Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

lazanja_ nepieciešama recepte, un padoms

 
Reitings 89
Reģ: 29.01.2009
Lūdzu izstāstiet kā taisa lazanju?! :-)
Esmu taisījusi 3 reizes, trešā jau bija pieņemama. mana problēma - jūk ārā, uz šķīvja izskatās kā makaroni ar malto gaļu :-)
21.03.2015 17:24 |
 
Reitings 899
Reģ: 10.09.2014
Gatavoju pēc klasiskās itāļu receptes ar klasiskajiem ingredientiem. Lazanja pirms pasniegšanas ir jāatpūtina vismaz 30 minūtes, tad viņu vienmēr būs vieglāk sagriezt. Ideāli būtu vēl ilgāk atdzesēt.
21.03.2015 17:37 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Tu pati taisi tās plāksnītes vai pērc gatavās?
Es gan neesmu nekāda speciāliste virtuvē, lietoju veikalā nopērkamās plāksnītes un man šķiet, ka tas, cik labi turēsies kopā un cik viegli būs griezt, ir atkarīgs no tā, cik daudz izmērcēju tās plāksnītes. Taču kas zina, nekad man nav īpaši jukusi ārā.
21.03.2015 17:46 |
 
10 gadi
Reitings 1504
Reģ: 11.03.2010
es apcepu sariiveetus burkaanus un siipolus, pievienoju malto galju, un atstaaju uz mazas uguns sauteeties + garshvielas un bunzhinjas tomaati. var pievienot mazliet baltviina. bechamel meercei pievienoju sieru. un tad kaartoju traukaa, galju - makaronu plaaksnes, meerci utt. + siers

ja tev juuk varbuut meerce par slapju..

un jaa, lazanjai ir labi kaadu laicinju atpuusties peec iznjemshanas no kraasns :-)
21.03.2015 17:47 |
 
Reitings 899
Reģ: 10.09.2014
Diversija, tas nav atkarīgs no tā, cik ilgi mērcēsi plāksnes, jo ir divu veidu plāksnes. Vienas , kuras jāsagatvo, tas nozīmē jānovāra pirms un otras, kuras var likt pa taisno bez vārīšanas.Tas viss ir ralstīts uz paciņas.


Lazanjai ir divas pamatlietas jāatceras, jo ilgāk vārīsi mērci, jo gardāka tā būs. (Vidēji tā vispār ir jāgatavo vismaz 3h) un otra jo vairāk mērces būs lazanjā, jo bagātīgāka lazanja. Nezēlo sieram un nopēc pekorino vai parmezānu.. tas ir pavisam cits siers, kā krievijas vai holandes garša būs pavisam savādāka lazanjai.
21.03.2015 17:57 |
 
Reitings 89
Reģ: 29.01.2009
nu paldies,
21.03.2015 18:43 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
Nevaru iedomāties, ka jūk ārā.kas tieši? neturaās kopā? Varbūt saistīts ar gatavosšanas ilgumu? Kā tu parasti gatavo?
Lietoju plāksnītes tās, kuras netiek vārītas pirms.
Varbūt Tu gatavo pārāk škidru Bechamel mērci?
Ja vēlāk vēl būs aktuāli, varu pārtulkot savu recepti :)
21.03.2015 19:33 |
 
Reitings 899
Reģ: 10.09.2014
gazele,

nedomāju ka jūk ārā plāksnes, tas nebūtu īsti iespējams.. man liekas viņa domā, ka pēc krāsns uzreiz viņa dala un liek šķīvjos un ja to dara uzreiz, tā visa kompozīcija izslīd..
21.03.2015 19:36 |
 
Reitings 185
Reģ: 16.03.2015
Liec starp slāņiem vairāk tās mērces, man parasti neturās kopā ja ir par sausu gaļa, un atpūtini pirms pasniegšanas...
Lai veicas ;-)
21.03.2015 19:38 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
Jā, noteikti uzreiz pēc pagatvošanas nevajag likt pa škīvjiem, jānogaida,
vispār visas pastas al forno tipa, man vēl labāk garšo nākamajaā dienā :)
21.03.2015 19:44 |
 
Reitings 89
Reģ: 29.01.2009
Jap. vajadzēja tik pagaidīt un uzreiz nelikt uz šķīvja. Bet receptmērcēm es gan gribētu uzzināt no jums :-)
21.03.2015 21:06 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
Kā gāja ar lazanju? Jau gatavoji, vai vēl priekšā? Es nedaudz padalīšos, varbūt kaut kas noderēs 

Pa reģioniem mēdz atšķiriets gatavošanas veidi un nianses, un vispār ir dažādu veidu lazanjas, pieļauju, ka gavoji klasisko lasagna alla Bolognese.

Tad no mērcēm nepieciešams:
- ragu alla Bolognese
- un Besciamella mērce.


Tātad, ieteiktu sākt ragu`pagatavošanu.
Nepieciešams. 100 g cūkas pavēderes tas gabaliņš ar speķi, kas ir, pancetta. Nezinu kā būs pareizākais apzīmējums latviski, bet krieviski ari tā ir. Šis gabals mēdz jau būt ar garšvielām, kā rozmarīns, salvia, sāls, mēdzbūt nedaudz kūpināts.
Ja vēlies, ko ne tik treknu un taukainu, vietā vari izvēlēties salsiccia, itāļu tādas gaļīgas nedaudz pikantas desiņas.
Es parasi lietoju 500 g lielopu maltas gaļas, kaut pareizi pēc receptes būtu 250 g cūkgaļa un 250 liellopa.
1 sīpols, man personīgi patīk arī ar ķiploku, 1 laba lieluma burkāns, selerijas kāts.
~ 30 g tomātu koncentrāts , Olīveļļa, ~ 50 g sviests, 200 ml sarkanvīns, 250 ml gaļas buljons, es vienmēr gatavoju pati, man tie pulverīši nepatīk; sāls, pipari, kas no garšaugiem, kas patīk, kā baziliks, un ja vēlies 200 ml svaiga pilnpiena, man labāk patīk panna di cucina , kas līdzinās mūsu krējumam, tāds šķidrāks.

Gatavošana.
Es gatavoju tādā katliņā, ar biezāku apakšu, domāts arī ēdieniem, kas ilgi, lēni jāgatavo.
Sagriežu diezgan smalki burkānus, seleriju, sīpolu. Katliņā uzkarsē olīveļļu, ja vēlies vieglāku, var olīveļļu un sviestu kopā. Sagrieztos dārzeņus lieku katlā, soffritto (it)/ mirepoix (fr) latviski,laikamīsti tāds viens termins tam nav, apcepināt, tā kā izsautēt olīveļļā dārzeņus priekš tālākas mērces gatavošanas, līdz tie kļūst dzeltenīgi zeeltaini.
Tad var pievienot samalto/sasmalcināto to cūkas pavēderi pancetta, vai desiņas, ja izvēlējies tās, varbūt tev ir kāda cita alternatīva. Un pēctam pievieno pārējo malto gaļu, turpmāk gatavo, apbrūnina, labi apcep, uz lēnas uguguns, ik pa brīdim apmaisa, pievieno kādu garšvieliņu, sāli. Pēc kādām 30 min gatavošanās uz lēnas uguns pievieno sarkanvīnu, alkohols iztvaikos, izgaros. Tad pievieno tomātu koncentrātu, ka ir atjaukts ar gaļas buljonu. Zinu, citi liek pasētus tomātus, vai šķeltos tomātus, bet man šādi vislabāk patīk. Tad uz vājas uguns/ temperatūras gatavos/sautē un kādas reizes pievieno vēl buljonu. Apmēram, 1,5 – 2 h. Ja gaļa ņemta treknāka, tad noteikti var savas 2 h. Liesākai gaļai pietiks ar mazāk.
Vecākajās, orģinālajās receptēs , beigās tiek pievienots svaigs pilnpiens, es dodu priekšroku panna di cucina.

Tā kā šis ir itāļu ēdiens, ieteiktu pēc iespējas izvēlēties itāļu produktus, sākot jau ar pastas plāksnītēm. Tad lielāka iespēja piekļūt orģinālajai garšai.

Tajā laikā, kamēr gatavojas ragu , ir pietiekami laiks, lai nesteidzoties pagatvotu Besiamella mērci.

Besciamella mērce ir vienkārši pagatavojama. Ar tās konsistenci un garšas niansēm var variēt. Lasagna piemērota būs tāda vidēja biezuma, stingruma.

Klasiskajā variantānepieciešams 100 g sviests, 1 l svaigs piens, 100 g milti, 00 tips, sanāk, laikam kā Latvijā vienkāršie, sāls un muskatrieksts.

Pirmais, uzsilda pienu. Tad katliņā tiek izkausēts sviests, kad izkusis, bet nevārās, noņem no plīts, un katliņā iesijā miltus, samaisa tādā viendabīgā masā un liek atpakaļ uz plīts. Maisa uz mazas uguns, vislabāk ar vējaslotu, kamēr kļūst tāda stingrāka un tad pievieno uzsildīto pienu. Turpina maisīt. Kad konsistence ir tāda krēmīga, ierīvē klāt muskatriekstu un šķipsniņu sāls. Ja gatavojot ir radušies kunkuļi var izzipot caur sietiņu.
Šī mērce prasīs kādas ~30 min.

Ja vēlies vairāk garšas nianses, mērcē vari paturēt veselu sīpolu, kurā ir saspraustas krustnagliņas. Tas būs pa itāļu modei. Man patīk arī franču metodes noskatītais, kamēr gatavo mērci iekšā ieliec buntīti ( vai arī auduma maisiņa, vai marlītē) tā saucamo septiņu garšaugu buntīti. Ideāli ar svaigu, var mēģināt arī kaltēt. Un kad gatavs izņem laukā vai izzipo.

Kad abas mērces gatavas, var ķerties klāt formas pildīšanai.
Vēl pirms sarīvē kādu no itāļu cietajiem sieriem, tā apmēram 300 g.
klasiskajā variantā Parmigiano Reggiano,
Vari izmēģināt kādu citu vai miksēt, piemēram, ar pecorino ( no aitas piena), vai arī Grana padana. Man kā siera mīļotājai patīk ekspermentēt ar sieriem.

Ietauko formu ar olīveļļu. Kā jau nu kurš sāk pamatni, ar ragu` vai Besciamella.
Pirmo izklājam ragu, pa viru pastas plāknsnes, tad bešamell rūpīgi izklāj, un pa virsu ragu, un tad pa virsu bagātīgi izsijā parmigiano ( vai sieru kuru izvēlējies). Un tad uz priekšu turpina atkārtot kārtas. Pēdējo augšējo kārtu iesaku likt bešamell.
Pronto! Buon appetito 
Gatavošanas laiks vismaz 1 h, krāsnī ~160 – 165 grādi.

Kā jau pārrunāts, kad gatavs ļaujam atpūsties, tajā laikā var paspēt ieklāt galdu un pasaimniekot.

Jā sanāca diezgan gari, cerams saprotami izteicos, nav nekas sarežģīts. Brīvi varieviest savas nianses un pēc savas gaumes un patikas, ko pamainīt. Šis tāds klasiskais variants :-) Man arī patīg gatavot cita veida lasagna, cit reģionu, arī no baklažāniem.
Diezgan grūti atsevišķas lietas minēt latviski, cerams visu var saprast, pa pasauli dzīvojoties piemirstas ļoti ātri, arī ikdienā netiek izmantota, es jau pat domāju svešvaloā, jāparaksta būs biežāk latviski.
22.03.2015 23:51 |
 
Reitings 89
Reģ: 29.01.2009
Tad sanāk ka apakšā nemaz nevajag tās plāksnītes? tikai pa vidu?
23.03.2015 17:50 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
Tad sanāk ka apakšā nemaz nevajag tās plāksnītes? tikai pa vidu?


ka tu doma tikai pa vidu?

Uz cepamas pannas uzreiz neliek,
trauku ietauko, tad uzliek nedaudz no ragu vai Bechamell,
un tad pirmo kartu plaksnites.


pastas plaksnes +Bechaell merce + ragu + rivets siers
un atkarto
pastas plaksnes +Bechaell merce + ragu + rivets siers
un atkal, cik kartas Tev sanak pa virsu ieprieksejajai
pastas plaksnes +Bechaell merce + ragu + rivets siers
pastas plaksnes +Bechaell merce + ragu + rivets siers

Ka pedejo, virsejo iesaku klat Bechamel.

Ka tu gatavo?
23.03.2015 18:29 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
plakanie makaroni
baltā mērce (milti, piens, ūdens)
bolonezes mērce (maltas gaļa, paprika, tomāti, sīpoli u.c garšvielas, tomātu mērce)
siers
23.03.2015 18:36 |
 
Reitings 485
Reģ: 29.01.2009
Gazele,vari padalīties ar baklažānu lazanjas recepti?? Klasisko lazanju parasti gatavoju pēc Tavas receptes, vienīgi pirmo kārtu parasti sāku ar Bešamel un pēdējā ir siers. Kāpēc labāk vajadzētu beigt ar Bešamel????
23.03.2015 18:49 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
Valerija
Gazele,vari padalīties ar baklažānu lazanjas recepti??


Bus bez garumzimem, pie si laptopa nav pieejamas.

Lasagna, kura pastas plaksnisu vieta tiek liktas grilletu baklazanu skelites – lavagnetta di melanzane. Vai bij domats, kura sastava ieksa ir baklazans – lasagn alla Norma.
Abas isuma aprakstisu.


Lasagnetta di melanzane.

Nepieciesams , 4 normala leiluma baklazani, 2-3 mozzarella bambina (man patik di bufola), 150 g prosciutto cotto, varits skinkis, 1 videja leiluma sipols, 1 l tomatu merce – salsa di pomodoro, sarivets parmigano, 100 g rivmaize, 2 olas, svaigs baziliks, olivella, sals, pipari.

Gatavosana
Ka pirmo, laicigi tiek sakti gatavoti baklazani. Baklazanus sagriez apteram pus cm biezas gareniskas skelites. Lai sagrieztos baklazanus atudenotu, izvilktu lieko udeni, tos izkarto trauka, es parasti invelo to trauku kura nokas pastu, izkarto plaksnites un kartigi apkaisa ar raupjo sali, es nemu juras sali. Atstaj ta apkaisitu ar sali uz kadam 2 h. var virsu kadu nelielu svarinu uzlikt.
Saja laika pagatavo sarkano merci, kada jau kuram patik. Klasiska, smalki sagrieztu sipolu apcepina olivella, tad pievieno tomatu merci, saliti, piparus, kad veidojas burbuli, uz lenakas uguns, un beigas pieliek svaigu baziliku, un atstaj stavet zem vaka.
Kad pagajis laiks, tira udeni noskalo baklazanus no lieka sals un liek uz virtuves salvetem vai dvielisiem nosusinaties.
Baklazanus var panet var ne, e ska kuro reizi. Pane ola un rivmaize. Un tad apgrille, apcep.
Kad gatavs, var sakt trauku gatavot. Ieelo trauku un ieklaj pamata nedaudz sagatavoto tomatu merci un klaj pirmo kartu ar gatavajam baklazana skelitem, lai nosedz visu. Tad tiek virsu klats prosciutto-skinkis, un seko sagriezta mozzarela. Pa virsu merce un atkal baklazani, prosciutto cotto, mozzarella, merce un ta uz prieksu. Lai butu suligak nosledz ar merces kartu, un parkaisa ar parmigano, ja patik var pa virsu oregano. Krasni apm. 180 uz 30 – 40 min. Tad sledz krasni ara un atstaj izslegta krasni vel kadas 20 min lenam mainoties temp.
Ja velas vegitaru, gatavo bez skinka.

Lasagna alla Norma.

Nepieciesams , 250 g lasagna pasta ar olu, apm. 1 kg tomati bez mizas, sava sula – pomodori pelati, pus kg baklazana, Ricotta salata – sala ricota, stinga, kas paredzeta rivesanai, 1 kg ricotta vaccino - govs piena, krmam, 200 ml pilnpiena svaigs piens, vai panna di cucina, vai ko vieglu, krejumveidigu,pec patikas, kiploks, olivella, sals, pipari, svaigs baziliks, muskatrieksts.

Gatavosana
Ka pirmo pagatavo tomatu merci. Olivella ar kiplocinu , klat tomatu merce sava sula, sals, pipari, beigas, kad gatava pievieno svaigu baziliku.
Ka nakamos gatavo baklazanus. Sagriez apmeram centimetru bizas skelites, var nedudz apziest ar olivellu, un tad uz grilla vai grilla pannas pagatavo zeltaini brunus. Kad grilletie baklazani ir atdzisusi sagriez tos kubinos.
Nakamais, ricotta krema gatavosana.
Bloda samais ricotta sieru ar pilnpienu/panna di cucina/ kas kremigs, ar veja slotu, vai miksera palidzibu samaisa viendabiga, kremiga masa, pievieno skipsninu sals, piparus un ierive muskatriekstu.
Ka nakamo sarive salo, cieto ricotta sieru uz raupjas rives.

Kad viss gatavs, var sakt trauka kartot pa slaniem. Pamatni ieello un ieklaj sagatavoto tomatu merci un virsu liek lasagna pastas plaksnes, un var sakt. Tomatu merce, tad pagatavotais ricotta krems, virsu liek griletos, sagrieztos baklazanus, un virsu riveto salo ricottu. Un var sakt nakamo tinki, plaksnites, tomatu merce , ricotta krems, baklazani, riveta ricotta un uz prieksu.
Augsejo kartu nobeidz ar ricotas kremu un baklazaniem.
Var papildinat pec patikas, un pielagot, ja kas garso, vai neiet pie sirds.

Krasni uz 220 , 20 minutes apmeram.

Lai labi garso.
:)
24.03.2015 00:44 |
 
Reitings 485
Reģ: 29.01.2009
Paldies par receptēm! Izklausās ļoti gardi, it īpaši tas variants ar prosciutto. Noteikti būs jāpamēģina :)
26.03.2015 01:08 |
 
Reitings 1304
Reģ: 29.01.2009
Man vipar patik baklazani,
Ja velies pectam padalies ka izdevas,
recptes var pielagot pec patikas, katram garsas izjutas nianses atskiras,
26.03.2015 14:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits