Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
S*, man ļoti patīk tas, ka par spīti grūtībām Tu ar tādu vieglumu savu stāstu uzrakstīji! Paldies!(l)

Šovakar vispār tādas pozitīvas sarunas par otrajiem vai ceturtajiem bēbīšiem. Palasīju un sasmaidījos :)

Unique, par biksēm-es pirku H&M bet tur toreiz bija tikai skinny. Man mans 38 izmērs nederēja, nopirku 42 :D bet valkājas labi un ir ērtas :)
11.09.2015 23:33 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
Paldies S* par padalīšanos ar savu pieredzi. :)

Mums ar dzemdībām gāja tā:

Neskatoties uz ārstes aizliegumu, sestdienas vakarā pa mierīgo sašūpinājām gan gultu,gan
acīmredzot visu procesu :D Svētdien no rīta jau jutu velkošas sajūtas gan mugurā, gan
vēderā, bet ar lielāko bērnu aizbraucām vēl uz lielveikalu, izstaigājāmies, un atbraucot mājās
vēl šo to sadarīju, līdz sāpes jau sāka pieņemties. Bet dēļ tās viltus trauksmes iepriekš, uzreiz
brēku necēlu, jo nevarēja jau saprast kas un kā. Taisot vakariņas brīžiem nevarēju normāli
nostāvēt, bija jāatbalstas kaut kur no sāpēm, bet intervālus vēl nemērīju un gaidīju. Ap 8 ielīdu
gultā, jo likās ka jāstaigā gar sienām turoties. Uz tualeti arī skraidīju kā negudra.
Visu nakti mocījos kontrakcijās. Kā apgūlos, tā sāpes, pagulēt nevar, rausos augšā, gāju
nakts vidū vannā (it kā tas ko līdzētu -ha!). Sagaidīju rītu, kad visi pamodušies, un saku vīram,
ka nu būs vien jābrauc, sāpes ik pa 5 min un tādas pamatīgas. Lielāko aizsūtījām uz dārziņu
un braucām. Ap 9 no rīta bijām slimnīcā.
Sākumā mani iztaujāja un apskatīja vecmāte, paņēma asins saderības analīzes, ja nu beidzas
ar ķeizaru un sarežģījumiem. Atnāca ārste un pēc apskates konstatēja 4cm atvērumu. Teica
ka liks EA kad kontrakcijas būs ap 3 min intervāliem. Aizveda mūs uz dzemdību zāli, un kā jau
man likās - pirmsdzemdību nodaļas vecmāte prasa to komplektu, bet tā arī nebiju nopirkusi.
Lika vīram aptiekā nopirkt lielos paladziņus vismaz 5, izlīdzējāmies ar tiem.
Tā nu tusējāmies pa dzemdību zāli no kādiem 10 līdz 12 kad pēkšņi atnāca dzemdību
vecmāte un anesteziologs un ielika man EA un NaCl sistēmu. Es biju mazliet šokā, jo ne es
prasīju kādam viņu, ne man bija jau biežākas kontrakcijas, bet nu ja jau ārste tā izrakstīja, tad
es arī neko neprotestēju. EA procesu mazliet paātrināja, ap 14 ārste pārbaudīja - atvērums
6cm un pārdūra man ūdeņus, par cik paši tomēr neplīsa. Tā man tik to EA papildināja ik pa 2-3
h. Sāpes nekādas nejutu, gulēju tik uz tā galda, vīrs tik blakus sēž. Tā nu visu dienu
nosēdējām. Ap plkst. 19:45 ārste veica pārbaudi - pilns atvērums, jāsāk spiest.
Jā, viss jau būtu baigi skaisti, ja es saprastu kā to dara. 3 pirmās reizes bija pa lieko. Turklāt
ar to anestēziju nejutu kontrakcijas. Turēju roku iz punča, lai sajustu, kad tad man īsti jāspiež.
Bet tad ar vienu reizi jau bija redzama galva, tikai man atkal kaut kas notikās, un nevarēju
uzreiz laicīgi paspiest, tāpēc tāpat kā S* - sanāca mazs plīsums un griezums, un tad jau vēl ar
2 paspiešanām arī sākumā pleciņi un visa mazulīte!
Mazā uzreiz bija uz krūtīm, sašuva mani, apskatīja mazo, vēl pabaroju viņu un tad jau veda
mūs uz palātu. Mazai galva bija nedaudz tūskā no tās manas čakarēšanās, bet tas ātri
pārgāja. Personāls Stradiņos tiešām labs un nevaibstās, ja uzdod it kā stulbus jautājumus.
Ārste un vecmāte man ļoti jaukas pagadījās, tiešām. Tikai tas "spied, spied" kā filmās riktīgi
izbesīja. Blakus dzemdību zālē arī visas mauroja, nez, man nekādas skaņas ārā nenāca
dzemdību laikā, laikam tie skaņu efekti arī filmu ietekmē.
Tad nu kopsavilkumā - man dzemdību ilgums ierakstīts 12h30min, nez no kāda laika viņi
skaita to. Mazā piedzima pirmdienas vakarā, 4kg, 54cm. Vēl ir ierakstīts ka galvas
apkārtmērs 34cm un krūšu apkārtmērs 35 cm. Cik tas daudz vai maz nemāku spriest.
Ceturtdien jau tikām mājās. Tikai man tās šuves vietas sāp nenormāli. Pasēdēt vispār
neiespējami, bet nu cenšos staigāt un īpaši neiesūnot, lai vieglāk. Tas viss štrunts, sadzīs.
Galvenais prieks, ka bērniņš vesels, bez nekādām problēmām un sanāca pašai piedzemdēt.
Man tagad pirmajā dienā mājās svars bija -8kg no pēdējā svara, kopumā pieaugums bija +14kg, tā ka 6 liekie vēl kaut kur sēž.
Pagaidām nekādu problēmu ar barošanu man nav, mazā arī mierīga. :) Lielais brālis gan nevar vēl adaptēties, mazliet ar to pamokamies...
12.09.2015 03:49 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Dindiņš un S* cik forši palasīt jūsu pieredzi :-)
Par EA ir jāmaksā? Kuros gadījumos ir jāmaksā? Tad kad pati lūdz? Interesanti, ka vienā klīnikā Tevi pamoca, bet citā bez jautājumiem :-)
12.09.2015 07:03 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Es varu nedaudz atskaitities. Ar mazo dzivojamies nedelu kopa jau. Katrs rits ir kaa pec tusina, bet neko velak naktis jacer, ka nebus jacelas 4 reizes. Un neticas, ka pa nedelu mazais jau ir izaudzis tik liels.
Priecajos, ka beidzot suves nesap tik trai, jo nu bez zalem vareja gandrız vai pa sıenam rapot. Tadel pavadiju lielako laiku gulta, jo staigat bija loti traki. Bet labums, ka ir paligi un nevajag domat par est gatavosanu un tirisanu. Un ari sagaidiju piena upes. Mazais neized visu-ar pumpi palikuso nevar dabut ara, janem talka rokas, bet sajuta, ka tas piens tik tek un tek.

Un, ja mazajam ir kolikas, tad vinam butu jaraud ilgu laiku? Manejais ed kruti, tad papinksk paris sekundes un atkal krit uz kruts. Bet var redzet, ka spiez kaut ko vai sap. Baigas gazites vedera it kaa nav. Varbut vienkarsi mazajam vederam vel gruti ar partiku iet. Hmmm...
12.09.2015 07:52 |
 
Reitings 792
Reģ: 04.03.2009
Man personīgi par EA nebija jāmaksā Stradiņos. Bet es jau pati arī neprasīju, man viņu piešķīra dēļ tā ka ķeizars bijis, cik saprotu...
Ja nemaldos tad izvēles EA Stradiņos maksāja ap 220 eur.
12.09.2015 08:40 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Piekrītu, forši, ka meitenes visu sīki un smalki izstāsta. Iedrošina tas, ka neviena vēl nav piedzīvojusi trakas šausmas un visas kaut kā godam izturējušas tās dzemdības. :-P

dindiņš, ko tad lielais brālis saka par bēbi? :)
12.09.2015 09:58 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Madonna, manai jau tagad astes var taisīt, ļoooti gari mati. :D Un es laikam nepareizi izteicos par to iešanu uz palātu, mani veda krēslā. :) Uz wc gāju vīra pavadībā.

khkh, nu ierosināšanas kokteilīši :D zāļūdens. :)

dindiņ, tātad tu uz Stradiņiem atbrauci pirmdien. Kurā palātā jūs ielika? Gadījumā ne 2.? :-)
12.09.2015 10:09 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
Stradiņos kādai dabīgi arī sanāk piedzemdēt? Cik lasu pēdējos stāstus, tad EA + ūdeņu atvēršana + iegriezums..:-/ Baigās malaces meitenes, kas to iztur. Trakākais, ja nomokies vairākas stundas un tad tikai tiec pie EA...

Man nesen tā savilka vēderu, ka prātā uzreiz atausa kontrakciju sāpes. Pirmā doma bija - āā, es taču neizturēšu, gribēšu epidurālo!! Bet palasot, tām, kurām pielietots EA, ver gan ūdeņus vaļā, gan vēl iegriež. Šos divus punktus galīgi negribētos. Meklēju veidus, kā sevi noskaņot, drīz jau arī ar vecmāti jātiekas, ceru, ka varēs man palīdzēt ar to.
12.09.2015 10:14 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
AnneBelle, es pati negribēju ņemt EA, manu nostāju arī zināja, bet, kad sapratu, ka dzemdību ceļi vienkārši NEVERAS un bērns ilgāk nevar palikt iekšā, citas iespējas nebija. Man ūdeņus nedūra, man paši pārplīsa. :) Par to priecājos, jo tieši noteicu, ka nevēlos, lai dur speciāli. Un par iegriezumu runājot, man jau bija plīsums (varbūt nepareizi spiežot), tā kā nejutu īsti to spiešanu, nedaudz plīsumu iegrieza, bet man ir ļoti maza šuve salīdzinoši, pašai tikai likās sākumā, ka tur traki. :D
12.09.2015 10:25 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Man liekas udeni pasi nogaja jau gandriz pie pilna atveruma, jo liekas uzreiz gribejas jau spiest. Atceros kaa gaidiju dzemdibu sakumu ar glotu korki vai udeniem. Bet to slaveno glotu korki pat neredzeju. Ja butu bijusi majas gan jau ilgi nesaprastu, ka kaut kas sacies, jo tas sapes kas sakuma bija- tadas ne visai. Un prieks par citam, kam suves ir mazas, man sajuta, gan ka lapija pamatigi-gan jau tapec ari izspiest bija viegli, bet tas sapes ar suvem gan elles mokas. :'-(
12.09.2015 10:53 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
AnneBelle

es ar negribeeju EA, bet nebija variantu, man bija 3 x doti hormoni, dzemdibu ierosinashanai, kad izjutu pirmas sapes, tas bija kaut kas briesmiiigs...
12.09.2015 11:03 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Klau, meitenes, es te lasu, ka daudzām grib ūdeņus durt pat ja nav pilns atvērums. Vecmāte RDzN teica, ka vislabāk esot ja ūdeņi pārplīst pirms pašas spiešanas t.i.praktiski pie pilna atvēruma, jo tad kontrakcijas mazāk sāpīgas un mazajam sanāk uzreiz "ieslidināt ceļu". Tā bija vecmāte kas dikti atbalsta dzemdības dabiskā ceļā. Tad nu es tgd nesaprotu kāpēc ūdeņus grib durt ātrāk...
12.09.2015 11:09 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
Es par to arī runāju - cieties, cieties, tad tomēr tiec pie EA, un tāpat ir grūti un pēc tam sāp.. :-(
12.09.2015 11:10 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Es esmu dzirdējusi, kā arī manai paziņai arī Stradiņos bez maksas EA "piešķīra". Nezinu pēc kā viņi vadās.
Ļoti interesanti palasīt, ka S* , Dindiņš nejuta neko. Man arī ielaida 2 devas, bet kad vajadzēja spiest, es visu lieliski jutu, tādu spiediena sajūtu, bet takā nesāpēja. Sajūta tāda, it kā man viss no kaut kādas silikona gumijas būtu :D Viena no ārstēm, kas pieņēma man dzemdības teica, ka citreiz anesteziologs tādu devu iedod, ka sieviete neko nejūt, un tad sākas problēmas ar izspiešanu. Es domāju, ka ganjau man arī, ja liktu spiest pašās EA devas ielaišanas sākumā, arī neko nejustu.
12.09.2015 11:10 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Es nesaprotu kāpēc mūsdienād ir tik daudz problēmu, ka bērniņš bez stimulēšanas nenāk un viss ir tiksarežģīti. Mūsu vecākiem taču tā nebija? :-/
12.09.2015 11:12 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Anne, Rdzn man dūra ūdeņus tikai tāpec pie 6cm, jo laida iekšā EA, tā nebūtu dūruši, tā man teica.
12.09.2015 11:13 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Es nesaprotu kāpēc mūsdienād ir tik daudz problēmu, ka bērniņš bez stimulēšanas nenāk un viss ir tiksarežģīti. Mūsu vecākiem taču tā nebija?

Kā nebija?
Nenāca ārā, tad grieza, tad stangas, tad vakuums, tad ķeizars.
12.09.2015 11:16 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Es nesaprotu kāpēc mūsdienād ir tik daudz problēmu, ka bērniņš bez stimulēšanas nenāk un viss ir tiksarežģīti. Mūsu vecākiem taču tā nebija?


bija, bija, man vispara liekas, ka salidiznaat tad un sodien ir jociigi, sodien ir pieejami visadi aparati, atsapinashanas lidzekli, dzemdibas vanna, musu vecakiem bija smagas dzemdibas. Vira matei bija sapes nezheligakas, neviens neko nedarija, tikai teica - gaidi, lidz lema par labu keizaram.
12.09.2015 11:24 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Jūs slēdzāt līgumu ar vecmāti? Nesaprotu, tas taču nav obligāti?
12.09.2015 11:25 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Ja runājam par paaudzēm, tad zinu, ka manai mammai un vecmāmiņai nebija problēmu ar bērnu laišanu pasaulē, bet manai vīramātei gan. Kā viņa man laipni pastāstīja vīrs nācis pasaulē ar milzīgām grūtībām, iegriezumiem un ko tik vēl nē. Otrs dēls ar neesot dzimis, neko neesot varējuši izdarīt līdz beidzot taisījuši ķeizaru. Un viņa teica, ka pirms ķeizara tad vēl esot skalojuši kuņģi ar zondi, kas, man šķiet, mūsdienās nenotiek?..
12.09.2015 11:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)