Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Snobs vai augstpraatiigs?

 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Vakar man iznaaca interesanta saruna ar savu viiru par snobiem,augstpraatiigiem cilveekiem uttEs redzu sos abus cilveekus loti lidziigi.Viirs teica ,ka vins pats noteikti ir vairaak augstpraatiigs cilveeks ,no snoba vinaa neesot nekas!Mineeja taadu interesantu piemeeru ar viiniem-snobs nekad nedzers leetu viinu-pateiks ,ka dzers tikai taadus un taadus viinus.Augstpraatis pateiks ,ka tas leetais viins,ko piedaavaa ir slikts,tomeer iedzers un turpinaas runaat par labiem (daargiem)viiniem-meeginaas pieraadiit savu taisniibu.
Ko juus domaajiet par snobiem,augstpraatiigiem cilveekiem?
18.03.2015 17:20 |
 
Reitings 309
Reģ: 13.03.2015
Vaardniica shos abus vaardus uzraada kaa sinoniimus. Censhos maksimaali izvairiities no cilveekiem, kas sevi uzskata par nezin kaadiem dieviem.
18.03.2015 17:25 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Iekopēšu.. manuprāt, ļoti jauki uzrakstīts, kas ir snobs :)

Snobs (no lat. sine nobilitas - "bez dižciltības") - XVIII gs. ar abreviatūru "s.nob." (kā "cilvēks bez titula") Britu impērijas kuģu pasažieru sarakstos apzīmēja nedižciltīgos pasažierus, lai pārpratuma pēc kāds no neatbilstošiem netiktu uzaicināts pieklājības pusdienās pie kuģa kapteiņa. Ar "s.nob." tikuši atzīmēti arī nedižciltīgie studenti universitāšu sarakstos. Kad XIX gs. sākumā Londonas nobiļu salonos kā vajadzīgi viesi parādījās arī nedižciltīgie jaunbagātnieki, piesakot pārējiem tie dēvēti par "snobiem", t.i. "cilvēkiem bez titula". Tā kā no pilsonības nākušajiem jaunbagātniekiem bija ārkārtīgi svarīgi tapt prestiža ziņā pieņemtiem aristokrātu aprindās kā līdzvērtīgiem, tie bieži vien tik ļoti pārspīlēti centās atdarināt viņuprāt aristokrātiem piemītošās manieres, gaumi, valodu un dzīvesveidu, un uzsvērt savu mantu un statusu, ka literatūrā un sarunvalodā šo terminu pamazām sāka lietot kā sinonīmu apzīmējumiem "nepamatoti iedomīgs", "izliekas augstākstāvošāks, nekā patiesībā ir" ar visai negatīvu zemtekstu: "uzpūtīgs iznirelis ar nepamatotām pretenzijām".
18.03.2015 17:31 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Courmeum-kaut ko liidziigu viirs man pastaastija,atcereejaas no saviem studiju laikiem labu piemeeru...
Es gribeetu vairaak izprast augstpraati-buutu labi ,ja kaada man pateiktu kaadu labu piemeeru.
Viens esot skaidrs par mani,kaa saka viirs-es esmu pilniigs pretstats abiem,ja varu eest kopaa pusdienas ar savu daarznieku:-P
18.03.2015 17:48 |
 
Reitings 544
Reģ: 29.01.2009
"uzpūtīgs iznirelis ar nepamatotām pretenzijām"


OK. :D. Lai vai kā - domāju, ka tie tiešām ir sinonīmi, taču snobs, kā vārds, izklausās drausmīgi - kā nekā angliski ir tāpat.

Un par vīniem, manuprāt, slikts piemērs. Augstprātīgais pateiks, ka tas ir slikts vīns, bet tāpat to nedzers - snobs vienkārši uzreiz paziņo, ka dzer tādu un tādu, citi viņam nepastāv.
18.03.2015 17:54 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
cormeum, forsa definicija!
Man nepatik nepamatoti augstpratigi cilveki un tadi, kuru augstpratiba nak no kompleksiem.
Visaugstak cilvekos sabiedriba verteju laipnibu, tadel, tie, kuri nespej but laipni pret visiem cilvekiem, neatkarigi no tautibas, dzimuma, sociala stavokla utt., mani izraisa nepatika.
Par snobiem... man tas gluzi nav sinonims augstpratibai. Nav gluzi saskana ar Cormeum definiciju, bet snobi man vairak asociejas ar cilvekiem, kuri apzinati izvelas nekontakteties ar konkretu sabiedribas slani, neapmeklet konkretas vietas utt. Un , ja nonaks nevelama vieta un sabiedriba, rauks degunu. Bet snobisms nelielas devas kopa ar labam manierem un pieklajigu attieksmi pret apkartejiem, mani galigi netrauce.:-D
18.03.2015 17:55 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
NINA-tuuliit pateiksu viiram,ka slikts piemeers:-D
18.03.2015 17:56 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Man liekas, ka tās tomēr ir atšķirīgas īpašības. Snobs man asociējas vairāk ar materiālajām lietām, kā jau minēji par vīniem. Bet augstsprātīgs ar morālajām lietām, viņš sevi redz augstāk nekā citus cilvēkus, tāds cilvēks pateiks, ka viņš nespēj iedzert tādu vīnu kā tas cilvēks dzer. Augstprātīgs cilvēks vienkārši sevi redz augstāk nekā citus.
18.03.2015 17:56 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Ko juus domaajiet par snobiem,augstpraatiigiem cilveekiem?

cenšos ar tādiem nekomunicēt :)
18.03.2015 17:57 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Cataleya-viirs veel noteica,ka man bizness nekad neies labi,ja buusu "draudzene" ar padotajiem.Tas neesot labs raadiitaajs!
18.03.2015 17:59 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Augstprātīgs cilvēks vienkārši sevi redz augstāk nekā citus.
Varbuut mazaas devaas tas nemaz nav slikti?Vai tie vairaak nav taadi liideri?
18.03.2015 18:01 |
 
Reitings 1761
Reģ: 29.01.2009
Attiecibas ar padotajiem ir skaidri janorada linija, kuru parkapt nedrikst. Nav jabut bitch boss, var but loti saprotosa un forsa prieksniece, kamer darbs tiek padarits godam. Be nice , but not too nice. :)
18.03.2015 18:03 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Es uzskatu, ka pat mazās devās tas ir slikti. Teiksim, uzņēmuma vadītājs nevar ar smīnu paskatīties uz apkopēju. Pašpārliecinātība ir cita lieta, cilvēks ir pārliecināts par sevi un spēj būt līderis, bez salīdzināšanas ar citiem.
18.03.2015 18:05 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Cherr-man liekas,ka mans viirs domaaja,ka nav labi "guleet ar sekretaaari":-D
Saprotu vienu,ka es nevaru izmainiit savu otro pusiiti-jaapienem kaads ir.Vinaa ir loti daudz labu iipasiibu arii,citaadi jau nebuutu nodziivojusi kopaa tik daudzus gadus...
18.03.2015 18:08 |
 
Reitings 951
Reģ: 16.12.2014
Aizdomājos par šo tēmu :)
Cormeum, manuprāt, uzrakstīja ļoti labu definīciju snobismam un šī definīcija liek citādi paskatīties arī uz to, ko saucam par augstprātību. Manuprāt, ja snobs varētu atrasties jebkurā sabierībā, tai pat laikā nekautrējoties pasniegt un izrādīt, cik nebeidzami smalks cilvēks viņš ir, tad augstprātīgs cilvēks vienkārši pat nepapūlēsies sevi apgrūtināt ar atrašanos tādā sabiedrībā, kuru vērtē zemāk par sevi. Principā, augstprātībā, manuprāt, ir tieši saistīta ar pašvērtējumu, kamēr snobisms ir vairāk dzīvesstils un attieksme, nekā īpašība.
19.03.2015 13:32 |
 
10 gadi
Reitings 1925
Reģ: 02.07.2009
Redz, ko saka Mūsdienu literārās valodas vārdnīca par šiem abiem jēdzieniem:
Snobs: http://www.tezaurs.lv/sv/?w=snobs
Augstprātīgs: http://www.tezaurs.lv/sv/?w=augstpr%C4%81t%C4%ABgs

Manuprāt, par snobu cilvēku var nosaukt kādā attiecīgā situācijā, tas ir apzīmējums ar šaurāku nozīmi un ar niansētāku vēsturisko konotāciju, kamēr `augstprātīgs` mēs bieži vien lietojam visdažādākajās konsituācijās.
19.03.2015 13:37 |
 
Reitings 9561
Reģ: 12.04.2009
Neko labu nedomāju, manā skatījumā augstprātīgi cilvēki un snobi ir nepatīkami cilvēki un man ar tādiem nav pa ceļam.
Un es vienmēr domāju, ka pirms attiecies pret kādu augstprātīgi, atceries, ka varbūt kādreiz nāksies prasīt viņa palīdzību, un kas zin kā notiek dzīvē. Ir tikai smieklīgi, ka cilvēks sevi vērtē kā kaut ko pārāku, kaut visā šajā pasaulē tāda niecība vien ir... Neaizmirstam, ka nonākot dzīves situācijās, kā piemēram karš, cietums - mazums kas, brauci ar auto un notrieci gājēju, vai citas katastrofas, kad Tavs iedomātais statuss ir čušš, jo nu jau valda cita hierarhija.
19.03.2015 13:50 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!