Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Šitik siltā laikā domāju, ka var īsajā bodijā ģērbt. Ja guļ, vienēr var uzset sedziņu :)
Padsmit grādos vilktu pidžammu, es tā pirmos mēnešus ģērbu bērnu-kāda starpība pidžamma dienā vai naktī-tāpat jau viņš neko nedara :D Arī ērtāk pamperu mainīt n-tās reizes dienā ar pogājamu priekšu. Ja un pavisam maz mazuli laikam ar plikāsm pēdām nelaistu.

Bet reāli ir tā, ka tiklīdz mainās laiks, atkal nevar saprast, kāā ģērbt :D
28.06.2016 10:51 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Meitenes, mani interesē, ko Jūs domājat par grūtnieču vitamīniem? Lietojāt, nelietojāt? Ja lietojāt - kādus? :)

Līdz šim lietoju folskābi, bet drīz tāpat tā jābeidz lietot, tādēļ domāju pirkt nevis jaunu paciņu ar to, bet kādus kompleksos vitamīnus, bet viedokļi dalās .. ir man draudzenes, kas lieto un apmierinātas, bet ir, kas saka, ka baigi lielie bebuki no tiem vitamīniem dzimst un kopumā nav nekas labs :-/ Ārste teica, ka tas ir pēc pašas izvēles, ja veselīgi ēd, tad nav nepieciešami, bet mans uzturs laikam nav tik ļoti sabalansēts, kā arī beidzot grūtniecības laikā ceru ataudzēt garus matus :-D Bet lielu bēbi un miljons šuves nevēlos, tā kā nu nevaru izdomāt, ko lai dara .. (t)
28.06.2016 10:51 |
 
Reitings 293
Reģ: 19.02.2013
Sveikas meitenes!
Kā jums aizvakardienas negais? Man tā patika! Tāds vēsums pēc tās sutoņas kas pēdējās dienas laukā darījās! Istabas loks bija pilnībā atvērts un es nakts vidū izbāzusi galvu baudīju vēso vēju un lietu (Viss ok, es 1.stāvā dzīvoju).
Lai nu kā, mājās mums šobrīd ir bardaks. Esam uzsākuši remontu. Visas mēbeles sastumtas lielajā istabā. Tā kā viena milzīga, pārbāzta noliktava.
Pabeigšu šo komentāru, izdzeršu kafiju un iešu berzt grīdas kuras piebradātas ar krītu un putekļiem.
Gribēju tikai padalīties savā šī rīta priekā. Pamodos, izgāju uz verandas, pļāpājot ar mammu uzēdu zemenes, kuras man skaisti aug, sastādītas silītēs. Un papriecājos par tomātiņiem, kuri sākuši ziedēt. Diena saulaina. Un ir officiāli iesākusies mana 9.nedēļa. Mēs augam!! :))
28.06.2016 10:54 |
 
Reitings 293
Reģ: 19.02.2013
Persephon Man ārste nelika dzert vitamīnus. Ir vasara un ir pietiekami daudz zemenes, ķirši utt...:) Bez vajadzības neko speciāli nedzeru. Vienīgais ko dzeru ir Magnijs 400 + B1 + B6 + B12 + Folskābe :)
28.06.2016 10:57 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Es lietoju folskābi un pēctam nopirku pregnacare un pat neidzēru veselu paciņu, kaut gan ginekoloğe lika, es nedzēru, jo aizmirsu visu laiku un analīzes tāpat bija labas. Manuprāt, tos vitamīnus it īpaši tagad vari uzņemt ar uzturu.
28.06.2016 10:59 |
 
Reitings 10098
Reģ: 19.11.2014
Es nedzēru un uzskatu, ka bērnam katru dienu nav jāsaņem sintētiski vitamīni. Lieli bērni, alerğiski bērni... priekš kam tas vajadzīgs? Kas ir veselīgi ēst? Ja tu nedzīvo uz saldumiem, čipšiem un burgeriem, tad dažādu veidu salāti, gaļiņa(vēlams vietējā) un visi sezonas augļi, dārzeņi tam klāt ir pilnīgi tieši tas, kas bērnam nepieciešams. Nevis kā citas nevar piespiest sevi paēst normālu ēdienu vai zvārīt zupu un sevi mierinot dzer vitamīnus un priecājas, ka bērns saņem sabalansētu uzturu un visus nepieciešamos vitamīnus.
Nekad nesapratīšu vitamīnu kultu un to kā ārsti uz kaut ko tādu vēl var mudināt.(t)
28.06.2016 10:59 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Magniju gan dzēru līdz 35.ned katru dienu 6 tabletes ,jo bija problēmas citādāk
28.06.2016 11:00 |
 
Reitings 278
Reģ: 16.11.2009
Persephon, es dzēru vitamīnus tikai pašā sākumā un arī tikai vienu paciņu, pēc tam man ļoti nokritās dzelzs un tiku pie tothema ampulām..neko citu nenācās dzert, bet līdz ar dzelzs ampulām esmu tikusi pie bieziem matiem, lai gan grūtniecības sākumā lūza ne pa jokam.
Un par bēbja augšanu, man daktere teica, ka bēbis tāpat augs cik uzskatīs par nepieciešamu, draudzene visu gr laiku dzēra vitamīnus un piedzima mazs bērniņš, es nedzeru, bet man sola palielu bērnu :-P
28.06.2016 11:01 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Nu tad laikam pagaidām nelietošu .. 8-) nē, es neēdu neveselīgi, tādus fast food`us vispār nē :D Bet tagad vispār ir tā, ka baigi daudz ko ieēst vispār nevar, daudz kas šķebina .. ēdu daudz augļus, gaļu nē, jo no tās man uzreiz slikti paliek, ik pa laikam paknibinu kādus dārzeņus (gurķi, tomāti, kartupeļi, burkāni), vēl piena produktus lietoju :)

Vienkārši draudzenes lieto un uzskata, ka tas ir teju obligāts pasākums, tādēļ jautāju arī Jūsu viedokli :) Jo pati vispār izvairos no visādiem uztura bagātinātājiem, antibiotikām utt., ja nu vienīgi tā nav galēja nepieciešamība :)

Par to magni, dzelzi, kalciju ar daudz esmu dzirdējusi, ka papildus lieto, bet nu uz savu galvu neko nepirkšu, drīz tāpat būs lielās analīzes, tad ja kas trūks, ārste droši vien pateiks :)
28.06.2016 11:15 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Es dzirdēju kaut kur,ka tas ir mīts,ka no vitamīniem lieli bērni dzimst, es nezinu kā ir, bet nu es nedzēru man piedzima 2990 g viegla meitiņa :D
28.06.2016 11:22 |
 
Reitings 293
Reģ: 19.02.2013
Persephon Tieši tā, uz savu galvu neko nepērc un nedzer. Labāk nopērc kādu zemenīti un uzēd. Saprastu, ja ziema būtu, jo tad ar svaigām ogām un dārzeņiem ir kā ir.. :) Aptiekas pilnas ar visādiem produktiem grūtniecēm, bet kam tas vajadzīgs, ja veselība ir ok, un organismā viss pietiekoši. :)
28.06.2016 11:24 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Lea2, man pat jāpērk nav, izeju dārzā un salasu :D :D (l)
28.06.2016 11:25 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Doe,

Man meitai tulīt, tulīt gadiņš, un viņas garderobē velaizvien ir pidžammas(es saucu par rāpuļiem-ar vai ciet kājām :D)
Man patīk, kā viņa skraida pa māju/āru un spèlèjas čiliņā. Būtu izvēle, tikai to vilktu :D, bet uz tik lieliem bebjiem reti var atrast, turklāt smukas pidžammas. Ejot ārā tomēr pucējamies :) spīlējam kleitas, džinsus :-P

Baigajā karstumā viņa plika man vai pamperī vai arī es esmu 1 bodiju nogriezusi līdz nabai, un uztaisījusi skariņas, izskatās pēc hipija :D
Kad bija mazs zīdainītis, bija viņai zeķītes, bodijs vai rāpulis, atkarībā cik silts laiks.
28.06.2016 11:38 |
 
10 gadi
Reitings 4291
Reģ: 03.08.2009
Manai beibei tūlīt 8mēn un arī viņai ir tie rāpulīši. Vasarā tie ar īsām rokām un kājām vispār ideāli. Brīvāki nekā bodiji un var mierīgi rāpot apkārt un ņemties, un nekas netraucē. Uz nakti uzvelku ar garām rokām/kājām. Nu tad, kad nebija šis baisais karstums.
28.06.2016 11:46 |
 
Reitings 909
Reģ: 20.01.2016
Man arī bebis pagaidām ir lielāks, bet es kaut kā galīgi negribētu ticēt, ka tas ir no manas slinkās vitamīnu dzeršanas :D Varbūt nemaz tik liels nebūs kā man ārsti sola, tad jau manīs8-)
Es dzeru jau no paša grūtniecības sākuma, bet nevienā brīdī neuztveru to kā must-have. Bija kaut kāds laiks, kad ar visiem pārvākšanās trakumiem, biju izlaidusi kādu mēnesi un joprojām nav tā, ka baigi pedantiski to daru. Nu tā, ja atceros, tad iedzeru. Ja neiedzeru, baigo paniku neceļu, jo grūtniecības laikā man ir ļoooooti pasliktinājusies atmiņa. Jāatzīst, ka nagi un mati tiešām labāk aug, bet nezinu vai tas ir vitamīnu nopelns. Papildus dzeru kalciju, jo to ar uzturu neuzņemu vispār. Nu un magni, bet tā lai noņemtu vilkšanas un kaut kādas sāpītes. Folskābi, ko šķiet ir lietojusi katra, neesmu lietojusi atsevišķi. Bet uzskatu, ka nav uz savu galvu nekas jāsāk lietot, ja ārste nozīmēs, tad gan. Vienīgais, ko es uz savu galvu sāku dzert bija magne, bet tāpēc, lai pirmajās nedēļās noņemtu vilkšanu. Tagad joprojām turpinu dzert, jo bija tās BH kontrakcijas un daktere lika palielināt devu un skatīties, kas notiek tālāk.
28.06.2016 11:48 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
dzeru grutniecu vitaminus visu grutniecibas laiku ari vasara , meita piedzima 50cm , 3100g ... taka par lieliem berniem ir mits .... drizak gan man , gan manam draudzenem dzimst mazas pecinas un visas dzera vitaminus :)
28.06.2016 11:52 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Meitenes, mani interesē, ko Jūs domājat par grūtnieču vitamīniem? Lietojāt, nelietojāt? Ja lietojāt - kādus?
Es dzēru līdz pat 7. vai 8. mēnesim (Neatceros precīzi). Žēl, ka pār mani tik vēlu nāca apgaismība, ka tā taču ir sintētika un priekš kam vajadzīgs. Ja ārste uzstāj, labāk paņemt uztaisīt analīzes un tur jau parādīsies, kas trūkst. Ja trūkst ļoti, tad nopirkt atsevišķi to dzelzi, D vitamīnu vai kas sazin trūkst, nevis dzer kompleksos vitamīnus, kur ir viss kas, kas nemaz nav vajadzīgs. Ja trūkst mazliet, tad pastiprināti uzņemt tos sauc uzturu. Vasara - ideāls laiks. :-D
28.06.2016 12:05 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Par lieliem bērniem - ar visu vitamīnu dzeršanu meitiņa piedzima 50cm 3,300kg. :-)
28.06.2016 12:09 |
 
10 gadi
Reitings 6453
Reģ: 29.01.2009
Pirmos 3 mēnešus un pirms grūtniecības dzēru Folskābi, maijā padzēru vitamīnus Mamita, tagad nelietoju kompleksos vitamīnus, tikai ik pa laikam Magni B6 Premium. Ārste ieteica vasaras periodā nelietot grūtnieču vitamīnus, pietam man analīzes bija ļoti labas, neizskatījās, ka kaut kā trūktu organismā.
Principā esmu Pret tiem visiem tiem vitamīnus, vairāk pievēršu uzmanību tam, ko es ēdu. Piemēram tagad, 2.trimestrī ēdu kalcija un dzelzs saturošus produktus vairāk nekā līdz šim.
28.06.2016 13:15 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Ja tā loģiski padomā, senāk tādu vitamīnu nemaz nebija, bet tik un tā dzima gan mazi, vidēji, gan lieli bērni. Tas, domāju, vairāk atkarīgs no iedzimtības un pārtikas, ko lieto uzturā.
28.06.2016 13:30 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits