Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
miega lupatina


pilnigi vienaldziga bija ta miega lupatina. Tagad topaa laachi, apker un iet gulet ar laci, otru vajag pie galvas.
20.08.2015 19:30 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
AnneBelle
Neviens tev neko neuzspiež un necenšas pārliecināt. Katrs dara kā grib. Piedāvāju tikai paskatīties uz lietām no mārketingam pretējās puses.
20.08.2015 19:37 |
 
Reitings 152
Reģ: 29.01.2009
Nesen arii manam berninjam bija temp. 39. Treshaja diena aizbraucu pie arsta, jo nekritas un ar zalem nevareja nosist. Izradijaa angina. Citu nekadu pazimju nebija. Lika sistemas, jo pats neuznema nepiecieshamo udens daudzumu un deva ari analginu pret temperaturu.
20.08.2015 23:04 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Agrāk bija apsēstība ar visa dezinficēšanu- bērnus vannoja tikai varītā ūdenī, nabu dezinficēja ar briljanta zaļo, bērnu lietas ieteica novārīt, grīdas dezinficēja ar visādiem šķīdumiem, utt.


Tas izklausaas peec manis :D Pudeles un mantas ,kuras varu sterelizeeju, gridas mazgaaju katru dienu un ar lidzekli, kursh it kaa 99,9% baceljus nogalina, knupi no gridas nomazgaaju un nekada gadijumaa nelaizu, mantas reizi 2 nedeljas parmazgaaju, ar lidzekli, ko sterilee rokas, ar to visiem gumijas burtinjpaklaajiem paari eju, pec katras edienreizes berna mutiiti iztiru ar marliiti, mazhgaaju bernu no riita un vakaraa utt.. Gatavoju putrinjas, sastavdaljas peerku eko veikalos.

Es neesmu apseesta ar to, lai manam bernam butu sterila vide, bet visu ko vinjsh dara, bazh mutee, domaaju vai es gribeetu bazt mutee netiras mantas,nu ne tak! Est arii es gribu labu partiku, lai vai neticu, ka veikalaa banaani ir 100% eko, ta pat vinjus peerku. Karote, ja nokriit uz gridas, arii nebazhu mutee, bet nomazgaaju, jo redziet tad mana imunitaate buus zema, ja neuznjemsu tos bacilus? Ne jau es to bernu turu buurii, mes ta pat ejam aaraa, elpojam gaisu pilnu ar baciljiem. Ta pat vinja ar rocinjam kaut kur pieskaraas, iebazh vinjas mutee. Ir jau daudz iemeslu kadelj berniem ir alergijas. Es esmu vienmer bijis vesels berns savai mammai, virs taa pat, nu jacelr, ka meita ari bus vesela!

BIjaam kopaa ar kaiminju berniem, visi kaa viens saslima ar vejbakaam, mees nee.
20.08.2015 23:47 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Es atkal pretēji Story :-D:-D:-D
Labāk nerakstīšu nevienu piemēru, savādāk dabūšu sev samazgas virsū :-D

Man vienalga, kā katrs dara/ko pērk/kā dzīvo, man tik dažkārt patīk aizdomāties, cik pasaule un mēs, cilvēki, esam dažādi :)
21.08.2015 00:08 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Robīte

gan jau es ar dabuushu samazgas :D

Katrs dara kaa grib un zin, kas ir labakais vinju bernam. :)
21.08.2015 00:11 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Un vēl es apbrīnoju tās it kā pareizās mammas, kur viņām tā laika...
Es gribēdama nevaru un negribu nomazgāt rotaļlietas vai taisīt katru dienu atsevišķi ēdienu, vai mazgāt grīdu ik dienu. Brrrr. varbūt vnk esmu slinka? :D
21.08.2015 00:18 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Story
Nu kāpēc samazgas? :)
Vienkārši iesaku aiziet parunāt par šo jautājumu ar infektologu. Viņš pastāstīs, kādas sekas ir tādai centībai un tad varēsi pati izlemt, vai tas ko tu dari ir labi vai slikti.
Tā kā es zinu sekas, tad man žēl tava bērna.
21.08.2015 00:27 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
teika_spolite

Taa nav mana centiiba, man taa vienkaarshi ir, bez beerna ar beernu, taa pat mazgaaju gridas katru dienu.

Tā kā es zinu sekas, tad man žēl tava bērna.


Tad sanaak, ja es nomazgaaju knupi, kursh bijis uz zemes, mantas, kuras vinjsh izmetis no ratiem, tam jabut kadam sekaam? manupraat, taa ir normaala higieena. Atnakot majas es noamzgaju rokas un pie reizes bernam nomazgaju rokas. Kaa jau mineeju, viss ko dara mans berns, domaju vai gribeetu es dariit, un nee, negribeetu es knupi,kursh bijis uz griidas, bazt sev mutee.

Robīte

Es neesmu pareizaa mamma. Man vispaar tads apzimeejums nav, visas mammas ir labas. Man vienkarshi patiik atrasties tiiraa, sakartotaa videe. Man viss ir saorganizeets, pamostos no riita, izsuucu maaju, izmazgaaju, eju no rita mazgaaties, nomazgaaju beernu, taisu sev est, taisu bernam. Viss tik veinkarshi, varbut man tas taa skiet, jo man vienmer viss taa bijis, peec savas rutiinas un liidz ar to beerns iet manai rutiinai iidzi :)
21.08.2015 00:55 |
 
Reitings 451
Reģ: 29.09.2013
Draudzenei bērnibā mamma ļoti visu tīrija un sterelizēja, rezultāta meitenei ļoti no daudz kā alerģijas un ir šausmīgi jutiga uz visādiem līdzekļiem un ko tik vēl ne.

Savam notīru mantas tad kad redzu ka tās ir netīras, bez vajadzības neko netīru, māju tīru kā agrāk nav nekādi extra tirīšanas paradumi tikai tapēc ka mājas ir bērns. Tfu , tfu mans bērns vēl ne reizi nav saslimis ne ar iesnām, ne tempratūru, ceru uz labu imunitāti 8-):-D
21.08.2015 00:58 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
māju tīru kā agrāk nav nekādi extra tirīšanas paradumi tikai tapēc ka mājas ir bērns.


Jaa, laikam bija jasak ar to, ka es arii savus tirishanas paradumus neesmu mainijusi lidz ar bernu. Es vienkarshi tada esmu! Atkartoshos velreiz - es neturu beernu sterilaa videe, bet vienkarshi daru vinjam to, ko gribetu, lai dara man - vienkarshi tiira vide!

Tfu , tfu mans bērns vēl ne reizi nav saslimis ne ar iesnām, ne tempratūru, ceru uz labu imunitāti


Un, lai vai kaa, man tieshi tas pats. Un mes no majas ejam aaraa, katru dienu un ciemojamies ljoti daudz.
21.08.2015 01:03 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Mana pieredze - ar pirmo bērnu biju centīga, mazgāju, gludināju, berzu, tīrīju, sterilizēju, dezinficēju,gatavoju, centos eko šmeko u.tml. Ar otro - ne tuvu! Un vēl tagad mums mājās ir kaķis... Rezutāts? Abi bērni vienādi veseli.
21.08.2015 04:39 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Es esmu spiesta grīdas mazgāt reizi dienā, citreiz biežāk. Dzīvoju mājā, kur putekļi, zemes un zāle vasarā tiek ienesta iekšā nenormālos daudzumos. Es sterilizēju sākumā tikai pudeles, knupjus un mantiņas, kuras devu pirmo reizi. Tagad nesterilizēju neko. Knupi noskaloju tikai, ja tas ir laukā nokritis pie zemes. Mīkstās mantas mazgāju tikai tad, kad izskatās netīras. Īpaši neiespringstu.
21.08.2015 08:16 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
Par matračiem - pirkšu parastāko griķu - kokosa matraci, kas ir populārs un kuru lieto un pērk ļoti daudzi. Cietība ir normāla jaundzimušajam un muguriņai ir veselīgs.

Neesmu par perfekti sterilu vidi, bērnam jāsaskaras ar mikrobiem, lai organisms pats izstrādātu aizsargspējas, ja katru mikrobu nogalināsi, lielākam paaugoties slimos kā traks, nerunājot jau par alerģijām.

Kā saka vecu vecās tantes bērnam bērnībā jāiebāž sava sauja ar smiltīm mutē un viņam nekas nenotiks!

Protams nevajag aiziet galīgās galejībās, māja jāmazgā utt. , bet cmoon nevajag pārspīlēt. Neticu, ka senākos laikos mana mamma spēja visu steralizēt ar ūberlīdzekļiem kādu tad nemaz nebija, man nav nevienas alerģijas un slimoju ļoti reti.
21.08.2015 08:35 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Es par vidusceļu! Noteikti ne sterilu vidi. Tā kā dzīvoju lielā mājā, tad man nemaz fiziski katru dienu nebūtu laika iztīrīt, jo bērnam tad laiks nepaliktu. :D Ja mazs dzīvoklis, tad citādāk varbūt.
Knupītis gan, pēc manām domām, ir jāskalo. Mums ir arī kaķis, kurš sanes mājās visvairāk netīrumu par visiem citiem kopā. Ja knupis nemitīgi tiek mests zemē, tad jānopērk turētājs.
21.08.2015 08:42 |
 
Reitings 810
Reģ: 29.01.2009
Ar super tiru vidi, sterilitati, eko, bio utt var niekoties, ja ir viens berns, bet jo vairak bernu, jo mazak sis lietas satrauc un skiet realas un vispar nepieciesamas. Es esmu par lausanu berniem but berniem nevis meginat izaudzinat no apkartejas vides bailigus cilvekus.
21.08.2015 08:52 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Pārlieka satraukšanās par sterilitāti man atgādina to jociņu: Pie pirmā bērna vecāki dikti uztraucas, māja spīd un laistās viss tiek sterilizēts, bērnam neļauj neko bāzt mutē utt. Ar otro bērnu jau mierīgāk, ik pa laikam sanāk iebāzt mutē smiltis vai ko tādu, bet ar trešo bērnu - ja bērns ēd no suņa bļodas, tad tā ir suņa problēma :D
21.08.2015 09:41 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Mana pieredze - ar pirmo bērnu biju centīga, mazgāju, gludināju, berzu, tīrīju, sterilizēju, dezinficēju,gatavoju, centos eko šmeko u.tml. Ar otro - ne tuvu! Un vēl tagad mums mājās ir kaķis... Rezutāts? Abi bērni vienādi veseli.


NU tapeec, ka imunitaate neveidojaas tikai no apeesto puteklju un bakteriju daudzuma. Vinja arii iedzimst. Bet ko te cosmo 10.klases biologiju staastit, labaak zinat :)


Ja knupis nemitīgi tiek mests zemē, tad jānopērk turētājs.


Mans berns nav baigais knupja berns, tikai kad guleet iet, ir ari turetajs, bet cik viegli knupi nomest, tik viegli turetaju noraut.


Es par vidusceļu! Noteikti ne sterilu vidi.


+++
Vispaar nezinu vai ir iespeejams tadu idelai sterilu vidi izveidot, ja nu vienigi bernu stikla buurii turi :)
21.08.2015 09:53 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Praktiski neko nemainīšu savā ikdienas rutīnā attiecībā uz mājas uzkopšanu. Vienīgi lēnām sāku izmēģināt ekoloģiskākus tīrīšanas līdzekļus un esmu konstatējusi, ka visi strādā tikpat efektīvi kā agresīvā ķīmija.
Kad bērns sāk rāpot, tad noteikti varētu prasīties katru dienu vismaz izsūknēt māju, lai neēd putekļus un dzīvnieku spalvas. Tomēr kaut ko traki sterilizēt, dezinficēt un vēl pēc katras spēlēšanās apmazgāt plastmasas mantiņas - nē, tik garlaikota diez vai būšu.
21.08.2015 10:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits