Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 202
Reģ: 22.03.2015
Es pirmo bernu dzemdeju vienu un nekad nenozeloju, ka virs nebija. Man gan dzemdibas bija vieglas un atras salidzinosi, bet tapat nebija neviens bridis, kad prasitos viru klat. Vecmati ari kops iestasanas slimnica lidz berna sagaidisanai redzeju vienu reizi, bet jutos loti labi tiesi ta.
Man ari ir gadijies but klat dzemdibas pirms pasas pieredzes, kur virs tika izlamats un aizsutits talu prom.
Berna kontaktu ar tevu tas nu nekadi neietekmeja. Gana daudz esmu redzejusi tevus, kuri pargriezusi nabassaites un stasta par magiskajam dzemdibam, kamer jauna mamina sez blakus nomocita jo tevs ne roku nepacel berna aprupe. Ta ka ne jau busana klat dzemdibas kaut ko maina.
Tagad gatavojoties otrajam ari noteikti viru lidzi nenemsu. Satiks mus pec tam.
Lai nu ka tas noteikti ir lemums, kas japienem parim neklausoties ko citi apkart saka vai propogande.
02.08.2016 14:28 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Es joprojām uzskatu, ka gribu, lai otrā pusīte būtu blakus. Zinu, ka viņam arī nebūs problēmas tur atrasties. Tā es jutīšos drošāk un viņš tomēr mani labāk zina un iespējams palīdzētu komunikācijā ar personālu.
02.08.2016 14:42 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Šodien daktere ieteica apmeklēt lekcijas par krūts barošanu, zīdaiņa kopšanu un dzemdībām. Tad nu tagad domāju kur to labāk apmeklēt. Ir kādi ieteikumi?
02.08.2016 14:46 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Tā nu gan, daži tēvaiņi jūtas tik lepni, ka nabassiti pārgriezuši - domā, ka nekas vairāk nav jādara. :-D
02.08.2016 14:47 |
 
Reitings 909
Reģ: 20.01.2016
Kopā radījām gan, bet jādzemdē jebkurā gadījumā būs sievietei, ne vīrietim.
Un es tiešām nesaprotu kāpēc arī te tiek uzsvērts - lai veiksmīgas dzemdības tām, kas būs vienas, gatavojaties, ka viss būs slikti, mokas utt. No kurienes tāds negatīvisms? Tās, kurām vīrieši būs blakus, nemocīsies? Protams dzemdības nebūs relakss pludmalē, tas būs milzīgs darbs, bet neviena nevar paredzēt kādas izvērtīsies dzemdības, arī ar vīrieti blakus. Un tās,kuras izvēlas būt tikai ar med.personālu, nu nav nabadzītes, kurām būtu vairāk nepieciešami vēlējumi par vieglām dzemdībām. Lai mums visām tādas būtu - viegli un skaisti satikties ar mazajiem ķipariem :)
02.08.2016 14:55 |
 
Reitings 347
Reģ: 07.03.2013
Uzzinot, ka esmu stāvoklī, tas laikam bija pirmais ko pateicu - tu nāksi man līdzi. Viņš pat neiebilda, kopā arī ejam uz lekcijām. Vienīgais uz izspiešanas procesu gan viņu blakus negribēšu, lai nabadziņam netiek trauma :-D Es tikai nesaprotu, ja vīrietis ir kopā ar mani pirmsdzemdību palātā un palīdz man, par to ir jāmaksā?
Vai jūs pirkāt barošanas krūšturus un kreklus - godīgi sakot es viņiem neredzu jēgu, un negribu lieki naudu mest zemē:-|
02.08.2016 15:04 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Ne jau teikts, ka viss būs slikti, vienkārši nav iespējams paredzēt kā viss izvērtīsies. Vajag pēc iespējas nodrošināties visādiem gadījumiem. Ja es nebūtu slēgusi līgumu, dzemdības pieņemtu ginekalogs, no kura visvairāk baidījos, jo viņš tiešām ir ļauns un runā nežēlīgas lietas. Ja vīrietis būtu klāt, tad neatļautos izrunāties tik ļoti.
02.08.2016 15:07 |
 
10 gadi
Reitings 214
Reģ: 13.05.2011
Paldies par pieredzi un domām. Jā, par medicīnas darbiniekiem var pilnībā piekrist - ir pieredze jau ginekoloģijas nodaļā Gaiļezerā. Tur slimnīcās, māsiņas un vecmātes saņemot mazo algu, aizmirst, ka sievietei bērns/ grūtniecība ir ļoti jutīga lieta, un preto to nevar izturēties kā pret kārtējo konveijera sastāvdaļu.
raven jā, tieši tā - pašreiz mūsu domas ir tieši par kulmināciju :'-(
Par līgumu - es laikam jau tagad sliecos slēgt, ir doma dzemdēt Dzemdību namā (vismaz pagaidām). Protams, ka nedaudz par ātru, bet varbūt kāda var ieteikt labu vecmāti. ;-)
02.08.2016 15:08 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
mistalee_ tu nesaprati galveno domu - netika runāts par to, ka novēl vieglas dzemdības tikai tām, kas dzemdēs bez bērna tēva klātbūtnes. Ja nepaveicas ar medpersonālu, labāk ir, ja neesi viena. Vīrieša klātbūtne nomierina pat visriebīgāko medmāsu / vecmāti / ārsti ;-)
Galu galā, spriežot pēc diskusijā tepat cosmo, ja saņem mazu algu, tad ir tiesības pret klientiem un pacientiem izturēties rupji un nevērīgi. Tāda ir Latvijas realitāte. Vajag ne tikai cerēt uz vieglām dzemdībām, bet arī uz cilvēcīgu attieksmi, kas diemžēl netiek uzskatīta par normu :-(
02.08.2016 15:14 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Galu galā, spriežot pēc diskusijā tepat cosmo, ja saņem mazu algu, tad ir tiesības pret klientiem

Taas nav tiesiibas, dziive vienkarshi noved tik taalu. Kursh var buut muuzhdien laipns, kad pasham visu laiku ir jaaciinaas kaa plikam pa naatreem deelj mazaas algas?
02.08.2016 15:22 |
 
Reitings 205
Reģ: 02.05.2014
Paldies par apsveikumiem! :)
Mums arii bija saakumaa sarunaats, ka draugs bus liidzas liidz izspieshanai un arii nabassaiti teicaas, ka negrieziis. Bija salasiijies par gjibshanam un, ka pec tam uz sievieti nespej paskatiities kaa uz sievieti un ko tik veel nee. Realitaatee bija i klaat, i nabassaiti pargrieza. Aizvakar teica, ka es taada seksiiga, uz ko es, smejoties atbildeju, ka, pec visa, ko vinjsh ir redzeeji, shis ir labaakais kompliments ever! :D
02.08.2016 15:26 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Taas nav tiesiibas, dziive vienkarshi noved tik taalu. Kursh var buut muuzhdien laipns, kad pasham visu laiku ir jaaciinaas kaa plikam pa naatreem deelj mazaas algas?
Dzemdētāja nav vainīga pie citu dzīves apstākļiem. Nav jābūt vienmēr smaidošai, laipnai, bet neitrāla attieksme tā kā nebūtu par daudz prasīta.
02.08.2016 15:32 |
 
Reitings 90
Reģ: 23.08.2010
Mums vakar bija 1. USG, bijām abi, vīrs pārsteigts, ka tik labi visu varēja saprast ekrānā. (l)
Par dzemdībām- mums vēl 2 trimestri priekšā, bet pagaidām vīrs nav baigi sajūsmināts par domu piedalīties dzemdībās. Es pati pat nezinu, laikam gribētu, lai vins ir blakus līdz izspiešanai. Tad uz to beigu dalju vinju varētu sūtīt ārā. Tad jau redzēs, mums vēl laiks.
02.08.2016 15:36 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Mistalee - es nezinu par kādu negatīvismu tu te runā, bet es tādu neesmu manījusi. Tas nav nekas negatīvs, ja vēlies dzemdēt viena - dzemdē droši, bez visa vīrieša, bet būtu taču labi, ja tev blakus tad vismaz mamma būtu vai kāds cits tuvs cilvēks, ne? Jo dzemdības nav viegla padarīšana un te es izsaku ieteikumu nebūt vienai, lai ir vieglāk. Te jau tev cenšas palīdzēt ne ieriebt, nevajag šajā tēmā saskatīt ko negatīvu. Neesmu arī teikusi, ka kāda ir nabadzīte, jo grib dzemdēt vai ir dzemdējusi viena. Galvenais jau kā tu pati jūties ērtāk. :)
02.08.2016 16:07 |
 
Reitings 657
Reģ: 29.01.2009
Persephon - jā, tad sanāk, ka mums vienādi termiņi :-)
šodien biju uz otro skrīningu - priecājos, ka bērna tētis bija līdz un redzēja mazo. Cerējām, ka varēs jau noteikt dzimumu, bet daktere teica, ka tomēr nevar jo mazais sēž tā ka nevar saprast un vēl nabas saite starp kājām, tā kā ceru, ka nākamreiz varēs pateikt.
Vislielākie sveicieni Zeldito un Gaarfield ar mazajiem brīnumiņiem.
Par vīra atrašanos dzemdībās, vēl neesmu izlēmusi, bet laikam uz sagatavošanās daļu griētu viņu blakus. Arī pats vīrs gribētu, cik esam ar viņu runājuši.
02.08.2016 16:49 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
, ja personāls ir ne tikai rupjš, bet arī neverīgs, jo tādā veidā uzspļauj žulti un uzskata, ka sievietei, kas pirmo reizi dzemdē, pašai viss jāzina, tas nav normāli. Medicīnas jomā šādas attieksmes rezultāts var būt letāls. Vai mazā alga ir arī pietiekošs attaisnojums nāves gadījumā? Latvijas statistika šajā ziņā nav tā labākā.
02.08.2016 17:02 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Rakstu no telefona un izdzēsās lietotāja vārds, kam komentārs bija adresēts - Vatsons .
02.08.2016 17:10 |
 
Reitings 909
Reģ: 20.01.2016
Meitenes, kas jau piedzemdējušas - kāds jums svara pieaugums bija gr.laikā? Ar kādu sākāt?
02.08.2016 17:12 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Es esmu piemērs iz dzīves. Kamēr vīrs bija blakus, tikmēr muti neviens neatļāvās palaist, bet brīdī, kad nebija klāt, nāca aizvainojumi.
Un es pat nepieļāvu domu, ka nebūs klāt. Bērnu rada divi, un kāpēc, lai man vienai pēc tam būtu jādodas dzemdēt, kur viss nezināms. Sākumā vīrs arī nebija baigajā starā, bet nāca, jo es gribēju. Pēc dzemdībām un vēl aizvien, ja saruna kaut kā ievirzās bērnu tēmā, viņš draugiem tā ari saka,ka tas nekādu traumu nerada, ja vien neesi kaut kāds mīkstais memmesdēliņš, īpaši tāpēc, ka neviens neliek sēdēt tagad pie kājām un skatīties un ka viņa acīs tie vīrieši, kas atsakās piedalīties dzemdībās, ir nožēlojami. Te protams nav runa par tiem, kas nepaspēj vai sieviete kā auns turās pie sava, ka grib viena. Diemžēl nevar paredzēt kā norisināsies dzemdības, tas drošības spilvens/atbalsts ir vajadzīgs kaut vai ūdeni padot, palīdzēt piecelties/apgulties, jo ja vien neslēdz līgumu ar kādu kas būs visu laiku uz vietas, neviena māsiņa klāt nesēdēs un rociņu visu laiku neturēs, bet pie īstajām sāpēm tu nespēsi par sevi pastāvēt, īpaši, ja dzemdības būs smagas. Man vīrs vēl aizvien šūmējas par to, ka viņam neļva parakstīt papīrus par anestēziju un ķeizaru, lai gan es vispār knapi pie sajēgas biju. Nē redz, vajag manu parakstu, lai gan to es vispār neatceros, bet viņš teica, ka ņēmis manu roku, tā lai māsiņas redz un kaut kā nebūt parakstījies. Šitas vispār man liekas absolūts stulbums. Es pat iedomāties nespēju, ko tad viņi dara, ja zieviete viena un gandrīz nemaņā, bet ķeizars jātaisa?!
Ar šo penteri es tikai gribēju pateikt tām, kas saka, ka grib vienas un pasargāt savu nabaga vīrieti, tomēr kārtīgi apdomāt to visu līdz galam.
02.08.2016 17:17 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Tām, kas vairāk zina par līguma slēgšanu ar vecmāti: cik drošs ir šīs līgums un kādu garantiju dod. Esmu dzirdējusi, ka ne 100%. Ja vecmāte kaut kādu iemeslu dēļ netiek, piemēram, divas grūtnieces, ar ko viņai līgums, dzemdē vienlaicīgi, vai dzemdību laikā vecmāte neatrodas Latvijā, vai līgums tiek ņemts vērā, vai arī dzemdības pieņem vecmāte, kas ir pieejama?
02.08.2016 17:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits