Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 547
Reģ: 04.03.2009
Nu vispār jau uz muguras gulēt nav labi dzemdību laikā...
16.12.2015 13:08 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
hulla ar karotıtı neesı megınajusı barot ?
16.12.2015 13:10 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
Es tā pat kā khkh, par Rīgas dz.namu nevaru teikt nevienu sliktu vārdu.
Vispār, gaidot mazo biju nopietni nosvērusies uz mājdzemdībām. Bija ilga un gara saruna ar Rudīti Brūveri, pēc kuras tad izlēmām par.
Bet, kaut kas manī beigās nostrādāja, ka sapratu- nevajag. Un šobrīd saku, paldies Dievam, ka tā. Jo, nezinu, kā viss būtu beidzies tādā variantā. Gala variantā tā pat izķeizaroja.

virdzinija pareizi uzrakstīja, ka, dzemdības nav iespējams izplānot.
No savas pieredzes tagad varu teikt, ka žēl pat, ka pirms tam man kāds tā normāli "nesadeva pa pakaļu" un neizstāstīja reālo situāciju. Biju gatava, ka sāpēs, bet, visur taču skandina, cik skaists process ir dzemdības. BET, tas ir smags darbs, un, tam ir vnk jāsagatavojas un jāsaprot, ka, ne vecmāte, ne ārsts Tavā vietā nepiedzemdēs.
Un, kāds skarbāks vārds no vecmātes vai ārsta puses ir tādēļ, lai palīdzētu, nevis kkādā veidā apvainotu. (Es tieši par dzemdību procesu).
16.12.2015 13:39 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Nu nav jau viss tik skaisti kā te dažas raksta. manai māsīcai pirms diviem gadiem dzn pirmais jautājums, kad bērns piedzima bija vai viņa paturēs?:-O Un pamatoja, to tā, ka daudzas piedzemdējot un atstājot bērnus. Tas nekas ka viņai tolaik kau bija 25 gadi un precējusies bija. Vīrs gan dzemdības nebija.
16.12.2015 13:59 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
Bet, kur tad ir tā laimes vieta, kur dzemdēt?
Man liekas, ka par katru vietu būs gan pozitīvas, gan negatīvas atsauksmes. Un, tas tomēr ir atkarīgs no ļoooti daudziem apstākļiem un sakritībām.
16.12.2015 14:03 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
manai draudzene vīrs bija dzemdībās ar videokameru, ārsti kā bitītes strādāja. Tas tā, papildus motivācijai nedarīt un nerunāt muļķības.
16.12.2015 14:10 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Te tika pieminētas mājdzemdības...Nemūžam uz kaut ko tādu neparakstītos, dzemdības ir ļoti neparedzams process. Un citreiz katra minūte ir izšķiroša.
16.12.2015 14:53 |
 
Reitings 165
Reģ: 16.07.2014
No savas dzemdību pieredzes silti iesaku sagatavoties gan fiziski, gan garīgi. Pilns internets ar padomiem kā dabiskā veidā atvieglot dzemdības (aveņu, nātru tējas, magnija eļļa, dateles, "Birth Prep" vitamīni utt.), pavingrot arī drusku var (tas gan vairāk pašapziņai). Iesaku arī grāmatu "Birth without violence", iedvesmai var paklausīties intervijas ar Īru bokseri Conor McGregor - par cīņas sparu :D Galvenais nedomāt, ka viss vieglais notiks pats no sevis. Nenotiks, tam visam ir jāsagatavojas, ne velti angliski dzemdības nozīmē "darbs".
16.12.2015 15:11 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
hulla, mans padoms varbūt nav nekāds padoms, bet tad kad bērns tiešām būs izsalcis, tad ņems un ēdīs arī no tās pudeles. Ja neņem, tad neņem.. baro ar to kas un cik tev ir. Varbūt viņa vēl jūtas paēdusi no tava piena.
16.12.2015 15:26 |
 
Reitings 1234
Reģ: 10.12.2014
UndiyA- Nepiekrītu! Ir divas x bijušas,kad esmu bijusi prom ilgāk,nu ap 3h un esmu omītei mazo atstājusi! Bez manis viņa neguļ vispār,ēd ik pēc 1,5h nepārspīlējot,minūte minūtē! Sataisīju pudeli,omei pateic,kas jādara,lai dod siltu,BET,kad skrēju mājās zvanot omītei, bērns fonā raud,gulēt grib,ēst grib,bet neko bo tā nedara! Paņemu es,bērns kluss,aizmieg,bet čīkst, ome saka,ka pudeli neņem, es dodu-arī neņem, tēju arī neņem,manu atslaukto pienu arī neņem, no krūts ņem! Nu es nesaprotu kā tā! Domājams,ka nākotnē mums grūti ies ar piebarošanu,jo dodu jau trešo dienu,šī viebjās! Pie lūpām pieliku pašgatavotu ievārijumu,vemstās,viebjās-tas pats,kas ar pudeli un knupi!
16.12.2015 15:39 |
 
Reitings 1234
Reģ: 10.12.2014
*dodu jau trešo dienu pus t.karotīti burkānu suliņu...
16.12.2015 15:40 |
 
10 gadi
Reitings 755
Reģ: 29.01.2009
Es gan tomēr ieteiktu slēgt līgumu RDzN. Nu nevar zināt cik dzemdētājas būs uz vienu vecmāti. Man praktiski vispār vecmāte klāt nebija, pat uz spiešanu paņēma un aizgāja... Kad jautāju, kādēļ viņa visu laiku iet projām, jo tomēr ir sācies izspiešanas process, tad viņa lempi atbildēja - "Tu te neesi vienīgā, kas grib dzemdēt. Priecājies, ka vismaz vīrs ir blakus, jo citas ir vienas.."
Nu laikam vajadzēja palikt mājas un dzemtēt vīram.. Protams, es šobrīd ironizēju, bet tā notiek.
Ļoti šaubos, ka atgriezīšos RDzN, bet ja nāktos, tad obligāti slēgtu līgumu.
16.12.2015 15:45 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
minkalinka, tev taču bēbīte vēl maziņa, protams, ka viņa viebsies! Tas neko nenorāda par nākotni - būs grūti vai viegli, vienkārši viņai vēl nav vajadzīgs nekāds piebarojums.
16.12.2015 16:05 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Mana laimes vieta ir Stradiņi, tur visi skrēja kā bitītes i bez vīra ar kameru. Vienkārši ideāls personāls un vislabākā aprīpe, ja nu kas.
16.12.2015 16:08 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Līgums gan negarantē, ka vecmāte būs 100% nodarbināta tikai ar jums :-/
16.12.2015 16:15 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Leo_leo, paldies, ka apjautājies! :)
Mums iet labi! Meita jau dikti liela liekas, daudz ko iemācījusies, ļoti apķērīga meitene. Protams, gadās kādi grūtāki brīži, kad vairāk jāpastaigā pirms miega vai iesāpas puncis, bet pa lielam sūdzēties nevaru. Ļoti aktīva, runātīga, smaidīga dāma. :) Mums jau iestrādājies savs režīms, arī ar ēšanu problēmu nav. Vienīgi laiks skrien pārāk ātri, gribētos, lai drusku piebremzē, lai var vairāk izbaudīt to katru mēnesi. :)
Kā jums klājas? :)
16.12.2015 16:26 |
 
Reitings 19
Reģ: 25.08.2015
Arī dzemdēju RDzn un nevaru neko sliktu teikt. Bēbji sprāga kā korķi un vecmāte pat par mums uz brītiņu aizmirsa, bet ne jau viņa ir vainīga, ka ražīga diena. Brīdī, kad sabijāmies - spiedām pogu un nāca brīva vecmāte. Mūsējā pat palātā nāca košļājot/ēdot, un to ar var saprast. Un neskaitījās vieglās dzemdības. Arī pārdūra augļūdeņus, lai process ietu uz priekšu un arī tiku pie oksicitīna devas, bet tas bija vajadzīgs. Tukšas konktrakcijas, kas sāka palikt arvien retākas un vājākas.

Skarbu vārdu nedzirdēju, bet es piegāju tam visam ļoti praktiski, pat ar visu bezspēka rubīšanos ārā jautāju vairākas reizes vecmātei kā un kad spiest. Spēkiem beidzoties viņa teica, lai sadusmojoties un spiežu kārtīgi, bet es tik tajā brīdī paspēju nodomāt, ka dusmās man nekas nesanāk :D Nu neko, 2h pavadīju aktīvi spiežot. Mazais piedzima vesels, mazliet par ilgu dzemdības viņa smadzenēm bija bet neko darīt. Un pati ar vienu "kosmētisku" plīsumu tiku sveikā cauri.
16.12.2015 16:29 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Vispār jā, to cik dzemdētāju tieši tajā dienā būs uz visu ārstu personālu, pilnīgi nevar paredzēt un ieplānot. Līguma vecmātei var iekrist parastā darba maiņa, un tad no līguma atkal nav jēgas.
Pavasarī daudz bērnu dzimst, man jārēķinās, ka nebūšu pati galvenā princese. :D
16.12.2015 18:20 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
Ja ir līgums, tad ir arī aizvietotājvecmāte, kas piedalīsies dzemdībās, ja līguma vecmātei būs dežūra/būs apslimusi/nevarēs tikt utt. Man, piemēram, bija līgums ar vecmāti Siguldā un viņa teica, ka ja iekrīt viņas dežūra un man ir īpaša vēlme pēc nepārtrauktas vecmātes klātbūtnes, tad pasauks citu vietā, bet citādi viņa varot pietiekami daudz laika pievērst, lai dežūra nebūtu šķērslis (tas konkrēti par Siguldu, Rīgā, protams, citādāk).

Un par mājdzemdībām... man tieši sanāca piedzemdēt mājās. :) Uz slimnīcu vienkārši nepaspēju, sāpes sāku just tikai aptuveni pie 7- 8cm (pēc manām sajūtām) un pēc 40min bērns bija klāt. Knapi draugs paspēja atbraukt un ātrie. Tā kā visādi var būt. Pirmo dzemdēju dzemdību namā (arī diezgan ātri) un, salīdzinājumam, mājās patika daudz, daudz vairāk. Ja gribēsim trešo un tam nebūs nekādu šķēršļu, gribēšu īstas mājdzemdības ar mājdzemdību vecmāti.
16.12.2015 18:58 |
 
10 gadi
Reitings 755
Reģ: 29.01.2009
Bet es pieļauju iespēju, ka ja būtu noslēgts līgums, es varbūt būtu bijusi prioritāte. Varbūt skarbi pret citām, bet nu mana pieredze bija tik drausmīga, kad es vnk nespēju saprast kā tik liela iestāde kā RDzN var būt viena vecmāte pa visu nodaļu... Man kaut kā neiet kopā tas, ka man liek spiest un vecmāte pagriežās un iziet vai sāk runāt pa telefonu.. Kam tad man spiest? Sienai? Dzirdēti visādi stāsti, man galvā bija doma, ka ja spiedīšu, tad bērns ielidos sienā :-/(t)
16.12.2015 19:09 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits