Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
10 gadi
Reitings 214
Reģ: 13.05.2011
Vot tā, vakar salielījos, ka man nekas nesāp - šeku reku apguļos dīvānā, skatos TV un nedaudz jutu tādas nelielas sāpes mugurā- varbūt tas no lielās sēdēšanas... Jāskatās, vai kaut kas tāds atkārtosies, vai nē. (t)
Par žurnāliem - pagaidām neko neabonēju, man māsa solīja veselu kaudzi ar žurnāliem atdot. Māsa atdeva man vairākas grāmatas, tai skaitā tagad lasu vecmātes Lindas Rozenbahas "Gaidības un radības ar prieku". Interesanta grāmata, kurā aprakstīts, ka mūsdienu ārsti veic lielu iejaukšanos dzemdību norisē, sievietes pašas ir spējīgas dzemdēt utt. Protams, grāmata arī propagandē, ka dzemdībās nepieciešama vecmāte/atbalsta persona. Es jau atkal sliecos domāt par to, ka tomēr vecmāti ņemšu, man ieteica vienu no Dzemdību nama. Ņemot vērā, ka es īsti negribu, lai mans vīrs būtu visā procesā man blakām, arī viņam nav tādas vēlmes, vēlētos cilveku blakām, kurš tomēr atbalstītu. Protams, pirms galīga lēmuma teikšanas, jāsatiekas ar attiecīgo vecmāti, jāizprašņā viņa utt. Kaķi maisā arī nevar pirkt.
Protams, 450 -500 euro ir diezgan liela nauda, bet nu tomēr pirmais mazulis, liels uztraukums ir :-)
Kā Jums meitenes?Ir kādas jaunas idejas par līguma slēgšanu ar vecmāti?
05.10.2016 14:05 |
 
10 gadi
Reitings 214
Reģ: 13.05.2011
Persephon
Cerams, ka tiksi! Šitik labas iespejas nevar laist garām. Cik lasīju atsauksmes, kursi neesot sliktāki par maksas. Tad jau varēsim decembra ievērtēt visas meitenes, kuras dosimies :-)
05.10.2016 14:10 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
_elcha_, es neslēgšu, jo draugs būs līdzi :) RDZn gan laikam bez neriskētu, bet tā kā esmu nolēmusi braukt uz Siguldu, un tur, cik dzirdēts, visas ir labas, tad domāju, ka to naudiņu var iztērēt arī lietderīgāk :)
05.10.2016 14:14 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
sveikas!!
ah, es bezmaz saku skaitit dienas un isteniba gribu, lai jau viss notiek!!
ne, es jutos lieliski, dazreiz pat divaini paliek, ka saprotu, ka tulit,tulit jau bus!
bet man iestajusies maza paranja, ka bebis ar katru dienu aug un aug un ka es vinu dabusu ara, ja tik liels bus izaudzis!!
sobrid ir grutak staigat un sap, vel starp kajam, ne isti starpeni, bet tiesi starp guzam, iegurni! ceru, ka ta ir laba oazime un driz viss notiks!!
05.10.2016 14:16 |
 
10 gadi
Reitings 6444
Reģ: 29.01.2009
_elcha_
Kāpēc tu negribi lai vīrs ir līdzi? Man tieši vīrs liekas lielāks atbalsts nekā vecmāte... Kuru vecmāti tev ieteica no RDznama ja nav noslēpums? ;)
Es neņemšu vecmāti, personīgi nevienu nepazīstu un sliecos domāt, ka vecmāte, kura man tiks iedalīta dzemdībās, tomēr darīs savu darbu neatkarīgi no tā, vai ir noslēgts līgums ar viņu vai nav! Bet galvenais darbiņš jau būs jādara man pašai, neviena vecmāte manā vietā neizspiedīs bērnu! :D
05.10.2016 14:22 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
havaja, es jau vispār te sēžu kā uz nažiem. Šodien milimetru lieli tādi asiņaini receklīši divi iznāca, pēc tam tāds brūnīgi rozīgs kaut kas, ne gluži šķidrums, atvainojos par detaļām, bet domāju, ka korķis izdalās. Sāp kājstarpe un tāda mēnešreizīga sajūta un cietu vēderu rauj.
Mans noteiktais datums jau bija 3.oktobris. Ceru, ka arī tuvākajās dienās viss notiks. Rīt uz klīniku toņus klausīties, tad arī dakterei izstāstīšu, kas ar mani notiek.
05.10.2016 14:25 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Es tik ļoti gribu vīru līdzi dzemdībās, ka nu nevaru pilnīgi. Man viņu vajag tur.:-D Un par laimi, viņš arī grib.
05.10.2016 14:26 |
 
Reitings 491
Reģ: 24.08.2014
Man jau liekas, ka ja draugs/vīrs ir līdzi dzemdībās, tad kaut kā vieglāk tikt tam visam pāri. Jo tomēr gribēsies atbalstu un kas turēs roku un kas klausīsies tavas vaimanas un bļaušanu :D
05.10.2016 14:26 |
 
10 gadi
Reitings 936
Reģ: 01.10.2009
Un nemaz labāk nesākt runāt par tām paranojām, kas man galvā iedēstījušās. Cenšos turēt tīru prātu un neizdomāt visādas dumības. Bet tas jau saprotams, nav tā, ka jādzemdē katru dienu.
05.10.2016 14:27 |
 
10 gadi
Reitings 214
Reģ: 13.05.2011
Man ieteica Olitu Bramani. Varbūt kāda ir kaut ko dzirdējusi? :) Kaut kad jāsarunā tikšanos ar viņu, jo negribas ņemt tikai tapēc, ka ieteica.
Meitenes, es Jums piekrītu, ka darbiņš būs tikai mans, bet nu tas, vai kads būs blakām- tas ir ir tiri no svara. Par to, ka vīrs nebūs blakām izspiešanā - tas man jau sen bija skaidrs. Nu man perosnīgi liekas, ka tas priekš manis ir intīms moments, tikai man ar bērnu. Nu es piekrītu, ka emocionāli iespējams kaut kā vairāk tas satuvina mazo ar tēti... Esmu runājusi to ar savu vīrieti, un viņš arī teica, ka viņam neesot vēlme redzēt visu procesu. Ja arī gribētu, lai viņš būtu klāt visu laiku, tad diez vai viņam dīktu un mocītu no viņa apstiprinošu atbildi. Katram jau ir savs viedoklis :)
Jā, liela nauda tā ir, tāpēc jātiekas un jāizrunā viss sīki un smalki. Lai nav tā, ka samaksā, un tad šeku, reku, kaut kāds domu gājiens nepatīk.
05.10.2016 14:32 |
 
10 gadi
Reitings 214
Reģ: 13.05.2011
Man vēl ir ideja par dzemdībām ūdenī, bet cik saprotu no info dzemdību nama mājaslapā, šī vecmāte nepieņemot. Man māsai bija fantastiskas dzemdības ar 1. bērnu ūdeni - ātri un viegli :)
05.10.2016 14:35 |
 
10 gadi
Reitings 214
Reģ: 13.05.2011
Kukuruza
Turies!!!Izklausās, ka mazais Tev jau tūlīt, tūlīt būs klāt (l)
05.10.2016 14:38 |
 
10 gadi
Reitings 6444
Reģ: 29.01.2009
Nu ja vīrs neizrāda vēlmi, tad jā.
Par izspiešanu es pati personīgi tagad nezinu, bet iespējams uznāks besis un izdzīšu vīru laukā :D Nevar jau zināt kā jutīšos tieši tajā brīdī, bet katrā gadījumā labāk lai viņš ir nekā esmu tur viena...
Es nezinu kā ir, kad ir noslēgts līgums ar konkrēto vecmāti, vai viņa tur atrodas blakus visu laiku vai nē, bet ņemot vērā to, ka Dz-namā dienā dzemdē ap 20 dzemdētājas un uz visām ir tikai 6 vecmātes, tad saprotams, ka neviena ar mani tur neauklēsies stundām ilgi. Labi ja ieskries 1x pāris stundās! Tāpēc arī vīrs būs blakus un palīdzēs, kad vajag. :)
05.10.2016 14:42 |
 
Reitings 298
Reģ: 04.03.2016
Es arī neslēgšu līgumu ar vecmāti. Kā jau biju minējusi, dzemdēt plānoju Siguldā, ja vien nezinu kādu iemeslu dēļ nebūsim otrā Latvijas galā dzemdību dienā.:-D
Vīrs dzemdībās līdzi nebūs, tikai tik cik līdz procesa sākumam, palīdzēs pārdzīvot kontrakcijas. Man jau gribētos viņu blakus, bet šis jautājums jau mūsmājās vairākkārt izrunāts.:-)
Oi, man arī visādas paranojas un stulbas domas brīžiem nāk virsū, bet cenšos tās ātri dzīt prom.
Kā jums topošie tēti - tēva atvaļinājumu, tās 10 dienas, ņems uzreiz vai vēlāk?
Šodien beidzot saliku gandrīz visu dzemdību somā, paliek tikai tās lietas, kuras pēdējā brīdī jāatceras iemest somā.
Šodien 38. nedēļas.(l) Vēl 2 palikušas. Laiks gan lido vēja spārniem.:-)
05.10.2016 14:43 |
 
10 gadi
Reitings 214
Reģ: 13.05.2011
Brazil
Domāju, ka viņai vajadzetu būt blakus gandrīz visu laiku, ne jau par velti tiek slēgts līgums. Jā, par tiem skaitļiem, kas var būt attiecīgajā momentā dzemdību namā, mani arī nedaudz sabaidīja. Bet būs viss labi ar vai bez līguma, ar vai bez vīrieša. Jādomā pozitīvi. Kā teica viena pazītstamā - neviens jau iekšā nav palicis. :)
05.10.2016 14:58 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
es laikam pat nebutu piekritusi bernam, ja virs negribetu but ar mani dzemdibas!!:-D:-P es visu grutniecibu un dzemdibu procesu uztveru ka kopigu pasakumu, ne tikai manu!
Kukuruza
veiksmi, izklausas ja pec korka un ceru, ak tev viss bus driz, atri un viegli!
man ari ir menesreizu sapes nu jau katru dienu aizvien vairak un vairak! bet datums man tikai 17 oktobris, eh, es gribu jau tulit!! bet tas laikam vairak no bailem!! :) isteniba man dikti patik but stavokli, un tik forsi ka bebitis ieksa grozas un kustina pedinas!!
05.10.2016 18:03 |
 
10 gadi
Reitings 214
Reģ: 13.05.2011
Es tagad nesākšu taisnoties,kāpēc es uzskatu,ka manam vīram nav obligati mani jaredz nomocitu un asiņainu:-PPietiks,Ka vins bus klat lidz izspiesanai.Kādā veida tas palidz attiecībām īsti nesaprotu:-)Ja jauzstāda kāds veida ultimats,tad vispar labāk bērnu nedzemdet.Es tiesam nevelos izklausities skarba,bet nu katram ir savi uzskati :)Vai tas,ka virietis redz,ka sieviete mocās daris vinu atbildigaku sievietes un berna prieksha?Diez vai.
05.10.2016 18:34 |
 
Reitings 633
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!
Man rit 18. nedēļa, puncis diezgan labi redzams. :) Svarā arī esmu pieņēmusies visai daudz, bet daktere saka, ka ir ok, jo pirms tam svars bija mazs. Nevaru sagaidīt sonogrāfiju (vēl divas nedēļas un pāris dienas jāgaida), ceru, ka mazais "neslēpsies" un uzzināsim, kas gaidāms - puika vai meitene. :) Nav tā, ka ļoti cerētu uz konkrētu dzimumu, bet vēlme uzzināt ir ļoti liela.
Kaut kā esmu pamanījusies saaukstēties, šodien galva smaga no iesnām. :( Noteikti tas, ka jādzer antibiotikas (lai apkarotu baktērijas urīnā), galīgi nepalīdzēja imunitātei, un tā nu rudens iesnas ir klāt...
05.10.2016 19:08 |
 
Reitings 633
Reģ: 29.01.2009
Vai kāda Rīgā (vēlams - centrā) iet uz kādām fiziskajām nodarbībām grūtniecēm? Man prasās kādas fiziskās aktivitātes, daktere teica, ka varu iet uz grūtnieču vingrošanu u.tml.
05.10.2016 19:12 |
 
Reitings 657
Reģ: 29.01.2009
Persephon, _elcha_ - cerams tiksimies decembrī :-)
Kukuruza - turies un domā tikai labas un skaistas domas! Ehh..man jau viegli tā teikt, pašai jau visādas domas būs galvā zinot sevi :-D
Es domāju dzemdēt Jūrmalā bet arī domāju slēgt līgumu ar vecmāti. Mana draudzene arī ņēma tur vecmāti un it kā bija ļoti apmierināta, viņai gan bija plānots ķeizars.
05.10.2016 19:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits