Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Leo_Leo, intereses pēc, kāds ir slikts svara pieaugums?
Kàdas putras domà dot? Vai mazā pele jau rāpo?:)
02.02.2016 16:14 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
khkh, 110 grami. :( Tas tapēc, ka viņa man baigi haltūrē ar biezeņu ēšanu. Nopirku Humana nakts putru ar banāniem, ceru, ka tā viņai garšos :)
Vēl nerāpo, bet cītīgi stutējas uz to un pārdzīvo, ka nesanāk. Viņa māk tā ar seju pa zemi un dibenu gaisā mazliet pašļūkt uz priekšu :D Tava jau rāpo, ja pareizi atceros, vai ne? :)
02.02.2016 16:20 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Leo, tas nozīmē, ka tūliņ jau rāpos.:) Cik mazule svet?
Mana Ziemassvētkos sāka rāpot, visas istabas uzrāpoja. Es pat dodu 6 ēdamkarotes, bet viņa superaktīva- rāpo, kāpelē, tàpēc ap 500 g uz 6 mēnešiem bija pieaugums, bet tas man šķiet labi.
Klau, es beibei no rīta "smērēju" biezputru iekšā, kad mēs visi pie galda, viņa ēd labprāt. Ja dod pienu- neēdīs :D moš tavai tā nostrādā, parādīsies vēl viena ēdienreize :)
02.02.2016 16:27 |
 
Reitings 80
Reģ: 14.09.2015
Par to zobārstu, muļķības! ;-)
Man ap 14 to nedēļu rāva ārā zoban nervu, tīrīja kanālus un lai mazāk sāpētu zobārste deva 3 šprices. Tā anestēzijas deva ir tik minimāla, ka bēbi neietekmē.
Grūtniecības laikā bieži staigāju pie zobārsta, katru reizi labo ar anestēziju, kā parasti. Tik rengenu netaisa.
02.02.2016 16:33 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
Nu mans tētis zobārsts un ļoti skatās, grūtniecēm piedāvā speciālo anestēziju, kas būtība atšķiras ar to, ka tai nav adrenalīna. Pati centos zobus savest kārtībā līdz tam, jo pats trakākais jau ir tad, ja pēkšņi jums 9.mēnesī sāks sāpēt, bet nosēdēt ar lielo punci krēslā nav nemaz tik viegli, jo mazais nospiedīs visus orgānus, tapēc arī gulēt vajag ar lielo punci uz sāniņiem.

Vispār jau daudzu dakteri saka, ka arī medikamentus var lietot tos pašus, kurus parasti slimojot u.t.t. Pa lielam aizliegumi instrukcijās ir tāpēc, ka nav atļauta to testēšana uz grūtniecēm, bet... Ja kas notiks, vai tad jūs nepārmetīsiet sev par to pašu rentgenu, zālēm un anestēziju? Gaidot otro sīko saslimu ar kaut kādu vīrusu, smaga saaukstēšanās, elpot nevarēju, kakls sāp, klepus u.t.t. Sazvanīju Lori un vienojāmies, ka lietoši Xymelin un vēl citas zāles, lai varētu naktī vismaz pagulēt, diemžēl otrā grūtniecība 5.nedēļā apstājās, lai gan āginekologs mierina ka tā gadās, man iekšēji moka domas, ka ja būtu atteikusies no medikamentiem, var būt būtu savādāk. Kaut gan manā gadījumā, bez zālēm varētu būt stipras komplikacijas.

Tapēc iesaku ļoti rūpīgi attiekties pie tā, ko ārsti saka, ne velti tomēr ir speciāla anestēzija un aizliegti rentgeni grūtniecēm!
02.02.2016 16:59 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Leo_leo, skaidrs paldies, es jau tā arī domāju pliki dārzenīši bez gaļas neko ļaunu nenodarīs un nav jau nemaz tik barojoši.
Super ka tev tā jau aktīvi ceļ dupsis gaisā, manējais to tā ļoti slinki dara , parasti sāk pīkstēt lai padod mantu un viss vienīgais man viņš sāk tā kā ar vēdera presi celties augšā uz sēdēšanu, paceļ tikai tā kā līdz lāpstiņām un tālāk netiek. Bet man jau liekas ka bērnam tā kā no sāna vajadzētu celties sēdēt nevis ar vēdera presites palīdzību ne?
Bet kad vispār it kā apmēram mazie sāk paši sēdēt?

Bet ja uz ražošanu mēs slinki , sēdēt gan cenšamies, liekas ka ne pārāk pareizi
02.02.2016 17:11 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Saule22 - bet mazais jau nezina, kā pareizi tas jādara, tad nu cenšas kā māk. Manējā rāpot un sēdēt sāka 8 mēnešos. Pirms tam arī visādi mēğināja, bet es ļāvu pašai izdomāt pareizo veidu.
02.02.2016 22:28 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Lollipop, es jau nemaz ne steidzinu ne gaidu ka mazais pēkšņi kā paliks 6 mēnesi tā uzreiz sāks rāpot vai sēdēt.
Pati saprotu un cik ar mammām ir runāts, katram jau tas ir individuāli.
Bet teikšu tā mēs tikām nosūtīti tīri tikai pārbaudes pēc pie neirologa kurš neliela tonusa dēļ nosūtīja mūs pie rehabilitologa , kurš pamāja mums ar pirkstu ai ai kāpēc bērns 4 mēnešos veļas tikai no muguras uz punci un atpakaļ uz muguras netiek un kāpēc viņš tajā vecumā neatšķiras no virsmas uz kuras stāv! Izteica ka jāseko līdzi bērna attīstībai un cik mēnešos kas jādara! Izrakstīja mums dūņu zābakus, elektroforezi un baseinu un noteica nu cerams tas palīdzēs bērnam ātrāk attīstīties! Es nošausminājos un pie tās dakteres nekad mūžā vairs neiešu! Skatīšos citus.
Bet principā ja tas ir iemesls kādēļ pajautāju cik Men apmēram rāpo un sēž...
02.02.2016 23:46 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
neatšķiras neatsperas
02.02.2016 23:48 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu mans puika sāka celties kājās vēl pirms 7 mēneša vecumu. Nedaudz parāpoja, pāris reizes apsēdās un sāka celties stāvus un vairs nebija dabūjams lejā. Nerāpoja vairs un nesēdēja, bet visu laiku gribēja stāvēt. Tagad (7,5 mēneši) iet gar mēbelēm jau lēnītēm, nostiprināja savas rāpošanas prasmes un arī apsēžas biežāk, bet joprojām - stāvus pozīcija interesē visvairāk. Sācis visur kur līst un kāpt. Kopumā man jau šķiet, ka nedaudz par agru tas viss, bet apturēt jau to nav nekā iespējams...
03.02.2016 02:11 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Manam puikam 5 menesi, velas no muguras uz vedera ka maz neliekas uz abam pusem, ka te jau rakstija, atspiezas uz sejas un dibens gaisa un megina slukt uz prieksu, pacelas uz rokam ari augstu Bet no vedera atpakal nevelas, kadu reizi ir parvelies, bet nu vinam vairak interesanti uz vedera, jo tad var brivak speleties. Vins grib visu laıku but vertikali un redzet un kontrolet vairak.

Nav taa, ka Latvija pie katras atkapes no gramata rakstita suta pie visadiem arstiem? Es nerunaju, kad tiesam ir atkapes no normas. Ja, piemeram, tik un tik menesos berns kaut ko noteiktu nedara, kaut varbut pec menesu skaita atpaliek par kadu nedelu, taa viss sausmas, berns atpalicis. Un varbut tada veida megina stimulet bernu, kaut varbut vins nav tam gatavs.
03.02.2016 09:08 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Izteica ka jāseko līdzi bērna attīstībai un cik mēnešos kas jādara! Izrakstīja mums dūņu zābakus, elektroforezi un baseinu un noteica nu cerams tas palīdzēs bērnam ātrāk attīstīties!

whaaaat??
kaut kāda galīgi raka daktere.
03.02.2016 09:11 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Meitenes, vai uz dzemdību namu speciāli pirkāt naktskreklus/barošanai ērtus kreklus?


Man bija nopirkts, jā, bet izrādījās pilnīgi lieks. Arī mājās neizmantoju. Man tāds ar pogām priekšā, kamēr atpogā tās pogas, paiet vesela mūžība, man tas galīgi neliekas ērti. Pa nakti guļu bez naktskrekla, pa dienu staigāju ierastajās drēbēs (nav nekas pirkts speciāli ērtākai barošanai). :)
03.02.2016 11:18 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Pa nakti guļu bez naktskrekla, pa dienu staigāju ierastajās drēbēs (nav nekas pirkts speciāli ērtākai barošanai).


+
03.02.2016 11:21 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Man jau liekas, ka citas ārstes tiešām tikai pēc grāmatas skatās un nevis uz bērnu. Ok, ja ir redzams spēcīgs tonuss vai citas novirzes, tad jā, sūti, kur vajag. Nevis 4 mēnešos vēl atpakaļ nemāk atvelties, nu viss - vazā pa ārstiem. Mazajam tak visi tie ārsti ir papildus stress.
03.02.2016 11:40 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Man liekas dazreiz arsti vnk nosuta,jo ir kkadas mistiskas kvotas. Jo vairak nosuta,jo vairak labuma pasi iegust. Bet nu gan jau es maldos.
03.02.2016 11:53 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Ja godīgi man arī liekas ka varbūt arī kādas kvotas jāaizpilda varbūt tāpēc. ..
Bija viņa tāda vecā un jocīga sieviete . Nē nu es saprastu ja tiešām būtu liels tonuss vai kā, bet nu nav viņam nekā tāda rokas kulaks sen jau kā vairs nav un pāris dienas pirms palika 5 mēneši saka velties uz visām pusēm. Tagad ļoti slinki bet nu ceļ to dupsi gaisā, aktīvāk gan cenšas caur presīti piecelties apsēsties... pa manam viss ir kārtībā. Tagad arī ja tura vertikāli viņš cenšas lēkāt tas viņam ļoti patīk lai gan ne turam tā kā viņš varētu tiešām atsperties jo nedrīkst bet nu apmēram turot gaisā un knapi pieskaroties ar kājām pie gultas ...
Tā daktere vēl teica lai atnākam pie viņas pēc 2 mēnešiem, atkal man pārmetis kāpēc bērns 6 mēnešos nerāpo un nesēž kā pēc grāmatas paredzēts! Tāda dusma!
03.02.2016 12:14 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Es protams neiešu vairs pie viņas! Un arī piemēram velties no muguras uz punci man puika saka 2 mēnešos. ..
Aiii cik grūti ar telefonu rakstīt visu penteri :-)
03.02.2016 12:16 |
 
Reitings 797
Reģ: 29.01.2009
Saule22, lasu un priecājos, ka akli neseko visam, ko ārsti saka! ;-) Pašai radu lokā vairāki bēbji un katram attīstības process atšķiras ļoti krasi.
03.02.2016 12:18 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
aktīvāk gan cenšas caur presīti piecelties apsēsties...

Šito neļauj darīt. ;)
03.02.2016 12:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)