Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 426
Reģ: 17.02.2015
Anne Shirley, es gr. laikā biju kategoriski pret gulēšanu ar mums, bet nenotika viss tik viegli. Bēbis neraud tikai pie mums naktī. Kā lieku naktī ratos vai gultiņā, tā raud pilnā balsī. Medmāsa šodien teica, ka kamēr tik maziņš, nepieradīs, bet ar laiku jāmēģina atradināt.

Kā Jums gāja ar reģistrēšanu bērnudārza rindā, kad piedzima? Man RDZN iedeva, kā piedeklarēt, to izdarīju un info, kur reģistrēt rindā bērnudārzā, bet tur pašiem jāieraksta 3 bērnudārza varianti. Tiešām viņi nepiedāvā tuvākos dzīvesvietai? Jo mēs pirms gada tikai Imantā nopirkām dzīvokli un tikai vienu dārziņu zinam tuvumā.(t)
22.10.2015 22:03 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Nez, kā jums? Atbalstāt? Neatbalstāt? Vai īpaši nerausta kā citi dara?


Mani īpaši nerausta. Lielo bērnu blakus ņēmu tikai tad, kad viņš slimoja. Citādi vienmēr pēc barošanas pārcēlu uz savu gultiņu. Man tā bija ērtāk un drošāk. Ja kādai ir ērtāk un drošāk gulēt ar bērnu blakus, - lai jau. :)
22.10.2015 22:04 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Anne Shirley , nu man ir tā kā bērns pa nakti guļ savā gultā visu nakti un neesmu baigi radinajusi vienīgi vienu periodu sākumā negulēja gultā labāk gulēja ratu kulba, laikam tāpēc ka tur tā ciešāk un majigak viņam.
Pa dienu velaizvien labāk guļ mūsu gultā pa vidu uz savas sedziņas ieliekot savā gultiņā pēc 10 min ir augšā.

Nu kamēr viņš pa nakti guļ savā gultā tad mani šī sistēma pilnīgi apmierina. :-)

Pa nakti baidos pie sevis ņemt jo gan es sevi miega nekontroleju kur veļos gan vīrs.. gan arī pa nakti neatbalstu jo mums visiem ir jāizguļas..
22.10.2015 22:05 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Tiešām viņi nepiedāvā tuvākos dzīvesvietai?


Tieši sis man arī nepatika un tā kā nebija laika pētīt, kurš ir izdevigags un labāks... Man bērnam tūlīt trīs mēneši un vēl nav piereģistrēts, virs sestdien būs mājās tad arī jāķeras pie lietas un jālasa kas kur atrodas un kā savādāk vēl paliksim bešā...

Vispār nav jau par vēlu trīs mēnešos reģistrēt bērnudārzos...? :-D
22.10.2015 22:11 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Nav tik traki, rekur ir karte pieejama ar visām PII
http://dati.e-skola.lv/lv/interaktiva-karte/pirmsskolu-karte

tikai vajag papētīt, ir pāris PII arī zem vidusskolām vai pamatskolām.
22.10.2015 22:15 |
 
Reitings 810
Reģ: 29.01.2009
Ai man sāpīgs jautājums ir bērnudārzs. Tas ir viens no iemesliem kāpēc pārvācāmies prom no Rīgas, jo maksāt par vairākiem bērniem privātajā no janvāra kļūtu pavisam sāpīgi. Vecākais dēls līdz 5 gadu vecumam netika saņēmis nevienu uzaicinājumu uz centra dārziņiem, kas mums derēja un rindā bija kopš tika pie personas koda.
22.10.2015 22:37 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Par gulēšanu - var jau, protams, domāt, ka būs tā vai šitā, bet realitāte ievieš savas korekcijas. Man kaut kādos posmos mazais gulēja blakus, jo modās tik bieži, ka es vairs nejaudāju celties tik daudz reižu. Tagad pēkšņi gada vecumā ir pasācis katru nakti celties kājās un raudāt tik ilgi, līdz es paņemu viņu blakus. Nu neko, gan jau arī tas pāries.
22.10.2015 22:41 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Carrrie, nopietni pat tik traki..? (t) Mums tieši it kā centra rajons derētu jo man tur darbs un varētu izvadāt vai arī pie mājām kaut kur bet visur ir ap tukstoti bērnu rindā... Nu jēziņ ko tad es guļu vēl...
Galējā variantā laikam jāpaņem viens kāds bērnudarzs kaut kur kur tālu un maza rinda lai vīrs ar mašīnu vadā... Citu variantu nav mums nav kam pieskatīt jo visi vecvecāki strādā un nav kam palīdzēt ne tagad ne pēc gada...

Bet tas par to ka vairs nesponsores privātos darzinus ja nav izstaveta rindā tas ir jau galēji pieņemts? Es vēl lasīju kādu laiku atpakaļ ka tikai lemj..

Nu galējā variantā ziedošu visu savu algu bērnudārzam.. :-)
22.10.2015 22:49 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Saule22, cik sapratu, valsts noteikti neko vairs nefinansēs. Taču Rīgas dome pārrēķinās, cik tai izmaksā viens bērns b/d, līdz ar to ir cerība, ka domes līdzfinansējums varētu pieaugt.
22.10.2015 22:57 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Saule22, paldies par linku uz rakstu, nebiju tādu lasījusi. Prieks, ka kāds izsaka arī šādu viedokli, citādi tā vien liekas, ka pa krūtīm tek zelta ekvivalents, kamēr maisījumu bundžās ir sabērta inde :D
22.10.2015 22:59 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Tad jau cerība ir vai nu tikt dārziņā vai dabūt līdzfinansējumu. :-)

citādi tā vien liekas, ka pa krūtīm tek zelta ekvivalents, kamēr maisījumu bundžās ir sabērta inde


Tieši tā un tāpēc, ka biju sākumā salasījusies, ka laba māte tikai tā kas pati baro utt. Un kad piedzima bērns es tiku iesviesta pavisam citā situācijā tas tiešām izsita mani no sliedēm. Bet izlasot šo rakstu tiešām kaut kā palīdzēja samierinaties kaut kāda mērā pagaidām vēl ne līdz galam, bet gan jau ar laiku. :-)
22.10.2015 23:21 |
 
Reitings 810
Reģ: 29.01.2009
Saule šobrīd tiek izstrādāti MK noteikumi, kas liks pašvaldībām drusku savādāk pārrēķināt to finansējumu jo valsts lecot nost no finansēšanas saprata, ka ir galīgas auzas, bet nu mums ar vīru nebija vēlmes kā jauns gads tā gaidīt nākamo izdevumu pieaugumu,ņemot vērā, ka salīdzinoši drīz jau trešajam arī dārziņu vajadzēs. Un ja es parēķinu, ka ar vish līdzfinansējumu (valsts + pašvaldība) bija jāmaksā 135 EUR par bērnu vēl klāt, tad man 5x lētāk ir braukāt no Siguldas uz darbu, kur vismaz bērniem ir vieta un gaiss svaigāks :)
22.10.2015 23:21 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Carrrie, nu tad jāskatās kā būs pēc pusotra gada, bet jebkurā gadījumā mani neapmierinātu situācija, ka bērns tiek uzņemts piecu gadu vecumā bernudarzā.

Bet Pierīgas pilsētas tiešām mazākas rindas un var tik bez problēmām? Tagad mazāko jaunkudzi arī jau pieteicāt? Cik bērni aptuveni jums ir rindā uz bērnudārziem Siguldā?
22.10.2015 23:27 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
carrrie
Un ja es parēķinu, ka ar vish līdzfinansējumu (valsts + pašvaldība) bija jāmaksā 135 EUR par bērnu vēl klāt, tad man 5x lētāk ir braukāt no Siguldas uz darbu, kur vismaz bērniem ir vieta un gaiss svaigāks

Tāda iemesla pēc es arī dzīvoju Bauskā un braukāju uz darbu Rīgā. :) Būtībā mans lielais puika ir dzimis decembrī, un arī Bauskā viņš knapi tika dārziņā un ir otrs jaunākais savā grupiņā. Rīgā dārziņš gada beigās dzimušajiem bērniem vispār ir neiespējamā misija.
22.10.2015 23:28 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Ja vien ar pirmo bernu es zinatu, tikpar, cik zinasu ar otro :-D

Esmu sapratusi, ka galvenais neiespringt un vadities nevis pec kaut kadiem blogu viedokliem, bet gan gan pec savam ieksejam sajutam. Ja mamma jut, ka berninam vajag gulet blakus un ari pashai gribas berninu sev blakus, nu kapec gan ne? Bet ja bernins labi jutas un gul sava gultina jau no dzimsanas, tad tas ari labi un nevajag vinu stiept uz savu gultu, jo "ta veidojas saikne ar bernu". Saikne veidojas neatkarigi no ta vai bernins ed no kruts vai no pudeles, vai gul kopa vai atseviski, vai iet bernu darza vai paliek majas ar mammu.
Vienkarsi pedeja laika baigi kaut kadi pseidoblogeri megina attaisnot savas ricibas un izveles bernu audzinasana. Galvenais ir milet savu bernu, nedusmoties uz vinu, saprast, atbalstit, speleties, pavadit kopa laiku, nospraust robezas, radit labveligas savstarpejas attiecibas starp sevi un virieti . A ko vins ed un kur vins gul ir tik loti otrshkirigi, manuprat. Galu gala tas neveidos vina personibu un emocionalo stabilitati.

Par sevi: sodien biju pie dakteres, pec nedelas vina mani skatisies un tad jau pateiks precizak, ka tur viss izskatas. Pagaidam es rekinos, ka man vel ir kadas 2-2,5 nedelas. Jasak kramet somas :-O
Mani nedaudz uztrauc ka "lielais" bralis uztvers mazo. Drosi vien vedisim delinu iepazities ar brali jau uz slimnicu. Aj, es jau nevaru sagaidit, zinu, ka bus gruti, bet liekas, ka bus tik interesanti! (l)
23.10.2015 05:45 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Aa un par piena atslauksanu, es nezinu kapec, bet man ari kaut ka nesanaca neko dizi atslaukt. Parasti labi ja 60 ml sanaca. Nemaz nezinu, vai ta bija mana piena nepietiekamiba vai ari aparata vaina, tomer krutis bija pilnas visu laiku. Redzes ka bus soreiz, bet pec pirmas pieredzes ar krutsbarosanu - ta man noteikti nebus prioritate un jau tagad esmu kaut ka noskanojusies barot jaukti.


Blank - tu laikam rakstiji dazas lapas atpakal, ka mazais atvemj maisijumu un ka rodas aizcietejumi. Es noteikti turpinatu meklet to isto maisijumu, kas liks mazajam justies labi. Varbut pamegini kazas piena maisijumu, tomer tas vieglak parstradajas kungii. Man liekas, ka palidz ari puncha masazas, ka ari ja LV var atrast tad gripe water.
23.10.2015 05:56 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
Sveikas meitenes!

Es sāku domāt par izkustēšanos pēc darba, baseinu jau zinu uz kuru iešu ik pa laikam, bet kā ar grūtnieču vingrošanu? Kāda domā iet vai jau iet?

Skatos, ka drīz atvērsies lady fitness uz Brīvības ielas novembrī un tur būs grūtnieču vingrošana, gribētos iet. varbūt kāda jau apmeklē šo klubu Purviemā vai Pļavniekos? Ir atsauksmes?
23.10.2015 09:01 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
Dominika piekrītu tavam pirmspēdējam komentāram :) manas domas
23.10.2015 09:03 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Es meitu dārziņā pieteicu, tiklīdz dabūju dzimšanas apliecību. Un tā kā tas ir septembris, tad esam uz robežas un varam nākamgad dārziņā netikt. Un tas ir mazpilsētā! Nāksies vadāt uz tuvāko mazpilsētu, kur rindu nav.

Es uzskatu, ka mēs visas esam labas mammas, jo darām tā, lai bērnam būtu vislabāk. Mana meita jau no pirmās dienas bļāva kā sista, kad ieliku gultiņā gulēt. Pirmos 2 mēnešus man bija izvēle - gulēt ar bērnu un vīru trijatā vai arī ļaut bērnam raudāt, kamēr paģībst. Kā jums liekas, ko es izvēlējos? Ap 2 mēnešu vecumu meita klusu aizmiga savā gultiņā un nogulēja visu nakti. Bērns mocījās ar manu pienu, ēda jaukti un pārgāja uz maisījumu diezgan ātri. Toties bērns ir paēdis un laimīgs. Un, ja sāk pēc tās loģikas, ka zudīs saikne bērnam ar mammu, ja darīs vienu vai otru lietu, tad man vispār grūta dzīve bijusi, jo es pusotru mēnesi savas dzīves sākuma mammu neredzēju pat pa gabalu, jo atradāmies 2 dažādās slimnīcās un mammas pienu neesmu dabūjusi ne lāsi. Tas kaut kā nav traucējis izveidoties saiknei! Es uzskatu, ka saikni veido mīlestība pret bērnu visa mūža garumā, rūpes, glāsti un mierinājums kreņķīgos brīžos. Nevis maisījums un atsevišķa gultiņa. Un mātes piens tik tiešām liekas pārvērtēts. Draudzenes puika nobarots līdz gadam slimo nepārtraukti. Manējā maisījuma pele retu reizi uz pāris dienām vieglas iesnas saķer.
23.10.2015 09:16 |
 
Reitings 80
Reģ: 14.09.2015
PILNĪGI piekrītu Lollipop teiktajam!
Pagaidam plānoju, ka bērnu varētu barot ar pienu līdz 6mēn, un tad sākt atradināt.
Un ja arī pat, pirmajos menešos, bērnam vairāk pie sirds un kuņgīša ies maisījums, lai jau. Galvenais lai bērns apmierināts.
23.10.2015 09:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits