Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
virdzinija,
Es vairāk šokējos par to, ka to turpina praktizēt arī tagad, kad ir tik daudz atbalsta/konsultatīvo dienestu. Man mamma agrāk strādāja ātrajos, tad nu varu daudz dažādus stāstus izstāstīt.
Es kaut kā cenšos veselības problēmas atrisināt ambulatorā veidā ne stacionāri vai izmantojot NMP.
18.03.2016 23:33 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Īsti nesaprotu, kāpēc LORs tev teica pie galvassāpēm saukt ātros.
Mediķu palīdzība ir jāmeklē, ja ir stipras galvassāpes kombinācijā ar citiem simptomiem - pārmērīga tūska, paaugstināts asinsspiediens, miglaina redze, sāpes vēderā, asiņošana, sāpīga urinēšana, ilgstošs mazuļa kustību iztrūkums. Jo tad var būt aizdomas uz preeklempsiju vai citām nopietnām grūtnieču problēmām.
Saaukstēšanās vispār nebūtu jāārstē ar antbiotikām, tev laikam smagā arsenāla LORs gadījies. Tējas, vitamīni, svaigs gaiss, miegs un atpūta ir pats galvenais. Loģiski, ka pēc atveseļošanās vēl kādu laiku nebūs spēka.
Rīt derētu piezvanīt ģimenes ārstu konsultatīvajam tālrunim un izmērīt spiedienu. Es gan dodu pieci, ka tev būs no uztraukumiem augstāks kā patiesībā.
18.03.2016 23:40 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Lindsky, es arī. Pati esmu kādas 2x zvanījusi uz ģimenes ārstu kons.tālruni saistībā ar bērnu. Protams, tuvākajā darba dienā piezvanu arī savai ģim.ārstei. Bet ir ļoti daudz mammu, kas uztraucas pie mazākas temperatūras vai klepus. Man kājas nedaudz saļimst, ieraugot 40 grādus, bet arī tad nesaucu ātros.
18.03.2016 23:41 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Par antibiotikām viņa tev teica, jo pārāk ilgi slimoji? Strutas deguna dobumos, uz angīnu vilka vai kādas citas nopietnas komplikācijas?
Un tagad tu skaities +/- vesela vai arī joprojām slima?
18.03.2016 23:45 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
Nu AB lors var izrakstīt pie smaga haimorīta vai otīta, bet tas parasti ir galējais variants pēc visām skalošanām un tml. procedūrām, kad viss ir pēdējā stadijā. Pie saaukstēšanām sākumā vienmēr visiem iesaka skalošanas līdzekļus degunam un dabīgos līdzekļus kaklam.
Ja mazais33 ir ciet kāds no galvas dobumiem (kaut vai deguna, aizdeguna utt), tad galvassāpes var būt tikai normāls saaukstēšanās simptoms, kas ar katru dienu mazināsies līdz ar saaukstēšanās izārstēšanu.
18.03.2016 23:48 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
smileforme, pīrsinga vieta varētu niezēt un sarkanīga būt tāpēc, ka āda stiepjas- man , piemēram, tajā vietā ādai izveidojās mini strija, māsai tāpat, un visu grūtniecības laiku bija sarkana.


Vilionata ir pazudusi no cosmo apvāršna, varbūt jau sagaidījusi mazo?:)
18.03.2016 23:59 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
un pie vienas reizes tad, vai lasāt blogus viens+viens un kola.lv
Tur pašlaik divi interesanti raksti, ar pretējiem viedkļiem par sociālajiem tīkliem, ka mammas instagrammā melo :D, ko jūs par to domājat? :-P
19.03.2016 00:03 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
khkh
Ieintriģēji, ieliksi linku, lai varu izlasīt. Slinkums meklēt!
Blogus nelasu, bet pēdējā Mans Mazais numurā ar bija raksts par mammām un sociālajiem tīkliem utt.
19.03.2016 00:08 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Ieintriģēji ar to Mans mazais, tagad jāpērk būs :D atzīšos, esmu tā, kura diezgan aktīvi izmanto IG, bet nu es pie sirds vispār neņemu, ko citi domā, lai domā, ka esmu meloju, ja tā viņām labāk :-P
Rekur viens-
http://viensplusviens.lv/2016/03/varbut-pasmejamies-par-tam-mammam/
19.03.2016 00:26 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
khkh, kola.lv rakstu lasīju. Tur tā forši ar sarkasmu un ironiju. Raksts diezgan patika, jo diezgan patiess: Instagram ir to smukāko brīžu/situāciju krātuve; daudz kas tiek inscinēts. Sekotājiem bagātākie konti ir tie vispūkainākie, saulainākie, ideālākie; tajos ir produktu izvietošana. Galvenais apzināties, ka realitāte ir atšķirīga, bet var (un vajag?) smelties iedvesmu skaistās bildītēs un pašam ķert dzīves mazos prieciņus un skaistumus. :)
Un protams svētais grāls - katra pieredze ir unikāla un atšķirīga.
19.03.2016 00:27 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
19.03.2016 00:28 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
mereda, tieši sarkasms un ironija man patika rakstā, bet ne visam piekritu.
Kā arī zem mīļbildēm gandrīz vienmēr apakšā pierakstīts- kāda traka diena/nakts mammai bijusi, beidzot mazais guļ ka eņģelītis vai beidzot kafijas pauze, utt, loģiski, ka neviens jau neliks bebja kakas vai apčurāto paklājiñu, novemto kreklu, jo, domājams, ka visi 100% zina, ka bebītim ir savas dabiskās vajadzības.
19.03.2016 00:33 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
...savas dabiskās vajadzības, kas ir pašsaprotamas, lai tās vēl papildus nebildētu un nerādītu, bet labāk papriecēt acis ar kādu mīļāku bildi no ikdienas.
19.03.2016 00:36 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Te nu ir jāņem vērā tas, ka katram no mums sanāk vienu un to pašu informāciju gan redzes, gan taustes, gan dzirdes, gan smaržas, gan garšas veidā saprast/ uztvert citādāk. Uz vienu un to pašu bildi raugoties kāda novērtēs skaisti notvertu mirkli ikdienā un sava veida mini talantu savas ikdienas mirkļu skaistu pasniegšanu citu apskatei. Toties cits šķetinās savu iztēli pat bez papildus informācijas, iedomājoties, ka bildes skaistums nozīmē neapgāžamu perfekcionismu it visās dzīves sfērās, uztvers bildes autoru par visvarošu Dievu, kamēr pats iesēs mikroskopisku un neapzinātu kompleksu savā pašapziņā. Un tad rodas tas mīts ar tikai baltu un tikai melnu redzējumu, ka sociālo ļautiņu dzīves ir veiksmīgākas.
Un kāpēc gan nelikt IG u.c. portālos acīm baudāmas bildes, ja reiz pašas aplikācijas ir radītas tieši ar tādu domu? Mēs taču arī uz ielas, veikalā, uz darbu dodamies sevi sakopjot, uzlabojot savu izskatu. Mēs neejam svešam vai mazpazīstamam cilvēkam pretim paziņojot :" Pagājušajā naktī vēmu! ", tad man tas šķiet tikai loģiski, ka arī sociālajos profilos bildes ar šādiem attainojumiem neuzrādīsies, vai ne?

Pati esmu aktīva IG lietotāja, izmantojot privātuma funkciju. Ja vadās pēc principa, ka katras dienas beigās ir jàapdomā, kas konkrētajā dienā licis pasmaidīt, licis justies laimīgai, tad mans IG profils kalpo kà mana atmiņu kladite un dienasgrāmata par mīļajiem mirkļiem un sirdslietàm, dzīvo nenoliedzot, ka arī man ir skumjas un grūtas dienas, bet tā taču ir dzīve! :)
19.03.2016 01:44 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
Rakstinjs tā neko :D

Piekritīšu Favel, par uztveres momentu!
19.03.2016 02:16 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
es arī sekoju šiem blogiem un lasīju rakstu.Man patika!Un ļoti,ļotu piekrītu Favel!
;-)
19.03.2016 08:23 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Par to rakstu jāsaka, ka žēl tā mamma, kurai tik grūti un traki iet. Ja es lietotu instagram un man patiktu pie katra spoguļa iepozēt un vispār kaut ko fočēt, tad es arī mierīgi taisītu bildes ar kafijas krūzēm un guļošu zīdaini. Tas, ka viņai nepaveicās nenozīmē, ka visas mammas ir tikpat bēdu sagrautas. :-P Šī arī atbilde uz viņas retorisko jautājumu par to kā pāri ar vairākiem bērniem ir pie pilna saprāta!
19.03.2016 08:33 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Man patika kolas raksts, es to galīgi neuztvēru tā, kā to parādīja Grēviņa, ka redz apvaino tās mammas, kurām it kā viss tik skaisti, viss tik labi.
Es to uztvēru, kā ar humoru pateikt to, ka arī IG skaisto bilžu mammām viss nav rožains, tikai viņas izvēlas izcelt skaisto, pat ja 80% dienas paiet kakāsun vēmekļos :D

Un es būtu vēlējusies, kaut vairāk šādus rakstus būu lasījusi pirms bērna dzimšanas, jo man bieži sākumā bija sajūta, ka tikai man ir grūti, pārējās skraida apgarotas un tik fočē bērnus pasteļkrāsas vigvamos.
19.03.2016 10:12 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Man tā mammu blogotāju cepšanās šķiet amizanta :-D Izlasīju abus rakstus un Kolas rakstu uztvēru kā ironijas un satīras pilnu, nevis apvainojošu. Grēviņai laikam grūtnieču hormoni trako.
Man līdzīgi kā Piparenei šķita, ka es viena esmu neizgulējusies, bez enerģijas un spēka, jo vairumā raksta par to, cik bērns ir liela laime un prieks (l) Ir jau, bet sākums mēdz būt grūts un apmulsuma pilns.
19.03.2016 10:27 |
 
Reitings 467
Reģ: 31.03.2010
Nu LOR teica, ka degunā iekšā neizskatās labi, vajadzētu antibiotikas padzert.vecs onkulis bija :D
Slimoju ar gripu pirms divām nedēłām, pabiju arī slimnīcā. Un tagad tās trakās iesnas ar ciet degunu un kakla sāpēm. 2dien, kad biju pie vinja, vel nebija labi, bet 4d.un vakardienu varu elpot un nepilināt degunā un ar kaklu arī ir labāk (nedaudz sāp, bet balss vismaz ir) ..

Un nepārprotiet, parasti zvanam uz 113, kur paceł medmāsa vai kas un tad iesaka ko darīt-ātros vai vel nė. Visas reizes likusi ātros saukt, ne tikai man konkrēti..
Varbūt varat ielikt to konsultatīvo nr, kuru minējāt, lai uzzvanu?! :)

Tagad bik vel galvu jūtu, vēlāk iešu uz aptieku.
19.03.2016 10:34 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits