vienkārši vāks

 
Reitings 58
Reģ: 05.12.2014
Mani laikam noēdīs bez sāls.
bet taaaas nenormāli tracina.

Piemēram šodien iepērkoties Maxima parasti pērkos nedēļai. Aiz manis stāvēja vecenīte nu 70.g veca.
redz manu produktus.
V. Ak mans dievs cik daudz. Laikam sen neesi ēdusi. (Pa krieviski runāja.) pati noliek 2.vodkas pudeles, vīnu un 2 alus buņdžas.
Es vienkārši nespēju klusēt pagriezoz un pateicu
Jūs laikam esat dzērāja.

Otrs gadījums. Daugavpili
Runāju pa telefonu Latviski pienāca vecene nu +60.g veca.Runāja pa krieviski

V.jauno meitenīt runājiet pa telefonu krieviski
E. Atvainojos kas šī par valsti
V.Latvija
E.Un valsts valoda šeit ir Latviešu.
V. Cik tu rupja kauns. Pagriezās aizgāja


Kādu jums ir bijuši gadījumi?
14.03.2015 23:35 |
 
Reitings 35
Reģ: 16.02.2015
Tagad, kad ikdienā ir jāsaskaras ar dažādiem cilvēkiem, mazliet nožēloju, ka krievu valodu nemācījos laicīgi, jo jārunā ir daudz un ar krievvalodīgajiem iet grūti. Piekrītu, ka jebkura valoda ir vērtīga, tas, ko es gribēju pateikt, ir, ka nav tā, ka Daugavpils ir galīgais krievu gals un, ja krievu valodu neproti, tur labāk nerādīties. Ar varu krievu valodu neviens neuzspiež.
15.03.2015 01:48 |
 
10 gadi
Reitings 2587
Reģ: 07.03.2011
Visā pasaulē cilvēki mācās valodas un cenšas runāt pēc iespējas vairākās valodās


Ne gluži visā pasaulē, man šķiet, ka īpaši grēko tās nosacīti gudrākā daļa :-) Protams, man vienmēr gribas atgādināt, ka saprast (piemēram, citu teikto krieviski) ir Tevis paša labums, bet runāt - Tava izvēle.
15.03.2015 01:53 |
 
Reitings 100
Reģ: 01.03.2015
^
Nu ja, sākot ar īpaši lielu skaitu cilvēku, kas atsakās mācīties valsts valodu. Nav jau runa par dažādu valodu apgūšanu (tas taču ir lieliski!), taču es nevaru iedomāties nevienu, kas aizbrauktu, teiksim, uz Austrāliju un cerētu tur strādāt un dzīvot, vispār nezinot valsts valodu. Kādēļ kā otra valoda jāmācās kaut kāda portugāļu valoda, kas arī noteikti paver dažādas durvis, ja var mācīties latviešu valodu un beidzot beigt ņerkstēt par kaut kādām iedomātām netaisnībām? Latviešu valoda ir nevērtīgāka? Tad kādēļ cilvēks, kas nevēlas mācīties šo valodu, domā, ka te dzīvos kā debesīs? Ir taču skaidrs, ka puse kultūras iet gar degunu un par integrāciju bez valodas nevar būt ne runas. Vai es kā latviete, aizbraucot uz, teiksim, Īriju, ceru, ka vietējie, kas tur bijuši sen jau pirms mums un ar savu unikālu kultūru, tagad sāks manā valodā runāt...? Tas taču ir neprāts!


Pamatskolā kādu mēnesi strādāju veikalā kā "pārdevēja asistante" un tur, ņemot vērā, ka veikals atradās "krievu rajonā", arī pircēju lielais vairums nerunāja latviešu valodā. Pārsvarā man ar viņiem nebija jākontaktējas un es ar to biju pilnīgā mierā, līdz vienu dienu pie manis pienāca ~75 gadus veca sieviete, kaut ko pajautāja (neatceros, ko, bet nu tādā garā: "Vai visas kaķu barības pakas maksā vienādi?") un sadusmojās, ka atbildēju latviešu valodā. Nav skaidrs, vai viņa mani nesaprata vispār, vai vienkārši iedomājās, ka parādu klaju necieņu, neatbildot krievu valodā. Pamatīgi sabojāja dienu.

Bet par veikala kultūru Latvijā arī vērts parunāt. Esmu dzīvojusi kādu laiku citās Eiropas valstīs un nekur cilvēki tā nesteidzas un nestreso par to, kurš pirmais nokļūs līdz kasei un cik tantiņu apgāzīs pa ceļam.
15.03.2015 02:21 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Protams, ir bijuši gadījumi, kad atsevišķi krievvalodīgie iedomājas, ka citiem būtu jāpielāgojas viņu valodai. Ne vienmēr tie ir pensijas vecuma tantuki. Neesmu rupja, bet runāju latviski un viss. Ja viņi nesaprot, tad - žēl, bet tā ir viņu pašu problēma, ar ko vajadzēja rēķināties, dzīvojot valstī, kur valoda ir latviešu.

Kas attiecas uz veikaliem - ir bijuši gadījumi, kad pārdevējas īsti nesaprot, ko prasu, taču - laikam jau man veicies - neviena nav kļuvusi rupja pret mani, jo es runātu valsts valodā.
15.03.2015 08:20 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
P.S. - tā kā diskusija bija sadaļā "tirgus", tad biju gaidījusi, ka te tiks pārdots vai - tieši otrādi - meklēts nopirkt pannas vāks vai kas tamlīdzīgs :D
15.03.2015 08:22 |
 
Reitings 1431
Reģ: 09.10.2012
Vakar autobusā viens tantuks no sākuma tīri krieviski,bet pēc tam jau latviski vienu mazu puisīti "audzināja". Šeit ir Latvija un jārunā latviski,vai tad viņš krievu skolā mācās. Viņa to tik sirsnīgi mācīja,ka visi kas dzirdēja smaidīja. :) Ir bijis visādi,skumji kad krievu val runājošais kad atbildu latviski lūdz pāriet uz angļu valodu.
15.03.2015 08:38 |
 
Reitings 183
Reģ: 28.01.2014
Piektdien pastaa krievu tantes uztasiiija nereaalu bardaku rindaa, divas ieliida brutaali priekshaa rindaa, es pat apstulbu no taadas bezkauniibas. Saaku skalji iebilst, bet apkaarteejiem un darbinieceem viss vienalga. Ceru, ka tur aatraak ieviesiis numuriņu sisteemu
15.03.2015 08:41 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Manuprāt, tas otrais gadījums vispār ir izdomāts. Vienkārši, lai atkal sataisītu kašķi vistu kūtī.

Par pirmo-reāli, lai saprastu, par ko ir stāsts, nebija jāpiemin, kādā valodā runāja sieviete aiz Tevis rindā. Tā kā arī tas visticamāk tika norādīts, lai būtu vēl vien iemesls sākt pilnīgi bezjēdzīgu diskusiju par valodas jautājumu Latvijā.
15.03.2015 08:49 |
 
Reitings 649
Reģ: 06.11.2012
Interesanta diskusija..

Savulaik, vismaz reizi gadā ir bijis tas prieks paviesoties D-pilī.. Atceros, pirms gadiem 10mit tur neviens neko latviski nesaprata- veikalos atklāti tā arī pateica un iepūt.. Bet pirms gadiem pieciem lietas mainījās- vismaz publiskās vietās laikam valodas kontroles bija sabiedējušas- atceros, ka toreiz ievēroju, ka vismaz Rimi un citos veikalos pārdevējas, kas ne pārāk saprot latviski- vairs nesaka- ja njeponjimaju, bet-izvinjitje, ja nje slishu- piedodiet- es nedzirdu.. Un, lieki piebilst, ka Tu vari atkārtot, cik reizes gribi- slikta dzirde.. :D CIta lieta, ja pateiksi krieviski- tad dzirde atgriežas.. :D

Bet ja- D-pils forša pilsēta- krievi, kas dzīvo Latvijā.

Ja man būtu teikšana, tad es D-pilī (un tikai) ieviestu 3 valodas- latviešu, krievu un poļu. Kas ir interesants fakts- Liepāja, kas principā ir celta kā Cara ostas pilsēta- un kā izteikti krieviska pilsēta- ir gandrīz latviešu pamatbalsts, bet D-pils, kas gadu tūkstošiem ir bijusi caur un caur ar latviešiem saistīta- ir krievvalodīgo galvaspilsēta.. :(
15.03.2015 09:01 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Visā pasaulē cilvēki mācās valodas un cenšas runāt pēc iespējas vairākās valodās, tikai Latvijā pilns ar cilvēkiem, kas speciāli negrib mācīties.


Nu jau, nu jau. Francijā 86% runā tikai franču valodā, un tu viņiem pasaki, ka jāmācās vairāk valodas. :D
15.03.2015 09:04 |
 
Reitings 445
Reģ: 20.04.2013
Es arī Daugavpilī esmu biežs viesis, bet neko no minētā nemanu. Tieši otrādi - Rīgā krievu pārdevējas izturas nicinoši, bet Daugavpilī, konstatējot, ka runā latviski (t.b. neesi vietējais :D), pariet kaut vai uz lauzītu, bet tomēr latviešu valodu. Un vispār tajā Latvijas pusē cilvēki ir daudz atsaucīgāki, draudzīgāki un izpalīdzīgāki. Tāds nu mans viedoklis...
15.03.2015 09:29 |
 
Reitings 197
Reģ: 15.07.2010
Es ar ne ar ko tadu neesmu saskarusies. 8-)
15.03.2015 10:04 |
 
Reitings 2746
Reģ: 03.02.2015
Izskatas, ka tu busi tada pati vai pat trakaka par tam tantem, tadi augstpratiga, uzputiga princese izklausies. Man tadu gadijumu visvisadu, bet es tos nenemu galva, pasmejos un aizmirstu, tie ir sikumi salidzinajuma, ka man nazi pielika un prasija somu atdot. Cilveki dalas limenos un ta tante, kura komenteja par tavu edamo bij skaidrs , ka nav kulturala tante, kapec par to tads cepiens.
Otru gadijumu nekomentesu, baidos but rupja.
15.03.2015 10:12 |
 
Reitings 467
Reģ: 16.06.2014
Neesmu saskārusies. Runāju brīvi abās valodās.
15.03.2015 10:14 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
krievu valoda ir ekonomiski neizdevīga valoda, bagātajos rietumos to krievu valodu vari iesālīt :-P Ja latvieši mācītos to pašu angļu valodu lielai daļai nebūtu jālasa sēnes UK :-D

Bet izskatās, ka dažiem te trūkst padomijas, kad latvieti par dažiem izteikumiem nevietā par bijušo buržuāzisko Latviju varēja apcietināt VDK :-D Kur nu vēl kādam imigrantam norādīt viņa vietu. :-D
Cik gan daudz mums podimija ir devusi :-D
15.03.2015 10:31 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
Kādēļ nevar vienkārši atzīt to, ka esat politiskās pārliecības upuri? Krievu valodai kā tādai nav pilnīgi nekādas vainas un normālos (veselīgi domājoša cilvēka galvā) apstākļos, būtu tikai jāpriecājas, ka cilvēks ir savā ziņā spiests mācīties papildus valodu. Man arī nepatika mācīties vācu valodu skolā un bastoju stundas bieži, bet tagad nožēloju, jo būtu zinājusi lieku valodu sarunvalodas līmenī. Saprotu, ka tīņa gados ir tāda pārliecība, ka "man jau nevajag", bet te pieauguši, loģiski domājuši cilvēki, kas runā un uzvedas absurdi kaut kādu stulbu principu dēļ. Nožēlojami :)
15.03.2015 10:50 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
pavēlniek, tev neapnīk visu laiku malt vienu un to pašu, ka krievu valodu rietumos nevajag? Ar krievu valodu tai pašā Londonā var nopelnīt vairāk piķa, nekā zinot angļu valodu. Krievi (nevis krievvalodīgie, bet tieši krievi) ir vieni no lielākājiem tērētājiem nekustamo īpašumu un luksusa preču jomā. Beidz labāk muldēt un borēt iekšā savu pārliecību, kas ir pilnīgākās muļķības.
15.03.2015 10:53 |
 
Reitings 691
Reģ: 03.03.2013
Zini, ir cilveeki kas ar savaam domam pievelk tadus meslus, situaacijas dziivee. Vairaak pozitiivisma. Ja man taa buutu, es vienkaarsi ignoreetu. Jeega kko tadam teikt pretim?
15.03.2015 11:04 |
 
Reitings 538
Reģ: 15.02.2015
pavēlniek, tev neapnīk visu laiku malt vienu un to pašu, ka krievu valodu rietumos nevajag? Ar krievu valodu tai pašā Londonā var nopelnīt vairāk piķa, nekā zinot angļu valodu. Krievi (nevis krievvalodīgie, bet tieši krievi) ir vieni no lielākājiem tērētājiem nekustamo īpašumu un luksusa preču jomā. Beidz labāk muldēt un borēt iekšā savu pārliecību, kas ir pilnīgākās muļķības.

Tev neapnīk skandināt cik gan vērtīga krievu valoda :-D
Un tavs piemērs galīgi garām :-D nezinot angļu valodu tu tam krievam būsi tikai tulks :-D un ar to lielu naudu nenopelnīsi.
Lielo naudu nopelnīs tas cilveks, kas palīdzēs sakārtot dokumentus īpašuma iegādei :-D un tur jau vajadzīga angļu valoda :-D

Kādēļ nevar vienkārši atzīt to, ka esat politiskās pārliecības upuri?

Njā kurš gan nav :-D visur pasaulē cilveka domāšanu ietekmē politika tas ir viens no iemesliem, kapēc pastav valstis.

Bet vislielākie politikas upuri ir paši krievi, krievvalodīgie, kas putinu uztver, kā kaut kādu glābeju un viss ko viņs dara ir pareizi. krim naš :-D
15.03.2015 11:06 |
 
Reitings 2425
Reģ: 17.02.2015
man jau patiktu, ja tu savus apgalvojumus varētu pamatot, bet ņemot vērā, ka pats tupi Latvijā un neesi ne redzējis, ne dzirdējis reālo situāciju ārzemēs un idustrijās, kur krievi ir teju Dieva vietā ar savu naudu....bet nu priekš kam tu maldini citus? ;)
15.03.2015 11:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits