Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 810
Reģ: 29.01.2009
Siekalu/piena slaucīšanai es izmantoju jau mājās esošos kokvilnas autiņus vai dvieļus, baigi neko jaunu nepirku :) bet nu es jau saku, ka man vajag mazāk kā citām mammām varbūt :)
27.09.2015 20:58 |
 
10 gadi
Reitings 984
Reģ: 29.01.2009
Paldies,carrrie!Es arii neesmu no taam sievieteem,kuraam daudz ko vajag.Savu sarakstu taisu,skatoties visus un izvelkot kopeejo,kas tieshaam ir nepiecieshams.:-)
27.09.2015 21:11 |
 
Reitings 426
Reģ: 17.02.2015
Oho, Undiya, super, gaidam labos jaunumus(l) Man rīt sanāk 39.nedēļa sāksies. Vispār pat nav ne mazāko aizdomu, ka dzemdības tuvojas. Domāju, ka manējais arī var izdomāt aizsēdēt ilgāk:-D
Vīrs taisīs šonedēļ to rentgenu vai kaut ko tamlīdzīgu, ko prasa RDZN, lai piedalītos dzemdībās. Pēc tam skatīsimies, vai saukšu, vai nē:-D, bet rentgenu, lai uztaisa. Nu, ģimenes palātu,ja būs brīva noteikti ņemsim, tāpēc arī tāpat viņam būs jāpaliek pie mums. Ai, vispār man bail sākt palikt.(t) no dzemdībām un visa.:-D

Carrie, super, paldies, man tieši pārsvarā viss ir. Tik sapratu, ka palags viens. Laikam noteikti jāiepērk vēl, jo bēbis tak var aptaisīties jau pirmajā dienā:-P
27.09.2015 22:18 |
 
Reitings 426
Reģ: 17.02.2015
Izdomāju tomēr, ka gribēšu pēcdzemdību jostu. Pārāk daudz labu atsauksmju tādā ziņā, ka labi savelkot vēderu. Varbūt vēl kādai ir pieredze? Tiešām ir vērts pirkt? Viņu liek uzreiz pēc dzemdībām vai kā?
27.09.2015 22:20 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Ja gluži ap stūri nav diennakts aptieka, iesaku arī iegādāties pašu nepieciešamāko no aptiekas: paracetamolu (pašai), paracetamola svecītes (bēbim), Espumisan vai Sabsimplex, vai Enterokind. Ja nav žēl, arī Biogaia vai Liveo. Vēl nabiņai spirta salvetītes.
27.09.2015 22:31 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Vai šie
Espumisan vai Sabsimplex, vai Enterokind. Ja nav žēl, arī Biogaia vai Liveo.
ir ja bēbim problēmas ar punci?

Man šovakar atkal grūtais vakars.. Tiiik smaga sajūta, liekas, ka bēbis spiežas pie vēdera ārējās sienas, lai mani pamocītu speciāli :D PIlnīgi nezinu kur lai liekas un ko lai dara, jo neērti ir visu laiku! (t)
Man rīt 38.nedēļa sākas :-)
27.09.2015 22:48 |
 
Reitings 48
Reģ: 14.07.2015
Jansone,
es arī DzN nopirku pēcdzemdību jostu, tāpatkā daudz citus liekus krāmus (tur talantīga pārdevēja bērnu veikalā). Nezinu, panēsāju mazliet, vairāk gan viņa skapī mētājās, vēl tagad stāv. Viss labi savilkās, tikai, iespējams, tas ne jostas dēļ, bet vingrošanas (kad drīkstēja), utt.
Neatceros, kad liku, kādā otrajā trešajā dienā tikai laikam.
27.09.2015 23:04 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Anne Shirley, tās vēderzāles parasti sāk dot tad, kad jūt, ka bēbis cīnās ar gāzītēm. Cik dzirdēts, lielākā daļa tam iet cauri.
27.09.2015 23:07 |
 
Reitings 48
Reģ: 14.07.2015
Carrie sarakstu papildinot,
Man ļoti noderēja, vēl tagad lietojam - apm 50x50cm kokvilnas paladziņi, uzšuvu kādus 10 gab, bija arī lielāki. Klāju visur, zem pārtīšanas, uz dīvāna, visur, kur bēbi liku. Ļoti ērti un labi mazgājami.
Kas man bija lieks (pirmajā, otrajā dienā dzemdību namā kioskā sapirkos, pārdevēja ļoti prasmīgi stāstīja, ka vajadzēs). Bet nu citiem varbūt tiešām vajag, vnk, ko ikdienā tā arī vispār gandrīz neizmantoju:
Pēcdzemdību jostu
Pakaviņu (bija grūti caur to barot, liku tāpat blakus gultā)
Bērnu ķemmes
Dvieli ar kapuci - galīgi mums nepatika, izmantojām vnk iepriekš minētos kokvilnas dvielīšus.
Nukk puņķu sūcamais - ļoti neefektīvs likās

Lai veselība visām māmiņām un mazuļiem!
27.09.2015 23:11 |
 
Reitings 810
Reģ: 29.01.2009
Es zāles pirms laika nepērku ar domu, ka nevajadzēs un tā arī ir - pirmajos mēnešos neko nevajag. Puikām ap 2 nedēļu vecumu sāku BioGaiu dot, bet nu arī ātrāk nepirku. Meitai vispār nekādu vēdera problēmu un vienīgais, ko lietoju ir Humer ūdens, lai aizzkalutušo puņķi dabūtu ārā.

Un par jostu runājot - esmu jau teikusi, bet man vairākas ar pieredzi bagātas dakteres ir ieteikušas neizmantot, jo atslābina vēdera un muguras muskulatūru (ja vien nav ķeizars bijis) un vēders nu jau pēc 3 bērna ir smuki savācies bez jostas.
27.09.2015 23:14 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Oho, Undiya, super, gaidam labos jaunumus

Man jau pašai šķiet, ka jaunumus vēl kādu laiciņu nāksies uzgaidīt un mazais vēl nemaz uz āru netaisās tik drīz. Pati arī jūtos tā, ka varētu staigāt un staigāt, bet, nu, ja kas, tad esmu kaujas gatavībā.

Anne Shirley, mans diezgan regulāri tā izstutējas. Sajūtas fantastiskas.

virdzinija, kad es mammai izmetu, ka jānopērk spirta salvetītes nabiņai viņa uz pauzes palika. Teica, ka bērnam šāda veida nabiņas apkopšana būs sāpīga un, ka vismaz kādreiz tīrīja ar kumelīšu tēju. Tā arī nenopirku.. redzēs kādas norādes slimnīcā dos.
27.09.2015 23:15 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Man paracetamolu savajadzējās vēlā sestdienas vakarā, jo radās piena sastrēgums un temp uzlēca līdz 39.5. Tuvākā diennakts aptieka no mums 40 km... Nu neko, vīrs brauca pakaļ, bet būtu daudz nervu un laika aiztaupīts, ja būtu laicīgi sagatavojusies.
Undiya, salvetītes man ieteica RDzN. Zeļonku, pat ja būtu ieteikuši (un ir lasīts, ka daži ārsti iesaka), es nebūtu smērējusi. Vēl es kaut kad vēlāk nopirku tādu gelveida smērīti, neatceros nosaukumu. Tā arī bija laba. Pret spirta salvetītēm mazais nekādu nepatiku neizrādīja.
27.09.2015 23:22 |
 
Reitings 48
Reģ: 14.07.2015
Mēs nabu tīrījām tikai ar šnabi, ja pareizi atceros. Iespējams, ik pa laikam tika uzlikta arī zaļonka (tagad neatceros, bet katru reizi to nelikām).
Jocīgi, jo pret spirta salvetēm mūsu ārste bija noraidoša, taču tas kā kurš dakteris..
27.09.2015 23:34 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
virdzinija, kad es mammai izmetu, ka jānopērk spirta salvetītes nabiņai viņa uz pauzes palika. Teica, ka bērnam šāda veida nabiņas apkopšana būs sāpīga un, ka vismaz kādreiz tīrīja ar kumelīšu tēju. Tā arī nenopirku.. redzēs kādas norādes slimnīcā dos.

Muļķības (t), bet mana mamma līdzīgi domā.
Man mazāk kā 2 nedēļu laikā ar spirta "padiņiem" tīrot, naba sadzija. Ārsts vēl parādīja kā pareizi tīrīt, bišķi to nabu takā "atvilkt", lai iekšiņu patīrītu, bērnam nesāpot, galvenai mammai nebaidîties :) Mana ne reizi nav bļāvusi vai raustîjusies, kad viņai tīrīju. Māsa atkal daudz ilgāk mocījās ar to nabu zeļonku lietojot
28.09.2015 02:03 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Man Vācijā dakteri un vecmātes atkal nabiņu vispār neieteica aiztikt un lūkot, lai pamperis un apģērbs nenoberž. Arī vannojot ieteica punci atstāt virs ūdens. Bet nu man meitu vecmātes brauca uz mājām aplūkot diezgan regulāri.
28.09.2015 02:46 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Nabu ieteica neaiztikt-tā arī darīju. Iedomājoties vien-spirts, zeļonka uz mazuļa ādas, pussadzijuši audi, auč. Nabiņa pati nokrita, nekādu iekaisumu, nesuloja. Arī degunā punķus neesmu atsūkusi, nesaprotu, ko tur atsūkt. Mazā visu lieko izšķauda un nekad nekas nav piekaltis nāstiņās redzēts. Nešņākuļo guļot.
Ceru, ka jūs ausis vismaz neurķējat ar kosmētikas kociņiem.....
28.09.2015 08:24 |
 
Reitings 80
Reģ: 14.09.2015
Labrīt meitenes!
ahhh, kurš mani dīdīja lielīties dakterei, ka man nav slikti? :-D
Vakar un šodien jau aizgajis līdz tam, ka runājos pa lielo balto telefonu :-/
Tad nu tagad jautājums. No rīta man ir jādzer zāles. Izdzēru ap 6:40, vēmu ap 7:10. Gan jau tās zāles vais kuņgītī nav, ne? Tik ātri uzsūkties jau noteikti nepaspēja?
Par to iedomājos tik tagad. Ko darīt? Atbrauciot, pēc darba, mājās dzert vēl vienu porciju, vai cerēt, ka viss uzsūcās pa pusstundu?
28.09.2015 08:28 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Turnpy, es dzertu vēlreiz tās zāles..
28.09.2015 08:57 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
turnipy, tik traki ir, ka nevar iztikt bez zālēm? Man aizdzīt nelabumu bieži vien palīdzēja plika maizes šķēle. Protams, bija arī reizes kad nekas cits neatlika kā izrunāties ar balto draugu, taču vismaz man tas gadījās pietiekami reti. Kā arī tās reizītes bija diezgan paredzamas un pati labi zināju no kā man tas tā. Piemēram, visbiežākais iemesls nelabumiem bija tukša dūša. Tad tik atliek kaut ko saostīt jeb ūdens vietā no rīta sadzerties apelsīnu sulu un šovs var sākties.. :D
Bet, nu, ja tev ir nepārvarami nelabumi, kurus nespēj paredzēt, tad nezinu kā ar tām zālēm. Man jau šķiet, ka pusstundas laikā vajadzētu gan kaut kam kuņģī nonākt.
28.09.2015 08:58 |
 
Reitings 80
Reģ: 14.09.2015
Undiya Bez zālēm nevaru, tās man jādzer obligāti, katru rītu divi duphasoni un folijskābe. Njā, domaju, ka izdzeršu abas zāles, kad tikšu mājās.
28.09.2015 09:12 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits