Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Visādus vitamīnus gan man aizliedza, veselai grūtniecei tādi neesot jālieto

Nu tik kategoriski nevar apgalvot. Es, kaut arī ēdu veselīgi, nevaru garantēt, ka es ar ēdienu uzņemu visu nepieciešamo. Kaut vai to pašu tik svarīgo folskābi. Tiesa gan, vitamīnus man ārste lika lietot tikai līdz 25.nedēļai.
03.06.2015 11:43 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
Esmu šokēta par 130g OB dienā! Tik daudz būtu jāēd body builderiem, ne jau sievietei - grūtniecei! Ja drīkst zināt, kas tā par ārsti un ar ko viņa pamato savu ieteikumu? (izņemot bla bla bla tekstus, kur kāds pētījums?)
Ja OB vāc no piena produktiem, tad var pārkalcinēties kauli un vispār var visu izjaukt ar tādu OB daudzumu.. (t)
Grūtniecības laikā ir jāēd par 200-300kcal vairāk kā parasti. Viss. Nekas uzturvielu proporcijās nemainās. Savukārt, šūnu attīstībai ļoti svarīgi ir labie taukie (avokado, treknās zivis, nerafinētās augu eļļas)...
03.06.2015 11:52 |
 
Reitings 217
Reģ: 14.12.2013
Schogetten, khkh jums būs savas vecmātes - slēgsiet līgumu?
03.06.2015 12:58 |
 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
chloe_ es nē, braukšu pa taisno uz Stradiņiem, kad sāksies dzemdības. Es īsti tam neredzu jēgu un, ja gadījumā sāpes būs neciešamas, tad labāk samaksāju to naudiņu par epidurālo. Man tieši traucē ucināšanās un nepārtraukta vecmātes atrašanās blakus. Labāk paciešu savas sāpes vienatnē un saņemu parastu, profesionālu attieksmi dzemdību laikā.
03.06.2015 13:26 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Bet Tev nav bail, ka Stradiņos Tevi varētu nepaņemt? Es esmu dzirdējusi, ka tā mēdz būt. Es pati plānoju slēgt līgumu tur, jo tas man liks justies drošāk- man tieši gribas, lai mani pastiprināti uzrauga. Un EA arī ņemšu, nemaz nepieļauju domu bez tās. Esmu bailule (t)
03.06.2015 13:30 |
 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Leo_leo es esmu no tām mammām, kurām tiešām tos Stradiņus vajag, jo man ir patoloģija un DzN mani neviens īsti glābt nevarēs. Dzirdēju, ka dotajā brīdī Stradiņi ir tik pārbāzti, ka visus sūta prom un nav pat īsti, kur gulties. Es gan īsti nesaprotu, kāpēc veseles māmiņas dodas uz Stradiņiem un grib dzīvoties neremontētās telpās un vēl visdrīzāk četrvietīgās palātās, jo ģimenes un vienvietīgas palātas ir ļoti maz un parasti aizņemtas.
03.06.2015 13:36 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Leo_leo
Nu tik kategoriski mana ginekoloģe apgalvoja ;-) Bet to jau viņa attiecināja tieši uz mani, balstoties konkrēti uz maniem analīžu rezultātiem. Nav jau teikts, ka pēc pāris mēnešiem es vēl aizvien būšu viņas "veselīgās grūtnieces" grupā un man neliks ko padzert papildus :-) Būtu rudens, ziema, tad jau droši vien savādāk, bet vasarā taču visu ko labu ar uzturu var uzņemt :-)

AnneBelle
Arī man tie 130 g likās šausmīgi daudz, tāpēc jau arī te meitenēm jautāju vai viņām ko līdzīgu liek uzņemt. Bet kā jau arī minēju, ka es pat necentīšos tik daudz OB uzņemt, tad jau vēderā vairs neatliek vietas ne OH, ne FAT. Un no OB vien spēku izsīkums man garantēts. Nezinu no kurienes viņai tāda iegriba, bet iešķieba man OB saturošo vēlamo produktu sarakstu un tur ierakstīja šo 130 g ciparu/dienā. Mistika (t)
03.06.2015 13:37 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
chloe_, es ņemšu epidurālo un privāto palātu(ja būs palikusies kāda), man lielāko daļu segs apdrošināšana, pārējo piemaksāsim :) Patiesībā, es pat atteiktos no epidurālās, ka tik uz manu laiku būtu privātā palāta.
Intereses pēc paskatījos, cik maksā vecmāte, man mati sacēlās stāvus :D 470€!!!! Tagad ganjau būs kāda, kas mani bez sāls atkal noēdīs par manu attieksmi, bet, piedodiet, par ko tik daudz? (t) un nav tā, ka es viņu nevarētu pati atļauties, man vnk neliekas adekvāta tā summa ...
03.06.2015 13:47 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Es gan īsti nesaprotu, kāpēc veseles māmiņas dodas uz Stradiņiem un grib dzīvoties neremontētās telpās un vēl visdrīzāk četrvietīgās palātās, jo ģimenes un vienvietīgas palātas ir ļoti maz un parasti aizņemtas.

Jo esmu pārliecināta, ka Stradiņos ir vislabākie ārsti. Turklāt mana ginekoloģe man ieteica konkrētu vecmāti.
03.06.2015 14:04 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Es šodien aizbraucu iepazīties ar dzemdību namu Luksemburgā (šonedēļ plānā arī Vācija).
Nu....es laikam esmu rasistiska :-D pirmais, ko ieraudzīju, ienākot pa durvīm, bija kaut kas tumšs stūrī. Loģiski, ka es pagriezos, lai aplūrētu kārtīgāk. Bitīt matos, a tur musulmaņu grūtniece savā uniformā, kur acis tikai var redzēt. Pirmais, kas iešāvās prātā, privātā palāta :-D:-D:-D un vēl pa pilnam melnās rases grūtnieču... :'-((t) labi, ka neesmu UK vai Francijā. Ārprāts, kādi man aizspriedumi šodien spiestin spiežas ārā.
Bet tā nopirku sev pāris kleitas, jo sākot ar piektdienu, būs ~30°, es jau tagad besos par to.
Folskābi ir jēdzīgi dzert, plānojot grūtniecību, jo nervu caurulīte veidojas 4.-5.gr.nedēļā, kad vēl retā zina, ka ir stāvoklī un bijusi pie ārsta.
03.06.2015 14:15 |
 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Par to, ka Stradiņos ir vislabākie ārsti šaubu jau nav, bet ja māmiņa, bērniņš veseli un grūtniecība noris bez sarežģījumiem, tad es pieņemu, ka arī Dzemdību namā ļoti labi tiks galā. Ja man būtu izvēle, tad dotos uz DzN un gulētu tur kā viesnīcā ar savu dušu un tualeti palātā. :-D
Leo_leo kāpēc Tev vispār tādas bailes no dzemdībām? Miljoniem sieviešu dzemdē un praktiski neviena nemirst. Mūsu mammām un vecmammām vispār nekāda atsāpināšana nebija un visas dzīvas, laimīgas un pat ar vairākiem bērniem. Pēdējā laikā lasīju diezgan daudz atsauksmes par dzemdībām un lielākā daļa apgalvo, ka sāpes ir ļoti stipras, bet paciešamas.
03.06.2015 14:15 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
khkh
Man divas draudzenes ņēma vecmātes, abas stāvā sajūsmā, viņas gan nedzemdēja Rīgā. Viena no viņām arī uz otrajām dzemdībām paņēma to pašu vecmāti. Viņām līgumā bija ne vien dalība dzemdībās, bet var pat teikt, ka pie ginekologa praktiski viņas visu grūtniecības laiku negāja, pārsvarā visus nosūtījumus analīzēm, konsultācijas un citas lietas veica tieši vecmāte. Arī pēc dzemdībām - barošanu, apiešanos ar bērnu utt konsultēja vecmāte. Tātad, viņām atkrita daudzi ginekologa apmeklējumi un kursu apmeklējumi ;-) Bet es nezinu kāda kārtība ir Rīgā, jo pati pašlaik it kā neplānoju vecmāti.

Salomē
Nu tā sāk likties :-D Nebūtu viņa mana ginekoloģe jau n-tos gadus, sāktu nopietni apsvērt ārsta maiņu :-D
03.06.2015 14:24 |
 
Reitings 217
Reģ: 14.12.2013
Pačīkstēšu- no rīta bija tādas kā velkošas,tādas kā durošas sāpes vēdera lejas daļā,nebija dikti spēcīgas,bet nebija arī dikti vieglas,iedzēru nošpu... bet tagad atkal liekas ka sāk sāpēt tā viegli,un mugura ar..

Mēs laikam ņemsim savu vecmāti,jo šeit tā summa nav tik astronomiska,ja atmiņa neviļ tad 250€ tomēr mazliet tā drošības sajūta,ka par Tevi neaizmirsīs :D
03.06.2015 14:31 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Pēdējā laikā lasīju diezgan daudz atsauksmes par dzemdībām un lielākā daļa apgalvo, ka sāpes ir ļoti stipras, bet paciešamas.


Tā apgalvo arī manas draudzenes. Tāpēc es jau noskaņojos, ja viņas varēja, tad arī es varēšu.
Bet nu cilvēki dažādi, sāpju sliekšņi dažādi. Tāpat kā man ir nesaprotamas citu paniskās bailes no zobārsta, tā citam var šķist nesaprotamas paniskas bailes no dzemdībām. Katram savi untumi. Manai ex kolēģei arī ir paniskās bailēs no dzemdībām un viņa vairākkārt paziņoja, ka viņai bērnu nekad nebūs, jo viņa netaisās dzemdēt. Tas, protams, ir pārāk kategoriski, jo dzīvē jau visādi var sanākt ;-)
03.06.2015 14:32 |
 
Reitings 217
Reģ: 14.12.2013
Woow,tikko sāles bija spēcīgākas.. joka pēc iemetu aci pulkstenī (t) :-D
03.06.2015 15:19 |
 
10 gadi
Reitings 977
Reģ: 30.04.2011
Ahhh...manam dēliņam rītdien pusgadiņš jau... Tik ātri laiks paskrējis :)
Lasot Jūsu diskusiju,tik ļoti atkal gribās būt grūtniecei :)
Meitenes,mierīgu Jums gaidīšanas laiku un supervieglas dzemdības! :)

P.S. es arī visu laiku domāju,ka obiligāti ņemšu EA,jo nu es švaki paciešu sāpes,bet nu es iztiku..visu laiku sev mēğināju iestāstīt,ka pa to naudiņu varēšu kko citu sapirkties. :D Kad jau likās,ka tūlīt ņemšu EA,izrādījās,ka vairs nemaz nevaru,jo bija vēl pavisam nedaudz palicis,līdz satiktu savu dēliņu,tad nu nācās iztikt bez :) un vispār,pēc kāda laika uzzināju,ka manā dzemdību vietā EA tikai 70 eiro maksā,būtu ātrāk zinājusi,uzreiz ņemtu,jo biju dzirdējusi,ka EA maksā ap 300 eiro,bet nu neko,esmu dzīva :D
03.06.2015 15:29 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Leo_leo, es vispār esmu kategoriski noskaņota PRET vitamīniem kā tādiem jebkādos dzīves posmos. Cits stāsts, ja trūkst D vitamīns vai tas pats dzelzs, bet to redzam analīzēs, nevis pašas ar ārsti izdomājam, ka vajadzētu ko "iepērt" profilaksei.
Katrai jau sava pārliecība. Es piekrītu tiem ārstiem, kuri uzskata, ka vitamīni ir tīrākais farmācijas bizness un neko labu tie mums nedod.
03.06.2015 15:31 |
 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
chloe_ eu nu beidz, nelien rindai pa priekšu. :-D:-D
03.06.2015 15:34 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Folskābi ir jēdzīgi dzert, plānojot grūtniecību, jo nervu caurulīte veidojas 4.-5.gr.nedēļā, kad vēl retā zina, ka ir stāvoklī un bijusi pie ārsta.

Gribēju tieši pieteikt, ka diezgan nejēdzīgi ir dzert folskābi grūtniecības laikā.
03.06.2015 15:38 |
 
Reitings 217
Reģ: 14.12.2013
Kā jums vispār ar sāpēm? Trenniņkontrakcijām? :D mazais laikam grib pie mammītes(l) laukā taču pilnmēness :D
03.06.2015 15:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits