Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Nu skaidrs. Būs vien jāpaciešas. Viņa man jau tik daudz drēbes novēmusi, ka apnicis mainīt :D
24.11.2015 10:14 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Tomēr man skumji, ka tādas mokas jāpiedzīvo un tikai tad taisa ķeizaru, nesaprotu. Vai cilvēkam pašam jālūdz un jāmaksā par šo operāciju lai neizmocītu līdz pēdējam?

Man dzemdības no pirmajām sāpēm līdz mazā piedzimšanai ilga 59h, biju nomocījusies no konstantām sāpēm gandrīz 3 dienu garumā un pēdējās 9h tiešām sāpēja kā elle. Tomēr beigās piedzemdēju pati un arī Teddy būtu piedzemdējusi, ja mazā būtu pareizi noslīdējusi.
Visa sāls tajā, ka atvērums neveidojas pietiekami ātri. Nezinu no kā tas atkarīgs, bet man bija tā pati problēma.

Tā kā - tas, ka atvērums neveidojas pietiekami ātri uzreiz nenozīmē, ka nevari piedzemdēt un tev vajadzīgs ķeizars! :)
24.11.2015 11:10 |
 
Reitings 348
Reģ: 02.11.2010
Paldies meitenes par vitamīnu stāstiem. Pati lietoju kompleksos, jo ārsts noteica + zivju eļļu, folskābi un magni, protams. Tikai man šķiet, ka folskābi ir laiks beigt lietot, jo man rīt jau 14. nedēļa. Par šito aizmirsu paprasīt ārstam.

Vienkārši, mani vitamīni ir diezgan padārgi, tad nu domāju, vai tā vajadzība ir tik ļoti nepieciešama un vai nav kāds lētāks aizstājējs. Laikam jāprasa ārstam nākamajā vizītē.

Un man, protams, vēl viens jautājums :D
Vai jums stipri atšķīrās bērniņa vecums pēc mēnešreizēm un sonogrāfijas?
Man pagaidām ir trīs vecumi, tad nu nesaprotu, vai vienkārši ieņemts pirms mēnešreizēm, vai jau ir pa lielu savam vecumam. Ārsts it kā teica, ka tas esot normāli un tā parasti ir, bet nu man paniskas bailes nobarot bērnu gruntniecības laikā :D
24.11.2015 11:17 |
 
Reitings 1165
Reģ: 13.05.2014
Meitenes kā jums mazie guļ puncī? Man visās usg saka,ka meituks guļ tūpļa guļā. Protams, vel ir laiks diezgan viņai apgriezties, bet es tik tā prātoju. Kādai arī guļ/gulēja vislaik tūpļa guļā un beigās apgriezās? :)
24.11.2015 12:33 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
Gabija
Man pašā sākumā 7 nedēļā mazais dažas dienas atpalika, bet pēdējās 2 USG jau par 1 dienu apsteidz mēnešreižu vecumu. Bet kopumā plus mīnus atbilst vienam laikam.
ella de
Nestreso, mazais var apgriezties pēdējā brīdī pirms dzemdībām arī vēlamajā guļā. Bet var jau dzemdēt arī ar tūpļa guļu. Reti, bet ir gadījumi, kad mazais ar kājām pa priekšu piedzimst.
Mana pieredze nederēs, jo man bija plānotais ķeizars 37 nedēļā. Guļai nebija nozīmes.
24.11.2015 12:56 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
ella de, 34 nedēļu USG vēl bija tūpļa guļā, 37ned bija ar galviņu uz leju. Runājos ar viņu katru vakaru. Vispār bija sajūta, ka apgriezās, kad kāpu mašīnā, lai brauktu pie dakteres uz 37ned vizīti. :D
24.11.2015 13:19 |
 
Reitings 1165
Reģ: 13.05.2014
AnneBelle- tik jauki izklausās.(l) :D
24.11.2015 13:23 |
 
10 gadi
Reitings 984
Reģ: 29.01.2009
Nu man mazaa gulj ar galvu uz leju.Tachu kaadu laiku atpakalj likaas,ka mazaa ir apgriezusies ar galvu uz augshu,jo zem ribaam saaku sataustiit kko cietu.Izraadiijaas,ka tas tomeer ir dupsis,kas man spiezhas zem ribaam un mazaa joprojaam gulj ar galvu uz leju:-D
24.11.2015 13:31 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Teddy, rokas spiediens Tev par izturību! Lai tālākie kopā būšanas mirkļi ir ar vieglu roku!
24.11.2015 13:52 |
 
Reitings 389
Reģ: 19.12.2012
Riri2, apsveicu! Mums gandrīz viens laiks, man par tieši vienu nedēļu mazāk. Jā, man paliek - tas laikam ir tonuss. Var kursa veidā padzert magniju, bet tā kā man tas nav ļoti izteikti, un ātri pats pāriet, tad baigi neaizraujos ar to magnija dzeršanu. Otrs variants esot viltus kontrakcijas, te vienreiz meitenes izteicās. Nezinu, kurš no variantiem Tev ir. Ja pēc aktīvākas darbības, tad jau visticamāk tonusiņš :)
24.11.2015 14:33 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Dzemdības tiešām aizmirstas un viss kārtībā, bet ja godīgi tad labāk, lai mani moka līdz pēdējam un paņemu EA nekā taisīt ķeizaru, ķeizars tiešām ir galējais variants. Pēc tā ķeizara atkopšanās ir daudz ilgākas un ja vēl kaut kas sulo vai struto utt tas tač nav tik pasakaini kā te dažas iedomājas. Man vīra māte dzemdēja vīru 5,200 kg jā bija grūti teica ka domājusi ka neizdzīvos pēc tā visa, bet pati piedzemdeja bez ķeizara bez EA, nodzīvoja mēnesi slimnīcā un?? Viss tak ir kārtībā un varēja kāpēc lai tagad nevarētu?
Tiešām esmu šokā par tām kas labprāt izvēlas ķeizaru bez vajadzības un šokējas par to ka ilgi mokot, manuprāt pats ķeizars ir tas kas ir mocības.
Protams es nerunāju par tām kurām bez ķeizara nu nekadigi un tas tiešām ir vajadzīgs!

Bet Teddy tiešām ir malacis, izklausās tiešām, kā ir gājis ļoti grūti. Un kaut kādā līmenī es saprotu man tas pats iestājos ar 2cm atvērumu iespriceja lai paātrinātu visu vēršanos tas bija vakarā un nākamajā rītā bija tikai 5cm jūtos nu ļoti vīlusies..
24.11.2015 14:57 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Saule22, nu es arī neesmu par to, ka sieviete savu iegribu dēļ taisa ķeizaru, esmu jau te izteikusies, bet ja ir tik galēji, ka jūti, teju gals klāt un dakteri redz, ka nebūs, nu kāpēc mocīt, pēc tam trauma tādai sievietei. Mana drauga māsai arī ir smagu dzemdību trauma, un tādēļ viņai ir tikai 1 bērns, tieši tas pats variants, bērns liels, nevarēja, mocījās un beigās pieņēma lēmumu ķeizaram. :-/
24.11.2015 15:08 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Jā ir traki un dzemdēt nav viegli. Tikai interesanti tāda ziņā kas ir mainījies pa 20-30 gadiem, sievietes ir vājākas palikušas? Jo sievietēm, kuras ir dzemdējušas savus kaut 20 gadus atpakaļ mans dzemdību stāsts liekas ka nieks, nu jau es pat baidos mammas gājuma sievietēm stāstīt ka nu bija tik šausmīgi :-)
Es sāku tagad piemēram bērnu ar svaru 5,200 būtu izkeizerējuši, bet 30 gadus atpakaļ vīra māte dzemdēja pati un viss kārtībā.. Es jau neswku nevienam neko sliktu, bet tikai saku pārdomāt kāpēc tā?
Un viņai tiešām bija nevis dzemdību, bet šausmu stāsts, bet saņēmās taču otram bērnam un viss kārtībā..
24.11.2015 15:19 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Es gan esmu par to, lai bērns nav samocīts, labāk ķeizars nekā samocīts bērns un mamma.
Es dzemdēju dabiski, bet bija liels iegriezums , kādu mēnesi es nespēju normāli funkcionēt, tas bija drausmīgākais periods manā dzīvē- veselības ziņā.Kāda starpība, kur tev rēta, uz vēdera vai apakšgalā, sāp tāpat un tāpat ir ierobežotas kustības.
24.11.2015 15:27 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Saule22, drauga māsa dzemdēja pirms 20 gadiem.
Un vienai kolēģei dvīnes dzima pirms teju 30 gadiem, teica ka griezumu veica bez narkozēm, viņa pat nezināja, ka viņa gaida dvīņus, jo sonogrāfijas nebija, ārsti nošokēja, viss dibens bijis saplēsts, šuva bez atsāpināšanas, arī briesmīgi bija, teica, ka atceras kā ļaunu murgu, jo toreiz tev varēja uzkliegt ,uzbļaut, un sūdzēties nebija kur.
Tagad taču viss ir savādāk, tu nevari skatīties atpakaļ, agrāk sievietes arī bija fiziski spēcīgākas, bija jādara mājas darbi, dārza darbi, daudzas strādāja smagus darbus ražošanas cehos, nekādas atlaides. Tagad situācija taču mainījusies, jau bērnība man un tagadējiem bērniem stipri atšķiras, cik aktīvi mēs bijām, cik pasīvi ir tagad.
24.11.2015 15:31 |
 
Reitings 954
Reģ: 08.11.2012
Padalīšos ar pieredzi ar tām, kas pret ķeizariem.
( neesmu par, neesmu arī pret, bērns ir laime un vēl lielāka laime , ja viņš ir vesels un arī mamma).

Man pašai ķeizaroja pirmo bērnu. Sākumā bija doma par plānoto, vēlāk sanāca akūts- tieši dēļ lieluma. Nebija zilonis ( salīdzinot šeit ar dažu labu), bet nebija sīkucis. Dzemdību svars 4.500kg.

Man iemesls kāpēc ķeizaroja nevērās dzemde-2cm pa trīs dienām. Sāpēs īsti nebija, ja nu vienigi ļoti velkošās un redzēju kā bērns pa vēderu kūleņo ( Vīrs smējās, ka izskatās, kā no filmas svešie).

Beigās, kad jau bērns bija izķeizarots un mani rakstīja ārā, daktere tā arī pateica, ka ja ne ķeizars, tad visdrīzāk letāls gadījums- gan bērnam, gan man, jo iegurņa kauli proporcionali pret viņa galvu musm vienkārši nesadērēja.
Ja būtu spiedusi, tad vismazākais - smadzeņu traumas un invalīds.
Tā kā tām, kas nosoda ķeizarus un uzstāj uz dabigām- atceraties, ka nevisas situācijas vienādas. Par atkopšanos - nekā!
Vienīgais pie kā jāpiedomā, ka nedrīkst celt smagumus un vingrot var vēlāk nekā parastajām dzemdētājām.
Kā arī tas, ka celties var tikai otrajā dienā, kad epidurālā atiet, savādāk kājas nejūt. neko nejūt uz leju no krustiem.

par pārējo viss atkarīgs no mediķu attieksmes un profesionalitātes. Man nekas nekur neiekaisa, nesulojās, rētu gandrīz nemaz neredz, bērns vesels attīstīts.
Bet draudzenei, kas dzemdēja dabiski- arsti netaisīja ķeizaru, gan problēmas ar plīsumiem un šuvēm, gan ar gurnu kauliem, pirmos pāris mēnešus pārvietojās uz kruķiem.
Tā kā vienalga, kā bērniņš ienāk pasaulē, galvenais, lai mīlēts, un vesels, un ģimene pēc tam ir laimīga.
24.11.2015 15:37 |
 
Reitings 537
Reģ: 27.08.2012
Āprāc palasot šos šausmu stāstus, kā Teddy - man jo vēlvairāk negribās nākotnē dzemdēt. Šausmīgas bailes. Manai mammai bija ar mani tā,ka pat pa visu lv televīziju ,radio bija izsludināts lai mammai manai ziedo asinis. (retā grupa) viņa gandrī nomira mani dzemdējot. Ārprāc es šito negribu. Paldies...

Es savas mr.paciest nevaru,mani bieži vien ar ātrajiem aizrauj. Bet - dzemdības... Atvainojos,bet tas ir pizdec...
24.11.2015 15:37 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Vilionata, to visu es saprotu, bet citreiz rodas tāda sajūta ka tagad sievietes ir iedomajušās, ka ārstiem uzreiz pie pirmajām grūtībām jādod EA vai uzreiz uz ķeizaru vai kaut kā tml

Bet sievietēm pēc 45 es vairs nestastu cik man gāja grūti jo viņas mani pārtrauc un uzreiz nu tu man nestāsti kas ir grūti utt...

Tādēļ arī tādas pārdomas. :-)
24.11.2015 15:42 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Palabosos nevis grūtībām bet pie pirmajām sāpēm.
24.11.2015 15:45 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Saule22, tu ļoti dramatizē - "pie pirmajām sāpēm", t.i., sieviete bezspēkā pēc 50 h, tas tev saucas "pie pirmajām sāpēm"?! Un nevajag domāt, ka tās dzemdību sāpes un briesmīgā pieredze sievietei nekur nepaliek... Un kā vēl paliek zemapziņā un agrāk vai vēlāk kaut kā "nāk uz āru". Mūsdienas tomēr ir mūsdienas, tehnoloģijas, ierīces, attīstība... Nezinu, vai un kādus ķeizarus taisīja kādreiz, bet pieļauju, ka tas bija brutālāk, ar sliktākiem instrumentiem, zālēm utt. Tāpēc arī toreiz tādus taisīja pēc iespējas mazāk. Es neesmu ķeizaru fane, bet neatbalstu arī nez kādu varonības sagaidīšanu no dzemdētājas, kurai viss nenotiek kā pa diedziņu, tikai tāpēc, ka agrāk "visām sāpēja un visas dzemdēja bez anestēzijas".
24.11.2015 15:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits