Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 298
Reģ: 04.03.2016
mistalee_ Jā, man arī šķiet, ka dzemdībās kājām arī slodzīte ir.
Ceru, ka piemeklēs tev pašu labāko risinājumu, lai vari mierīgi sagaidīt savu mazulīti.:-)
Es tagad ar nepacietību gaidu vizīti pie savas ārstes. Šķiet, ka tik sen nav būts. Gribu zināt cik mazā liela, kā guļ, tonīšus paklausīties. Bišķi tāds iekšējais nemiers sāk parādīties.
Gribas zināt kā nez Kukuruuzai iet ar mazo bumbulīti.:-)
10.10.2016 20:37 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Senza, 90 autiņbiksītes izlietosies aptuveni 9-14 dienās. Galvenais ir nomainīt netīro pamperi pēc iespējas ātrāk, kad ir netīrs, lietot dupša aizsargkrēmu un izvairies no mitrajam salvetēm kas satur smaržvielas. Kādas autiņbiksītes lieto jau ir krietni mazāk svarīgi. Tīrā un sausā autiņbiksītē neviens iekaisumu nav dabūjis. Tās sūdzības ka " mums no tiem vai citiem autiņiem ir iekaisis dupsis" nozīme to, ka autiņbiksites nav laicīgi mainītas/lietotas sliktas mitras salvetes/nav bijis dupša aizsargkrēms. Kad vienreiz tiek pie iekaisuma, tad vecāki paliek rūpīgāki dupša kopšanā.
Kakas reizēm mēdz būt "kodīgākas" un izraisīt iekaisumu tiklīdz nonāk saskarē ar ādu un tur jau palīdzes tikai dziedējošs krēms un saudzīga adas attīrīšana.
11.10.2016 00:36 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Nu sveikas, vienreiz jau uzrakstīju garu komentāru un viss pazuda. Biju tik dusmīga, nebija lustes rakstīt vēlreiz un atliku uz vēlāku, kad būs laiks.
23.45 5.oktobrī ieradāmies Jūrmalas slimnīcā, mana vecmāte dzemdībās bija Līga Rainska ļoti jauka!!
Man bija tā, ka nespēju gulēt vai sēdēt, tad nu bija visu laiku jāstāv, lai paciestu kontrakcijas. Ierados ar 3cm atvērumu. Pēc tam 5h elles mokas izbaudīju staigājot pa istabiņu, tad nogāja ūdeņi un atnāca vecmāte. Teicu, ka jāņem EA, jo man jau galva reibst un spēka nav no 24.00 -4.30 staigāt tikai. Biju baigi iedomājusies, ka EA neņemšu, bet beigās sapratu, ka nav ko tēlot te no sevis.:-D
Ielaida EA un gulēju gultā dzemdību zālē. Tikmēr elpoju "uz leju", lai palīdzētu jau visam procesam. Vecmāte ļoti iejūtīga bija un es arī biju kārtīgi noskaņota izdarīt savu darbu. Ļoti labi mums sanāca. Te pēkšņi atnāk un pasaka, ka man 9cm. Gājām uz galda. Tur nu sākās tāda vēlme spiest!! Izspiešana nebija ilga un mans siltais kamolītis bija uz vēdera.(l)
Vīŗs visu laiku bija blakus un arī izspiešanā un visu redzēja un roku turēja un ļoti priecājās, ka varēja tur būt, tas, ka viņš tur bija, man ļoti palīdzēja. Striju nav vispār un tiku tikai pie viena maza plīsuma.
Tagad pa māju, bišku bija problēmas ar ēdināšanu, nemācēju iedot pupu, bet nu jau atkodu savu kļūdu un ir labi!
Pierodam, pierodam. Kaķim visgrūtāk - staigā kā dieva nepieņemts. :-D Tagad jau arī naktī cēlos tikai divreiz un agrā rītā. Nu principā trīsreiz tad jau sanāk. Pirmajās divās naktīs ik pēc stundas. Krūtis laikam sasniegušas kulmināciju - tik pietūkušas un sāpīgas.:-D
Lai gan bez sarežģījumiem un 9h laikā, tomēr nu dzemdības tas tik ir kaut kas, kādu laiku jāatiet, lai sagribētu vēlreiz to procesu.
Tik dīvaini, ka nav vēdera.:-D Dzemde kārtīgi savilksies, tad jau vispār būs kruti.:-D
11.10.2016 10:22 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Oi, aizmirsu pateikt, ka mazais piedzima plkst.9.09 3.56kg smags un 53cm garš.(l) Tāds maziņš kukulītis.
11.10.2016 10:23 |
 
10 gadi
Reitings 6444
Reģ: 29.01.2009
Kukuruza,
vēlreiz apsveicu! (l)
Pie kāda kontrakciju intervāla tu devies uz slimnīcu? Un dzemdībās izņemot vecmāti kas vēl piedalās no ārstiem?
11.10.2016 10:59 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Brazil, man saka sapet ap 18.30 un uzreiz bija ik pec 5min, bet nebija stipras sāles, tāpēc nogaidijām.
Tā, kas nu tur bija vēl...visā procesā bijām tikai es, vecmāte un vīrs. Uz svēršanu utt vēl bērnu ārste atnāca. Laikam sanāca, ka tai naktī kāds trūka vai, jo, kad deva to kartiņu ar tā teikt sveicienu sakarā ar mazā dzimšanu, ginekologs nav ierakstits.
11.10.2016 11:39 |
 
Reitings 657
Reģ: 29.01.2009
Kukuruza - apsveicu vēlreiz ar burvīgo notikumu. Ar ļoti lielu interesi lasu katru jaunās māmiņas stāstu.
Es arī plānoju dzemdēt Jūrmalas slimnīcā. Tev bija līgums ar vecmāti? Nevaru izlemt vai vajag...
11.10.2016 11:43 |
 
Reitings 407
Reģ: 10.09.2016
Apsveicu! :-)
Galvenais, ka kaķim grūti. :-D
11.10.2016 11:56 |
 
Reitings 298
Reģ: 04.03.2016
Kukuruuza prieks, ka jums viss labi! :-) Kā mugura? Nesāp pēc EA?
Par kaķi sasmējos. :-D
Mūsējo laikam sagaida tas pats.:-D :-|
11.10.2016 12:27 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Godīgā, paldies.:-)
Keita, nē man nebija vispār nekādu līgumu, bet vecmāte tā strādāja, ka likās, ka ir man līgums.:-D Ģimenes palāta bija mums, bija patīkama. Kopumā tiešām neko sliktu nevaru teikt.
Sonrisa, nē, nesāp mugura vispār par laimi. :-)
Vispār, laiks nu gan skrien, rīt jau nedēļa būs riņķī.:-O Šodien beidzot tikām uz dzimtsarakstu nodaļu un dēls nu ir reģistrēts.:-D
11.10.2016 18:46 |
 
Reitings 333
Reģ: 27.05.2010
Kukuruza apsveicu!(l)
Pašai vel tālu līdz šim notikumam, bet visdrīzāk arī izvēlēšos Jūrmalas slimnīcu. Prieks, par Tavu pozitīvo pieredzi ar personālu.
12.10.2016 17:18 |
 
Reitings 2792
Reģ: 09.12.2010
Es vēl joprojàm nesaprotu, kāpēc liek dzemdēt uz galda, ja tā ir ļoti nepiemērota poza dzemdībām. (t)
12.10.2016 21:49 |
 
Reitings 407
Reģ: 10.09.2016
Dzemdībās IR slodze uz kājām - sāpes bija tādas it kā muskuļus augšstilbos rautu pušu un brīžam pat tas bija vienīgais, par ko spēju domāt, viss cits likās tīrais nieks. :-D :-D
12.10.2016 21:58 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Vari jau arī ūdenī dzemdēt. Ja nav ūdenī, nezinu kādā savādākā pozā ārsti var tikt pie tā bēbja, lai droši iznāk ārā.
12.10.2016 22:00 |
 
Reitings 601
Reģ: 26.05.2015
Labs vakars. Šonedēļ rit 12 nedēļa. Oficiāli pirmais trimestris noslēgsies, piektdien būs pirmais skrīnings. (l)
Es tagad nesākšu taisnoties,kāpēc es uzskatu,ka manam vīram nav obligati mani jaredz nomocitu un asiņainuPietiks,Ka vins bus klat lidz izspiesanai.Kādā veida tas palidz attiecībām īsti nesaprotuJa jauzstāda kāds veida ultimats,tad vispar labāk bērnu nedzemdet.Es tiesam nevelos izklausities skarba,bet nu katram ir savi uzskati Vai tas,ka virietis redz,ka sieviete mocās daris vinu atbildigaku sievietes un berna prieksha?Diez vai.

Man vīrs būs klāt līdz izstumšanas brīdim. Negribu, lai būtu klāt pēdējās minūtēs.
12.10.2016 23:01 |
 
Reitings 601
Reģ: 26.05.2015
Labs vakars. Šonedēļ rit 12 nedēļa. Oficiāli pirmais trimestris noslēgsies, piektdien būs pirmais skrīnings. (l)
12.10.2016 23:02 |
 
Reitings 2792
Reģ: 09.12.2010
Ja nav ūdenī, nezinu kādā savādākā pozā ārsti var tikt pie tā bēbja, lai droši iznāk ārā.

Ārstiem nav jātiek pie viņa, viņam pašam ir jāiznāk ārā. :)
Nezinu kā ir citos dzemdību sagatavošanas kursos, bet tajos, kuros es biju, stāstīja, kāpēc dzemdēt un dzemdību galda/krēsla ir nepiemēroti. :)
Izstumšanas brīdī, ir jābūt pēc iespējas vertikālākā pozā + tā, lai pašai ir ērti.
13.10.2016 11:49 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Vari jau arī ūdenī dzemdēt. Ja nav ūdenī, nezinu kādā savādākā pozā ārsti var tikt pie tā bēbja, lai droši iznāk ārā.

Biju uz lekciju par dzemdībām, te, Norvēģijā, ja nav komplikāciju, var dzemdēt arī uz speciāla dzemdību krēsla tupus, sēdus, vai pat stāvus - tam ir paredzēts speciāls statīvs.
13.10.2016 12:05 |
 
Reitings 298
Reģ: 04.03.2016
Mana mamma mani dzemdēja stāvus/pustupus. Ārsti dzemdību dienā izlēma izmēğināt šo metodi. Mammai nav tās labākās atmiņas par dzemdēšanas procesu, viņa teica, ka ļoti grūti bija tā nostāvēt, milzīga slodze uz kājām, rokas pēc tam bija zilas un procesa vidū viņai skābekļa masku lika virsū, jo gaiss sāka trūkt.
Gan jau kādai ir arī kāda pozitīva atsauksme par dzemdēšanu šādi. Tagad citi laiki, gan jau daudz kas mainījies un pielāgots, lai būtu salīdzinoši ērti šādi dzemdēt.
Mums kursos vecmāte arī teica, ka visātrāk izstumt mazo esot tupus pozīcijâ, zemā pietupienā.
13.10.2016 12:25 |
 
Reitings 220
Reģ: 14.01.2016
Var dzemdēt dažādās pozās un vēl uz soliņa, man vecmāte neatļāva uz soliņa, teica, ka es neklausu un kad nāk kontrakcijas raujos uz augšu, un ja izvēlēšos dzemdēt uz soliņa , nekas labs tur nesanāks, lai pēc tam tiktu uz gultu būs sarežģīti :-D
Vispār nesūdzos par gultu un dzmdešanu guļus pozā, jo tā gulēšana tāpat ir nosacīta ,
kājas vispār aizāķējas aiz gumijām un ir saliektas, un ar rokām Tu iekrampējies tādos turekļos :)
Spiežot ar rokām Tu raujies klāt, bet ar kājām spiedies prom .
Ja man būtu jādzemdē , piemēram, četrrāpus, es ,manuprāt , pēc pirmajām 5min saļimtu , apgāztos, un neviens mani vairs nepieceltu 8-)
13.10.2016 12:43 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online

 
Šobrīd nav neviens reģistrēts profils portālā!