Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
AnneBelle Viņiem tieši sanāks 7-8 mēneši kulbu ratu lietošanai un pēc tam viņi pāries uz sporta ratiem, kuri ir no iepriekšējā bērniņa :)
22.07.2015 11:54 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
Tad jau forši. Es arī labprāt gribētu EM tikai kulbu ratus, jo sporta daļas, vismaz man, ir pasmagas ikdienas lietošanai... Bet atsevišķi nekur nevar nopirkt, un, ja varētu, tad par neadekvāti lielu summu. :D
22.07.2015 11:57 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Ja palasa statistiku (un par to ir pētījumi!), tad traumatiskākas dzemdības ir tieši slimnīcās

Protams, vienmēr ir izņēmumi un nesaku, ka slimnīcās visu izdara pēc labākās sirdsapziņas. Slimnīcās dzemdē lielākā daļa grūtnieču. Pietam, mājdzemdības noteikti neieteiktu, ja iepriekš jau skaidrs, ka būs sarežģījumi. Tieši tāpēc jau problēmgadījumus uztic speciālistiem ar visu iespējamo aprīkojumu. Diez vai vecmāte uzņemtos lielu risku, pieņemot dzemdības mājās, ja zinātu, ka grūtniece ir kādā riska grupā. Tātad mājās dzemdē tikai tās, kurām pirms dzemdībām veselība ir ideālā stāvoklī.
Man, piemēram, psiholoģiskās bailes būtu tieši gadījumā, ja zinātu, ka jādzemdē mājās, kur nav nekāda aprīkojuma un problēmu gadījumā dabūtu triekties uz slimnīcu. Lūk, tas man būtu stress.
Bet nu diskutēt par šo visu var mūžīgi.
22.07.2015 11:59 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Es personīgi negribu dzemdēt nekur citur kā slimnīcā, taču īstenībā baidos par to kā tur jutīšos. Man ne reizi nav nācies ne nokļūt, ne gulēt slimnīcā un tik cik esmu bijusi kādu apciemot - necik labi tur nejūtos.
Kaut kā bail, ka tā slimnīcas atmosfēra mani nesāk "panikot". (t)
22.07.2015 12:00 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
AnneBelle
Jāņem vērā fakts, ka mājdzemdības tiek pieņemtas tikai sievietes ar ideālu grūtniecību, bez komplikācijām un riska faktoriem. Stacionāros ņem visas pēc kārtas, bet jo īpaši- tās, kam komplikācijas, sarežģījumi, lieli riski.
Mājdzemdību propoganda jeb atsevišķu ārstu kāre pelnīt uz grūtnieču zināšanu trūkuma rēķina, protams, apgalvo, ka stacionāros dzemdēt ir slikti. Ja nu tomēr, tad vismaz līgums jānoslēdz :D Nevar taču pieļaut, ka atbrauc grūtniece, piedzemdē un neko nesamaksā :D
Grūtnieces ir viegli sabaidīt ar visādām ierosināšanām, stimulācijām, epiziotomiju, utt., jo lielākā daļa grūtnieču nemaz nezina, kad un kāpēc to visu dara. Ne jau aiz garlaicības ārsti slimnīcās veic tās manipulācijas vai tāpēc, lai paspīdzinātu dzemdētājas. Palasiet kāpēc un kādos gadījumos tās manipulācijas veic un kas notiek, ja savlaicīgi neveic. Uzreiz savas domas mainīsiet :)
Un vēl jāņem vērā, ka atsauksmes par dzemdību vietu nav atkarīgas no medicīnas personāla. Ja dzemdētājai komplikāciju nav, tad, protams, dzemdību iestāde un ārsti ir burvīgi, bet ja rodas komplikācijas, tad ārsti tie sliktie, ka iejaucās. Ņemot vērā, ka mājdzemdības parasti pieņem tikai tām, kam nav komplikāciju riski, tad loģiski, ka atsauksmes par mājdzemdībām ir labākas.
22.07.2015 12:12 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Undiya

Nebaidies, slimniicaa vinegar bus cilveki, kuri tev palidzes... Man ari bija bail, bet pirms dzemdibaam bijaam uz "ekskursiju" pa slimniicu (nezinu vai LV ir tada iespeeja), mums visu izstaastija, paradija, bilde bija skaidra kaa buus un kas var notikt.


Maajaas nekad nedzemdeetu tikai viena iemesla deelj, ja pekshnji kaut kas notiek un jaabrauc uz slimniicu - taa buutu lielaakaa panika manaa muuzhaa, jo es vienmeer sadomajos, ka var nepaspeet :D

Es biju grutniece ar labaam analizem, bez problemaam utt, bet dzemdibas bija... smagas.
22.07.2015 12:19 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
teika_spolīte
Slimnīcās iejaucas dzemdību procesā arī tad, ja nav jāiejaucas. Un nevajag man stāstīt, ka tā nav, jo gan es pati, gan daudzas citas mammas, kuras pazīstu, tam ir pierādījums. Ja es būtu klausījusi ārstus, mans bērns piedzimtu vēl straujāk un vecmāte vēl vairāk priecātos, cik "ātri un forši" viss bijis. Salīdzinājumam - dabiski dzemdējot, izstumšanas posms ir vismaz 2x ilgāks kā veicot amniotoniju/epizistomiju/stimulējot ar oksitocīnu/lietojot EA... Daudzas zini, kurām nav atvērti ūdeņi? Daudzas zina, ka augļūdens apvalk plīst pats pie pilna atvēruma? ;) Es pirmajā reizē to nezināju, jo domāju, ka ārsti rīkojas manās un bērniņa interesēs. Ja ļoti interesē statistika, palasi, kas notiek straujās dzemdībās un tas ir tas, uz ko iet mūsdienu medicīna - ātri un efektīvi. Dzemdībām NAV jābūt ātrām un tajās NAV jāiejaucas ar fiziskām manipulācijām.

Un protams, ka mājasdzemdības pieņem tikai tādām sievietēm, kurām nav sarežģījumu un ir ideāla grūtniecības gaita.
22.07.2015 12:48 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
*epiziotomiju
22.07.2015 12:50 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Tikko runāju ar māsu par viņas šodienas dzemdību pieredzi. Nu ne īpaši pozitīvi, ko lai saka. Pirmā ārste - kundze gados, esot bijusi fantastiska, bet vecmāte jauna un pilnīgs kašmars. Esot bijusi nejauka un lecīga. Uz māsas vīra jautājumu par atsāpināšanu esot atbilde :"ķo jūs vispār saprotat no dzemdībām, neviena sieviete vēl no sāpēm nav noģībusi." Tāpēc pats izstumšanas process nav bijis īpaši pozitīvs.
Nav viņi man ne lecīgi, ne kašķīgi, lai pretī saņemtu šādu attieksmi :-/
22.07.2015 13:04 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Tas par Dzemdību namu.
22.07.2015 13:05 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
AnneBelle
Daudz kas ir atkarīgs no ārsta/vecmātes personīgā viedokļa (bailīgākie uzreiz iejaucas, drošākie- ilgāk nogaida).
Bet bieži vien dzemdības ir jāsteidzina, jo bērnam pasliktinās sirdsdarbība. Turklāt ir vēl viens apstāklis- mūsdienu sievietes, kam sēdošs darbs, mazkustīgs dzīvesveids, ir fiziski vājākas nekā agrāko laiku pirtīs dzemdētājas. Tā kā dzemdības ir liela fiziska slodze, tad no ārstu viedokļa drošāk ir pārāk nesamocīt dzemdētāju un neļaut dzemdēt vairākas dienas (kā tas mēdza savulaik notikt pirtiņās).
22.07.2015 13:08 |
 
Reitings 389
Reģ: 19.12.2012
teika_spolite, leo_leo un unique - paldies, meitenes!

Biju jau aizskrējusi pie savas ģimenes ārstes, paskatījās - teica, ka iekšā nekas tur noteikti nav palicis, tā ka esmu smuki pati noņēmusi! Pēc nedēļas iešu vēlreiz atrādīt, un droši arī tās analīzes nodošu, bet daktere mierināja, ka visam jābūt ok. Ak, kaut tā būtu :)
22.07.2015 13:50 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Tad labi, Laura208 :)
Meitenes, kādai ir zināšanas par dzemdībām Ogrē?
22.07.2015 14:16 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Meitenes, es šodien uzzināju, ka man būs meitiņa peciņa (l)

Haa, un visi teica, ka būs puika jo vēders tāds un šitāds un vispār es pārāk labi izskatoties, lai būtu meita :D
22.07.2015 14:28 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Apsveicu, Anne! (l)
22.07.2015 14:36 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Anne Shirley, forši! Pati kā domāji, ko vairāk gribēji? :)
Man arī visi pa gabalu uzreiz saka, ka noteikti puika būs.
22.07.2015 14:39 |
 
Reitings 389
Reģ: 19.12.2012
Super, Anne Shirley :)

Es vispār neticu tiem pieņēmumiem - ja izskatās slikti, tad būs meita, ja vēders tāds un tāds - puika.. Liekas, ka viss taču ir atkarīgs no konkrētās sievietes fizioloģijas, veselības stāvokļa un miljons dazādām īpatnībām, nevis meita tagad atņem mammai skaistumu.. :)

Kolēģe savā grūtniecībā izskatījās superlabi, un arī visi teica, ka droši vien tad jau puika! Ha, maza madāma :)
Tikpat labi pazīstu divu puiku mammu, kura abās grūtniecībās izskatījās diezgan slikti, jo bija veselības problēmas.

Man draugs jūtot, ka būs puika :D Tā esot viņa intuīcija :D
22.07.2015 14:48 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Man bija 0 intuīcijas :D Bet esmu priecīga, ka zinu beidzot, jo tā vieglāk noskaņoties. Un var domāt vārdiņus, jo puika būtu Jānis kā vīra ģimenē pieņemts jau 5 paaudzēs, ka pirmais dēls ir Jānis.
22.07.2015 14:57 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Es gan jūtu, ka būs meitiņa. Kaut kā ir iekšējā pārliecība. Ja būs puika - neskumšu, protams :)
Man tagad baigi prasās saldumus un metās pumpas (kuras man nekad nav bijušas). Man jau arī citi saka, ka būšot meita. Pēc ķīniešu horoskopa, Ramzesa teorijas un zīlēšanas arī meita. Tad redzēs, vai sakrita :)
22.07.2015 15:12 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Anne, kura Tev nedēļa?
22.07.2015 15:13 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits