Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
un uzreiz pēc dzemdībām viņi mazo diezgan satuntulē, un velk siltās, adītās zeķītes!
30.04.2015 16:22 |
 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
dindiņš a man tāds, laikam, stulbs jautājums. :-D Kad mazais piedzimis, viņu tādu netīru, pliku liek uz punča apmēram uz 2 stundām? :-D
30.04.2015 16:53 |
 
Reitings 810
Reģ: 29.01.2009
Schogetten viņu ietin un uzreiz uz punča, bet tas ir neilgi, tad nogriež nabassaiti (es pat pēc 2 dzemdībām neatceros pareizi secību - vai vispirms nabassaite un pēc tam uz punča vai otrādāk) un turpat zem siltās lampas notīra, apskata, nosver, nomēra un saģērbj. Tad tiek ar tevi galā - sašuj, ja vajag, piedzimst placenta un tikai tad tev atkal tīru saģērbtu bērnu dod pabarot pirmo reizi. Nav tā, ka uzreiz tev 2h viņš gulēs virsū.
30.04.2015 17:40 |
 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
carrrie paldies! Ehh..man vispār galvā ir visādas muļķības. Es nebaidos no pašām dzemdībām, jo saprotu, ka bērniņu jau tāpat dabūs ārā, bet gan bail, ka man viņa neliksies skaista, pirmo reizi ieraugot. :-D Vēl vairāk man bail, ka es nezināšu, ko ar viņu iesākt pirmo nakti slimnīcā, ja raudās un kā tikšu galā mājās, ja nesapratīšu, ko mazā īsti grib. :-/
30.04.2015 17:52 |
 
Reitings 217
Reģ: 14.12.2013
Schogetten mani nomoka tieši tie paši jautājumi:-/
30.04.2015 18:50 |
 
Reitings 512
Reģ: 08.11.2012
Mani ar uztrauc šīs lietas. Ko un ka, kas un kad....
30.04.2015 18:53 |
 
Reitings 214
Reģ: 05.02.2013
Schogetten Pirmajas nedelas mazais raudas kad gribes est, vinam ir auksti, pielikts pampers, vai gribas mammu tuvuma, ari tad ja mazajam bus kolikas bet tas jus atpazisiet ja mazais kajinas vilks pie punca.
30.04.2015 18:58 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Mums visām laikam tādas domas :)
30.04.2015 19:07 |
 
Reitings 426
Reģ: 17.02.2015
Oi, meitenes, man arī, protams, viss tas baida, es vispār nekad neesmu pat auklējusi bērnu, man nav brāļu, māsu. Esmu nulle bērnu jautājumos, bet mani nomierināja draudzene, kura teica, ka tad, kad piedzims, kad viņam kaut ko vajadzēs, es to jutīšu. Ticu mātes instinktam, ka tikšu galā un sapratīšu, kas mazulim ir vajadzīgs. Par pašām dzemdībām- tas gan cits stāsts:-D Man bail, ka no stresa neatslēdzos uz dzemdību galda.
Kā man šodien sāp galva. Domāju, vai tas ir ok, ja man vairs nav 1.trimestris.(t) Sāpes mežonīgas, tik pa gultu vārtos. Negribu tabletes dzert.
30.04.2015 19:08 |
 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Negausis tas viss ir skaidrs, bet es nez kāpēc iztēlojos, ka bērns būs pāedis, sauss, siltumā un tāpat nelabā balsī raudās, it īpaši naktīs un kaimiņi vienā jaukā dienā mani noklapēs. :D Starp citu, kaimiņi var saukt policiju, ja naktīs zīdainis raud un traucē naktsmieru? :-D
30.04.2015 19:10 |
 
Reitings 512
Reģ: 08.11.2012
Tā jau saka,ka nostrādājot mātes instinkts, bet tāds ar izveidojoties tikai ar laiku. Liekas,ka bus tik daudz jautājumu māsiņām un ārstiem. Ceru,ka saņemšu visas atbildes un draudzīgu attieksmi, jo dzirdēti jau visādi brīnumi.
30.04.2015 19:12 |
 
Reitings 426
Reģ: 17.02.2015
Schogetten, piedod, bet tagad saprotu, ka ne es vienīgā tāda dullā grūtniece, kurai galvā visādas crazy domas:-D:-P
Viss būs labi(l)

Ar mani vēl trakāk. Es vēl baidos no pēcdzemdību depresijas, no tā, ka netikšu vaļā no liekajiem kg, ka palikšu resna uz dzīvi:-D un vēl 10 000 jautājumiem|-)
30.04.2015 19:13 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
es nez kāpēc iztēlojos, ka bērns būs pāedis, sauss, siltumā un tāpat nelabā balsī raudās, it īpaši naktīs

Nu, varbūt ir arī tādi bērniņi... Tad tu izmēģināsies visādus veidus, kā šūpot, aijāt, gulēsi ar bērnu uz rokām utt. Visi zīdaiņi raud, bet agri vai vēlu aizmieg tāpat un tad ir miers uz kādu laiciņu :) Domāju, ka policiju saukt neviens neiedomāsies, jo tas jau nav troksnis, ko var novērst.

bail, ka man viņa neliksies skaista, pirmo reizi ieraugot

Vispār jau zīdainīši pirmajās dienās ir tādi aizpampuši, bet arī tas daudziem liekas skaisti :D
30.04.2015 19:23 |
 
Reitings 217
Reģ: 14.12.2013
Schogetten kad sāksi likt dzemdību somu? Vai arī jau salikta.
30.04.2015 19:40 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Kad mazais piedzimis, viņu tādu netīru, pliku liek uz punča apmēram uz 2 stundām?


Kad man viņu izrāva ārā, tad uzmeta tādu zilu kurkulēnu uz punča, kas sāka pīkstēt un kusli spirināties, vecmāte teica "turi nu savu bērniņu". Tā nu es viņu turēju kādas 30 sekundes, līdz māsiņa man viņu atņēma. Tad to pīkstuli notīrīja, apģērba un nesa man atpakaļ turēt. Es biju nenormāli pārgurusi un mani vēl šuva, es nespēju viņu mierīgi noturēt, tāpēc viņu iedeva rokās vīram, kurš viņu kādas 20minūtes arī aijāja, cieši piespiestu. Kad nokāpu no krēsla, tad man lika apgulties gultā un pielika meitiņu pie krūts. Tā nu mēs abas gulējām pusotru stundu. Jā, bērns nebija tik smuks uzreiz, bet man tā bija visskaistākā būtne uz pasaules. Tāpēc, ka mana.(l)
30.04.2015 20:25 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Uztraukties par to vai bērns būs smuks vai nē tikko piedzimis?... Vispār dīvaini! :D Nē, nebūs smuks, jo būs aizpampis, netīrs, zilgan-rozīgs un iespējams nedaudz vēlāk kļūs nedaudz dzeltens u.tml.
Filmās rāda smukus bēbūšus, kuri it kā tikko piedzimuši, kaut gan patiesībā viņiem jau ir vimaz kāds mēnesis, ja ne vairāk...
Arī par to, kas tieši notiks uz dzemdību galda pirms un pēc - nav vērts vispār domāt un uztraukties, jo apkārt būs māsiņas, dakteris, vecmāte un visi visu darīs ātri, organizēti un pēc noteiktas shēmas, ka pat nepamanīsi... Katrā ziņā viss notiks ļoti operatīvi. Labāk padomājiet, vai palātā būs pieejams internets un kā īsināsiet savu laiku, kamēr gaidīsiet pilnu atvērumu, jo man pašai tas bija garlaicīgākais posms, kad 4 sienās nezināju kur likties un ar ko sevi nodarbināt. ;-)

Par to, ka nezināsiet ko un kurā brīdī kas jādara - tas būs. Un tas arī ir normāli. No šakuma mazajam neko vairāk par ēst, sausu dupsi un siltumu nevajadzēs, bet tāpat viņš var raudāt (starp citu, jaundzimušie raud samērā klusi sākumā, tikai vēlāk iemācās taurēt tā, ka sienas rīb), jo viņam ir milzīgs pārdzīvojums tas, ka viņš ir ticis pavisam citā vidē, kā ir pieradis. Ja zināt, ka viņš ir tikko paēdis, pampers sauss un pats siltumā, tad vnk turiet mazo sev blakus un aijājiet - tas ir viss ko jūs varat darīt un tālāk atliek tikai gaidīt, kamēr nomierināsies. Tācu tāpat, būs brīži, kad nezināsiet kāpēc ir tā kā ir un tas nav nekas neparasts. Ne uz visiem jautājumiem būs iespējams atbildēt...
30.04.2015 21:09 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Labāk padomājiet, vai palātā būs pieejams internets un kā īsināsiet savu laiku, kamēr gaidīsiet pilnu atvērumu, jo man pašai tas bija garlaicīgākais posms, kad 4 sienās nezināju kur likties un ar ko sevi nodarbināt.

Tu starp kontrakcijām tupēji internetā? :-O Pie beigām arī?! Bet nu tas jau atkarīgs, kurā brīdī nokļūst slimnīcā - es iestājos un pēc 4 h jau mazais bija klāt. Nepaspēju nekādā internetā pasēdēt, strauji vērās vaļā, es starplaikos slēdzos ārā (migu ciet), līdz dabūju EA.
Starp citu, vai esi jau tuvu finišam?
30.04.2015 21:17 |
 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Paldies, meitenes, par atbildēm! :)
chloe_ man vēl nekas nav salikts un sev praktiski nekas nav nopirkts. Man pat čības jāpērk, jo mājās staigāju zeķēs. Sestdien jābrauc pirkt nepieciešamās lietas sev, mazajai gandrīz viss ir. Kura jautāja par kleitu dzemdībās, tad man būs šāds krekls. Tur pa malām var atpogāt vaļā, lai var tikt klāt krūtīm:
30.04.2015 21:31 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Man vispār bija paredzēta stimulācija tajā dienā, bet no rīta sākās regulāras kontrakcijas. Devos uz slimnīcu. Pavdīju kādas 6h bezdarbībā. Man tur lika gaidīt, sēdēt uz bumbas, tad pārdūra ūdeņus un beigās vispār viss process apstājās. Pa to laiku jau biju nogarlaikojusies līdz nelabumam, jo sāpes ne tuvu nebija tik trakas... Tad mani beidzot pielika pie sistēmas un stimulēja. Arī tad kādu stundu vnk gulēju gultā un "baudīju" maksimālās dzemdību sāpes (par to vai tās ir maksimālās jautāju māsiņai, skatoties uz monitoru un man tika teikts, ka augstāk jau vairs tā līkne necelies). Arī tad neteiktu, ka sāpes bija nereāli paciest - turpināju anekdotes vīram stāstīt, tikai besīja, ka bija jāguļ visu šo laiku, jo tādā veidā izjutu lielāku diskomfortu. Man vieglāk būtu kaut ko darīt un novirzīt domas... Kaut kā kustoties mazāk jākoncentrējas uz sāpēm.
Pēc tam nāca EA, bet es neteiktu, ka sajutu kādas izmaiņas sāpju intensitātē. Vispār nekādu izmaiņu! Vienīgais labums - kad pārbaudīja atvērumu - to gan es vairs nejutu un par to bija vislielākais prieks! :D
Kopumā ņemot, no stimulācijas brīžā līdz bērnam uz vēdera pagāja arī kādas 4h. Iepriekšējo laiku varu nemaz nerēķināt, jo tur pat nekās īsti ne vērās vaļā, ne lāga sāpēja... Tāpēc arī saku, ka ir vērts padomāt, par "izklaidi" gaidīšanas laikā, jo citai sāpēc mazāk, citai vairāk, taču var noderēt jebkurā gadījumā... Pēc dzemdībām vispār adrenalīns darīja savu - miegs nebija ne vienā acī, kaut gan nogurums bija pamatīgs. Nu tad nekas cits neatlika kā sērfot internetā, jo mazā mierīgi čučēja blakus...

Starp citu, vai esi jau tuvu finišam?

Jau pavisam tuvu! ;-) Kādu mēnesi vēl gan jau nostaigāšu...
30.04.2015 21:32 |
 
Reitings 386
Reģ: 15.11.2014
Neons, piedod es esmu atpalikusī taču, Tu esi vēl viena bērniņa gaidībās? (l) Man prieks. (l)(l)(l)
30.04.2015 21:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits