Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
10 gadi
Reitings 4293
Reģ: 03.08.2009
Robīte, manējā ēd apmēram ik pa 3h pa dienu un naktī ceļas vidēji 2x lai ēstu. Ja vakarā kašķis tad biežāk lieku pie krūts citādi gulēšanas uz nakti nav.
17.11.2015 17:52 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Man diemžēl bija tas pats - sāpes ļoti spēcīgas uzreiz, nevis pakāpeniski. Ar intervālu 1-2 min. Pēc ūdeņu noiešanas vispār nerunāsim...

Negribās atkal teikt, bet tas ir ārstu vainas dēļ. Vnk nevajag steigties un tad viss notiktu pakāpeniski... Taču viņi - Latvijā - nez kāpēc steidzas.
Man ierosināja otrās dzemdības (Kanādā) - sāka ar visminimālāko devu un ik pēc 1-2h palielināja. Viss notika ļooooti pakāpeniski ar mazām, nesāpīgām kontrakcijām, līdz tās ļoti lēnām pieauga - kopā dzemdības aizņēma 12h. Neviens nekur nesteidzās un nesteidzināja arī mani. Manuprāt, viss notika gandrīz kā dabiskajās dzemdībās. Arī izspiešanā bijā tāda mierīga, bet panikas, neviens neleca man uz vēdera, nespaidīja - kaut izspiest nebija nemaz tik viegli.
Turpretī pirmās dzemdības (Latvijā), kad ierosināja, tad jau pēc 15 minūtēm bija maksimālās sāpes. :-/ Kopā viss ilga kādas 3,5h un tad vēl pukstēja, ka es esot pēdējā dzemdētāja tajā dienā, kaut ierados pirmā, un vai nevarot pasteigties. Bērnu nevarēju izspiest - mani grieza, spaidīja un beigās ar vakuumu izvilka mazo... (t)
17.11.2015 18:14 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Tad jau laikam tās 3h ir ok, ne?
Brīžiem liekas, ka to vien daru, kā baroju un besī ārā, lai gan parasti 3h starpā ir!

Man ierosinātās likās ok - viss notika ātri, bet sāpīgi bija tikai pašās beigās - kāda stunda.
17.11.2015 18:20 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Brīžiem liekas, ka to vien daru, kā baroju un besī ārā, lai gan parasti 3h starpā ir!

Man tāpat vienbrīd likās.
17.11.2015 18:32 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Robīt, 3 h starp ēdienreizēm normāli ir pat maisījuma bebjiem, kur nu vēl krūts...Tev viņš ilgi ēd no krūts? Un kā Tu skaiti laiku- no barošanas sākuma vai beigām?
Es parasti nākamās ēdienreizes laiku uzņemu no brīža, kad bērns pabeidz ēst, lai gan lasīju, ka jāuzņem no ēšanas sākuma. Nu bet man tas neliekas loģiski, jo bērns top paēdis tad, kad pabeidz ēst.
17.11.2015 18:33 |
 
10 gadi
Reitings 4293
Reģ: 03.08.2009
Neons, man tāds pats stāsts kā Tev pirmajās dzemdībās tikai bez ierosināšanas. Toties visu laiku vēnā pilināja oksitocīnu (nu to pašu ko lieto ierosinot dzemdības) un beigās kontrakcijas bija gandrīz bez apstājas un ļoti spēcīgas. Nevarēju pat elpu ievilkt. Nav jau brīnums, ka pati izspiest nevarēju.

Robīte, man arī ir sajūta, ka bērns pie pupa visu laiku karājas.. (t)
17.11.2015 19:01 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Leo, es cenšos uzņemt pēc tā laika, kad beidz ēst, bet nu parasti viņš pieprasa pēc 3h no tā laika, kad ir sācis ēst :-D:-) Un ja viņš ir izdomājis, ka grib paēst, tad nu - ir jābaro :-D

Citas dienas netraucē, citas dienas besī tā barošana, citas atkal patīk - laikam no garastāvokļa :-D:-)

Parasti ļauju ēst 15 minūtes un viss, dažreiz atļauju 20, bet vēl dažreiz pēc 10-12minūtēm viņš pats atsakās.

Lai nu kā - skaidrs, ka starplaiki ir ok, tad uzreiz labāks prāts, ka tā tas vienkārši ir :-)

Bet manam puikam jau mēnesis tulīt, bet krūšu galiņos tādi caurumi - nespēj sadzīt, kādai nav kāds efektīvs līdzeklis/metode? Bepanthen lietoju, bet ne regulāri... Citreiz bērnam seja sarkana no asinīm, vampīrs (s) It kā sāpēt sāp tikai pirmās sekundes, bet diskomforts visu laiku - velkās kopā tie caurumi (sāp), bet nespēj savilkties. bērniņu pat citreiz grūti turēt! :-/
17.11.2015 20:38 |
 
10 gadi
Reitings 1154
Reģ: 19.01.2010
AnneShirley
Vai tad oksitocīna pilināšana vēnā nav tā pati ierosināšana?
Man dzemdības bija ierosinātas tieši ar to oksitocīna pilināšanu.
17.11.2015 20:46 |
 
10 gadi
Reitings 4293
Reģ: 03.08.2009
Soho, nu itkā ir bet man to oksitocīnu sāka dot tikai uz beigām. Sāka kādu laiku pēc EA ielaišanas un tad līdz pašām beigām.

Robīte, pamēģini kompreses Multi Mam. Man palīdzēja pret sīkajām brūcēm. Nav tā ka galīgi nesāp bet vusmaz nav nekas jēls un neasiņo.
17.11.2015 20:49 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Ai, meitenes. :-(
Uztaisu foršas pirmssvētku vakariņas, un arī par godu Paulas 4 mēnešiem, zvana vīrs.
Šis vienai mašīnai ieskrējis pakaļā. Tpu tpu pašam viss ok, tikai nesapratu, kā viņam tā gadījās. Priekšējais DAUNIS izdomāja vienkārši apstāties un PACELT TELEFONU!!!!
Vīram nācās bremzēt uz gājēju pārejas, tie riepas bija uz zebras līnijām, lietus, slapjš, un tikko pilnīgi jaunas ziemas riepas pat nepalīdzēja, un pēc inerces ieskrēja pakaļā. A čalis izkāpj, mans sāk lamāties, un šis pats pasaka- A man telefonu vajadzēja pacelt! Nu psc, ko tādi uz ceļa dara? Rokas trīc no dusmām un uztraukuma par vīru, vēders apmetis 100riņķus. Gaida policiju, lai vismaz tam stulbenim uzliek sodu par telefona lietošanu, jo vīrs jau vainīgs tāpat būs pēc noteikumiem!!

Aaaaa , man vajadzēja kkur šito visu izgāzt. :'-(
17.11.2015 21:22 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
khkh, cik žēl, ka tā vakars tiek pabojāts :( Diemžēl idioti uz ceļa netrūkst, man ar reizēm bail braukt. Sajūta, ka puse brauc bez tiesībām. Nu kur prāts apstāties ceļa vidū, lai paceltu telefonu! :-O
17.11.2015 21:29 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Robīte, es iesaku krūtīm Purelan. Daudz labāks par Bepanthen. Es nopirku un sanāca lietot tikai dažas reizes, jo ļoti labi palīdzēja. Maksāja pie 10 eur.
Runājot par barošanu, es arī aptuveni 3h rēķinu, bet no laika, kad sāku barot. Tas neko daudz nemaina. Baroju arī neilgi -10-15 min.
17.11.2015 22:47 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Lai cik dīvaini tas neliktos,man krūšu galiem palīdzēja Faringo spray.Daktere ieteica.To var nenomazgāt pirms nākamās barošanas.
17.11.2015 23:05 |
 
Reitings 1234
Reģ: 10.12.2014
Es arī iesaku purelan. Pāris reizes lietoju(arī neregulāri smērēju) un nekādi plīsumi utt. To var ari lietot mazajam pie iekaisuša dupša, slimnīcš ieteica.
Oiii, laimīgās mammas. Kā pārgàju no piena slaukšanas uz krūtsbarošanu, tā tagad baroju ik pēc 1,5h(!!!!) Un,ko gan es pa starplaiku paspēju izdarīt? :D apmainīt pamperu, pačubināt mazo, pati paēst un viss atkal no jauna :D
17.11.2015 23:50 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Man sobrid tik loti sap krusu gali, ka varetu nobeigties. A berns ta jabaro. Es nezinu, vai ir kadi panemieni ka mazinat sapes? Jo man sap ne tikai pirmas sekundes, bet visu zishanas laiku, kas parasti ir pa 20-30 min katrai krutij. Uz beigam jau tik sapigi paliek, ka nemu nost no kruts un lieku pie otras. Smereju ziedi ar lanolinu, lieku kompreses, bet principa nepalidz. Un jaa, krutis dienas laika vnk "uzspraga" un pienemas apjoma. Pat mans 36E saka spiest :-D Kur nu vel talak? Un man personigi no pirmas grutniecibas krusu pieaugums ta ari neatgaja atpakal, kas mana gadijuma ir diemzel, jo bija par traku lielas. Un tagad vel izmers, pusotrs plusa.
18.11.2015 03:30 |
 
Reitings 202
Reģ: 24.11.2013
Man puika līdz kādiem 4-5 mēnešiem ēda ik pa 3h, pa nakti necēlās ēst. Pirmajā mēnesī es arī naktīs cēlu augšā barot, tā kā svars bija ļoti labs, pēc tam vairs nemodināju.
Man krūtis ir par kādu izmēru lielākas kā bija, kad mazais ir dūšīgi ēdis, tad liekas tādi patukši maišeļi (t) strijas gan nav.
Tā kā man "normālā" veidā zīdīšana nesanāca (es nemācēju iedot to krūti pareizi, viņš paņemt), tad pēc 3d krūtis bija jēlas. Palīdzēja Purelans un gaisa peldes. Bet mazo baroju ar plānajiem silikona uzgaļiem. Bērnam jau vairāk par 8 mēn, piens visu lauku ir pieticis. Ar nākamo bērnu meklēšu konsultanti, lai izdodas barot bez uzgaļiem.
18.11.2015 07:47 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Robīt, ir tādas 'čaulītes', ko uzliek uz krūts, ar caurumiņiem, lai gaiss tiek klāt, palīdzot dzīt pušumiem. Nāca līdzi komplektā, izmantojusi neesmu, jo netiku iedzīvojusies jēlos vai asiņainos krūtsgalos :-O


Ja dzīvotu blakus, atdotu ;-) man arī pilnīgi neiesākts purelan ir :-) pietika ar slimnīcā iedotu paraudziņtilpumu.
18.11.2015 08:02 |
 
Reitings 426
Reģ: 17.02.2015
Dominika, sveiciens ar mazulīti, augat lieli un stipri(l)
Ārprāts, es tā saprotu tās krūšu sāpes. Man beidzot viss laikam beidzies, jau kādu nedēļu ir miers ar zīdīšanu, bet nu tas murgs sākumā kam izgāju cauri, pat atcerēties negribu.
Par ierosinātām dzemdībām arī piekrītu-sāpes sākās uz sitiena un tas bija drausmīgi.

Es atsāku lēnām jau skriet. Pagājis mēnesis no dzemdībām, bet nu lēnā garā ar suni katru rītu uz 30-40 min dodamies skrējienā. Mans mopsis vispār šokēts par to, ka jāskrien:-D Blakus turpat suņi ar saviem saimniekiem lēnā garā pastaigājas un šis nesaprot, par ko viņam tāds sods, bet nu pēc tam apmierināts, ka izskraidījies:-D Man vispār rīti ir zelta stundas. Ceļos agri, pabaroju bēbi un kamēr visi turpina gulēt, es varu iet gan skriet, gan darīt visas savas sapņu lietas. Tāds kaifs.
18.11.2015 08:07 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Atnācu padusmoties. (e)
Zvanīju omei tāpat parunāties. Vārds pa vārdam, viņa pieminēja arī mūsu nesen aizgājušo radinieku. Uzreiz izdomāju padalīties, ka nesen redzēju sapnī un viņš mums bija sarūpējis kaut ko ēdamu (neteikšu konkrēti). Ome uzreiz, ka tas neesot labi un vai esmu sapnī paņēmusi. Besī šitas. Es principā neticu sapņu tulkojumiem, kaut vai tāpēc, ka grūtniecības laikā es visādus zilus brīnumus esmu redzējusi. Kā arī šī ēdamā lieta dažas nedēļas tupēja ledusskapī, un es atliku izlietot; nav brīnums, ka pat sapnī redzēju.
Un kur prāts grūtniecei kaut ko tādu vispār teikt? Labāk būtu mēli aiz zobiem turējusi, jo tagad visādas muļķības galvā. Vismaz būšu tik gudra, un nemaz nemeklēšu simbolisko nozīmi..
18.11.2015 12:46 |
 
Reitings 389
Reģ: 19.12.2012
Mereda, saprotu - es bieži nemaz nestāstu savus pērļu vāceles sapņus, jo netaisos klausīties to simboliskos mistiskos tulkojumus. Es bieži gr laikā esmu tādus sižetus redzējusi, ka no rītiem jādomā, ko vakarā biju ēdusi un vai tur nav kādas psihotropās vielas klāt.
18.11.2015 12:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits