Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Pirmo asins paraudziņu māsiņai vajadzēja pārbaudīt uz maza aparātiņa, kādu izmanto cukura diabēta slimnieki. Vienreiz man dūra pirkstā, otrreiz paņēma pilīti no tā paša stobriņa, kur vēnu asinis. Ja tur cipars normāls, tad tikai dod glikozi.
03.04.2016 15:00 |
 
10 gadi
Reitings 1154
Reģ: 19.01.2010
Mereda
Man neko tamlīdzīgu nedarīja pirms glikozes testa.
03.04.2016 15:22 |
 
Reitings 1256
Reģ: 29.01.2009
A vins man parbaudija kko uz aparatina, tad jau viss normali drosvien.
03.04.2016 16:00 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Ja glikozes līmenis ir virs 7,0 mmol / l, obligāti sazināties ar ārstu, kurš nosūtījis pacientu uz analīzi. Bez ārsta atļaujas, testu neveikt.


Soho, varbūt nemanīji, ka pirms glikozes došanas pārbaudīja asins paraugu.
03.04.2016 16:30 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Es ar neko tādu abās grūtniecībās nemanīju, vienkārši iedeva izdzert.
03.04.2016 16:44 |
 
Reitings 915
Reģ: 07.09.2011
Es gan ievēroju, ka viņa pēc asins parauga paņemšanas pilināja kaut kādā mazā aparātiņā.

Varbūt šeit ir vēl meitenes, kuras grūtniecības laikā ļoti pieņēmušās svarā? Par cik man tikai 31.nedēļa un +18kg nākuši klāt, plus vēl glikozes tolerances traucējumi, vēlos saņemties. Pirms grūtniecības biju caurbira un nekas manu svaru neietekmēja. Tāpēc arī laikam nepadomāju, ka nemaz tik veselīgi neēdu. Kad uzzināju par grūtniecību, neko baigi nemainīju, bet centos piedomāt par papildus vitamīnu uzņemšanu. Man toksikozes nebija vispār, jau pirmajā skrīningā biju pieņēmusies par 4kg (esmu dzirdējusi, ka citām toksikozes dēļ svars nemainās vai pat krītas). Nevar teikt, ka saldumus ēdu vairāk kā pirms tam, bet nu garšo gan ļoti. Ja pāris dienas neesmu kārumus ēdusi drebulis jau nāk virsū un ne par ko citu nespēju domāt. Pie endokrinologa jāiet tikai 18.aprīlī, tāpēc līdz tam man pašai jādomā kā rīkoties, lai iztiktu bez tiem saldumiem. Vai kāda var palīdzēt? :'-(
03.04.2016 17:17 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Bet laboratorijai vienalga jāņem tas pirmais asins paraugs pirms glikozes slodzes testa, tad kā var uzreiz nepārbaudīt? Mistika.. :D
03.04.2016 18:11 |
 
Reitings 154
Reģ: 18.12.2014
Man 21 nedeelja un svars +3 kg, svars naacis klaat tikai pedejaas nedeljaas. Februara saakumaa parslimoju gripu un tad ar svaru iebraucu miinusos.

Jaatrod veseligaki saldumi un ar tiem pa retam panaskoties.
Reaalus ieteikumus dot nespeeshu, ja saldumi ir atkariiba, tad tur jaaciinaas gluzhi kaa ar smekesanas atmeshanu;-)
03.04.2016 18:12 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Man bija problemas ar cukura limeni grutniecibas laika. Ar svaru viss ok bija. Visa grutnieciba plusa 15-17 kg.
Man bija jaievero dieta. Tu pie dietologa nebiji? Tur man iedeva gramatinu, kadus produkutu cik vienibas drikst est. Parrunajam ko es edu un kaa tad varu est brokastis un citas edienreizes. Bet man nebija gruti to visu ieverot, jo taa dieta ir vienkarsi- ed vsu, bet mazas porcijas un biezi, lai cukuri neleka. Lai noturetu to limeni loti palidzeja piena produkutu lietosana. Un lai negribetos tik daudz saldumu (es neesmu saldummile, bet esmu to pamanijusi), tad vienkarsi ir japaed loti satigas brokastis. Ja nav paests kartigi, tad visu dienu energijas nav, gribas kaut ko saldu. Un jaa vislielako stimulu deva tas, ka tev tak jacensas prieks bebisa, tu esi taa, kas rupejas par vina veselibu un ieliec to pamatu vina turpmakaı veselibai ari.
03.04.2016 18:39 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Domāju, kā katru mēnesi atzīmēt. Ko jūs darījāt?

Mēs katru mēnesi nedaudz atzīmējam, kā arī nobildējam mazo. :) Mums jau sienas rāmis ir, kur pēc tam salikt visas 12 bildes. Tiekam arī pie mazām dāvaniņām no meitas vecvecākiem, bet nu tīri simboliski kāds sīkums - drēbe, bante vai aprūpes lieta un tml. Uz 6 mēnešiem bija nedaudz lielāka pasēdēšana, bet arī tikai tuvā lokā. Tāda nopietnāka ballīte plānota tikai uz gadu, bet arī ne uz 500 eur budžetu. :D Bez tutu svārkiem, mikipeļu kūkām un simts baloniem. :D
03.04.2016 18:48 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
peliite21,
ja tev paaugstināta glikoze bija tika aiz komata ietvaros, tad tas ir maznozīmīgs. Galvenais, lai pirmais rādītājs nav lielāks par 7 mmol/l kā raksta Mereda, jo tas skaitās jau paaugstināts glikozes līmenis asinīs.
MazaisBumbiš,
Atsakies no salduiem un to vietā vairāk lieto liesos piena produktus (ne sieri, sviesti utt.) un šķiedrvielas jeb balastvielas (tomāti, gurķi utt.). Es saldumus aizvietoju ar burkāniem, veikalā ir nopērkami graužamburkāni. Man vismaz ar tiem izdodas sevi mazliet apmānīt, jo apēdod vienu gribās nākamo līdzīgi kā ar saldumiem!(l)
03.04.2016 18:48 |
 
Reitings 262
Reģ: 05.07.2013
Ui, man arī liela kāre pēc saldumiem- 32.nedēła. Pašlaik uz "urrā" iet kompoti un saldētas ogas, lai gan apzinos, ka nekas īsti labāks par konfektēm jau nav, bet vismaz dabīgs gan.

Tagad mēģinu ēst 3x dienā un pavadīt vairāk laika ārā, vai ko darot- tas vismaz novērš domas no ēdiena. Lai gan pēc "skata" un drēbju izmēra neesmu palikusi lielāka, tomēr svars gan.. :)
03.04.2016 19:46 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Man pašai tagad 27. nedēļa, visu laiku gribās visādus kārumus un pankūkas ar nutellu. Pagaidām ir svars +6kg, bet apkārtmēros arī var redzēt, ka esmu lielāka :-/ Bet ar to laikam ir jāsamierinās. Saldumu kāri es cenšos mazināt limitējot sevi uz vienu kārumu nedēļā vai diviem, pārējo laiku cenšos ēst pietiekami normāli un brokastis kārtīgi paēdot, tad tiešām visu dienu negribās tik traki ēst vairs.

Man ir jautājums par strijām. Ko jūs lietojāt pret strijām un pretstriju eļļiņas ir vienkārši jāiemasē ādā? Man ir ļoti daudz striju uz krūtīm un tagad uz kājām parādījušās, kuras mani biedē, bet es negribu iztērēt daudz naudiņas uz eļļiņu, kura nemaz nepalīdzēs tās mazināt. Paldies jau iepriekš. :-)
03.04.2016 19:54 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Mazaisbumbiš
Man bija apmēram +24, ja ņem no zemākā pirmsgrūtniecības svara, vet glikozes tests bija labs, problēmu nebija, uz beigām visppār traki kāpa uz augšu, lai gan neko baigi traku neēdu, nu vismaz man neliekas tā :D
Man klupšanas akmens bija āboli, nu ļoti gribējās, parcik vēl tieši bija vasara, nevarēju atturēties, ok, bērns bija pieci kg smags un ko man ārste tā arī pateica, ka tas no āboliem un cukura tajos, jo tiešām dienā varēju pat līdz diviem kg noēst, cik ļoti gribējās, bet tagad 4,5 mēn pēc dzemdībām svars ir pirmsgrūtniecības neko nedarot.
Es domāju, ka tev nevajag iespringt, katrai tas nāk klāt savādāk, cita ēd visu un ir maz, cita domā, ko ēst, bet ķermenis visu uzkrāj.
03.04.2016 20:26 |
 
Reitings 915
Reģ: 07.09.2011
Tu pie dietologa nebiji?


Nebiju, ārste nesūtīja, vienkārši teica lai neēdu tik daudz. Bet sāku apdomāt par iešanu.

Un lai negribetos tik daudz saldumu (es neesmu saldummile, bet esmu to pamanijusi), tad vienkarsi ir japaed loti satigas brokastis. Ja nav paests kartigi, tad visu dienu energijas nav, gribas kaut ko saldu.


Es pat par to nebiju iedomājusies, bet tas varētu palīdzēt ļoti. Paldies! :-)

Un jaa vislielako stimulu deva tas, ka tev tak jacensas prieks bebisa, tu esi taa, kas rupejas par vina veselibu un ieliec to pamatu vina turpmakaı veselibai ari.


Jūtos vainīga par to, neuztvēru svara pieaugumu pietiekami nopietni. Bet pēdējās dienas mazais vairs nav tik hiperaktīvs un kustības ir tik virspusējas, ne tā kā pirms tam. Pagājušo nakt bija šausmīgs murgs par bēbīti. Taka ar bomi pa galvu. Beidzot jāattopas un jāpadomā par mazo dvēselīti nevis par to kā pielikt kuņģi. :'-(
03.04.2016 21:25 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
MazaisBumbiš esmu lasījusi, ka uz grūtniecības beigām mazuļi sāk mazāk kustēties, jo ir mazāka vieta, lai izpaustos. Ja katru dienu sajūti vismaz 10 kustības, tad, manuprāt, visam jābūt kārtībā. Neuztraucies tik daudz, nesastresini sevi pārāk traki. Ja kas, pazvani savai ginekoloģei.
03.04.2016 21:30 |
 
Reitings 121
Reģ: 31.08.2015
Nu jau 2 stundas ik pa 5-7min sapes vedera/mugura velkošas,ilgst kadas 15 sekundes.. Vai viltus kontrakcijas? Jasaka ka man šodien bija dzemdību datums!
03.04.2016 21:33 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Rassberry
Pilnīgi iespējams, ka īstās! Man arī sāka vilkt muguru un pēc kādām 10h mazā jau bija klāt. Iedzer nošpu vai ieej vannā. Ja nepāriet sāpītes, tad vari taisīties. Lai veicās (l)
03.04.2016 21:38 |
 
Reitings 915
Reģ: 07.09.2011
callmetwisted Saprotu arī tādu faktu, bet tad tas notiktu pakāpeniski nevis vienu dienu beidz kustēties tik daudz un enerģiski ne tā?

Rassberry Es neesmu spečuks šajā jomā, bet vecmāte man teica lai ieeju vannā, ja nepāriet lai zvanu. :-D Intervāli nepaliek mazāki?
03.04.2016 21:42 |
 
Reitings 121
Reģ: 31.08.2015
Labi,paldies pamēģināšu! :)
03.04.2016 21:42 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits