Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
10 gadi
Reitings 1513
Reģ: 29.01.2009
Meitenes, nomierinieties:-)
Viss nav tik traki, ka liekas!
Un ticiet vai nē- kad būsiet satkušās ar saviem mazajiem brīnumiem, tad tiekšām ieslēdzas vēl kāda sajūta un iekšējā maņa, kas saka priekšā kā un ko darīt, lai mazajam būtu labāk:-)

Es šo to biju apguvusi esot kopā ar māsas, brāļa bērniem, daudz ko uzzināju arī šeit pat bēbīšbeztēmā, vēl tik pat daudz darīju, kā pati jutu par pareizu- gan uz to pašu dzemdību somu, gan drēbītēm,utt.
Jūs pašas jutīsiet kā pareizāk, labāk, ērtāk- ja ne uzreiz, tad ar laiku noteikti:-)
Man vīrs vispār sākumā teica, ka pirmo laiku neņems mazo rokoā, jo bail - bet tā ka bija ķeizars, tad tieši viņš bija tas, kurš pirmais turēja mazo rokās, mazgāja dupsi, utt:-)

Protams, par ļaunu nenāks kādi kursi, lekcijas, īpaši par handlingu- kā pareizi mazo turēt, celt, ģērbt,utt

Un es arī ļoti gaidu ziņas no khkh(l)
17.07.2015 17:00 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Meitenes, neviena nepiedzimst par māti. Mēs tādas kļūstam ar laiku :) nekautrējoties vaicājiet māsiņām palīdzību, 'paraugdarbību', lai vīri ņem iniciatīvu un prasa pēc informācijas. Mans vīrs tā arī darīja un viņš savu 31 gada laikā bija turējis mazuli 1x veselas 5min, kad es viņu ievilku sevis izplānotā slazdā grūtniecības laikā piesakoties par aukli labiem draugiem :D
Viss būs labi. Galvenais neļaujiet uz sevi izdarīt spiedienu no mammu/omīšu / citu tante / draudzeņu puses laikā, kad viedokli neesat prasījušas :)
17.07.2015 17:06 |
 
Reitings 80
Reģ: 16.07.2015
man jautaajums: BET KĀ JŪS ZINAT, KO BĒBIM KONKRĒTĀ VECUMA POSMA VAJAG, VAI ARĪ IR NEPIECIEŠAMĪBA?
17.07.2015 17:26 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Internets priekšā pateica :D
Man bija foršas vecmātes, kuras šo un to ieteica. Biju brīva zvanīt viņām pat nakts laikā. Pavisam maziņam daudz nevajag. Ar laiku jau pati sāku filtrēt, kas nepieciešams, kas varētu noderēt.
17.07.2015 17:35 |
 
Reitings 80
Reģ: 16.07.2015
Favel, Liels paldies, par padalīšanos (l) Tev pirmais bērniņš? :-)
17.07.2015 17:47 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Jā, man pirmais bērniņš. :) manā gadījumā vēl biju atrados valstī, kur ne draugu, ne ģimenes, ne valodas zināšanu. Tā nu , pozitīvu kursu ieņemusi, cīnījos :)
17.07.2015 17:54 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Nu, neticu, ka tev pat neienāk prātā kā aptuveni kas būtu jādara. Ar laiku radīsies konkrēti jautājumi un uz tiem arī meklēsi atbildes pie draudzenēm, internetā, grāmatās. Un vispār - priekš tam te ir bēbīšu un māmiņu beztēma, grūtnieču beztēma u.c. beztēmas. Droši jautā visu kas uz sirds, atbildēsim kā mācēsim! :D
17.07.2015 17:55 |
 
Reitings 365
Reģ: 24.09.2012
Pievienojos ar ''paldies" carrrie par sarakstiem.
Dabūju iegūglēt, kas ir mekonijs - tādu vārdu pirms tam nezināju. :-)
17.07.2015 19:34 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Kā visas te sarakstījušas! :)

Sveiciens (l)

Paldies tām, kuras juta man līdzi un rakstīja, vakar 18:25 piedzima mazulis, bet pati viņu redzēju tikai 23:00. Vispār pārliecinājos par savām spējam būt loģiskai, stiprai, nekrist panikā, un izdarīt vii kā vajag.
Būs gari.
Tātad aizbraucu uz ierosinašanu no rīta, 23jos jau bija tādas so/so kontrakcijas, 01:00, jau stiprākas. Man bija istabas biedrene, pie 3cm viņa uzvedās kā traka, un labi vien, ka viņu aizveda prom, jo viņa besīja vairāk kā manas kontrakcijas :D
No plkst.01:00 līdz 7 rītā ko tikai es nedarīju :D Stulbās kontrakcijas ik pa 5,6min ap 30sek-1min, tad atkal 5,10min miers, un atkal kontrakcijas. Meitenes, ko tikai es nedarīju līdz 7 rītā, jo aizmigt fiziski nav iespējams pie tik biežām, Lollipop no garlaicības nenomiru :D Apbruņojos ar dzelžainu pacietību, un katru kontrakciju izpūtu pareizi, jau slēdzos ārā automātā, un cēlos jau laicīgi izelpot katru kontrakciju, lai mazāk sāp.
8ņos man bija 2cm ar kaut ko, man besis par to nebija, bet nogurums darīja savu, neko... es izdomāju, ka šitas neies krastā, paralēli toņiem, es vazājos pa visu 5to stāvu ar savām kontrakcijām, kuras jau bija sāpīgākas, un man bija plāns: lai vīrs izguļās mājās līdz 11:00, tad 12:00 ir klāt, un ejam dzemdēt. Tad nu visas vecmātes baigi slavēja, ka es staigāju un pūšu, ka malacis un tā... ļoti daudz tas deva iedvesmu darīt vēl labāk.
12:00 ap 6cm.
Meitenes, man tās kontrakcijas bija tik ļoti jau ZB(diemžēl, nav korekta vārda LV kā par tām izteikties), paņēmu EA, lai varu braši strādāt tālāk :) Best idea ever! Ar vīru dzemdību palātā viņš uz pufa, es uz bumbas, izelpojot nejūtošās kontrakcijas, kuras var redzēt uz aparāta, dzērām baltas kafijas un ēdām medus kūkas :)
Diezgan ātri pienāca mani 10cm, izlietoju 2 devas EA viss "čotka" , man strādāja, neko neaizkavēja, viss vērās lieliski. Pamēģinājām paspiest, pamācīja mani, tad sākām pa īsto :-P, palūdzu vīru iziet, jo sajūta, ka man vajag uz poda, protams, nekā tāda tur nebija :) Spiest lika man visādi, un tādās pozās kā kalna kazai būtu tikai ērti :D , bet es neiebildu, jo man tiešām viss sanāca, nebļāvu, klausīju, un spiedu kārtīgi.
Diemžēl, mans uzcītīgais darbs tik daudzu stundu garumā, beidzās ar ķeizaru :( Es it kā visu sapratu, mēģināju domāt racionāli, bet tāpat sabimbājos, nevarēju apturēt sevi. Atvadījos no vīra, sabučojāmies. Operācijā biju pie samaņas, supernepatīkama sajūta, bet nekas nesāp. Baigi pārdzīvoju, ka sajutu mazo uz punča, bet man pretī pārvalks, aši iedeva man viņu nobučot un aiznesa prom :(
Pēc operācijas 4h nejutu no ribām neko uz leju, tikai rokas, kuras nespēju apstādināt, kā kratījās, tas it kā no anestēzijas, un es vēl pārdzīvoju par mazo. Man beigās pasaka, ka meitiņa 54cm un 3,63 kg, atkal sabimbājos, vel vecmāte pastāstīja, ka vīrs bebi bez pampera saģērbis :) sirsniņa sāpēja, ka neesmu ar viņiem. Ap 23:00 biju palātā, man beidzot apmēram "atgāja"
kājas. A tur man pretī vīrs gultā, kam uz punča guļ jau 4h maziņš rupucis , taaaaa sabimbājos, un biju laimīga beidzot būt kopā.
Šodien otrā diena visiem kopā, meita forša, man bišķi grūti ar ķeizara rētu, bet es vazājos apkārt un ar meitu pupojamies, tas mums vēl nesanāk, un man tikai pavisam
bišķi ir pirmpiens. :)

Meitenes, esiet laimīgas!
17.07.2015 19:52 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Super, super, super, khkh !!!! (l)(l)(l)
Apsveicu, lai jums laimīga ģimenīte! :-)(l)
17.07.2015 19:57 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Apsveicu jauno māmiņu, esi patiešām kàrtīgi pastrādājusi, khkh :-)
17.07.2015 19:58 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Malacis khkh, braši turējies! Prieks, ka sagaidīji savu mazo brīnumiņu! (l) Lasot tavu dzemdību stāstu cerēju, ka beigas būs tikpat pozitīvas kā sākums. Lai aug liels, stiprs un vesels bērniņš! (l)
17.07.2015 19:59 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Un bijis, kas bijis, galvenais, ka maziņā vesela :)
17.07.2015 20:01 |
 
Reitings 3774
Reģ: 12.02.2013
bāc, khkh, es apraudājos lasot Tavu stāstu, it sevišķi beigās. Tu esi malacis un, lai arī kā Jums tur gāja un negāja, viss ir beidzies labi un viss būs kārtībā. No sirds apsveicu Jūs (l)
17.07.2015 20:04 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Khkh sveiciens. Lai mazā aug liela un stipra (l)
17.07.2015 20:07 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
....un lai vai kur, 1.kāzu jubileju sagaidīsiet trijatā :-P(l)(l)
17.07.2015 20:12 |
 
10 gadi
Reitings 1513
Reģ: 29.01.2009
Ak vai, khkh!(l)
Mīļi jo mīļi sveicieni! Lai jums šī lames sajūta neizjūt un viss ir viegi, harmoniski, saticīgi un mīloši!:-)

Ja godīg, tad lasot sakāpa kamols kaklā... Atcerējos savas sajūtas ķeizara laikā- to brīdi, kad uz tik īsu mirkli pieleik mazo klāt... Tad nepacietīgi gaidīju un skaitiju minūtes, kamēr mani sašūs, lai tiktu pie mazās.. Un tad atkal gaidīju, kad spēšu piecelties kaut pussēdus, lai kārtīgi apskatitu meitu, sabučotu, samīļotu,ehh...

Bet kāpēc tev galu galā bija ķeizars?! Un kāpēc tik ilgi netiki uz palātu..?
Un tagad, protams, nav vērts par to kā bija vai varēja būt! Tu esi malacis, ka to visu izturēji! Tiešām liels malacis!:-)

Un par pupošanos- mēģini, mācieties abas divas, bez stresa, neitekmējies no citiem.. Jums vēl ir laiks, lai to visu apgūtu un tā lieta aizietu!
Un, ja ari ne- arī nekas! Galvenais, lai bēbītis paēdis un mierīgs! Kaut pirmās dienas tiks tavs pieniņš jau būs labi!
(Tas no manas pieredzes, ka es vispār nepieļābu domu par pudelēm un, kad aplauzos ar barošanu, tad ļoti pārdzīvoju...)

Izbaudiet un iepazīstiet viens otru!(l)
17.07.2015 20:27 |
 
10 gadi
Reitings 1513
Reģ: 29.01.2009
Aaa un vēl- tev sākuma solīja puiku, vai es kaut ko jaucu?!;-)
Un vīrs pats ģērba mazo pēc operācijas? Nezināju tādu praksi;-)
Un mīlīgi jau par to pamperu- viņš noteikti bija ļoti satraucies un saviļņots:-)
17.07.2015 20:29 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Paldies Jums visām, meitenes!
Bet kāpēc tev galu galā bija ķeizars?! Un kāpēc tik ilgi netiki uz palātu..?

Galu galā man pateica, ka fizioloģiski man nesanāks izspiest mazo pašai. Ka viss ir atvēries, spiežu kā vajag, bet mazais nekustās ne no vietas, lai arī ko un kādā pozā uz kontrakciju es spiestu, a spiedu es kā nenormālā, tiešām no sirds. :-|
Sidze, cik ātri Tu tiki uz palātu pie bebīša? Man teica, ka kopā visa tā pasarīšana aizņems ap 4h, beigās jau teica, ka parasti ap 2h ir ok, bet man kājas nekustējās :-/ Vīrs jau arī nobažījies, tik vien nosaka, ka man viss ok, tad uz to arī viņš paļāvies, jo zinot, kāda es esmu :)

Un jā, kāzu jubilejā, būsim trijatā slimnīcā, bet tomēr laimīgi, ka viss ir beidzies tā, kā ir beidzies :)
17.07.2015 20:36 |
 
10 gadi
Reitings 1513
Reģ: 29.01.2009
Aaa nu skaidrs, tad labi, ka vēl tā- ka nelika ilgāk jums abām mocīties! Bet tomer saprata, ka jātaisās uz ķeizaru..
Man, kad paņēma mazo, pagāja nuuuu kādas 20min -30min, kamēr tur satīrija un sašuva visu.. Kamēr visu sadarīja, kamēr tiku līdz palātai nepilna stunda varētu būt pagāja.. Mani veda ar gultu uz palātu, es jau arī lāgā vēl neko nesapratu- iecēla mani gultā, kājas vēl nejutu.. Pielika man mazo klāt un tā mēs tur čučējām abas (nu es skatījos uz viņu, atpūtos), kamēr sāku just kājas... Tad uz vakarpusi ļāva pussēdus piecelties..
17.07.2015 20:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits