vienkārši vāks

 
Reitings 58
Reģ: 05.12.2014
Mani laikam noēdīs bez sāls.
bet taaaas nenormāli tracina.

Piemēram šodien iepērkoties Maxima parasti pērkos nedēļai. Aiz manis stāvēja vecenīte nu 70.g veca.
redz manu produktus.
V. Ak mans dievs cik daudz. Laikam sen neesi ēdusi. (Pa krieviski runāja.) pati noliek 2.vodkas pudeles, vīnu un 2 alus buņdžas.
Es vienkārši nespēju klusēt pagriezoz un pateicu
Jūs laikam esat dzērāja.

Otrs gadījums. Daugavpili
Runāju pa telefonu Latviski pienāca vecene nu +60.g veca.Runāja pa krieviski

V.jauno meitenīt runājiet pa telefonu krieviski
E. Atvainojos kas šī par valsti
V.Latvija
E.Un valsts valoda šeit ir Latviešu.
V. Cik tu rupja kauns. Pagriezās aizgāja


Kādu jums ir bijuši gadījumi?
14.03.2015 23:35 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
luiidzii, atšķirībā no tiem poļiem, daudzi Latvijas krievvalodīgie šeit ir dzimuši. Tieši tāpat kā viņu vecāki un vecvecāki. Viņiem šī valsts pieder tikpat daudz, cik tev un taviem vecākiem.
15.03.2015 22:12 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
meooooww, tātad to poļu bērni un mazbērni varēs runāt poliski visos veikalos?
15.03.2015 22:27 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Kā tu nesaproti, ka tas, ka viņi te ir piedzimuši, nemaina faktu, ka ir jāintegrējas. Imigrantu ir pilns visā pasaulē, bet, ja viņi visi runās tikai savās valodās, tad tas pārvērtīsies par Bābeles torni.
15.03.2015 22:29 |
 
10 gadi
Reitings 4268
Reģ: 03.08.2009
Man personīgi tā nav gadījies, bet man darbā ir ļoti daudz krievu, brt ar mani kolēģi runā latviski, bet kad kompānimā esam 2 latvietes un 5 krievi, tad viņi paši nemanot pāriet uz krievu valodu. Man tas besī un tracina un es nekad sarunā neiesaistos krievu valodā, jo galu galā viņi māk runāt latviski. Baigos tračus neceļu, bet nepatīk. Man kolēģe/draudzene ir krieviete un bieži es to izjūtu jo viņa nelabprāt iesaistās sarunās par politiku vai vēsturi, vai, piemēram, literatūru, kas atspoguļo padomijas atstāto postu un ciešanas. Un es vienkārši nevaru saprast kāpēc, jo viņa nav tā, kas grib lai te valda Putins un mēs esam daļa no Krievijas, kā arī latviski runā perfekti, bet kaut kāda barjera ir. Gan jau ir klāt kāda krievismā audzināšana un vide, kurā uzturas..
15.03.2015 22:34 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Es nezinu,kur jus uzturaties, ka jums tantes personigus jautajumus uzdod un krievi nekulturali . Man krievu valida patik, es daudz lasu taja, biezi pat domaju , uzturos vairak ar krieviem un angliem. Man butu gruti ar tadiem principiali- ietiepigiem latviesiem. :)
Tas, ka tu vari palidzet kadam,atbildet vinu valoda rada labu par cilveku. Pasas sevi noskanojiet negativi un luk , jums visadi ekseni , vai ari variants, ka protiet kartigi parspilet - tas par tiem personigajiem jautajumiem :-D
15.03.2015 22:38 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Mammas draudzenes pusaudzim dēlam Daugavpilī pie kardioloģes nācās iet ar mammu, lai tulko, jo viņa latviski nerunājot. Beigās puikam pateikusi, ka vairs pie viņas lai nenāk, kamēr krievu valodu neiemācīsies. Man žēl, ka tā puikas mamma tāda klusa un kautrīga, ja man vai manam bērnam ko tādu pateiktu, es jau sen VVC iesniegumu būtu uzrakstījusi.(t)
15.03.2015 22:48 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Nuuu, manuprāt, ir bišķīt dumji salīdzināt UK, kurā var atrast teju jebkuras valsts imigrantus, ar Latviju, kurā jau iiiiiiiiiiiiilgu laiku dominē latvieši un krievi. Loģiski, ka ja šeit dzīvo kāds zviedrs, nav visiem jāmācās zviedru valoda, bet ja paaudžu paaudzēs šeit ir dzīvojuši krievvalodīgie un to īpatsvars mūsu valstī ir gana augsts, nu kas par naidu un "es nerunāšu krieviski" principu? Tā ir tik sasodīti primitīva domāšana. Karš un okupācija ir sen beigušies! Man brīžiem liekas, ka pārāk daudzi latvieši speciāli sevi pozicionē cietēja lomā, jo asinīs ir īdēšana un sūkstēšanās. Vienmēr kāds cits ir slikts, bet paši labi :) Gribētu dzirdēt ko personīgi jums, krievvalodīgo nīdējām, viņi ir nodarījuši? Ko kaut kāds 20 gadīgs skuķis var sūdzēties par to, ka kādreiz latvieši tikuši kaunināti par runāšanu dzimtajā valodā. Tas bija cik sen? Tie cilvēki, kas to darīja, visdrīzāk jau sen ir miruši.
15.03.2015 23:01 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Aaaa un vēl... kas tas par dumju uzskatu, ka visi krievvalodīgie, kas dzīvo Latvijā, gribētu, lai Putins okupē Latviju utt? :D Neko stulbāku nekad nebiju dzirdējusi :D
15.03.2015 23:01 |
 
Reitings 649
Reģ: 14.07.2014
nu kas par naidu un "es nerunāšu krieviski" principu?


Un kas par naidu ar "es nerunāšu latviski" principu?
15.03.2015 23:04 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Un kāpēc nepagriez visu otrādi - kāpēc krievi nespēj pieņemt, ka šeit ir Latvija, nevis Латвия? Ун ка ман нав яруна ар винием криевиски?
15.03.2015 23:05 |
 
Reitings 649
Reģ: 14.07.2014
BET neienīstu krievus, kā te saka. Man apkārt ir forši cilvēki- gan latvieši, gan krievi. Viņi draudzīgi iesmej par manu akcentu, es par viņu. Smilšu kastē manas draudzenītes bija Maša, Ksjuša un Marinka, bet vells, viņas ar mani krieviski nerunāja, tikai latviski, tāpēc ar to valodu man ir kā ir :D

Bet, jā, trolejbusā esmu dzirdējusi vīrieti sakām kontrolierim "suņu valodā nerunāšu". Tā ka...
15.03.2015 23:06 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
Nuuu, manuprāt, ir bišķīt dumji salīdzināt UK, kurā var atrast teju jebkuras valsts imigrantus, ar Latviju, kurā jau iiiiiiiiiiiiilgu laiku dominē latvieši un krievi. Loģiski, ka ja šeit dzīvo kāds zviedrs, nav visiem jāmācās zviedru valoda, bet ja paaudžu paaudzēs šeit ir dzīvojuši krievvalodīgie un to īpatsvars mūsu valstī ir gana augsts,

Tev jau gribētos tā domāt :-D un visi krievi šādi domā :-D

Bet realitātē, 1935 gadā bija tikai 10% krievu Latvijā! Bet tās lielās masas iebrauca pēc 40 gada okupācijas un krievi šeit nedzīvo ntajās paaudzēs, vairumam šeit ir otrā paaudze, jebkurā gadījumā vectēvi, vecmammas diezi vai šeit ir dzimuši.

nu kas par naidu un "es nerunāšu krieviski" principu? Tā ir tik sasodīti primitīva domāšana. Karš un okupācija ir sen beigušies! Man brīžiem liekas, ka pārāk daudzi latvieši speciāli sevi pozicionē cietēja lomā, jo asinīs ir īdēšana un sūkstēšanās.


Bet kara un okupācijas sekas palikušas, kā arī visas tās izsūtīšanas un pēcāk VDK represijas....

Ko kaut kāds 20 gadīgs skuķis var sūdzēties par to, ka kādreiz latvieši tikuši kaunināti par runāšanu dzimtajā valodā. Tas bija cik sen? Tie cilvēki, kas to darīja, visdrīzāk jau sen ir miruši.


Ko kaut kāds 20 gadīgs skuķis var sūdzēties par to, ka kādreiz latvieši tikuši kaunināti par runāšanu dzimtajā valodā. Tas bija cik sen? Tie cilvēki, kas to darīja, visdrīzāk jau sen ir miruši.

Nemaz tik sen tas nebija vēl nepilnus 25 gadus atpakaļ :-P
15.03.2015 23:27 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Jebkurā gadījumā latviski runājošie paši sevi nostāda pret krievvalodīgajiem, tādēļ arī šitas kašķis vilksies vēl ilgu laiku.
15.03.2015 23:31 |
 
10 gadi
Reitings 4268
Reģ: 03.08.2009
Meoww, es nesaprotu- Tu esi latviete vai nē? Ja jau Tev liekas, ka visas provlēmas ceļas no tā, ka latvieši negrib runāt krieviski. Nu kāpēc man jārunā krieviski, ja es labi zinu, ka tas krievs zina latviešu valodu? Neesmu manījusi, ka Zviedrijā ar arābiem kāds zviedrs runātu arābiski.
16.03.2015 09:09 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
meooooow, nu tagad skaidrs, kāpēc mums kāpj uz galvas, tādu kā tu dēļ. Bet visi tādi nav, ir arī latvieši ar lepnumu, un lepnums nenozīmē naidu, bet gan apziņu, ka esam savas zemes saimnieki jau 1000 gadus un neviens mums nenoteiks, ko darīt. Krievi tādās masās šeit dzīvo tikai 70-80 gadus, bet tu viņiem sniedz privilēģijas, malace :)
16.03.2015 10:10 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Meoooooow, jā, tas bija sen, bet okupācjas paliekas ir palikušas un paliks. Man, 20 gadīgam skuķim, neviens nav aizliedzis runāt latviešu valodā, BET arī daudzi krievvalodīgie nerunā VALSTS valodā, kāpēc mums būtu jāpiekāpjas kā suņiem kaula priekšā?
Es jau teicu iepriekš, kur 3 latvieši un 1 krievs, tur noteikti runās krievu valodā. Man nekas pret viņiem nav, ir ļoti daudz normālu krievu, bet ir tik daudzi bravurīgi - ko nerunā krieviski ar mani? kā tu uzdrošinies nerunāt krievski Latvijā? pfff. man nav jārunā latviešu valodā, neviens to no manis neprasa. Un šeit ir arī ir problēma. No viņiem neko neprasa.
16.03.2015 10:36 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
meooooww, jau kuro reizi atduros pret tā , ka tev smadzenēs skaidas. :)
iesākumā. nekustamie īpašumi. krievi ārzemēs šos nekustamos īpašumus iegūst nahaļavu, jo viņiem valsts palīdz. Krievija saviem imigrantiem ļoooti palīdz, viņiem ir speciāli cilvēki, kas izskata katras valsts likumus un kā pareizi tos apiet, lai iegūtu lielus īpašumus par smieklīgām naudiņām.
palīdzība ? bļāviens, es varu salauzt kāju un man pienāks klāt kaut francis, tas nozīmē, ka man jāzin franču valoda ? :D tici vai nē, bet, ja vajag, cilvēki jebkā māk sazināties... pietiks ar zīmju valodu..

un vispār, runa iet par to, kādi krievi ir kretīni, nevis valodu... kaut vai tas, ka universitātē visam jānotiek divās valodās, lai visi spētu saprast. kāds sakars???? dirsā tos krievus
16.03.2015 12:52 |
 
Reitings 233
Reģ: 24.09.2013
Jebkurā gadījumā latviski runājošie paši sevi nostāda pret krievvalodīgajiem


Es gan teiktu otrādāk. Jo krievvalodīgie, šeit dzīvojot, atļaujas teikt, ka viņi mūsu "nacistu" valodā netaisās runāt. Īstenībā darbā es esmu diezgan daudz pretīgas piezīmes dzirdējusi no krieviem. Ļoti reti kurš pateiks: "Atvainojiet, varētu krieviski, es nesaprotu." Tā vietā skan:"Ja vaš latišskij ņe znaju i znatj ne hoču." Un tādā garā...

Gribētu dzirdēt ko personīgi jums, krievvalodīgo nīdējām, viņi ir nodarījuši?


Es domāju, ka tādu piemēru ir daudz. Kaut vai situācija, kad svētku laikā pa Rīgu nēsājas bembis ar izkārtiem Krievijas karogiem. Tā jau nu gan nav naida kurināšana, ne?
16.03.2015 14:31 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
un vispār, runa iet par to, kādi krievi ir kretīni, nevis valodu... kaut vai tas, ka universitātē visam jānotiek divās valodās, lai visi spētu saprast. kāds sakars???? dirsā tos krievus


kate40, un man galvā ir skaidas, ja? Dirsā tevi pašu, idiote ;)

Es pati esmu latviete, bet man liekas nepieņemami tas, ka cilvēki dzīvo un vairo bezjēdzīgu naidu. Gudrākais piekāpjas (tepat cosmo, cik bieži tas tiek skandināts?). Domājat, ka tiem pašiem krieviem nav kaut kāds aizvainojums par to, ka pret viņiem regulāri izturās kā pret okupantiem? Nu taču cik stulbam ir jābūt, lai tikai turpinātu to visu apzināti... Man kādreiz arī bija līdzīga attieksme. Bet tas bija tikai tādēļ, ka man bija stulbi cilvēki apkārt, kas to naidu kurināja un borēja iekšā. Visa pasaule, tai skaitā latvieši šausminās par ISIS un visu to murgu, bet jūs paši neesat ne cik labāki. Protams, ka neviens galvas nost (pagaidām) nevienam negriež, bet jo ilgāk būs tik primitīvi un pretīgi uzskati un to izpausmes, jo lielākas iespējas agresijai nākotnē. Kā var nepielekt, ka ar savu attieksmi pašas vairojat to negatīvismu? Tiešam ir tāds prieks dzīvot valstī, kurā tauta ir sadalīta divās frontēs? Nu varbūt ieslēdzam smadzenes, paejam solīti pretīm un arī otra puse sapratīs, ka ar naidu neviens neiet virsū un ar laiku varbūt beidzot visi varēs dzīvot laimīgi un saticīgi. Kāda tev pie velna starpība, ka universitātē vada lekcijas divās valodās? Latvijā ir arī kursi, kurus vada angļu valdodā, nu un? Davaj tagad ejam dedzināt ēkas, jo mācības nenotiek VALSTS valodā. Mazāk ciklēties vajag uz to VALSTS, VALSTS, VALSTS! Tāpat tā valsts jūs visus ņem pakaļā ar nodokļu sistēmu, regulāru zagšanu utt. Ja bišķi padomātu līdzi, tad pielektu, ka valdībai ir izdevīgs latviešu- krievu konflikts, jo tas novērš uzmanību no viņiem pašiem, kas ir lielākie ļaunā darītāji. Tiešām Latvija ir tāda muļķu zeme :D ēd visu, ko viņiem baro iekšā :D
16.03.2015 14:42 |
 
Reitings 170
Reģ: 26.01.2015
Meow ir Kremļa propogandas upuris.
16.03.2015 14:44 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits