Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 10096
Reģ: 19.11.2014
Ja bērna tēvs man nebūtu bijis līdzi, tad es laikam vemtu uz grīdas (attiecīgi kādam aiz manis būtu jāvāc, jo pati nebiju spējīga) un mirtu no slāpēm, jo šaubos, ka kāds no medpersonāla man būtu staigājis 3 dienas blakus ar ūdens glāzīti. :D Bet, nu, ja tikai par izspiešanu iet runa, tad var jau nebūt tāda akūta vajadzība pēc vīrieša. Man gan vīrietis reāli palīdzēja izspiest bērnu. No sākuma nekādi neveicās un likās, ka es tur 3h spiedīšu, bet kad vecmāte ieteica vīrietim mani spiest uz priekšu, un man turēties pie dvieļa, kuru viņa rāva man no rokām ārā, tad man šķiet, ka pietika ar 5 kārtīgiem spiedieniem, kad mazais bija uz vēdera jau. A, pirms tam jau bija kādi 10 spiedieni un man tiešām vairs nebija spēka it nemaz vairs...
02.08.2016 17:54 |
 
Reitings 10096
Reģ: 19.11.2014
Protams var jau skaņoties un domāt, ka viss būs viegli un ritēs kā pa diedziņu. Es tieši tāpat domāju, jo manā dzimtā visām sievietēm bijušas salīdzinoši vieglas un ātras dzemdības.
Man nebija nekādu citu sarežģījumu, vienkārši viss notika ļoti, ļoti lēni. Bērnam pilnīgi nekas nedraudēja, vienīgi man bija grūti paciest tās sāpes tik nežēlīgi ilgi, jo atvērums veidojās ļoti lēni.
02.08.2016 17:58 |
 
Reitings 202
Reģ: 22.03.2015
Ar šo penteri es tikai gribēju pateikt tām, kas saka, ka grib vienas un pasargāt savu nabaga vīrieti, tomēr kārtīgi apdomāt to visu līdz galam.

Nu ne jau visas, kas grib vienas, to dara, lai pasargātu nabaga vīrieti.
Piedalīšanās vai nepiedalīšanās dzemdības nevienu vīrieti nepadara vīrišķīgāku (tāpat kā nepiedalīšanās dzemdības vīrieti nepadara par memmesdēliņu) un nevienu sievieti, kas grib dzemdēt viena par aunu arī nevajadzētu uzskatīt. Cilvēki ir dažādi- ir kam vīrs tiešām ir vajadzīgs un palīdz un šādā gadījumā ir labi, ja vīrs ir klāt, bet nu nevajag draudēt ar ļauno medpersonālu un slikto attieksmi vai saukt sievietes par auniem tikai tādēļ, ka viņas komfortablāk jūtas vienas. Ir jādomā pašai, kā jūtas labāk. Nav jēga savākt atbalsta komandu, ja jūti, ka viena jutīsies labāk, tikai tāpēc, ka tā ir pieņemts- un gala rezultātā justies slikti.
02.08.2016 19:21 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Un vispār es nesaprotu, kā sievietes senos laikos varēja dzemdēt pirtiņā? Man bija tik karsti, ka piedzemdējot attapos, ka guļu aukstā ūdenī. :-D
02.08.2016 20:08 |
 
Reitings 2792
Reģ: 09.12.2010
Tām, kas vairāk zina par līguma slēgšanu ar vecmāti: cik drošs ir šīs līgums un kādu garantiju dod. Esmu dzirdējusi, ka ne 100%. Ja vecmāte kaut kādu iemeslu dēļ netiek, piemēram, divas grūtnieces, ar ko viņai līgums, dzemdē vienlaicīgi, vai dzemdību laikā vecmāte neatrodas Latvijā, vai līgums tiek ņemts vērā, vai arī dzemdības pieņem vecmāte, kas ir pieejama?

Nemāku konkrēti teikt par visām vecmātēm, bet zinu, ka ja manējā netiks, tad būs vecmāte, kura viņu aizstās. Jebkurā gadījumā tas būs labāk, nekā dzemdēt ar kaut kādu vecmāti bez līguma.
02.08.2016 20:47 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Keita, kā tev varēja būt jau 2. skrīnings? Tas parasti ir ne ātrāk par 20. nedēļu (t):-O:-O:-O
Par draugu dzemdībās - mums šis jautājums īpaši pat netika apspriests, draugs uzreiz pateica, ka piedalīsies un viss .. ka nevarētu iedomāties, ka viņš tajā brīdī ir kaut kur citur, kad es tur viena mokos :( Un piekrītu jau iepriekš rakstītajam, pati arī uzskatu, ka viņš dzemdībās varēs būs liels atbalsts :)
Par līgumiem gan neko nezinu .. īsti nesaprotu to jēgu, man arī nav zināma neviena vecmāte .. cik vispār tas maksā? Piemēram, RDzN? Un kāda ir tā ideja? Ka tieši viņa būs klāt, nevis kāda random, kam vienkārši ir maiņa, un vairāk ucināsies un palīdzēs, būs vairāk ieinteresētāka, jo par to ir saņēmusi naudiņu?
02.08.2016 21:45 |
 
10 gadi
Reitings 6444
Reģ: 29.01.2009
Es sākumā arī biju domājusi par to līgumu ar vecmāti, bet tad palasīju info, atsauksmes un sapratu, ka baigās jēgas no tā nav. Un man nav zināma nekāda konkrēta vecmāte, lai es teiktu, ka gribu tikai pie viņas un pie pārējām nē! Es jau ļoti ceru, ka jebkura vecmāte, kas strādās tajā maiņā, tomēr darīs savu darbu neatkarīgi no tā, vai viņai par to papildus samaksās vai nē, bet ucināties gar mani varēs vīrs. :D Un ja vecmātei būs slikts garīgais, tad nekāds līgums tur nepalīdzēs :D
02.08.2016 21:57 |
 
Reitings 2792
Reģ: 09.12.2010
Par līgumiem gan neko nezinu .. īsti nesaprotu to jēgu, man arī nav zināma neviena vecmāte .. cik vispār tas maksā? Piemēram, RDzN? Un kāda ir tā ideja? Ka tieši viņa būs klāt, nevis kāda random, kam vienkārši ir maiņa, un vairāk ucināsies un palīdzēs, būs vairāk ieinteresētāka, jo par to ir saņēmusi naudiņu?

Līgums apmēram maksā no kādi 300-500EUR.
Un jā, ideja ir tāda, ka es zinu, kas man pieņems dzemdības.
02.08.2016 22:00 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Man maksāja 150 eiro, bet nesen paskatījos, ka cena pacelta uz 200 eiro. Ja bez līguma kāds ienāk pa retam pārbaudīt kā tev iet, vai sirdstoņus, tad ar līgumu čubinās bubinās. Vismaz man bija klāt var teikt visu laiku, lika justies kā mājās. Zinu, ka tas nebija, jo esam pazīstamas - tā vecmāte ir diezgan principiāla.
02.08.2016 22:17 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Laikam piekritīšu Brazil :) EA gan naudu nepažēlošu, protams, kategoriski arī nedomāšu, ka ņemšu, bet nu domāju, ka ja vajadzēs, tad jā :)
02.08.2016 22:22 |
 
Reitings 2792
Reģ: 09.12.2010
Pārāk daudz sliktu stāstu dzirdēts, lai paļautos uz veiksmi! :)
Īpatnēji, ka nav žēl naudas EA bez kuras var arī iztikt, bet žēl naudas priekš savas un bērna veselības, labsajūtas un drošības.
Ja nebūtu naudas jautājums, tad noteikti visas slēgtu līgumus.
02.08.2016 22:40 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Nu nepiekritīšu šoreiz, nesaprotu, kā tas līgums ietekmē manu un bērna veselību un drošību .. labsajūtu - jā, varbūt :) Ja man būtu zināma kāda vecmāte vai vismaz dzirdētas atsauksmes no kādas draudzenes, tad jā - var :) Bet ja nezini, tad nav to vērts .. bet tas, protams, pēc katras paša ieskatiem :)
02.08.2016 22:54 |
 
Reitings 2792
Reģ: 09.12.2010
nesaprotu, kā tas līgums ietekmē manu un bērna veselību un drošību .. labsajūtu - jā, varbūt

Personīgi es, pie veselības un drošības pieskaitu, piemēram, to, ka es zinu to, ka mana vecmāte neiedomāsies man spiest uz vēdera, veikt iegriezumu vai veikt jebkādu citu manipulāciju, ja tas nebūs patiešām nepieciešams, nevis, tāpēc, ka viņai beidzas maiņa un viņai jāiet mājās.
Tā ir lielāka atbildība arī no viņas puses, nevis tikai tas, ka esmu kārtējā dzemdētāja.
Kā arī man ir svarīgi, ka vecmāte atrodas man blakus un novēro manu un bērna pašsajūtu, nevis ienāk ik pēc 2h.
02.08.2016 23:07 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Spiest uz vēdera? Kādā sakarā?:-O
02.08.2016 23:15 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Nu, lūk, Tu zini, ka Tava vecmāte attiecīgi kādu lietu darīs vai nedarīs .. savukārt man nav zināms nekas ne par vienu vecmāti - turklāt domāju, ka tad, ja viņa tā dara vai nedara - tāpat darīs arī ar līgumu kā bez tā .. tomēr, ja kādai ir zināma kāda tiešām forša un jauka vecmāte, droši var uzsist man ziņu PM :)
02.08.2016 23:25 |
 
Reitings 2792
Reģ: 09.12.2010
AG - Spiest vai gulties - kaut kas līdzīgs un kā kurš to nosauc. Tiešām neesi par kaut ko tādu lasījusi vai dzirdējusi? Es laikam gribētu, lai nebūtu par kaut ko tādu dzirdējusi.
Es, protams, negribu teikt, ka visi ārsti un vecmātes ir sliktas, ka bez līguma nevar utt., jo ir arī labie stāsti, bet tie tomēr ir mazliet mazāk. Un tā kā plānoju arī vēl bērnus, tad daru maksimāli visu, lai grūtniecību un dzemdības neatcerētos kā briesmīgākos notikumus manā dzīvē.
Vēl pirms 9 mēnešiem biju pret līgumu un īpašiem ārstiem, bet man prieks, ka savu viedokli mainīju un nevienā brīdī to nenožēloju, pat vēl vairāk priecājos par izvēli.
02.08.2016 23:28 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Ak Dieviņ, tētiņ,kā tā var? Neesmu neko par to dzirdējusi, vari lūdzu paskaidrot kāpēc tā dara? :-O Jo maiņa beigusies? :-D
02.08.2016 23:34 |
 
10 gadi
Reitings 984
Reģ: 29.01.2009
Un es atkal nesaprotu taas meitenes,kas tagad sabiedee-tevi sagrieziis,jo vecmaate steigsies,vai arii speciaali spiediis uz veedera,jo gribees aatraak beigt mainju.
Man dzemdiibaas bija gan griezums,gan arii aarsts nevis vecmaate spieda uz veederu.Viss tikai tadeelj ka man nedaudz par augstu ir iegurnja kauli un mana mazaa jau saaka smakt ,jo nespeeju vinju tik aatri izspiest.Un man nav pilniigi nekaadu pretenziju,jo saprotu,ka tas bija vajadziigs.Neviena vecmaate speciaali negrieziis,nespiediis un nekaadas citas manipulaacijas neveiks,ja tas nav vajadziigs.Citreiz,mani izbriina tikai tas,ka meitenes salasaas visu pieejamo info un nestaadaas priekshaa,kaa tas izskataas no mediciinas puses.Un tik uzstaaj,es negribu to un shito,bet neaizdomaajas,ka varbuut tomeer labaak ir kaa saka mediciinas personaals.
02.08.2016 23:42 |
 
Reitings 2792
Reģ: 09.12.2010
AG - Nu par to maiņas beigšanos varbūt tāds nosacīts joks, bet no otras puses arī nē, jo vecmātei jau noteikti ir darba laiks un nedomāju, ka viņa būs gatava gaidīt nezināmu laiku, kamēr piedzemdēs līdz galam, drīzāk vnk atnāks cita vecmāte.
Nu mērķis laikam tam ir tāds, ka paātrina bērna dzimšanas procesu.
02.08.2016 23:45 |
 
Reitings 2792
Reģ: 09.12.2010
Bet principā nav īsti vērts baigi diskutēt par līgumiem, jo tas jau ir apspriests daudz reizes un beigās tāpat taisnība nav nevienam. :D
Esmu pārāk jutīga, lai mēģinātu pierādīt savu taisnību, kura, protams, ir vispareizākā kā jau mums visām. :)
Galvenais, lai katrai no mums tas viss ir skaisti un labi, jo izpratne par skaisti un labi ir citādāka. :)
02.08.2016 23:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits