Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
S*, vakar nostaigāju ar tādu mērenu sāpi mugurā un vēderā, nolēmu, ka, ja nepaliek stiprāka, tad jau varbūt nekas traks. Turklāt visu laiku piefiksēju, ka jūtu mazā kustības. Nakti gulēju mierīgi un šodien man ir vizīte pie ārsta, tad jau skatīsies kas un kā :)
22.07.2015 07:42 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Un kāds jums viedoklis ir par ģimenes radību māju Harmonija? Ūdens dzemdībām? Esmu lasījusi tikai pozitīvākās atsauksmes :-)
22.07.2015 09:04 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Vakar biju pie savas dakteres, ļoti pozitīvs iespaids radās :)
Izrunājām visu, saņēmu uzslavas par labiem veselības rādījumiem, pagaidām :)
Un daktere man teica, lai nepārtraucu sportot, aktīvi ir jākustās, jāvingro, jāpeld, jāskrien, jābrauc ar velosipēdu pirmajos mēnešos. Tas ir pat ļoti ieteicams, sirdij, elpošanai un muskuļu tonusam :)
Ļoti skumji, ka šeit meitenes bija pret jebkādām kustībām, daktere noliedza, protams, pagaidām, ja sievietei rodas kādas veselības problēmas utt., tad ir ierobežojumi. :-)
22.07.2015 09:15 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Man, piemēram, negribas tādas lietas kā ģimenes radību māja utt.,jo tomēr nekad nevar zināt kas notiks un drošāk ja esi slimnīcā, kur pieejama visa nepieciešamā tehnika..ja nu kas.
22.07.2015 09:17 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Tā jau ir Anne, katras māmiņas izvēle, mana radiniece savus 3 bērniņus laida pasaulē ģimenes mājā, viss veiksmīgi, bet tas ir ļoti individuāli.
22.07.2015 09:18 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Man, piemēram, negribas tādas lietas kā ģimenes radību māja utt.,jo tomēr nekad nevar zināt kas notiks un drošāk ja esi slimnīcā, kur pieejama visa nepieciešamā tehnika..ja nu kas.

+++++
22.07.2015 09:19 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Es noteikti, ka izvēlēšos Dzemdību namu - salīdzinoši tuvu mājām, tur ir dzimuši gandrīz visi manas ģimenes pārstāvji un jā, ja nu kas (tfu,tfu,tfu), blakus ir aparatūra un ārsti, kas spēs rīkoties.
Iepriekš domāju par Bulduriem, bet nu par tālu.
Rīt braukšu raudzīt māsas maziņo, tad arī pačekošu Dzemdību namu..sen neesmu tur bijusi :)
22.07.2015 09:28 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Vilionata, nu protams! Bet Tu jautāji viedokli :)
Man ar draudzene bija tajā radību mājā un ir ļoti apmierināta. Turklāt izrādījās, ka bēbis viņai bija ne tā sagriezies tāpēc viss baigi ilgi gāja. bet nu beigās veiksmīgi! :)
22.07.2015 09:29 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Vilionata
Radību māja Harmonija= pēc būtības, kas senāk lauku pirtiņa :) Katras pašas izvēle (un atbildība!!!) riskēt dzemdēt ārpus slimnīcas vai nē. Komplikāciju gadījumā (un to nekad iepriekš nevar paredzēt) vieglāk un mierīgāk visiem, ja jāpārved dzemdētāju/jaundzimušo uz citu telpu vai stāvu nevis km uz slimnīcu ar ātrajiem.
Dzemdības mūsdienās ir viens liels bizness, kur gados jaunās sievietes ir viegli iebiedēt un pēc tam paprasīt naudu par itkā "glābšanu no briesmoņa". :D
Nopelnīt grib visi-gan nemedicīniskus kursiņus izgājušās (dūlas), gan 3 gadu apmācību beigušās (vecmātes), gan ārsti. Piedāvā gan maksas kursus (lai gan valsts jau ir samaksājusi personālam par to, lai grūtnieci par visu informētu individuāli-sākot no dzemdībām, zīdīšanu līdz pat bērna aprūpei), gan maksas dzemdību komplektu (atkal valsts jau ir iedevusi naudu visādiem steriliem palagiem, utt.), gan dzemdības (valsts arī par tām jau ir samaksājusi). Dzemdību līgumi ar vecmātēm/ārstiem vispār pēc būtības ir oficiāls kukulis, jo ja iekritīs dežūra, ārste sniegs aprūpi tādu pašu kā tām kam nav līguma. Vienīgās, kas sēž blakus un mierina no A līdz Z ir dūlas (kuru vietā varētu būt bērna tēvs vai kāda radiniece).
Turklāt janoskaidro Harmonijas politika attiecībā uz medicīnisku iejaukšanos. Ja ni un ni nekam, tad var izrādīties, ka jādzemdē vairākas diennaktis un var gadīties saplīst daudz trakāk nekā ja būtu mazs iegriezums.
Jebkurā gadījumā-atceries, ka dzemdību gaita ir atkarīga tikai no tevis pašas-organisma, noskaņojuma, attieksmes un vai sevī ieklausies. Tas, kas stāvēs tev tur neko daudz ietekmēt nevar, tik vien kā pareizi noķert bērnu (un to laikam māk visi ārsti/vecmātes) un celt trauksmi, ja kaut kas ne tā. Secinājums-samaksātā nauda negarantē vieglas dzemdības. Tā ir laimes spēle.
22.07.2015 09:39 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Tīri intereses pēc-kurām no jums pēdējo vizīšu laikā ārsts/vecmāte visu izskaidroja par dzemdībām, priekšvēstnešiem, zīdīšanu, jaundzimušo aprūpi? Vai arī viņām "aizmirsās"/" nebija laika" šo valsts apmaksāto pakalpojumu sniegt? Vai piedāvāja apmeklēt maksas kursus par šīm tēmām? :)
22.07.2015 09:44 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
teika_spolīte kāds ir tavs viedoklis, vai vīrietim būtu jāiesaistās pirmsdzemdību periodā, jāiet līdzi pie ārstiem, jābūt līdzās konsultācijās, apmācībās? :-)
22.07.2015 10:00 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Vīrietim jāiesaistās tik daudz, cik viņš vēlas un psiholoģiski ir gatavs. Ja sieviete vēlas lielāku vīrieša iesaisti, bet vīrietis-nē, tad sievietei ieteicams meklēt alternatīvu, kas var būt mamma, māsa, draudzene, varbūt kāda cita uzticības persona. Un nekur nav aizliegts uz ārsta kabinetu jau no pirmās vizītes (stājoties uzskaitē) ņemt līdzi uzticības personu.
22.07.2015 10:07 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
Vilionata, es atceros, ka bija diskusija par sportošanu, bet, tiešām bija meitenes, kuras bija pret jebkādām kustībām grūtniecības laikā??
Es atkārtošos jau 101.reizi, bet, Tu nekad nevari zināt, kā Tavs organisms reaģēs uz lietām t.skaitā sportu grūtniecības laikā un it īpaši sākuma periodā. Esmu vienmēr bijusi sportiska un kustīga, tāpēc bez bažām turpināju braukt ar velo (pat ne n-tos km), bet, beidzās viss gandīz vairāk kā bēdīgi. Arī slimnīcā dabūju jautājumus un vēlāk pamatīgu nosodījumu.
Mans rezumē- katra, protams, dara kā jūt un uzkata par pareizu, bet, nekad vairs nepakļautu mazo tādam riskam. Var taču doties vnk pastaigās, iet peldēt baseinā, bet ne skriet un mīties ar velo.
22.07.2015 10:10 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Tīri intereses pēc-kurām no jums pēdējo vizīšu laikā ārsts/vecmāte visu izskaidroja par dzemdībām, priekšvēstnešiem, zīdīšanu, jaundzimušo aprūpi? Vai arī viņām "aizmirsās"/" nebija laika" šo valsts apmaksāto pakalpojumu sniegt? Vai piedāvāja apmeklēt maksas kursus par šīm tēmām?

Uz šo jautājumu mēģināšu atcerēties atbildēt vakarā, man kā reiz ir vizīte šodien :)
22.07.2015 10:12 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Varbūt Aijajaijaa iemesli bija pilnīgi citi? Esmu lasījusi, ka visādi notiek gan veselīgiem vecākiem, gan ne tik, mēs nekad nevaram zināt kā būs, jādomā ir pozitīvākais.
22.07.2015 10:16 |
 
Reitings 810
Reģ: 29.01.2009
Tīri intereses pēc-kurām no jums pēdējo vizīšu laikā ārsts/vecmāte visu izskaidroja par dzemdībām, priekšvēstnešiem, zīdīšanu, jaundzimušo aprūpi? Vai arī viņām "aizmirsās"/" nebija laika" šo valsts apmaksāto pakalpojumu sniegt? Vai piedāvāja apmeklēt maksas kursus par šīm tēmām?


Ginekologu apmeklēju par maksu un privātpraksē un par priekšvēstnešiem, dzemdībām man tika izstāstīts sīki un smalki. Kā notiek valsts apmaksātajās vizītēs nemācēšu teikt.

Par zīdīšanu un zīdaiņa aprūpi man tiešām visu, ko ir vajadzējis bērnam piedzimstot rdzn arī izstāstīja - un ne tikai ar pirmo, bet ar abiem nākamajiem arī. Tā kā man nav bijis vajadzības pēc kursiem, lekcijām un neviens arī nav pat ieminējies, ka vajadzētu iet paklausītos ko tādu.
22.07.2015 10:17 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
Todien tiešām sasportojos, un arī slimnīcā man teica ka tas ir pie vainas.
Protams, ka notiek, ne tas vien, tikai es saku,ka otreiz likteni neizaicinātu, lai pēc tam nav jāšausta sevi.
22.07.2015 10:21 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Vilionata
Grūtniecības laikā ieteicams izvairīties no visiem sporta veidiem, kuros var nokrist vai jebkā citādi satraumēties. Līdz ar to 100% drošas ir pastaigas, nūjošana, peldēšana (ja lieto ērtas, neslīdošas gumijas čības), iespejams, speciālā grūtnieču vingrošana, ko vada fizioterapeits (un kurš ir informēts par grūtniecības nedēļu) . Skriešana, velobraukšana, komandu sports, svaru zāle, u.c.-tas nav grūtniecēm.
22.07.2015 10:27 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Man tik ļoti pietrūkst velobraukšana tagad :(
22.07.2015 10:29 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
++++Aijajaaa
Es arī esmu dzirdējusi vairākus gadījumus, kad sporta dēļ (dejas, velobraukšana, skriešana) grūtnieces zaudēja mazuļus.
22.07.2015 10:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits