Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
turnipy, nu bet protams, ka tad tev tās zāles jāiedzer nedaudz vēlāk. Bieži jau paliek arī slikti no tā, ka zāles iedzer tukšā kuņģī. Nezinu, kā ar folijskābi un duphaston, bet domāju, ka tās nav to tām, ko obligāti jādzer tukšā kuņģī pirms ēšanas. Vismaz instrukcijās neko tādu neatrodu. Tā kā droši pavem no rīta, un tikai tad dzer zāles. Brīvdienās tak tu speciāli necelies 06.40, lai iedzertu, tā kā pāris stundas šurpu turpu tur neko nemainīs. Galvenais, lai tās zāles paliek kuņģī. Un varbūt tiešām vispirms kādu sausiņu, maizes šķēli, un tik tad ripiņas.
Bet, ja tu novēro, ka slikti paliek atkal, un rodas sakarība, ka vemšana nāk, līdzko iedzer zāles, tā noteikti parunā ar ginekologu.

No pieredzes varu ieteikt pamēģināt nejaukt ēdienu ar dzērieniem pārāk daudz. Tas it kā ir vispārzināms fakts (dzert kādu laiku pirms vai pēc ēšanas, bet ne ēšanas laikā), bet grūtniecības laikā tā ir viena no lietām, kas man parauj nelabumus.
28.09.2015 11:23 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Man atkal ir lieli kokvilnas autiņi 60x60 un vēl lielāki. Mana ir no atvēmēju cilts. Apvemts ir bijis viss- grīda, gulta, drēbes, mamma, tētis, rati, guļammaisi un 100x tā uz riņķi. Ar mazām lupatiņām tur līdzēts nebūtu. Ārste sola, ka līdz ar piebarošanu situācija uzlabosies. Gaidu neprātīgi.
Es pārmetu pārlocītu autiņu uz pleca, bērns vai nu uz pleca, vai kā citādi un nepieciešamības gadījumā viņa tur atraugājas ( ja gaidam atraudziņu uz pleca).
Kad spīd saule, piekabinu tādu tīru ratiem vai autošālītei priekšā, lai mazajai nežilbst acis.
28.09.2015 11:29 |
 
Reitings 80
Reģ: 14.09.2015
Paldies meitenes!
Turpmak tā arī darīšu, ka zāles dzeršu darbā.
Lai gan šorīt viņas nedzēru tukšā dūšā. No sākuma apēdu sausiņu, bet laikam tas rīta nelabums no sākuma ir pārardzīvo un tad tik zāles jādzer.
28.09.2015 11:41 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Sēžu uz dilemmas - pirkt vai nepirkt grūtnieču bikses. Nedēļas tūlīt būs tik 13, punčuks tā baigi nav parādījies. Bet ar savām parastajām biksēm nevaru un nevaru izturēt. Triks ar gumiju ap pogu jau tiek kādu mēnesi piekopts, jo nevarēju izturēt, kā iespiež vēderu. Tagad labi un brīvi ir tik tad, ja bikses vispār vaļā. Neliekas, ka būtu jēga pirkt jaunas parastas bikses, piemēram, izmēru lielākas. Pirkt grūtnieču bikses liekas par agru, bet ar esošajām mokos. Ehh..
28.09.2015 12:37 |
 
10 gadi
Reitings 755
Reģ: 29.01.2009
Ja sākumā man ar pienu bija švaki, tad šobrīd man ir tādas piena upes, ka varētu pusi kvartālu piebarot..īsti nezinu ko darīt. Baroju mazo, tikmēr no otras krūts tek aumaļiem. Pectam no tas otras noslaucu.. bet nu vai to var ka mainit, mazinat?
Un vai svaigas dzērvenes var ietekmēt pieniņa garšu? Katru rudeni man mamma saved svaigas dzervenes, dabigie vitamini. Man garşo, edu ar saujām, bet nu domaju vai tas ko var ietekmet pienā?
28.09.2015 12:40 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
Mereda, es pirktu grūtnieču bikses savā parastajā izmērā. Pirmajā grūtniecībā vispār iztiku ar 1 (!) speciālām biksēm, tagad man ir 2 + legingi, velku jau no kādas 11nedēļas.
28.09.2015 12:41 |
 
Reitings 389
Reģ: 19.12.2012
Mereda, vai neesi skatījusies tādu kā (nezinu kā saucas) elastīgu audumiņu, ko ieliek parasto bikšu rāvējslēdža daļā?
Man rit 19. nedēļa, bet viss joprojām der.. Džinsu bikses, kur jostasvieta ir nedaudz zem nabas, gan ir ciešākas, bet velku joprojām bez problēmām. Un es esmu no salīdzinoši tievo gala, nav lieku kg.. tāpēc nedaudz škrobojos, kur ir mans puncis! :-/ Nekad nebūtu domājusi, ka pārdzīvošu, ka nav redzams.
28.09.2015 12:43 |
 
Reitings 810
Reģ: 29.01.2009
blank neatslauc no otras - tā var tikai pavairot. Un tā tecēšana beigsies, jo pienam jāļauj pieregulēties :)

runājot par dzērvenēm - apēd sauju un paskaties 1 dienu vai bērnu tas kaut kā ietekmē vai nē. Ja viss ok, tad ēd droši.
28.09.2015 12:44 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
blank, jebkurš produkts, ko apēd, ietekmē piena garšu. Ir teorija, ka bērns, esot mammas puncī, pierod pie tā, ko viņa ēd, tāpēc barošanas laikā nav nekādu problēmu. Es saujām tās dzērvenes neēstu, sāktu mazumiņam un skatītos, kāda reakcija. Vispār, cik atceros, ēšanai bija kaut kāds noilgums, kad tas pienā vairs neparādījās. Es tā dažreiz našķojos ar sliktajiem produktiem. (s)
28.09.2015 12:44 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
Mereda man skapī stāv vienas grūtnieču bikses, bet domāju, ka līdz kādai 20.nedēļai iztikšu bez, šobrīd arī nepatīk bikses, jo mazliet sāk spiest vēderu, tāpēc vairāk nēsāju kleitas svārkus un biezākas zeķubikses. Vari šmaukties un nēsāt bikses neaiztaisot rāvējslēdzēju un vilkt garu dzemperi vai tuniku pa virsu.
28.09.2015 12:48 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Mereda, es sākumā vnk nopirku vienas lielāka izmēra bikses. Parastās nevis grūtnieču. Kad pirku grūtnieču bikses, kas bija ap 6.mēnesi man liekas, tad sākumā nopirku 40 izmēra (lai gan pašai parasti 38 izmērs), bet ar tām līdz beigām neizvilku. Tagad pirms 2 ned.nopirku vēl vienas grūtnieču bikses 42 izmēru, kas nespiež punci. Tā kā tas ir ļoti individuāli, bet H&M tajā grūtnieču nodaļā arī norādīts, ka pēdējos grūtniecības mēnešos varētu būt jāpērk 2 izmērus lielākas bikses nekā tev parasti ir.
Superērti ir arī grūtnieču legingi, ko H&M var nopirkt. Man vispār nekas cits vairs nav ar ko pa māju valkāties :D
28.09.2015 12:50 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
maza_vilna, nezinu, kur var iegādāties, lai gan esmu dzirdējusi par tādu. ("Gumija ap pogu" esot lētāka alternatīva.) Nu varbūt specializētajā Mothercare veikalā, bet tā kā man puncis nekāds lielais vēl nav, tad es neeju tur nemaz iekšā :D
Man garderobē bikses tikai ar augsto vidukli, zem vēdera jostu nevar nobīdīt. Un ir tie liekie kilogrami, kas diskomfortu biksēs laikam tikai pastiprina.
28.09.2015 12:52 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
Izskatās, ka slimības lapu neņemšu, pasūdzējos priekšniekam, ka tas ir par daudz un nu iet runa tikai par krājumu inventarizāciju kādās 7-8.nodaļās. He he, pašai tāds prieks, ka tomēr varēšu vēl pastrādāt un nedeldēt tikai dīvānu mājās.
28.09.2015 12:52 |
 
10 gadi
Reitings 755
Reģ: 29.01.2009
carrrie - un cik ilgi viņš ta varetu pielāgoties.? Traki trauce, tie krušu ielikniši galigi nekam neder atri pilni un nekada jega...
28.09.2015 12:53 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Blank, taisi piena banku, Tu taču gribi mācīties, lai tētim emergency gadījumā ir, ko puikam iedod. Pārbaudi gan, vai ēdīs atsaldētu, pirms aizrauties (un liec pudelīti dot tētim, ar Tevi var nenostrādāt, jo Tev ir kas labāks, ko piedāvāt). Un sākumā es arī atslaucu, neko traģisku tajā nesaskatu. Vēl ir tādas 'milk collecting shells'-dažreiz, ja esam pastaigā, noder-tad piens, kas sāk tecēt sakrājas tajā tvertnītē.
Es ēdu visu, baroju ar krūti. Kaudzēm dzērveņu neēstu, bet ēstu.
28.09.2015 12:54 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Jaa, magiskas siekalu un atraugu lupatinas ir nepieciesamas.(l) Nezinu ko bez tadam daritu-jo manejais ir ari mazs atvemejs, izmanto vel ari mani dazreiz kaa knupiti un tad saedas parak daudz, bet mazaja vedera tik vietas nav.

Par pienu krutis-man taa piena ari daudz, parasti baroju tik ar vienu un to vel neized tuksu, no otras taja bridi pil. Tad nakosaja barosana dodu to pilnako. Bija pasa sakuma sapes un kaa sabiezejums, bet to izspaidiju, pec esanas atslaucu un pec paris dienam bija ok.

Un es gaidu to bridi, kad bebitis needis tik biezi, jo lielakais laiks, ko pavada bez esanas un miega ir tris stundas, bet parsvara 1,5-2 stundas, vai biezak. Un tas ari nakti. Novelju to vısu uz karsto laiku, jo varbut mazais vnk grib padzerties.
28.09.2015 12:55 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Nu jā, bet cik ilgi ar rāvējslēdzēju vaļā staigās? :D Kamēr sēž, tikmēr ērti un labi, bet kā jāceļas kājās un jāiet, tā krīt nost. Džemperi ir pāri, bet vienalga nākas "neuzkrītoši" sariktēties, lai nenošļūk pavisam vai nepavīd tas neaiztaisītais rāvējslēdzējs. Rokas augšā celt nevar :D
Vīrs manas mocības labi uztver. Gandrīz katru dienu prasa, vai beidzot brauksim pirkt tās bikses, lai man un mazulītim ērti. :D
28.09.2015 12:55 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Pirkt grūtnieču bikses liekas par agru, bet ar esošajām mokos. Ehh..

Es arī ilgi mocījos, līdz sapratu, ka tās grūtnieču bikses ne ar ko neatšķiras no parastajām. Vienīgi apspīlētas maiciņas un blūzītes ikdienā vairs nevarēsi nēsāt, bet tā arī nav nekāda lielā bēda. Aizej uz H&M un nopērc kaut vienus melnus legingus un uzreiz jutīsies kā cilvēks! :)


Baroju mazo, tikmēr no otras krūts tek aumaļiem. Pectam no tas otras noslaucu.. bet nu vai to var ka mainit, mazinat?


Piena rezerves jau sataisīji? Tad noteikti jādara kā carrrie saka - vienkārši jābeidz atslaukt, lai organisms saprot, ka tik daudz nevajag. A, tā nevarēja iedzīvoties tajā mastītā?
28.09.2015 12:56 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
Mereda
nu tad jābrauc uz veicu un jālaikojas. Vienīgi jāatrod īstais modelis, jo manējās bez paliela punča slīdētu nost, jo tā gumija nav tik stingra. Tā kā man arī ir lieki kg, tad tagad tos arī vairāk izjūtu.
28.09.2015 12:59 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Man arī ir tie milk collecting shells, bet neizmantoju, vismaz pagaidām. Tāpat arī neesmu pat mēģinājusi atslaukt, nav arī vajadzības.

Par tām lupatiņām - pirku internetā, bet pats jau arī elementāri var uzmeistarot no flanelīša.
28.09.2015 13:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits