Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Pilnīgi normāli, Mereda :)
17.10.2015 11:41 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Pilnīgi žēl :D Man patīk, ja ir jūtami pierādījumi grūtniecībai :D Kamēr mazā kustības nejūtu, tikmēr neinteresanti.
17.10.2015 11:59 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Es arī, starp citu, par šito uztraucos un prasīju cosmo :D Man nebija slikta dūša un tad tās jutīgās krūtis vairs nebija jutīgas..stress parādījās :D
Tagad kustības mani nomierina..zinu, ka ir un, ka dzīvojās pa vēderu :)
17.10.2015 12:02 |
 
10 gadi
Reitings 755
Reģ: 29.01.2009
Schogetten - oho. Manējais 3 nedēļās jau ap 200ml var apēst un pa dienu ceļas ik pa 2 h. :-O es ceru, ka nav pa daudz manam rupucim?(t)
17.10.2015 13:19 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Paldies, nomierinājāt :-)
Neiespringšu uz tiem pārsimts gramiem, vēl jo vairāk, kā man mazais aktīvs un Starpcitu viņš man arī ir pārstājis pa dienu gulēt pāris stundas tagad tik tā ja paveicas tad iesnauzas uz kādu pusstundiņu un viss.
Bet mēs arī visu dienu darbojamies uz punča guļot ceļam galviņu un skatāmies kas apkārt. Mums ārste iedeva nosūtījumu pie neirologa jo man bērns piedzimis liels, tad nu viņa parādīja vingrinājumus kādus jāveic, tad nu mēs arī pa dienu vingrojam.
Vienīgais viņš negrib vēl tos grabulīšus kas no 0+ turēt rokās ja radu un grabinu tad skatās bet tā pašam tiekties pie tiem grabuļiem to gan nē... Nu varbūt vēl par agru... Lallināt arī viņš pats savā nodabā to nedara, man mazais runājas tikai ja es ar viņu runājos.. Es viņam kaut ko rādu vai stāstu tad viņš arī smaida un taisa agu skaņas tā kā atbild, bet tā kad viens guļ tad nē, tikai nopietni blisinās apkārt...
Katrā ziņā es cenšos lai mazajam visa diena būtu aktīva un interesanta.. Tad jau redzēs ko mums teiks nākam menes ka mums būs pilni trīs mēneši...

Vēl arī mēneša beigās mums ir pieraksts uz avotiņa usg un pie rehabilitologa, varbūt viņš pateiks ka jāiet uz kādām nodarbībām vingrinājumiem tad arī gan jau tas svaram palīdzēs traki nepienemties...

Khkh, es ārstei teicu ka mums friso maisījums, bet viņa neko neteica ka pārāk daudz cukura vai kā tā, varbūt ja arī nākamreiz teiks ka par daudz tad prasīšu lai iesaka ci tu maisījumu varbūt ar mazāk cukuru vai mazāk barojošu...
17.10.2015 13:35 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Saule22 - ievelc elpu un nomierinies:-D Tu par daudz gribi no tā bērna. Daudzi bērni tikai ap 4.mēnesi sāk izrādīt interesi par mantiņām un apkārtējo vidi. Kad mazais gribēs, tad arī sāks darboties. Es arī meitai devu frisolac maisījumu, man gan sākuma mēnešos viņa spēja izēst pa 90ml vienā ēdienreizē. Mums ārste ieteica palikt pie viena maisījuma, lari puncim nerodas papildus stress no sastāva maiņas.
17.10.2015 13:52 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Saule, manai arī nākamnedēl usg, bet vispār galviņai.
Zini kā.. es neko negribēju sliktu pateikt ar to cukur daudzumu, vienkārši biju lasījusi, varbūt kad esi Rimi papēti, kas uz maisījumu pakām :) , bet es nemainītu maisījumu, ja bebītim viss apmierina, un kaka normāla :) ā, un ar grabuļiem - man ir 2 super elementārie, sāk tikai 2 mēneša vidū interesēties, pamanīju, jo sāka ņemt grabuli no 3 mēnešus vecās māsīcas :)
Uzliec uz punča un noliec priekšā grabuli, lai sniedzas vai kau kur 25cm attālumā rādi grabuli, lai seko līdzi u labo/kreiso pusi, varbūt ieinteresēsies, es savai tā darīju.

Schogetten, vai tu ap trim mēnešiem pudeles sosi mēģināji mainīt uz 2. izmēru? Tā tek krietni ātrāk, es tagad nomainīju, beibe no 15-20min tagad 200ml
izpumpē 10 minūtēs vai ātrāk, un pilnīgi pilnu. Kad bija 1. izmērs, citreiz neizēda visu, jo bija slinkums. Varbūt tas var palīdzēt? Sākumā var būt tā, ka piens ies pa abām pusēm vaigiem, bet tad viņa sapratīs :) Veiksmes, un tiešām, kā Lollipop saka, bebīšiem katram savā laikā tās intereses parādās.
17.10.2015 13:55 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Katrā ziņā es cenšos lai mazajam visa diena būtu aktīva un interesanta..

Es šo neatbalstu, bet varbūt vienkārši esmu pārāk slinka :D Uzmanies, ka tas nenoved pie tā, ka mazais neko bez tevis nemācēs iesākt, nemācēs sevi pats nodarbināt un izklaidēt. Tik mazam bērniņam ir interesanti arī vienkārši "lūrēt griestos" vai pētīt lampu.
17.10.2015 14:10 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Khkh, es it kā grabinu grabuli uz vienu pusi uz otru pusi un viņš seko ar acīm un galvu līdzi griež, bet tā kā ar rokām tiektos pēc viņa tā vēl īsti nav, bet nu gan jau ar laiku.. :-)
Es biju vienu brīdi domājusi par aptamil, bet es arī izlasīju ka nedrīkst tā eksperimentēt ar maisījumiem jo tas neesot labi mazajam.. Un tad es arī turpinu dot to friso jo tiešām nekādu problēmu nav par laimi. Jā tīri intereses pēc būs jāsalīdzina kcal un sastāvs maisījumos, kad nākamreiz būšu veikalā.

Lollipop, es jau it kā neiespringstu uz to ka viņam tagad būtu jāmāk tas un tas un tagad dien dienā viņu moku un mācu tā gluži nav.. Mēs vienkārši chillā vienu kaut ko padarām tad vēl kaut ko.. Tad paspelejamies tad parunājāmies, tad vienreiz dienā ir tie vingrinājumi jāveic ko neiroloģe radīja to arī darām.. Kamēr māju kārtoju vai ēst taisu ielieku šūpolēs tad viņš apmierināts šūpojas... Vai arī ejam ārā arī.. Kaut kā tā
Nav tā kā es ar varu cenšos no viņa kaut ko panākt.. Vienkārši viņš pa dienu ir sācis maz gulēt tad nu cenšamies to dienu kaut kā aizpildīt...

Virdzinija, nu es ceru ka tā gluži nebūs :-D
Es kaut kā domāju ka kamēr viņam tikai 2,5 mēnesīši tad viņam arī vajag visu laiku mammas vai tēta klātbūtni un lai ar viņu visu laiku nodarbojas... Manuprāt tā patstāvība vairāk jau uz vēlāku laiku attiecas.. Tad gan jāmāca kaut kāda ziņā būt patstavigakam, bet pagaidām kamēr tik maziņš...

Es nezinu varbūt arī es kļūdos bet nu es daru visu pēc labākās sirdsapziņas :-)
17.10.2015 14:43 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Saule22 - es biju tāda pati kā tu. Pati satraucos, jo 3 mēnešos mazā vēl tā īsti nevēlās, gribējās, lai viss tā ātri notiek, jo citi bērni jau to darīja. Bet meita pati mācījās darboties tad, kad pašai gribējās. Tagad esam attīstībā apsteigušas kaimiņu puišus. Un nav tiesa, es sākumā arī ļoti daudz darbojos ar mazulīti, tagad jūtu, ka meita izvēlas pati savā nodabā spēlēties un vairs negrib tik ļoti manu klātbūtni. :-/ Izaugs lielāka un mammu vispār tik uz ēdienreizēm savajadzēsies...
17.10.2015 14:49 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Es kaut kā domāju ka kamēr viņam tikai 2,5 mēnesīši tad viņam arī vajag visu laiku mammas vai tēta klātbūtni un lai ar viņu visu laiku nodarbojas...

Klātbūtni vajag, protams. Nu var jau būt, ka es ne tā saprotu to "darbošanos". Man tas asociējas ar to, ka bērnam visu laiku tiek dotas mantas, viena pēc otras, rādīti pigori un visu laiku tiek aptekalēts. Man liekas, tas vēl ir tas vecums, kad bērns pēta rociņas un kājiņas, bāž mutē kulaciņus, pēta apkārt esošās lietas. Bet varbūt atmiņa mani viļ un pēc 2 mēn. tas viss jau ir iepazīts :D
17.10.2015 15:23 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
Man tas asociējas ar to, ka bērnam visu laiku tiek dotas mantas, viena pēc otras, rādīti pigori un visu laiku tiek aptekalēts. Man liekas, tas vēl ir tas vecums, kad bērns pēta rociņas un kājiņas, bāž mutē kulaciņus, pēta apkārt esošās lietas.


+++

Es arī neatzīstu "darbošanos" ar bērnu, zinu mammas, kas 4m vecumā ved uz bēbīšskoliņām, jo "mājās taču garlaicīgi". Ja palasa par bērna attīstību šajā vecumā, tad man šķiet muļķīgi pārstimulēt mazos ar grabuļiem un mantiņām, par kaut kādām rotaļām un spēlēm nemaz nerunājot.
17.10.2015 15:27 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Kā jums ar matkriti? Ir? Kā tikāt galā? Es tagad domāju, man rudens matkritis, kas jau sen nav piemeklējis vai pēcgrūtniecības hormonu daudzums līdzsvarojas, un visādu jokus dara (t)
17.10.2015 17:54 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Palasiet internetā par bērna attīstību atbilstošā vecumā. Nu nav mazulim 3 mēnešos jādara nekas vairāk par galviņas noturēšanu. Manējais (tikko 4 mēneši palika), pirms dažām nedēļām sāka velties. Un tad arī parādījās interese par kaut kādām mantiņām deguna priekšā - mēģina pats aizsniegt, bet tā īsti rociņā nemaz neņem. Tikai pieskaras. Daidz labprātāk patīk lupatiņu ņemt un ņurcīt, bāzt mutē. Manuprāt, dažas te par daudz grib no saviem bērniem...

Matkritis... Man ir! Jau vairākas nedēļas. Uzskatu to par normālu pēcgrūtniecības periodu. Neko nedaru, jo plikpaurība noteikti no tā nebūs.
17.10.2015 18:01 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
Lai mati nekristu ārā, regulāri jāmasē galvas āda, īpaši labi ar matu stiprumu veicinošām eļļām (diždadžu, avokado, sezama, argāna..).
17.10.2015 18:20 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Kā jums ar matkriti? Ir? Kā tikāt galā?


Matkritis ir pilnīgi normāla lieta - parasti sākas 3-4 mēnešus pēc grūtniecības. Ar pirmo bērnu likās, ka vispār par plikpauri palikšu. Mati savu sākotnējo apjomu atguva apmēram 2 gadus pēc dzemdībām. Tas, protams, ir jāpārdzīvo - taču vitamīni, galvas ādas masāža un citi līdzekļi par ļaunu nenāk. :) Un, jā, D vitamīns arī nav mazsvarīgs.
17.10.2015 19:12 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Es kopš dzemdībām dzēru zivju eļļu, naktssveces eļļu, kalciju un man mati palika tikpat veselīgi kā iepriekš. Matkritis nebija.
17.10.2015 19:20 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Manuprāt, dažas te par daudz grib no saviem bērniem..


Pat ļoti piekrītu (t)
17.10.2015 23:32 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
Man atkal liekas, ka nevis pārāk daudz ko grib, bet vnk neapzināti mēģina steidināt bērna izaugšanu. Un tā jau tas ir/bija arī man, ka mēs katrā posmā kaut ko gaidam un gribam, lai bērns ātrāk dara. Ātrāk velties, ātrāk rāpot, ātrāk staigāt utt. Bet arī sev cenšos atgādināt, ka katrs posms ir jācenšas izbaudīt, jo mazais vairs nekad nebūs tik mazs un nekur jau tās aktivitātes nepzudīs.
18.10.2015 10:10 |
 
10 gadi
Reitings 4293
Reģ: 03.08.2009
Kā jums brīvdienas pagājušas? :) Jansone jau sagaidīja savu mazulīti?
Kā Robītei?
Es joprojām staigāju, neizskatās, ka jaunā dāma taisītos ārā, lai gan treniņkontrakcijas ir katru dienu.(t)
18.10.2015 18:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!