Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
minõra palasi paris lapas atpakal un vispar ratu tema seit parrunata daudzreiz. ;-) ir paris modeli, kas te meitenem popularaki, un diezgan daudz aprakstijusas plusus un minusus.
09.04.2016 11:34 |
 
Reitings 915
Reģ: 07.09.2011
Kādos veikalos Rīgā pirkāt mazajam drēbītes un aprūpes piederumus? Labāk centrā un Vecrīgas rajonā, lai nav jābraukā ar sabiedrisko, jo iešu ar kājām. :-D
09.04.2016 11:54 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
Sveikaas.
Pa ilgiem laikiem ierakstīšos ar jautājumu.
Mums jau rit 3 nedela, labi nemamies svara utt. Mazais ed pec pieprasijuma diezgan biezi, ari kad nak nikjis uzreiz piedavaju krūti jo knupi uz niķiem vel neizmantojam.
Mazais biezi raud ja negulj, piemeram, no rita. Mierigs paliek tikai kad ucina. Nevaram saprast vai tas delj sapitem vēdera..manejais izlasijis par piena nepanesamibu...ka es varu zinat ka tieshi tas pie vainas vai vienkārši gazishu delj mazais raud..jo raudot megina ko izspiest :D
Cik bieži jums tada vecuma mazais raudaja?
09.04.2016 11:59 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
always sarcastic, man bija lidzigi, raudaja, daudz, tagad kaa menesis mazak raud. Ari ja paraud, pashupinu gultinu un nomierinas, nelieku uzreiz pie kruts. Meita ari sakuma daudz raudaja, iedevu knupi visas problemas atrisinajas, laikam bija parak liels zidisanas reflekss.
09.04.2016 12:33 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
Par gaļu es stāstu tā, kā ir. Saku, ka ir cilvēki, kas ēd citus dzīvniekus, ir, kas neēd. Mēs neēdam. Bērniem taču stāsta, kas ir piens, kas - olas, kur aug burkāni un tā tālāk.
Mani vairāk baida trauma lielākā vecumā, kad bērns sāk saprast, kas ir gaļa un kā to dabū. Man pašai ilgus gadus bija ļoti grūti, kad sapratu, ko esmu visu šo laiku ēdusi. Neviens bērns, ja nav negatīvi ietekmēts (TV, komunikācija u.tml.), negrib nodarīt citiem pāri, es cenšos to respektēt.
09.04.2016 13:16 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
always_sarcastic* tas ir normāli ka raud, viņš taču vēl maziņš, var būt gāzītes, var būt kaut kāda skaņa nepatika, var būt 100 iemesli, nevajag uzreiz domāt par nepanesībām, no divām nedēļam var sākties kolikas, ta kā nepārdzīvo, bet ucini, ja mazajam tā vieglāk! :) Tas taču mazs bērns! :)
09.04.2016 13:48 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
always_sarcastic*, manam dēlam ir govs piena nepanesamība. Bija ļoti raudulīgs, pa dienu tikai rokās dzīvojās, naktīs bieži modās un raudāja, ēdot bija nemierīgs un raudāja. Galvenie simptomi - zaļgana, gļotaina kaka (analīzēs uzrādījās slēptās asinis), vēlāk arī sarkani izsitumi uz ķermeņa, sausi pleķi uz vēdera. Principā, ja tavam mazajam būtu piena nepanesamība, tad būtu jābūt kādām problēmām ar vēdera izeju. Tavs vēl ir maziņš, vēdera sāpes šādā vecumā var būt normālas, normāli arī tas, ka bēbis vēlas tikt ucināts. ;-)
09.04.2016 13:49 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
O bozhe moij, vegetaarieshu kashkis gruutniechu teemaa!

Atceros, kad vidusskolā strādāju dārziņā un viena mamma neļāva savam bērnam dot sulas un saldumus. Un es vēl jautāju kāpēc, man atbildēja, ka, lai zobi nebojātos. Iedomājies, cik forši, tas bērns forši jutās, kad visi ēda dzimšanas dienas torti, bet tas sēdēja pie tukša šķīvja.


Nemot veeraa to, ka Latvijaa jau pirmklasniekiem ir pa 2 plombeem mutee un vecaaki to uzskata par absoluuti normaalu paraadiibu, taa mamma ir liels malacis. Bet dzimshanas dienaas nav jaastiepj uz b/d kuukas, tas vispaar ir noteikumu paarkaapums b/d ienest eedienu no malas, jo der atcereeties ka izgliitiibas iestaadees darbojas valsts noteikti likumi attieciibaa uz paartiku.
09.04.2016 14:10 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
minora, Saulei ir Camarello Eos, varēs Tev pastāstīt. Man personīgi, tādi rati tikai pa Rīgu derētu.
Vazājoties pa meža takām, čiekuriem, bedrainu ceļu- bērns kratās. Man nepatika, izmēģināju māsas ratus. Priekš manis, par maz amortizācijas tiem ratiem.
09.04.2016 14:21 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
MazaisBumbiš
Es lielāko daļu sapirku Dominas Gaidību 4dienā, tad Kidzonā bija tieši drēbītēm un aprūpes piederumiem -25%. Kaut ko pirku arī H&M. Daudzi pērk lindexā, bet man tur piedāvātais sortiments nepiesaistīja. Ieteiktu aizbraukt uz Riga Plaza (tur man patīk Babycity) vai kādu citu lielveikalu,kur ir vairāki bērnu veikali, jo visu vienā veikalā parasti ir grūti atrast! Piedevām 20.aprīlī Riga plazas Chicco veikalā būs Chicco info stunda, kur lekciju stāstīs Diāna Zande - http://www.chicco.lv/Jaunumi/lekcijas-ar-dianu-zandi_n38.
09.04.2016 17:13 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nesaprotu to problēmu par paskaidrošanu, no kurienes gaļa rodas... Bērni tak nav dumji! Saprot, ka dzīvnieki, piem., nerunā, kaut multenēs rāda, ka runā. Ar gaļu arī - ko tur izdomāt nez kādas atrunas? Kopā aizejat uz gaļas paviljonu kādu un parādi (nav pat speciāli jārāda - pats ieraudzīs) cūkas ķermeņa gabalus, veselu vistu utt. Nav bērnam jārāda nokaušanas process, bet saprast, ka te vistiņa skraida pa lauku un te viņa ir izplūkāta, bez galvas un mēs no tā pagatavojam kaut ko - bērni to uztver pavisam mierīgi. Tā nav nedz Peppa, nedz kaut kāds cits multfilmas varonis. Vnk gaļa.

Es bērnībā cūkas nokaušanas un sadalīšanas procesu vēroju no A līdz Z. Normāli. Bija interesanti.

Savam bērnam rādīju zivis veikalā - akvārijā dzīvas, blakus uz ledus - jau beigtas vai sadalītas gabalos. Tāpat ar vēžiem - pat paņēmām vienu ietīto iepakojumā, nedaudz pabakstījām un apčamdījām. Bērnam bija interesanti.

Nevajag pārspīlēt un to visu kaut kā dramatizēt.
09.04.2016 17:33 |
 
Reitings 915
Reģ: 07.09.2011
lindsky - paldies, iespējams Riga Plaza iegriezīšos. :-)

Neons - piekrītu. Tad jau mēs te lielākā daļa būtu psiholoģiski traumēt ar visu to gaļas būšanu. Kā nekā visi esam bērni bijuši.
09.04.2016 19:43 |
 
Reitings 351
Reģ: 27.11.2015
Neons visu pilnīgi pareizi uzrakstija!!!
Es bērnībā laukos esmu redzējusi gan kā cūku kauj gan kā vistai nocērt galvu un viņa vēl spirājas gan trusi kā nokautam dīrā nost kažoku un nekas traks nav noticis kā ari pati vistu esmu palīdzējisi plūkt likās interesanti man tad bija kādi varbūt 5-6 gadi! Ticiet man neesmu traumeta nekadigi un arī gaļu vēlaizvien ēdu pilnām mutēm!
Tā dzīvē ir iekārtots un viss!
Tikai cilvēks var izdomāt veģitārismu un vēl trakāk veganismu.. modes kliedziens baigais!
Tad jau kaķiem nedrīkstētu ēst peles lauvām savvaļā antilopes utt . Un vēl citiem ar to uzbāžas savu vegetarismu.. viena bērniem otre sunim liedz gaļu ēst utt :-D
09.04.2016 20:13 |
 
10 gadi
Reitings 6570
Reģ: 29.01.2009
Neons ++++++++++++++++++++++
09.04.2016 21:03 |
 
Reitings 334
Reģ: 19.11.2014
Es teikšu ka ritīga grūtnieču beztēma! :-D
10.04.2016 01:56 |
 
Reitings 1224
Reģ: 17.08.2015
Kaut vairāk būtu tādas māmiņas kā ziemiga un AnneBelle! :) prieks, ka esat prātīgas šajā jautājumā.
10.04.2016 08:39 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Rowan, tad galvenā pazīme piena nepanesamībai ir gļotaina vēdera izeja? Jo es dažreiz esmu domājusi, vai manai nav tā nepanesamība, jo viņa ļoti daudz atvemj maisījumu, pat speciālo priekš šīs problēmas domāto. Bet ar vēdera izeju viņai viss ok, uz ādas neviena izsituma un ar punča sāpēm nemokas. Tad es varu būt mierīga?
10.04.2016 09:22 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Runājot par gaļu, ja mana prasīs, tad es pastāstīšu, ka ir dzīvnieciņi, ko laukos audzē, lai viņus nokautu un apēstu, tik vienkārši. Ja viņa dēļ tā pateiks "fuj, tad es gaļu neēdīšu", es to respektēšu.
10.04.2016 09:24 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Kad atbraucām no slimnīcas, dēlam puncis sāka pūsties un sāpēt jau 3.dienā. Ar katru dienu sāpēja vairāk un vairāk. Uzpūties bija traki. Ārsts uzlika no sākuma uz bez piena diētas, bet labā mazlietiņ palika, bet nu tur sākās atkal citas problēmas un mazais niķīgs bija, beigās mazajam ir lactozes nepanesamība. Viņa puncī ir maz to vielu, kas sķeltu manā pienā esošo cukuru. Tagad dodu Lactasin un ir labi. Bet nu ar piena produktiem esmu uzmanīga, jo līdz galam nesaprotu vai viņam pūš vēderu no piena produktiem vai nē.
10.04.2016 09:36 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Leo_leo, kad biju ar mazo pie gastroenterologa, viņa stāstīja, ka piena nepanesamības gadījumā pienā esošās olbaltumvielas parasti rada kairinājumu zarnu traktā, kas izraisa vēdera sāpes un liek parādīties gļotām un asinīm vēdera izejā. Tie tad arī esot tipiskākie simptomi. Protams, ne visiem nepanesamība izpaužas vienādi, un viens no iespējamiem simptomiem ir arī piena atgrūšana. Netēlošu profesionālu mediķi, bet, manuprāt, ir maz ticams, ka tavai mazajai ir piena nepanesamība, ja jau nav neviena cita simptoma, vēderiņš nesāp. It īpaši, ja mazā ēd maisījumu, būtu jābūt vēl kādām izpausmēm.
10.04.2016 10:31 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits