Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 90
Reģ: 23.08.2010
Nesen atnācu no pirmā dakteres apmeklejuma. Sobrid it ka 6 nedelas un 3 dieninjas. Nakamo viziti norunajam uz 12 nedeljam, tad bus sonografija, analizes janodod un tiksanas ar vecmati. :-)
17.06.2016 12:45 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Šodien atnācu no kontroles usg, tā kā man mazajai nav daudz augļūdeņu, tad vēl viena vizīte 21. jūnijā (ar dopleri un skatīsies sirdstoņus) un skatīsies cik man ilgi vēl ļaus staigāt, bet pateica, ka maksimums - 28/29. jūnijs un tad, ja mazā pati nebūs iznākusi, tad būs jātaisa ierosināšana.
Tagad tikai apzinos cik ātri gan tā grūtniecība paskrien, pilnīgi nepamanīju. Bet tomēr esmu starā, jo drīz būs bēbītis. (l)

Starp citu, Stradiņos par EA arī jāmaksā tikpat cik RDzn, vai ne?
17.06.2016 19:17 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Ēdu visu ko gribējās. Šoreiz bija pamatīgi nelabumu un, ļoooti ilgi, līdz 20.nedēļai.


Es buutu priecaajusies, man 38+2 dienas un vel joprojaam nelabi no kkaadas 12 nedeeljas....

Toksikoze nav tikai dēļ paaugstinātiem hormoniem, īstenībā tur ir ļoti daudz no kā tas atkarīgs. Tai skaitā, vai grūtniece laicīgi ir sākusi lietot vitamīnus, no ģenētikas, zemas imūnsistēmas, no vecuma, psiholoģiskām pārmaiņām, no hroniskajām slimībām,

Nee, toksikoze ir tikai no hormonalajam izmainjaam, tas ir gruutnieciibas simptoms nevis slimiibu, vecuma uc. apstaaklju sekas. Imuunsisteema, savukaart, gruutnieciibas deelj pazeminaas visaam grutnieceem, tapec arii vecmates/arsti piekodina pieveerst iipashu uzmaniibu higieenai.
17.06.2016 19:32 |
 
Reitings 491
Reģ: 24.08.2014
Vatsons -mums pilnīgi vienādi - man ar 38+2 (l) Kad Tev solās termiņš?
17.06.2016 19:45 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Piedoshanu, 40 ned + 2 dienas, tas laiks tik aatri skrien. Shonedeelj treshdien bija plaanotais datums, otrdien tikai somu saliku :D Viirietis jau smejaas: "tev dzemdeet vajag, ne maaju tiiriit" :D
17.06.2016 19:54 |
 
10 gadi
Reitings 6457
Reģ: 29.01.2009
Vatson, neiešu strīdēties. Vienkārši uzrakstīju to, ko pati esmu lasījusi no ārzemju literatūras par toksikozi. Latviski diemžēl ir ļoti maz info, pārsvarā tikai forumi, kur meitenes raksta katra savu viedokli, bet tāda kā zinātiskiski pamatota/pierādīta viedokļa nav (varbūt ja ir tāda gudrāka grāmata latviski, vari ieteikt kaut ko?). Tāpēc nākas lasīt info no rus un eng avotiem un tur daudz plašāk tiek aprakstīti visi iespējamie iemesli toksikozei gan pirmajos mēnešos, gan pēdējos mēnešos. Kaut gan par pašu toksikozi zinātnieki vēl strīdās :) Tāda kā 100% pierādīta toksikozes rašanās iemesla nav, katrs speciālists izsaka savus viedokļus kāpēc viņaprāt tā notiek. :)
Es laikam priecājos, ka man pirmajos mēnešos nenācās mocīties, bet nu nevar vēl zināt vai pēdejos arī viss būs labi. Protams ceru uz labāko! :)
17.06.2016 21:44 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Sveiciens visām jaunajām māmiņām! Esmu daudz ko palaidusi garām. :-/
Agrāk sportoju, bet pirms grūtniecības bija ieslēgusies bezrūpīgā vasaras dzīve, ēdu visu ko gribējās, bet ne reizi grūtniecības laikā var nebija slikti. Bet atceros dzemdības - pirms tām es ar savām treniņkontrakcijām kā man pašai šķita, taisīju auksto zupu un tā stūmu iekšā it kā nedēļu nebūtu ēdusi. Pēc pāris stundām slimnīcā jau skatījos uz savu auksto zupu podā. :-D
18.06.2016 07:56 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
Vatsons, es nebēdājos. Tas ir normāls fakts, bet, rakstīju to vairāk tādā sakarā, ka manai ēšanai/neēšanai un sportošanai nebija nekāda sakara ar nelabumiem.
18.06.2016 08:22 |
 
Reitings 347
Reģ: 07.03.2013
Labrīt, pajautāšu arī šeit,

Man tāds ļoti delikāts jautājums, esmu septītajā mēnesī un nu jau dažas dienas ik pa brīdim ir sajūta ka kaut kas tek, bet apakšveļa nav slapja, vnk tā sajūta, ka kaut kas tūlīt izpilēs. Mazliet izdalās tādi ūdeņaini izdalījumi, bet kā jau minēju, apakšveļa nav slapja, no rīta piecēlos, un pidžamas šorti arī pilnīgi sausi, domāju varbūt pa nakti kaut ko novērošu, bet viss kārtībā.
Sakiet lūdzu, vai tas ir normāli, vai kādai ir tādas pašas sajūtas (ja sapratāt manu problēmu), vai labāk doties uz Stradiņiem? Jāpiemin, ka 3dien ir USG . (s)
18.06.2016 09:59 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
misterija, te nu ir trīs varianti:
1. Pastiprināti izdalījumi grūtniecības laikā.
2. Piena sēne.
3. Noplūst augļūdeņi.
Skaties pati cik daudz to izdalījumu un ja sirs nemierīga, tad ej pie ārsta tūlīt.
18.06.2016 13:48 |
 
Reitings 443
Reģ: 25.01.2014
7 ar pus nedēļas un ir sākušies nelabumi. Slikta dūša lielu daļu no dienas. Nogurums tāds ka uz darbu enerģija nav iet vispār, jau sāku domāt par slimības lapu, lai tikai atpūstos, bet vēl pagaidām ceru ka pāries šis nogurums :-|
Nebija nekādu grūtniecības simptomu un nu parādījās :-D
18.06.2016 14:10 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
man jautajums vai ir kada, kas nema lidzi savu playlisti uz dzmdibu namu!? man ir sada opcija, ka ierasties ar savu muziku, tagad bakstu viru, lai sak gatavot, bet reali daudz daudz stundu man liekas vajadzes! nu ta, lai neapnik!! ja nu kas! vai kada ir sev tadu gatavojusi!? ja ja, varbut ir kaut kur jau atrodamas forsas playlistes, zinu, zinu, ka gaumes dazadas,bet kau ka liekas, ka varetu ari iespaidoties no kaut ka forsa!
19.06.2016 19:24 |
 
Reitings 293
Reģ: 19.02.2013
Labrīt meitenes! :)
Nu, jau esmu pilnībā tikusi vaļā no sliktās dūšās! Un esmu tīk nenormāli priecīga par to. Ik pa laikam uznāk kāds neliels nelabums, bet es fiksi apēdu kaut ko un man ir atkal ļoti labi :D Tā nu es ēdu un ēdu....un ēdu un ēdu :D Man liekas, ka es pat jūtu kā pieņemos svarā.
Šodien manam vēderiņam 8 nedēļas :))
20.06.2016 10:29 |
 
Reitings 909
Reģ: 20.01.2016
Es atceros, ka man ārste teica, ka tikko kā pamostos, lai apēdu kaut maizes gabaliņu vai vienalga ko, bet neceļoties no gultas. Iepriekšējā vakarā, lai nolieku blakus vai kāds no rīta, lai atnes. Tas arī mazināšot nelabo dūšu.
20.06.2016 10:34 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Lea2, laimīgā .. kā man sākās nelabumi, tā joprojām moka, protams, nav tā, ka visu laiku slikti, brīžiem ir labāk, bet kopumā nav forši .. ieēst ar īsti neko nevaru/negribas, bet nu zinu, ka jāēd, tā nu cenšos dzert daudz šķidruma un graužu negaršīgus sausiņus, neko citu negribas (t) Rīt pie dakteres, prasīšu, varbūt ir kādas zāles, jo nu var jau mocīties dienu, divas, bet ne jau tik ilgi (t) Zinu, ka draudzenēm ārstes izrakstīja kaut kādas tabletes pret sliktu dūšu, uz savu galvu, protams, nedzeršu, bet nu apjautāšos, redzēs, ko mana daktere par to domā |-)
20.06.2016 10:35 |
 
Reitings 909
Reģ: 20.01.2016
Persephon, cik ilgi tev jau ir? Es pamocījos ~2nedēļas, tad pamazām, pamazām viss nostabilizējās.
20.06.2016 10:41 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Nu arī jau būs laikam kādas divas, precīzi nepateikšu .. nu es jau ļoti labprāt ar paciestos, bet darbā ļoti grūti, tie nelabumi nosit jebkuru vēlmi kaut ko darīt, tāpat pēc neilga laika vairāki svarīgi pasākumi, traki būs, ja būs jāmokās .. (t) Bet nu ceru, ka man ar paliks labāk, jo vairākkārt esmu dzirdējusi to termiņu divas nedēļas :) :-)8-)
20.06.2016 10:44 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Persephon, ir zaales, bet taas parasti izraksta, kad nelabumiem ir potenciaals kaiteet veseliibai, atkariibaa kaads aarsts var izrakstiit arii mazaak nopietnaa situaacijaa. No pieredzes, aarstiem patiik kad pacients speej labi aprakstiit savu staavokli, simptomus un vajadziibu peec konkreetaa medikamenta/paarbaudes utml. Var arii aarstam pateikt, ka lietosi tabletes vien absoluutas nepiecieshamiibas gadiijumaa. Turklaat izrakstiis jau taapat limiteetu apjomu tableshu.
20.06.2016 14:25 |
 
10 gadi
Reitings 54
Reģ: 18.06.2010
Dalos arī šajā diskusijā ar sarunu par Tēva lomu ģimenē ienākot mazulim :)

https://www.youtube.com/watch?v=vU_GXpV7eKU
20.06.2016 16:22 |
 
10 gadi
Reitings 214
Reģ: 13.05.2011
Ak, meitenes, esmu pirmaja dienā pēc slimibas atvaļinājuma darbā. Gribēju būt mierīga, bet redz kā - tas nav iespējams mana profesijā :'-( ehh, es saprotu, ka mans darbs manam mazulim nepalīdz :-/ domāju vel būt šodien mierīgāka, bet še tev, vēl vairāk uzdeva viena grāmatvede asinis.
Ārste jau teica, lai labāk palieku šīs trīs dienas pirms svētkiem mājās.

Man ceturtdien arī pateica, ka mazais esot diezgan zemu dzemdē, ārstei tas nepatīk. Gaidu USG jūlija vidū, lai būtu sirds mierīga, ka viss ir ok. Kādai ir līdzīga pieredze?
20.06.2016 17:25 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits