Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
10 gadi
Reitings 4293
Reģ: 03.08.2009
Mocheato, nerunā par to, ko nezini. man ir 26 gadi un mani baroja ar maisījumu no 3.mēneša, jo mammai nebija piena. Tā kā bija arī tad maisījumi parādījušies. Un tā neko imunitāte super, ne bērnībā, ne tagad neslimoju, slimnīcā neesmu bijusi, nav nekādas alerģijas un nepanesamības.
Kā Tu, acīmredzot pieredzējusi šajā jautājumā, iesaki rīkoties gadījumos, kad mammai nav piena?

mājās gatavotiem biezeņiem


Ar ko apķīmiķots banāns vai ķirbis ir labāks par kkādu veikalā nopērkamu putriņu vai biezeni? Neko tīru tu nevari dabūt ja vien pati neaudzē. Nevajag pārspīlēt.
12.02.2016 21:18 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Galvenais, lai bērns ir paēdis un laimīgs, bet ja godīgi - no bezbērnu sievietēm padomi nav jāklausās, es neklausos. Daru kā ir ērtāk man. Kamēr mamma laimīga, bērns arī ir laimīgs un man ir pilnīgi nospļauties, ko citi domā.
12.02.2016 21:54 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Mocheato, kad būsi māte, tad ienāc, parunāsim.
Tikmēr, varu pateikt, ka tev nav pilns kalendārs, un viss, kas nāk no tavas mutes, brīnos, ka tev nav pašai kauns par savu stulbumu :-P
12.02.2016 22:34 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
Es saprotu Mocheato nostāju, jo domāju līdzīgi. :D Kā arī, es īsti neticu tam "nav piena". Ja ir stress un māte pati negrib barot, tad varbūt... Bet nedomāju, ka kāda mamma domā, ka maisījums ir veselīgāks par pienu.
Zinu vienu mammu, kas nemaz nevēlējās pati barot. Pirmo mēnesi atslauca un baroja caur pudelīti, pēc tam apnika un pārgāja uz maisījumu. Katrs, protams, dara kā grib, bet postulēt, ka maisījumu ir labi, manuprāt, nudien nevajag.
12.02.2016 22:52 |
 
10 gadi
Reitings 475
Reģ: 31.01.2009
Burciņas arī neatbalstu kā galveno pārtikas avotu. Bet vismaz ES ir stingras bērnu pārtikas regulas, kas priecē. Alternatīva (veselīga, imho) būtu pirkt eko dārzeņus un augļus, un, protams, arī audzēt pašiem, ja ir tāda iespēja (neapstrādājot ar raundapu, loģiski... (t) ).
12.02.2016 22:54 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
AnneBelle neviens jau te nepustulē, ka maisījums ir, kas labs, kā teica man viena vecmāte pirmpieniņš mazā kuņģīti ieeļo, lai sistēma aiziet (kā mazs jauns motoriņš), bet kad jāpāriet uz maisījumu tas viss to sistēmiņu sagrauj. Mes to visi zinām un tā.
Bet ir varianti, kad piena nav, piens rodas galvā, vismazākais stress vai bailes, vai kāds cits ikdienas apstāklis izraisa to, ka tas vienkārši pazūd, nu tad tā ir vienīgā alternatīva.

Citreiz piens var pazust brīdī, kad sāc atslaukt, organisms saprot, kad pie krūts ir bērns un kad nav.
Tāpat arī kāda izlaista ēdienreize var visu salaist vējā. Iemesli ir daudz un dažādi.

Pati mazo tikai gaidu un jau mazliet stresoju par to, ka man piens varētu pazust no konkrētiem apstākļiem manā ikdienā, ne jau tāpēc, ka domāju, ka nu būs mazais cik vien gribēšu tagad došu viņam kādu sintētisku maisījumu, jo redz man nepatiks barot vai kā citādi neliksies tas ērti un blablabla, protams, barošu ar savu pienu cik vien iespējams, bet ne visiem tas tā ir.
12.02.2016 23:08 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
Un kā tad barot mammām, kas ir pārcietušas krūts vēžus un viņām tīri fizioloģiski nav iespējams saražot pienu. Es arī esmu par mammas pienu, bet priecājos, ka ir alternatīvas gadījumos, kad tas nav iespējams.
Meitenes domājam plašāk un labāk nenosodam nevienu, jo nevar zināt kā pašām nākotnē būs.

Sunset,
tavi ieliktie klipiņi tiešām labi! ieteiktu visām noskatīties. Es pat apraudājos skatoties otro, jo dzīvē tiešām neko nevar paredzēt un visu izplānot līdz smalkumam.
12.02.2016 23:23 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
always_sarcastic*, nesatraucies par pienu, nemaz jau tik viegli viņš nepazūd! Baroju savu mazo ar krūti, visādi ir bijis - ir bijuši stresi, ir bijušas stingras diētas, "pēcdzemdību skumjas" ievilkās uz pāris mēnešiem (tajā laikā barošana sagādāja ļoti nepatīkamas emocijas, un pati cerēju, ka piens izbeigsies), ir bijušas tādas apstākļu sakritības, ka vairākas dienas pēc kārtas pārtieku no viena ābola un pāris maizītēm dienā - un piens nekur nav pazudis. Brīžiem bērna uzvedības dēļ ir licies, ka piena pietrūkst, un tad arī ir pavīdējusi prātā doma par maisījumu, bet tā kā svars mazulim nāca klāt normāli, vienkārši turpināju barot un viss kārtībā. Nekad jau nevar zināt, kā būs, bet nevajag pārlieku stresot par šo. ;-)

Lai nu kā, domāju, ka jebkura mamma savam mazulim vēl to labāko, un ir muļķīgi nosodīt citu tikai tāpēc, ka pašai nav bijusi tāda situācija. Turklāt "ķīmija" ne vienmēr ir kaut kas šaušalīgi ļauns. Ķīmiskais maisījums ir zīdainim daudz piemērotāks nekā, piemēram, dabīgais govs piens.
13.02.2016 00:07 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Klau, khkh, Tu šo redzēji?:)
Janvāra #mamaslvielumode uzvarētāja ir @(Tavs instagram niks)
Balvā Karla.lv pieaugušo zeķītes ir Jūsu. ❤
#mamaslv

Tikko ievēroju, ielikts posts 01.02. Negribās, lai palaid garām :)
13.02.2016 00:27 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Ā, esi gan redzējusi. Viltus trauksme :D Apsveicu :)
13.02.2016 00:30 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
Rowan paldies, savā ziņā vairāk vai mazāk mani nomierināji :)
13.02.2016 00:50 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Kapēc tagad mammas stumj saviem sīčien to ķīmiju iekšā?


Jaa, jaa jaa, man arii likaas, mans berns tiks barots ar kruuti cik vien ilgi vajadzes. Tas kuras teica, ka nav varejushas to izdariit, es nodomaaju - ak juus, es gan baroshu. un re kaa dziivee sanaca, ka berns vnk 3 meneshos negribeja to kruuti un viss. un ko tad man darit? nekas neatlika kaa skriet un mekleet to maisijumu....

un tas ir daudz gruutaak, nekaa barot ar kruuti, pudeles vakaros janomazgaa, janozterelizee, naktii jaceljaas jaiet un jataisa maisijuma pudele utt.. utt., nevis kaa ar kruti ieliec bernu sev klepii, pabaro un miers... man bija gruti parslegties uz pudelem, bet ko darit??

Par taam bundzinjaam, nu es nebaroju ar taam, bet retu reizi sanaaca, kad apstaklji spieda.

Ta kaa, spriedeleet jau varam visas, bet situacijas reizeem mus noliek pozicijaas, ka japiekapjas pashai sev un jaadod bernam tas plastmasas piens...
13.02.2016 01:14 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Esmu pārteigta kā no viena mana jautājuma par maisījuma izvēli izvērtās tāda diskusija.

Tām, kas visu nosoda varu tikai atgādināt, ka dzīvē ir dažādas situācijas. Man maisījums nav izvēle, tā ir nepieciešamība.
13.02.2016 10:34 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Dažas izskatās, ka to nesaprot..
Man, piemēram, būs vienalga, ja man nāksies dot maisījumu. Galvenais, ka bērniņš ir paēdis. Protams, es uz to nenoskaņojos, bet dzīvē visādi gadās. :)
13.02.2016 10:40 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Mocheato
Par to imunitāti, tas ir mīts. Arī maisījuma bērni neslimo. Man jau liekas, ka imunitāte ir iedzimta, vai arī veidojas katram individuāli. Es tevi varu nosaukt vairākus maisījuma bērnus, kas nav slimojuši. Draudzene līdz 3 mēnešiem baroja ar savu pienu, pēc tam ar maisījumu. Bērns pirmo reizi saslima 1 gada vecumā. Draudzene 2 meitai bija 3 mēneši, kad beidz barot ar savu pienu, tagad 7 gadi. Slimo nu ļoti reti. Es pati esmu uzaugusi ar mammas pienu, un neslimoju bieži, viens brālis ar auzu tumēm, ar neslimo. Un es tev pati varu nosaukt vēl daudzu piemērus.
Ar to es negribu apgalvot, ka maisījums ir super labs, bet nu nevajag būt tik kategoriskai. Kad esam stāvokli, tad jau domājam viss būs tik skaisti un rožaini, bet realitātē, tas ir pavisam savādāk.
Es biju izdomājusi, ka staigāšu ārā smukā laikā (piedzima 07.06), man būs skaistas dzemdības, barošu līdz 6 mēnešiem. No tā nekas nepiepildījās. Piedzima ar akūtu ķeizaru, nācās ar maisījumu piebarot no 2 nedēļām, un ar pastaigām bija tā, ka pa dienu bija +35, nu protams, ka neiesi ārā bērnu. Gāju ap 21, un tad koda odi. Tā ir mana pieredze. Protams es nesaku, ka tev tā noteikti būs, bet nu es arī, kad man bērns nebija domāju savādāk, kad piedzima domas mainījās.
Svarīgākais, lai bērns ir paēdis.
13.02.2016 11:36 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Varētu domāt, ka mātes piens sastāv tikai no H2O un ka to nevarētu "sadalīt" pa ķīmiskām sastāvdaļām.
Es arī nepiekrītu, ka maisījumu bērni noteikti bieži slimos. Ar krūti barotie tikpat labi arī var slimot. Imunitāte neveidojas tikai no mātes piena.
13.02.2016 12:35 |
 
Reitings 158
Reģ: 22.06.2015
kad biju stāvoklī, es arī domāju, ka barošu ar krūti, bet kad bērns piedzima viss bija savādak nekā biju iedomājusies. Bērns pēc dzimšanas neatradās pie manis un man nebija iespēja barot viņu ar krūti. un kad varēju barot, tad viņa nemaz krūti neņēma, pat ārsta klātbūtnē(jo viņas neticēja, ka bērns neņem krūti). Un beigās pēc visa šitā viņa katru reizi, kad dabūja manu pienu, tad to izvēma. Man nebija variantu, ka dot viņai maisījumu.
13.02.2016 12:46 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
mana maisījuma meita savos gandrīz 2 gados nav slimojusi ar paaugstinātu temperatūru vai kādu vīrusu, 1x bija iesnas ...
13.02.2016 12:53 |
 
Reitings 3925
Reģ: 23.10.2014
Pirms mums ierastās maisījumu firmas parādījās Latvijas tirgū, zīdaiņi badā kaut kā nemira, ja māte kaut kādu iemeslu dēļ ar krūti nebaroja. Bija arī padomju laikā zīdaiņu pārtika kas aizstāja mātes pienu, ko starp citu pirka arī kačoki :D, bija piena bankas ar citu sieviešu atslauktu pienu vai arī baroja ar auzu tumi.
Lidz sešu mēnešu vecumam loti iesaka barot tikai ar mātes pienu, neapšaubāmi mātes piens ir labākā zīdaiņu pārtika, bet ja ar savu pienu nepietiek ir jādod kait kas cits, nebadinās taču zīdaini.
13.02.2016 14:53 |
 
Reitings 1234
Reģ: 10.12.2014
Rowan tekstam piekrītu 100%. Manai ir 5 ar pusi mēneši un ir gàjis visādi- stresi,skumjas,diētas utt,bet mazo baroju vēlaizvien un viņai pietiek.
14.02.2016 12:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits