarīšanas brīdī (šobrīd minimālā mēnešalga ir Ls 200)). Likumdevējs nav noteicis minimālo naudas summu, no kuras iestājas kriminālatbildība pēc KL 180.panta. Ja runājam par zādzībām, kas veido niecīgas naudas summas, tad ar prokurora piekrišanu policija, izvērtējot notikuma apstākļus, var atteikt uzsākt kriminālprocesu, pamatojoties uz Kriminālprocesa likuma 373.panta 21.punktu (izmeklētājs ar prokurora piekrišanu vai prokurors var atteikt kriminālprocesa uzsākšanu, ja izdarīts noziedzīgs nodarījums, kuram ir noziedzīga nodarījuma pazīmes, bet ar kuru nav radīts tāds kaitējums, lai piespriestu kriminālsodu).
180.pants. Zādzība, krāpšana, piesavināšanās nelielā apmērā
(1) Par zādzību, krāpšanu vai piesavināšanos nelielā apmērā, izņemot šā likuma 175.panta trešajā un ceturtajā daļā, 177.panta trešajā daļā un 179.panta trešajā daļā paredzētos noziegumus, —
soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
nosacitais vai piespiedu darbs būs tikai ja tā pirmā reize ja nebūs, nu tad jau drošvien ka cietumsods ..