Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Anne
ik reizi kā tu ieraksti, ka vēl nenāk dāma āra, tā man cerības sarūk, ka mana dāma iznāks ātrāk. Man jau te visi skandināja, ka meitenes dzimsts ātrāk un puikas sēž ilgāk, bet starp cosmo mammām tas laikam nestrādā :D
Tev jau ir pārstaigāts?
18.10.2015 18:36 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Negribu jūs te sabiedēt, bet man ir viedoklis par tiem bērniem, kurus mammas no dzimšanas stimulē, attīsta, nodarbina, izklaidē, viņu vietā visu runā un dara, nepārtraukti smaidīgi rāda, dejo un leķā viņa priekšā, ceru, ka saprotat apmēram par ko runāju. Un tad, pienāk bērnam laiks doties dārziņā, dažas mammas jau 1,5 gadīgus, dažas 3 gadīgus (kas vēljoprojām ir ļoti mazs bērns) atved uz b/d. Un stāsta, ka bērns ir ļoti inteliģents, prot burtus, zina krāsas un bērns tiešām to visu zina un tas ir super, bet viņš neprot pats sevi izklaidēt un pabūt ar sevi pat 15 min. Un tad viņš tiek ielaists milzīgā telpā, kur vēl atrodas 20 tādu mazuļu un daži, labākajā gadījumā daži, sliktākajā gadījumā 1 pieaugušais, jo otrs mazgā traukus, un tad šis bērns, kurš no dzimšanas ir kā ar helikoptermāti izklaidēts neprot sev atrast nodarbi, tiklīdz audzinātāja beidz dziedāt un skatīties tieši uz viņu, viņam ir garlaicīgi un pat uznāk izmisums, jo viņš neprot spēlēties, viņš neprot pats pieiet pie plaukta, paņemt kādu spēli vai rotaļlietu un izdomāt ko ar to tagad iesākt. māte viņu ir pāraprūpējusi, tagad sekas ir tādas, ka viņš nezina ko darīt un neprot arī socializēties ar citiem, viņam krītas pašvērtējums, pietrūkst izklaidētāja un protams arī māte kā tāda un viņš vnk mokās tajā b/d. Tā, ka ja jūs zinat, ka nevarēsiet savu bērnu izklaidēt līdz pat 5-6 gadu vecumam un dzīves situācija ir tāda, ka bērnam būs jāapmeklē b/d, lūdzu, lūdzu māciet viņiem pašiem nodarboties, pašiem atrast mantas telpā, ļaujiet viņiem būt, pašas esiet tikai līdzās, kkur telpā un dariet savas lietas aŗi reizēm. Tas tā, pieredze no b/d skolotājas, pie kuras kā jau privātajā daŗzā ļoti bieži ved pāraprūpētus bērnus. Starp citu, dažās valstīs paŗaprūpe tiek uzskatīta par tik pat sliktu noziegumu kā nerūpēšanās par mazuli.
18.10.2015 18:47 |
 
10 gadi
Reitings 4293
Reģ: 03.08.2009
Teddy, man rīt sākas 41.nedēļa..Pirmā usg uzrādīja termiņu 24.10 tā kā līdz tam man vēl atļauj staigāt.. Es jau savējo arī gaidīju ātrāk, visu laiku bija sajūta, ka būs ātrāk, es jau no oktobra sākuma gaidu un nevaru sagaidīt :D
18.10.2015 18:51 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Velns nu. Man kā termiņš ir 17.11, un tad vēl līdz 26 atļaus staigāt, ja nekas nenotiks.
Dieva dēļ, es ceru, ka nenostaigāšu pat līdz 5.11. :D Man pietiek :D
18.10.2015 19:18 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Anne, man likās, ka tev jābūt ātrāk kā man, bet izrādās, ka man tomēr jābū pirmajai :-D
Man šodienas datums, bet tas, protams, ir tikai pirmais USG un viss, pēc kā vadās.
Rīt eju uz slimnīcu, uz toņiem un teica, ka skatīsies dzemdes kaklu, ceru iežēlināt/izlūgties/, lai nedēļas beigās mans bēbis ir ārā, jo es tiešām satraucos ar visām nabassaitēm, ieņemšanas nezināšanu u.tml! :-/

Ceru, ka vismaz Jansone beidzot satikusies! :)
18.10.2015 19:31 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
sunset
Paskarbi noformulēts viedoklis, bet man prieks, ka neapzināti esmu lietojusi "metodi", ko tu iesaki :)
18.10.2015 19:37 |
 
10 gadi
Reitings 4293
Reģ: 03.08.2009
Robīte, man jau tas čakars ar datumiem bija.. Pirmā USG rāda 24.10, pēc cikla sanāk 12.10 un visus pēdējos 3 mēnešus USG rādīja 14.10. Tāpēc tagad pirmais usg ir kā pēdējais brīdis līdz kuram ļauj un tad rosina. Tas jau nozīmē, ka nedēļas beigās abas droši vien jau būsim satikušās ar mazuļiem :)
18.10.2015 20:07 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Man pirmais USG 18.10, pēc tam - 15. un 13.10.
Pēc MR, kas gan man nav precīzi - vispār 30.09.!!!!!

Man arī jādzemdē, jo mamma paņēmusi speciāli atvaļinājumu, lai palīdzētu, jo kā tu zini, man mājās 1.4. g bērniņš, tā kā domāju, ka palīdzība būs vajadzīga, nedomāju, ak būtu forši nostaigāt visu mammas atvaļinājumu :-D

Uz ko, ja nu kas, rīt varētu paspēlēt dakterei? Tas, ka grūti, drošvien, nav arguments? :-D:-D:-D
18.10.2015 20:11 |
 
10 gadi
Reitings 4293
Reģ: 03.08.2009
Nez vai tos dakterus tā var ietekmēt ar to, ka grūti, to jau viņi atklausījušies.. :-D
Es pēdējās dienas knapi paiet varēju, daktere tik saka, ka mazulis gan jūtas labi, ūdens pietiek un "pacieties drusciņ" :-D . Šodien gan pamēģināju grūtnieču jostu, kuru draudzene aizdeva, un, kā izrādās, drusku palīdz pret tām sāpēm, kas simfīzes rajonā. :-)
18.10.2015 20:21 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
Teddy, AnneShirley, pirmajā grūtniecībā reti dzimst uz tām 40ned, biežāk "pārstaigā". Man ar Teddy, izrādās, ir līdzīgs termiņš, bet es galīgi negaidu, ka tagad dzims, vēl pat nav pilnas 37ned...

Robīte, tā arī saki - ir grūti, satraucies par nabassaiti, nejūties droši pārstaigāt. Tiesa, ja tev tikai tagad ir tās 40ned, tad diez vai ļoti gribēs ierosināt, ja tam nav medicīnisku indikāciju.
18.10.2015 20:22 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Tas jau vairāk joks, bet ja nu tomēr kādai kāda ideja, par ko mazliet pamānīties - varat pateikt, kaut gan viss jau ir pārbaudāms! :-D

Ai, lūgšos visādus pātarus, lai rīt pasaka kaut ko labu priekš manis! :-)
18.10.2015 20:23 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
Ā, Robīte, ja pēc MR datums jau garām, tad gan varētu ierosināt. Parasti skatās pirmo USG un datumu pēc MR, tā kā domāju, ka ir pavisam reāla varbūtība satikties nākamnedēļ. :) Lai izdodas, katrā ziņā!
18.10.2015 20:24 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
AnneBelle
Man tūlīt būs pilnas 36. Es jau saku,ka vēl nedēļa, un tad jau droši var dzimt. Tā kā vīram arī atvaļinājumu sanāca paņemt no novembra sākuma,tad būtu ļoti nepatīkami, ja tas tiktu izniekots, jo domāts ir kā palīdzība man, par cik pēdējās divās usg dakteri solīja uz novembra sākumu, oktobra beigām izmēra dēļ. Bet tad ginekaloģe mani sabēdināja, sakot, ka nevar uzticēties usg datumiem un jārēķina pēc pirmā :/ Tādā ziņā esmu nedaudz egoistiska. Zinu, ka bērns var droši dzimt no 37 nedēļām, tāpēc paliek aizvien grūtāk sagaidīt.
Vakar naktī, mēģinot apgriezties, saites vai kaut ko lejas daļā tā savilka/iedūra, ka likās, ka viss - ša apdzemdēšos gultā :D

Bet nu visticamāk iestāsies zakon padlostji un es vēl pārstaigāšu :D
18.10.2015 20:29 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
Teddy, es tiktiešām ieteiktu tev atslābt... 37-38 nedēļas ir agri, ja ģimenē nav vēstures ar agrākām dzemdībām, tad ir ļoti maza varbūtība pirmo dzemdēt tajās 37-38nedēļās. Un tas apgalvojums "bērnam ir droši dzimt no 37" arī nav ļoti precīzs. Bērnam visdrošāk ir dzimt tad, kad pats to taisās darīt!
18.10.2015 20:33 |
 
10 gadi
Reitings 1154
Reģ: 19.01.2010
Kādas mazulim arī ir kolikas? Es jau esmu izmisumā :( mazais visu vakaru bļauj, raud, neguļ. Kā šķiet, ka nedaudz iemieg, tā atkal ir augšā ar bļāvienu. Es nezinu ko darīt. Lietojam biogaia jau kopš 1.nedēļas, dodu arī espumisan. Nekas nelīdz.
18.10.2015 21:27 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Soho, neuztraucıes neesı vieniga.:'-( Es gan biju domajusi, ka kolikas savadak izpauzas, bet nu moş tas ari ir manam mazajam. Vel pirms neilga laika sodien noveda mani lidz hısterijai. Vnk blauj, bet kliedziens tads, kaa tad, kad grib est, krutı atsakas nemt, knupı atsakas nemt, nekada poza nepalıdz. Uz kadu laıku palıdz vaı nu nolıksana uz vedera uz celiem, vai -tıgerena-kad uz rokam uzkarınats uz vedera. Vai ari vertikali. Bet nu ko es taa visu dienu un nakti nestaigasu.
Man pilieni ari ir, bet nu pameginaju paris dienas nelietot un atskiribas nekadas.

Un jaa mans puika, kas tikai 1,5 menesi jauns-var teikt pa dienu negul. Iemieg uz 10 min un tad augsa, gulet grib, bet negul, un taa gandriz visu dienu. Sanak taa- vai nu stavi pie gultinas un baz knupi mute atpakal ik pec sekundes-jo zıst grib, bet tapat izstumj vai ari janem rokas un jamidzina atkal. Es protams nemu rokas un atkal meginu iemidzinat.

Un tadas reizes es esmu laimiga, ka parsvara neesmu majas viena. Savadak es neko nevaretu izdarit. Brivdienas paliku viena ar mazo, ja godigi, tad gaidu, kad viramate bus atpakal, lai man nevajadzetu domat par est gatavosanu un vismaz varetu ari nomazgaties reizi diena.
18.10.2015 22:09 |
 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Soho nekas arī nelīdzēs, tas vienkārši ir jāpārcieš. Es 2 mēnešus raudāju kopā ar bērnu un domāju, ka tas nekad nebeigsies, izmēğināju visus iespējamos pilienus. Vakarus pavadījām pastaigās ar ratiem, jo tad viņa klusēja, vai arī nēsāju uz rokām no vienas istabas uz otru. Novēlu izturību un pacietību!
18.10.2015 22:12 |
 
Reitings 810
Reģ: 29.01.2009
Soho, Norah tā tas diemžēl ir ar kolikām un beigsies pats no sevis ap 3 mēnešu vecumu. Jaunāko dēlu pirmos 3 mēnešus uz rokas kā tīģerēnu staipīju, jo tā viņam bija vieglāk un, ejot ar ratiem ārā, braucu tikai pa bedrēm, lai bērns var gulēt vismaz tā. Uz nakti gulēt varēja aiziet tikai pēc ilgas peldināšanas vannā, jo muskuļi beidzot atslābinājās, bet vakara bļāviens protams neizpalika. Un pilieni nelīdz, uztura mainīšana arī, bet kā aug lielāks tā šī problēma tomēr arī pārsvarā pazūd.
18.10.2015 22:24 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Es jau iepriekš rakstīju par ķiršu kauliņu spilventiņu- uzsilda mikrenē un uz mazā punča (ietinu vēl dvielītī), arī atslābina muskuļusun gāzītes nāk vieglāk laukā. Kā arī, ja maisiņš ir palielāks, arī mehāniski spiež (ir pieļaujamās normās arī jaundzimušiem). Savējai izmantoju dažreiz naktīs, uz rīta pusi, sāk knosīties, kā uzlieku, tā saldāk un mierīgāk čuč.
Sentēvu metode-vnk silts dvielis un punča. Tas gan siltumu neturēs tik ilgi kā ķiršu kauliņi.

Bet izturību- tas posms ir jāpārdzīvo....nav vēl nekas universāls izdomāts
18.10.2015 22:38 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Saka arī, ka kolikām nemaz neesot sakara ar gāzēm/vēdersāpēm, ka tās esot galvassāpes. Interesanti, ka kolikas patiešām beidzas ap to laiku, kad ir pagājis t.s. "ceturtais trimestris".
Var mēģināt visādas pozas, kā arī šūpot lakatā vai vadāt ratos, vai peldināt vannā - katram bērniņam var nostrādāt kaut kas cits. Ir vērts pamēģināt visu ko, ne tikai sēdēt/raudāt līdzi un gaidīt, kad pāries.
18.10.2015 23:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!