Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 144
Reģ: 16.09.2015
Meitenes, ar ko sākt, gatavojoties grūtniecībai? :)
Protams, pieraksts pie ginekologa.
Bet ko vēl?
Vai sākāt, piemēram, vairāk sportot, nostiprināt kājas, muguru, vēderpresi?
Sākāt ēst veselīgāk?
12.04.2016 11:11 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Vari padzert folskābi, tas esot ieteicams :)
12.04.2016 11:28 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Meitenes, ar ko sākt, gatavojoties grūtniecībai?


Dzēru folskābi, pirms grūtniecības skrēju, bet nelielus gabalus tīri veselībai un ne tāpēc, ka gatavojos grūtniecībai. Iestājoties grūtniecībai, skriešanu pārtraucu, bet sāku daudz vairāk staigāt. Ēšanas paradumos neko nemainīju, bet neteiktu, ka pirms tam ēdu ļoti neveselīgi.

Runājot par vēderpresi, nezinu, vai taisnība, bet esmu dzirdējusi, ka tām, kurām ļoti uzkačāta prese, ir grūtāk dzemdībās. Pašai nav tāda pieredze.
12.04.2016 11:35 |
 
Reitings 144
Reģ: 16.09.2015
Ja? Es atkal esmu dzirdējusi, ka tām, kam attīstīta muskulatūra, ir vieglāk. Un pēc dzemdībām vēders ātrāk savelkoties atpakaļ iepriekšējā izskatā. Un mugura un kājas tā nesāpot
Kā tad īsti ir?
12.04.2016 11:41 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Tas reiz šeit vai māmiņtēmā tika izrunāts, ka dažkārt trenētām meitenēm/sportistēm ir grūtāk piedzemdēt, arī paziņai vienai, kurai bija ļoti smagas dzemdības, daktere teica, ka tas muskuļu dēļ.

Vienīgais, ko esa darītu, padzertu folskābi, neko vairāk, bet nu pati abās grūtniecībās neko baigi nemainīju/neieviesu.
12.04.2016 11:48 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
Folskābe jā, sports ar mēru. Laba daudz nevajag!
Ja iepriekš esi sportojusi, tad vari turpināt, bet iestājoties grūtniecībai slodze jāsamazina. Ja iepriekš nesportoji, tad neieteiktu tagad ar to aizrauties. Vieglāk dzemdībās ir tām, kas dzīvo veselīgi un ar sportu ir uz tu, bet ne pro līmenī. Ja ļoti aizraujas ar sportu, tad muskuļi paliek nevis vienkārši trenēti un elastīgi, bet uzkačāti un cieti, kā rezultātā dzemdības nemaz nav tik vieglas.
12.04.2016 12:23 |
 
Reitings 306
Reģ: 02.06.2012
Little fox-

Par tiem pg nesekoju līdzi, nezinu kas tas vispār ir, bet man arī velk vēdera lejas daļu ik pa laikam, šķiet tieši kreiso pusi, man usg atklāja cistu kreisajā olnīcā un asinsvadu, kas ir saspringts (?), ieteica pagaidām vienkārši dzert daudz ūdeni. Māsa, kas ir vecmāte, iedeva ar magnija pulverīšus padzert, kad sāk vilkt.

Story-

Wow, lietoju gan jā, gan folskābi, gan dzērveņu kapsulas, gan speciālos grūtnieču vitamīnus, gan D vitamīnu pilienos (jo analīzes uzrādīja deficītu), taču to visu tā pamīšus, ne katru dienu, pa vienai tabletei dienā no viena veida, lai nav par daudz.
Esmu ievērojusi, ka spalvas un nagi sākuši traki augt, gan jau no vitamīniem.
Negribas pārforsēt, tāpēc es tos, kas man tagad ir mēģināšu izvilkt visu grūtniecību, lai nav jauni jāpērk un lai nav par daudz jāsalietojas.
12.04.2016 12:25 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Laimes meita

varbut pamegini D vitamiinu un follijskabi dazas dienas tikai padzert, paskaties kas bus.
12.04.2016 12:37 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
Pg ir progestanols, to skatās tikai I trimestrī, max līdz 16.nedēļai. Viens no rādītājiem, kas liecina par mazuļa augšanu!
12.04.2016 12:38 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Esmu ievērojusi, ka spalvas un nagi sākuši traki augt, gan jau no vitamīniem.



tas no hormoniem.:-)
12.04.2016 12:39 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Nu man bija uzkačāta prese ,nemanīju neko traku dzemdībās, bet pēctam vēders savilkās atpakaļ iepriekšējos izmēros nedēļas laikā :)
12.04.2016 13:19 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Man visu dzīvi ir bijuši aizspriedumi pret vitamīnu lietošanu, īpaši jau bez iemesla. Esmu secinājusi, ka to sieviešu, kuras dzērušas vitamīnus bērni ir alerğiski un slimīgi. Netēlošu zinātnieci un lieliski saprotu, ka noteikti ir arī veselīgi ar visiem dzertajiem vitamīniem, bet ne tie manis apjautātie.
Man nav saprotama tā paranoja par to, ka, nu, es esmu stāvoklī un man tūlīt nežēlīgi trūks vitamīni. Būtu vēl labi ja satrauktos par sevi, jo tā tiešām var gadìties (visas zinam, ka grūtniecības pēdējos mēnešos var kristies dzelzs līmenis). A, pārsvarā uztraucas par bērnu, kurš tāpat visu paņems no mātes rezervēm. Un ticiet sev - jums tādas tiešām ir, ja vien neesat nodzērušās narkomānes, kuras pārtiek no rolton zupiņām un lētām sardelēm.

Man arī bija pieredze ar multivitamīniem, kurus manējais bija iegādājies priekš sevis. Tie bija košļājamie un tik jauki smaržoja, ko nodomāju noēst vienu. Tā bija pirmā reize kad korķēju vakarā. Un tad atcerējos savu draudzeni, kura visās trīs grūtniecībās mocījās ar briesmīgiem nelabumiem, bet pumpēja iekšā tos vitamīnus + tiešām visi trīs sīkie ļoti bieži ir ar kaut kādām pumpām, izsitumiem.. tad to nevar, tad šito. Ļoti bieži arī saaukstējas. Un tādā ziņā no malas var redzēt, ka mamma tiešām cenšas un dara visu pēc labākajiem nodomiem, nobarojusi visus līdz 8-9 un 10 mēnešiem ar krūti. Nav tā, ka baigi viņus tur ar eko šmeko turētu sterilos apstākļos un barotu pēc grāmatām, bet, nu, ja salīdzina, ka viņas jaunākais ar manējo ir gandrīz vienā vecumā, tad cik reizes jau tur iesnas, pumpas, alerğijas nav bijušas, a, manam nekā tamlīdzīga.
12.04.2016 16:23 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Pilnīgi piekrītu Undiya par vitamīniem! Es vienīgi dzelzi palietoju grūtniecības otrajā pusē, tas bija diezgan kritiski jau nokrities, bet tā citādāk neredzu jēgu dzert neko papildus (ja cilvēks jūtas labi).
12.04.2016 17:00 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Undiya, Latvijaa (taapat kaa ljoti daudzaas citaas valstiis) visi mediciinas trendi tiek njemti no arzemem un konkreeti pasaules vadoshajaam valstiim, bet tur cilveekiem ir saliidzinoshi krietni sliktaaks uzturs, ljoti daudz tiek pateereets fast food, kas ir uzturvielaam pilniigi tukshs taapeec neskirojot visaam gruutnieceem tiek ieteikti kaut kaadi vitamiini. Manaa pusee agraak taa bija folskaabe, tagad folskaabe un D vitamiins. Vitamiinus un ellu kapsulas lietoju pirms grutniecibas, jo toreiz man tieshaam bija vitamiinu, mikroelementu, taukskaabju truukums un tas ietekmeeja pashsajuutu, kad uzlabojaas pashsajuuta un paliku staavoklii paartraucu tos lietot. Mans arsts saka, ka vitamiini lietoti bez vajadziibas ir kaitiigi veseliibai, taapeec bez juutamas vajadziibas tos nelietoju.

Cilveekam ir savi dabiskie aizsargmehaanismi dazhnedazhaadaam dziives situaacijaam un taadi ir arii gruutnieceem. Grutnieces kermenii notiek biokiimiski procesi, kas ietekmee grutnieces uzvediibu un energijas pateerinju- kermenis ieiet energijas taupiibas rezhiibaa, paradas lielaaka apetiite, nogurums, gribas vairaak guleet utml. Ja shiis vajadziibas tiek kvalitatiivi apmierinaatas, nav vajadziibas lietot uztura bagatinatajus.
12.04.2016 17:14 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
D vitamīns tiešām daudziem cilvēkiem trūkst, bet to vajag pārbaudīt Gulbī uztaisot papildus analīzes.
Vismaz, pēc manām domām, jebkuram ar galvu domājošam cilvēkam būtu no sākuma jāuztaisa analīzes un tikai tad jāper iekšā vitamīni.
Zinu meiteni, kurai ļoti švaki ar naudiņām, jau otrais bērns, bet nenormāli pārliecināta, ka viņa dara pareizi tos vitamīnus pērkot un dzerot. Un uz tādiem cilvēkiem, kuri paši līdzi nedomā tie vitamīni arī turas.
12.04.2016 17:28 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Vēl pirms visas stāvoklī būšas gāju pie ģ.ā saistībā ar citām sūdzībām. Taisot asins analīzes paprasīju, lai pie reizes ieliek vitamīnus, dzelzi u.c. Viss izrādījās kā vajag, pat ar to, ka speciāli nepiedomāju pie pārtikas un neesmu no veselīgākajiem ēdājiem. Kad paprasīju vai nevajag kādus vitamīnus lietot, pateica, lai labāk kādu apelsīnu apēdu nevis bez vajadzības kaut ko speru iekšā. Pat mazajam daktere skaidroja, ka D vitaminu par daudz arī nedrīkst, jo tas arī nav labi. Bez konkrētām indikācijām, ka vajag - kāpēc brīvprātīgi spert iekšā to ķīmiju?
12.04.2016 17:37 |
 
Reitings 915
Reģ: 07.09.2011
Es jau no paša grūtniecības sākuma dzeru grūtnieču vitamīnus un ginekaloģe ik pa laikam pārprasīja vai to daru. Gestācijas diabēta dēļ ļoti pārdomāju savu ēdienkarti un sapratu, ka tos vitamīnus dzeru lieki, pilnīga sintētika. Tiešām nožēloju, ka parāvos uz visu ko ārsts man lika dzert. Un vēl kas - ja grūtniecības sākumā viņa man lika dzert magne b6, tad šodien izrakstīja magne mix. Vai tas atkal ir kāds modes kliedziens? :-/
12.04.2016 20:59 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
Nē, tas tik konkrētas firmas lobēšana. Tas pats magnijs vien ir!
12.04.2016 21:07 |
 
Reitings 915
Reģ: 07.09.2011
Man ļoti patīk mana ginekaloģe, bet neapmierina šitā pelnīšanas uz naivu un nezinošu grūtnieču un bērniņu veselības rēķina. :-/
12.04.2016 21:11 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Piekrītu Tev, MazaisBumbiš! Katra savam bērnam vēl to lābāko, grib, lai tas piedzimst vesels un viņam nekā netrūktu. Arī es ar visu savu kategorisko nostāju pret vitamīniem sāku šaubīties vai daru pareizi, ka netaisos viņus pirkt un dzert. Gandrīz jau gāju uz to aptieku, aprunājos ar mammu un sapratu, ka nē - arī es varēšu piedzemdēt veselu bērnu bez papildus vitamīnu devas. Tāpat dauna sindromu un citas saslimšanas tie vitamīni nenovērsīs.
Tas pats ir ar kontracepciju pēc dzemdībām. Es gan uzreiz pateicu - nē, paldies man nevajag, taču pēc tam iedomājos, ka vajadzēja tai dakterei godīgi pajautāt kādus sū*us viņa pati lieto, kādus iesaka savai meitai un citiem, kuri nav tikai random klienti viņas praksē. Manas draudzenes - draudzenes mamma ir ginekoloğe un ļoti interesanti, ka savai meitai neļauj dzert un lietot nekāda veida kontracepcijas līdzekļus, atskaitot prezervatīvus.
12.04.2016 21:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits