Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 1513
Reģ: 08.01.2015
Es sākumā pirku uz dzēru tos grūtnieču vitamīnus, bet tad kaut kā nodomāju, priekš kam man vajag. Vienmēr, arī kad negaidīju bērniņu, man analīzes ir bijušas labas. Tad nu arī pārtraucu dzert, savai dokai gan bik meloju, ka dzeru joprojām.
Atceros, ka aptiekā bija beigusies Mamita, un es nopirku pavisam citus grūtnieču vitamīnus, nu pilnīgi procentuāli viss tas pats iekšā, ka Mamitā. Kad pateicu dokai, ka dzeru citus, viņa teica - nē, tev vajag Mamitu, nopērc Mamitu, kad būs aptiekā. Tad arī nopratu, ka tur ir kaut kāda sadarbība.

Vienīgais, ko pašlaik dzeru ir Magni b6, ja iesāpas vēders tā stiprāk. Un ziniet, jūtos labi. :)
12.04.2016 21:32 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Es arī meloju, ka lietoju. :-D
12.04.2016 21:34 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Dantessa Vai ne? Man arī Mamitu grūda un stūma iekšā līdz beidzot nopirku. :-D
Draugs jau teica, lai es skatos pati. Bet man Mamita palīdzēja, jo bija rīta nelabumi no tiem citiem grūtnieču vitamīniem, Livola un, kad sāku dzert Mamitu, tie mitējās. Es izvēlējos dzert tos vitamīnus, jo, manuprāt, ikdienā neēdu diezgan veselīgi un neuzskatu, ka tie papildus vitamīni ko sliktu nodarīs, ja reiz analīzes labas. Katram savs, kā saka.
12.04.2016 21:38 |
 
Reitings 1513
Reģ: 08.01.2015
Es arī neēdu baigi veselīgi. Bet, ja analīzes ir bijušas vienmēr labas, tad nedomāju, ka baigi vajag dzert tos vitamīnus. Jo, kas par daudz tas par skādi.

Man vienai paziņai, kad viņa bija stāvoklī, ginekologs bez meliem tā arī pateica - ja analīzes ir labas, nekā netrūkst, grūtnieču vitamīni nav jādzer.
12.04.2016 21:44 |
 
10 gadi
Reitings 984
Reģ: 29.01.2009
Mana daktere arii teica,ja analiizes labas tad vitamiinus nedzer.Un taa,kaa man analiizes gandriiz visu gruutnieciibu bija ideaalas tad speciaalos vitamiinus nedzeeru.Dzeeru tikai magniju ja vilka veederu.Pie tam kad man vajadzeeja gruutnieciibas saakumaa dzert duphastonu un magniju,es magne b6 pamainiiju uz Doppel Herz firmas magniju.Taa man bija naudas zinja izdeviigaak.
12.04.2016 21:53 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Callmetwisted, ko tu ikdienā ēd? Ja tie nav burgeri, čipsi un gumijas končas, tad nesatraucies - tu ēd normāli un visam vajadzētu būt pietiekami tavā organismā. Protams, dari kā zini, bet es gan ļoti silti ieteiktu ikvienai nepanesties uz šo modes kliedzienu. Kāda ir dzirdējusi, ka normālai, vidusmēra latvietei, kura nepārtiek no melnajiem ikriem un austerēm būtu piedzimis bērns, kuram katastrofāli trūkst vitamīnu un tagad dēļ tā viņam ir ļoti slikts veselības stāvoklis?! Pilnīgas muļķības. Ja brokastīs apēd kādu olu, biezpienu, pilngraudu maizi vai jogurtu un vakariņās gaļu,zivi ar dārzeńiem, tad tas ir pilnīgi veselīgs uzturs, kas piemērots mūsu platuma grādiem. Žēl, ka neesmu saglabājusi to rakstu par to, ka lai neslimotu, tad jāēd viss tas, ko ēda mūsu senči. Nevis tagad modē - es esmu iecienījusi meksikāņu virtuvi, vēlāk jau ķīniešu utt. Es pati tam ļoti ticu un nobrīnījos, kad ieraudzīju tādu rakstu, kurā vēl tā smuki pamatots kāpēc tas tā ir.
12.04.2016 21:54 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Undiya nu es tagad tad sāku piedomāt pie tā, ka iztukšošu kastīti un jaunus vitamīnus tad nepirkšu :D aprīļa beigās jātaisa atkal asins un urīna analīzes, tad jau skatīšos kā būs. Bet tad es varu vnk nedzert tos vitamīnus un ēst kā parasti un viss? (Nu, izņemot vēl magniju, jo man ik pa laikam velk vēderu un slikta dūša pa dienu, bet, ja to iedzeru, tad viss normāli un nejūtos slikti).
12.04.2016 21:58 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Mana ginekoloģe bija pilnīgas šausmas visādā ziņā, tā kā pati esmu medmāsa, laikam neuzskatīja par vajadzīgu iedziļināties, jo es tak pati visu zinot, arī lika dzert vitamīnus, laikam pirmos 3 mēnešus lietoju, tad man sāka kļūt slikta dūša un pārtraucu.Bet tā es viņai arī pateicu, ka ja man nekas netrūkst, netaisos dzert.Dikti gribēja mani pārliecināt arī par kpnkrētu firmu.Bet dzelzi jā, to es lietoju.Otrreiz arī nelietotu vitamīnus, ja nu konkrēti kāds trūktu.
12.04.2016 22:00 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Biju šodien pie ārstes, mazā uz 32w ir jau 1,8 kg, liekas, tik daudz. Tā bebis jutās labi, visu laiku pirkstus sūkāja:-)
Es vitamīnus pat gribēdama nevaru tik ilgstoši dzert, ja es grūtnieču vitamīnus dzeru ilgāk par 3 nedēļām man sāk iekaist lūpu kaktiņi. Tā dzeru visu atsevišķi, zivju eļļu, dzelzi un D vitamīnu. Un nepiekritīšu, ka tikai ar ēšanu var uzturēt visus rādītājus normā. Mūsu platuma grādos praktiski visiem ir nepietiekams D vitamīns, un dzelzs trūkums ir ikdienišķa problēma lielākajai daļai grūtnieču.
12.04.2016 22:08 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Paranoid, es jau minēju, ka D vitamīns trūkst lielākajai daļu LV iedzīvotāju un dzelzs krītas parasti grūtniecības beigu posmā. Pati ar 7.mēnesi sāku dzert dzelzi un C vitamīnu bonusā, lai labāk uzsūktos. Taču to visu lietderīgāk būtu noskaidrot laboratorijā pie Gulbja, nevis uz dullo.. tāpēc, ka ārste saka. Tas nav viņas bērns un diez vai viņa pati dzertu tos vitamīnus. Ārstiem jau arī vajag aizbraukt kādā ceļojumā gada beigās, kuru uzsauc kāds no vitamīnu izplatītājiem. :D
12.04.2016 22:14 |
 
Reitings 915
Reģ: 07.09.2011
paranoid Prieks, ka bebim viss kārtībā. Man gan šķiet, ka tie 1,8 kg normāls svars kā nekā esi jau finiša taisnē. (l)

Runa ir vairāk par kompleksiem grūtnieču vitamīniem. Ja trūkst tikai dzelzs vai D vitamīns, tad nav jāper visi citi vitamīni iekšā. Tad labāk lietot atsevišķi to, kas trūkst. Atceros vēl kā daktere teica, ka man visi vitamīni normā, bet tik un tā izrakstīja un lika dzert.
12.04.2016 22:20 |
 
Reitings 954
Reģ: 08.11.2012
Lasu un domaju, ka man tomer ir paveicies ar savu gin. Es vel butu dzerusi vitaminus, beg tjesi vina parliecinana, ka nevajag. Dzelzi, folliju, magniju u D ja dzeru., bet ne reize u tikai pec analizem. Un man ir valsts gin., nemamsaju ne centu. Ieteica grutniecu vitaminus atstat uz barosanu un pec dzemdibu laiku, lai nebutu matkritis un pasai vieglak, jo tad gan bebis izsuknejot totali ar krutspienu visas mammas rezerves.
12.04.2016 22:22 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Man gan gyn nekādus vitamīnus nelika dzert nu izņemot dzelzi kādā laikam 7 vai uz 8 grūtniecības mēnesi.
Par kontracepciju skaidrs gyn izraksta recepti un tad tu pērkot uzrādi un viņi piefiksē kurš ārsts izrakstījis un tad jau gan jau kāds procents atlec tiem ārstiem , bet kā gan var kāds labums naudas ziņā no bezrecepšu zālēm kā tie vitamīni?
Jo tu ieej aptiekā un nopērc un nekur jau neuzrādās ārsts draudzene vai kaimiņš ieteica..
Tīri intereses pēc jautāju tiešām interesē :-)
12.04.2016 22:37 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Man ar visu vitamīnu nedzeršanu matkritis ir gājis secen. Ceru. Var jau būt, ka tikai būs.:-D Pirms mēneša nopirku kalciju ar vēl kaut kādu vitamīnu piejaukumiem, bet tā arī vienmēr aizmirstas "iedropēt". Piekrītu, ka krūtsbarošana gan savu paņem un no kaut kā tam pienam jārodas. Tad, nu, es mazliet sabijos no tā, ka tūlīt kauli drups un zobi kritīs ārā. Noteikti būs tā vitamīnu bundža jāatceras pieveikt.
12.04.2016 22:39 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
MazaisBumbiš
Nu, nez, reāli ir palikuši mazliet mazāk kā divi mēneši. Katrā mēnesī pa kilogramam un galā būs tāda pati kā lielā māsa 4kg. :-D
12.04.2016 22:43 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Saule22, nezinu, es tikai tā izteicos, jo pieņemu, ka tāpat kā ar kontracepcijas līdzekļiem arī ar vitamīniem ir kāds āķis apakšā. Manējā dikti uzstāja uz Pregnacare un cik reižu pārjautāja vai turpinu dzert vitamīnus + mazās līmlapiņas bija ar Pregnacare apdrukātas. Nu, ne jau pati viņas gāja kaut kur prasīt tikai tāpēc, ka fano par šiem vitamīniem. Varbūt kāds % atlec no kopējā katla?!
12.04.2016 22:46 |
 
Reitings 909
Reģ: 20.01.2016
Es esmu slinka vitamīnu dzērāja, man jādzer tikai viena tablete - grūtnieču vitamīni, bet pat ar to ir problēmas :D Kad atceros, tad izdzeru. Tādā ziņā man labāk patīk kompleksie vitamīni - izdzēri vienu un miers, bet varu pateikt godīgi, ka neesmu tajā visā iedziļinājusies, tik vien cik palasījusi pieredzi forumos un tur viedokļi atšķiras.
Kā arī, nezinu, vai no grūtnieču vitamīniem, kurus dzeru vai no kā, bet man grūtniecības laikā sākuši labāk augt mati, nav vairs tāds matkritis kā agrāk, tāpat arī nagi ātrāk aug :)
12.04.2016 22:52 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Es GR laikā dzēru tikai Elevit sākumā.. Un beigās Tothema dzelzs kapsulas. Pārējais viss bija čiki.

Bet nesen man sākās drausmīgs matkritis, nu pilnīgi saujām. Visa gulta, duša, grīda, viss ar matiem. Nopirku kompleksos vitamīnus mammām, kuras baro ar krūti. Nu jau lēnām sāk palikt labāk. Bet jau tā sliktais zobu stāvoklis ar pasliktinājās un vēl 3 zobi klusiņām sabojājas, bez sāpēm, tā ātri. :D

Meitenes, manam bebim pirmais zobiņš (l) Asa maliņa izlīdusi, šodien man iekoda pirkstā :D
12.04.2016 23:33 |
 
Reitings 278
Reģ: 16.11.2009
Grūtnieču vitamīnus dzēru tikai pašā gr. sākumā, vienu paciņu ar Mamita vitamīniem izdzēru un vairāk arī daktere teica, ka nav nepieciešams. Vienīgi pēdējās analīzes uzrādīja, ka dzelzs līmenis ir strauji nokrities un tiku pie tothema ampulām, kuras dzēru kopā ar C vitamīnu, bet tas arī viss.

Kādus pirmsdzemdību kursus apmeklējāt un kā patika? Bija vērts iet vai viss stāstītais jau likās zināms?
13.04.2016 08:32 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Khh, ejam katru dienu pastaigā, laiks lutina, nez kā būtu drēgnā, lietainā rudenī vai lielis mīnusos :)
Citādi kā pa kalniem un lejām, pirmais mēnesis bija grūts, ļoti, atļaušos, ka dzīvē nav bijis grūtāks periods fiziski kā tagad mazulītis. Bet nu mammām tiešām ir spēks celties entās reizes naktī, stundām ilgi mierināt un midzināt, saglabāt vēsu prātu pēc ļooti ilgas raudāšanas. :-D
13.04.2016 08:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits