Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
AnneBelle
Var, var sportot visas-joga, pilates, skriešana. Agrāk grūtnieces ar vecmodīgiem uzskatiem no tā visa izvairījās un bērni ar nabassaiti ap kaklu bija liels retums, bet mūsdienu modernās māmiņas sporto un bērniem nabassaite ap kaklu jau ir ikdiena.
Tas pats par kosmētiskām procedūrām-agrāk grūtnieces no visa izvairījās un bērniem nebija no visa alerģijas, tagad modernās grūtnieces sev neko neliedz, bauda grūtniecību un bērniem ir alerģija alerģijas galā.
Saki ko gribi, bet kaut kas tajos modernajos uzskatos nav līdz galam pareizi, ja reiz dzimst tādi nīkulīgi bērni.
14.07.2015 16:13 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
kaut kas tajos modernajos uzskatos nav līdz galam pareizi, ja reiz dzimst tādi nīkulīgi bērni.

A ko tad darīt- uz deviņiem mēnešiem iet dzīvot mežā- svaigā gaisā, ekoloģiski u.t.t. Vai arī ērti pieplakt pie dīvāna un mazkustībā gaidīt, kad tad tas lielais brīdis būs klāt?
14.07.2015 16:16 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
Manai arī bija nabassaiste ap kaklu, bet es gāju tikai uz grūtnieču vingrošanu.
teika_spolite, sava veida taisnība varbūt ir. Viela pārdomām.
Un par skriešanu, es nezinu, man pašai nebija ērti ar punci skriet , viss kratās.
14.07.2015 16:17 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Un par alkoholu grutniecības laikā man vispār nav ko teikt! Vai tad tiešām ārsti nav izskaidrojuši, ka caur placentu tā kripata alkohola nonāk pie bērna, kura aknas vēl nav ne no briedušas, ne spējīgas tikt galā ar alkoholu? Grūtniecēm nav atļauti pat medikamenti uz alkohola bāzes (spirta šķīdumi, tinktūras, vairums klepus sīrupi). Savukārt kamēr auglis ir mazs un aknas vēl nav izveidojušās, alkohols pat nelielās devās palielina visādu iedzimtu patoloģiju risku.
Katra, protams, dara kā vēlas, tikai pēc tam nav jāgaužas, ka bērnam tāda un šitāda vaina.
14.07.2015 16:21 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Nu ar skriešanu ir jāskatās kā ir ar tonusu, kāds ir placentas novietojums, un vai nav citu problēmu vai sūdzību.
Nu man nekādā gadījumā nedrīkstēja skriet, spontānā aborta draudi bija ļoti lieli. Tas nekas, ka iepriekš skrēju un ko tikai nedarīju. Nav divu vienādu grūtnieču, un ko drīkst/ko ne, tāpēc uzskatu, ka ārstam tiešām kārtīgi jāapskata grūtniece, nevis vienkārši: ja nezcik gadus skrien, tad tagad turpini, bet ieturi mazāku slodzi (t)

Gangster, Rononkulis , apsveicu (l)
14.07.2015 16:21 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Un par skriešanu, es nezinu, man pašai nebija ērti ar punci skriet , viss kratās.


Nu es jau arī vēl biku paskriešu, bet kad puncis traucēs- tad nūjošu:)
14.07.2015 16:22 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
Paldies, khkh.
Nu nejau uz dullo man doka ļauj skriet- tas ir ņemot vērā manu veselības stāvokli, visas pārbaudes, izvērtējot visu u.t.t.
14.07.2015 16:24 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Gangsters
Es nezinu, ko grūtniece drīkst, ko nedrīkst. Es tikai paužu savu viedokli attiecībā uz novērotajām sakarībām. Iespējams, agrāk par daudz baidījās, savukārt tagad, man liekas, ir otrā grāvī. Jebkurā gadījumā-ja dzimst daudz slimu, alerģisku bērnu, mūsdienu uzskatu sistēma ir jāpārskata.
14.07.2015 16:25 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Gangster, es to tā netieši uz tevi nerakstīju :) vienkārši par skriešanu izteicos. Īstenībā, źēl, ka tādu nūjošanu biju aizmirsusi, man bez grūtnieču vingrošanas tieši gribējās kaut ko vēl pamēģināt :)
14.07.2015 16:30 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Nez, man nekādas mocības nesagādā pieplakšana pie dīvāna. Zinu, ka varēšu skriet un ārdīties pēc tam visu dzīvi. Ar visu pieplakšanu pie dīvāna esmu pieņēmusies svarā tikai par 6kg. Muļķībām par sportošanu un vieglām dzemdībām arī neticu. Tā kā man vienalga.. riju šokolādi, audzēju pakaļu. (l)
Starpcitu man arī bija baigais tonuss sākumā. Reizēm pat vakariņas līdz galam nevarēju uztaisīt kā jau bija jāiet atgulties. A, varbūt vajadzēja iet paskriet, lai vieglākas un ātrākas dzemdības. :D

Bet labi, es nevienai neko nepārmetu ticu, ka ir meitenes, kuras var un kurām tik ļoti vajag, ka nevar 9 mēnešus izturēt mierīgā režīmā. Tādā gadījumā labi, ja ir ārsti, kuri izvērtē visus iespējamos riskus. Ir arī speciāli apmācīti treneri.
Tomēr pēc vienas reizes kad pacēlu kartupeļu katlu un vēderu savilka krampī nospriedu, ka mierīgi iztikšu arī bez hantelēm, jo bailes par bēbi bija nāvīgas.
14.07.2015 16:36 |
 
Reitings 973
Reģ: 30.06.2015
Piekrītu Teikai, daudz bērnu dzimst ar alerģijām, manā bērnībā tā nebija. Dzīves apstākļi vairs nav tādi, piesārņots gaiss, pārtika, bet arī es piedzimu Rīgā un pirmos dzīvesgadus dzīvoju Rīgā pašā centrā. Esmu vesela, man nekad nav bijušas alerģijas, ļoti reti slimoju, ar nopietnām kaitēm neesmu slimojusi. Esmu pateicīga par to Dievam un saviem vecākiem, viņi nesmēķēja, dzīvoju lauku apvidū meža ielokā, vecāki bija strikti uztura ziņā, paši audzējām dārzeņus un augļus, Hamburgeri bija ļoti dārgi, tos fiziski nevarēja atļauties. Līdz 16 gadiem biju ēdusi Hamburgerus kādas 3x. :-)
Tagad ļoti daudz bērniņu slimo, iemesls var būt pārāk sterili uzskati, manā paziņu lokā ir arī galējību māmiņas, kas bērnam 3 gadīgam pat neļauj vasarā ūdenī peldēties, jo var saaukstēties , dzīvo pilsētās, pārāk lielas rūpes ir par bērnu, bet uz Hamburgeru ēstuvi gan regulāri ved, un bērniem ir kruts kompis un planšete kur tiek pavadīts lielākā daļa brīvā laika, kamēr mēs basām kājām skrējām pa mežu un akmeņiem, peldējāmies līdz koši zilām lūpām un nebijām sasaucami mājās :-) cik jauki atcerēties bērnību. :-)
14.07.2015 16:43 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Man ir baigais plāns :D
Ja nekas nenotiek, tad man 4d ir ierosināšana, bet tad sanāk, ka mūs neizrakstīs no Rdzn brīvdienās. Bet man tiiik ļoti gribētos savu kāzu jubileju pavadīt mierīgi (relatīvi mierīgi) mājas ar vīru un bebīti, nevis, iespējams, ar vēl 1 vai 2 vām māmiņām un viņu bērniņiem palātā, ja nedabūšu privāto palātu. Man liekas, ka es no sakāpinātajām emocijām un prieku par bebīti, es reāli bimbātu visu nakti, ka vīrs nav ar mani :-/

Ja visu sāktu rītdien, tad ļoti liela iespēja būtu tikt prom jau 5dien.

Kā jūs domājat, es tāpēc esmu egoiste? (t)
14.07.2015 16:46 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
khkh, tev ir iespēja izvēlēties?
Ja esi gatava, tad uz priekšu! :-)
14.07.2015 16:55 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Undiya, it kā iespējas izvēlēties nav, bet es esmu izdomājusi, ka varētu piezvanīt un pajautāt, vai drīkst to 1dienu ātrāk atbraukt, vai tas ko maina, ka man ir 41+4 vai 41+5 dienas...Tagad laikam kaut ko apēdīšu, nomierināšu savu uztraukumu par zvanu ar kādu seriālu un piezvanīšu. Roku jau man par to nenoraus neviens, un ja neļaus, tad arī neko... pieņemšu situāciju tādu, kāda tā būs :)
14.07.2015 17:01 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Man praktisks jautājums.
Tām, kam ir mazuļu kumodes, vai atsevišķi plaukti skapī, pēc kāda principa kārtojāt drēbītes? Kas augšā, kas apakšā? Pēc izmēriem? Pēc veida?
Saprotu, kad būs bēbis, tad gan jau izveidosies sava sistēma, bet nu padalieties, kā ir jums ;-)
14.07.2015 17:14 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Undiya
Es zinu vēl dažas grūtnieces, kas gulēja dīvānā un neko nedarīja. Rezultāts-neliels svara pieaugums-viss u, bērna rēķina un vieglas, ātras dzemdības, bez plīsumiem un citiem sarežģījumiem.
Un zinu tādas, kas aktīvi sportoja, lai nekļūtu resnas. Daļa gulēja uz saglabāšanu, dažas bērnus pazaudēja, bet lielai daļai bija bērniem nabassaites ap kaklu, sarežģījumi dzemdībās-stimulētas, ierosinātas, ķeizargriezieni, utml. Nu nav kaut kas kārtībā ar sportošanu-vai nu ārsti nepietiekami novērtē katru grūtnieci vai arī ir sporta veidi, ko nedrīkst.

Khkh
Atceries, ka visi dzemdību termiņi ir ārstu izdomāti, balstoties uz statistiku, tātad vairākumu. Vai tev objektīvi ir kādi konkrēti iemesli, kāpēc jāveic ierosināšana? Varbūt tev bērns vēl nav gatavs dzimt! Varbūt vērts aiziet uz USG pie kāda sveša daktera un, nerādot mātes pasi un nesakot grūtniecības laiku (aizbildinoties, ka neesi uzskaitē un ka nezini grūtniecības laiku), lai ārsts tev nosaka bērna vecumu, provizorisko svaru pēc usg. Meli nodrošinās objektivitāti. Usg svaru kļūda ir -/+300g. Ja bērnam svars ir ne vairāk kā 4kg (ar visu iespējamo kļūdu) un nav nekādu pārnēsāšanas pazīmju, tad varbūt vari gaidīt pirmdienu? Zinu gadījumus, kad pat pēc ierosinātām dzemdībām 43.nedēļā, vecmāte ieraugot bērnu pateica, ka šito jau varēja vēl kādu nedēļu panēsāt vēderā. Ne visi bērni attīstās vienādi ātri.
14.07.2015 17:14 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
khkh, domā var gadīties, ka nav privātās palātas pieejamas? Tas gan būtu čābīgi.. Zvani un brauc ātrāk, protams, ka tai vienai dienai nekādas starpības tak nav..

Par fiziskajām aktivitātēm runājot, man sākumā līdz 12.nedēļai aizliedza, jo bija spontānā aborta dradi (slikts progresterons, zems augļa novietojums). Pēc tam pateica, ka viss ir nokārtojies un viss ir smuki. Tad vēl kaut kādā 18 nedēļā dejoju koncertā ar tautas deju kolektīvu (l) Tagad gan es vairs nevarētu, jo puncis dikti aug. Varbūt padomāšu par grūtnieču vingrošanu bet tad jau redzēs. Man jau tāpat dekrēta pirmajās nedēļās nekāda gulēšana dīvānā nesanāks. Varbūt septembrī / oktobrī, kad tuvosies mazā piedzimšana.
14.07.2015 17:20 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
khkh,+/- 1 diena neko nemainīs, ja jau dzemdības tāpat ir plānots ierosināt. ;-) Vienīgi jautājums par to vai tā varēs saorganizēt.
14.07.2015 17:21 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Khkh
Tu droši vien jau visu esi izmēģinājusi, bet varbūt tomēr ir kaut kas palicis neizmēģināts-ja biji aktīva, paguli un atpūties kādas dienas, vari ēst ananāsus vai asus ēdienus, parunā ar bērnu par nākšanu ārā, iepriecini bērna tēvu :-D. Tie ir paņēmieni, kas citām ir palīdzējuši.
14.07.2015 17:22 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Khkh - tu aizbrauc uz Rdzn un pačīksti, ka tev vēders sāp un slikti jūties. Iespējams, ka tad ierosina dienu ātrāk. :-D
14.07.2015 17:24 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits