Grūtnieču BEZTĒMA

 
Reitings 208
Reģ: 28.11.2014
Sveikas, meitenes! Tā kā bēbīšu un māmiņu beztēmā pārsvarā tiek aktīvi apspriesti jau dzimuši mazulīši, tad šeit var dalīties ar savu pieredzi un uzdot sev interesējošos jautājumus topošās māmiņas. :-)
26.02.2015 12:28 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Sunset, kā Tu plāno noteikt vai Tev ir 2cm vai 8cm atvērums?
Es pēc 12h staigāšanas ar kontrakcijām aizbraucu uz DzN un domāju, ka būs jau kādi 6-8. Bija 2cm Vēl pēc 6.5h bija 3cm.


Man tas pats. 7 h pa mājām tusēju un slimnīcā man pateica, ka ir 1.5 cm! Vāks! Un vēl pēc 6 stundām bija tikai 4 cm. No 4 cm tikai skaitās dzemdību aktīvais posms.

Kā vispār notiek atvēruma pārbaude?
Es esmu palikusi dikti jūtīga, viss liekas mazliet jau sasāpējis jo mazais spiež uz iegurni :/


Man tā pārbaude vispār nekādas emocijas neizraisīja, nelikās nekas nepatīkams vai baigi sāpīgs. Tāpat kā ierasta ginekoloģiskā apskate. Man pat, kad vecmāte stiepa ar pirkstiem dzemdes kaklu, lai tas paveras ātrāk, neko diži nesāpēja. Bet kontrakcijas pēc ūdeņu pārduršanas ar visu EA gan likās vāks.

Jautājums esošajām mammām - jums bērniem ir bijušas vai ir tā saucamās "piena krevelītes" uz galvas? Man te mēğina iestāstīt, ka ja manam nav bijusi, tad noteikti vēl tikai gaidāma. No kā tāda vispār rodas?


Jā, manai ir. Baigi lēni iet nost. Bet es arī baigi necenšos nokasīt, jo lasīju žurnālā, ka tā nav labi :-/

Mocheato, kad mes sakam planot berninju, es megjinaju arii lasiit sho diskusiju no pirmaas lapas, bet tas izraadiijas diez gan nereaali..


Es gan pirms aktīvi pievienojos diskusijai izlasīju visas vairāku simtu lapaspušu garās diskusijas, lai neuzdotu jautājumus, kas jau n-tās reizes ir apspriesti. Protams, ne vienā dienā :) Ir reāli!
12.02.2016 16:19 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Es gan savai esmu zem kokvilnas palaga gultiņā ieklājusi to vienreizlietojamo, jo manai naktī vairākas reizes čura aizgājusi garām pamperim. Viņai laikam pārāk smalkas kājiņas, tas pamperu kāju caurums par lielu pat savelkot pamperi vederā maksimāli cieši (s)
12.02.2016 16:22 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu man nebija kontrakcijas n-to h garumā , knapi paspēju , bet ierodoties ar 8cm atvērumu , sajūta ir , ka tas bērns ir gandrīz ārā , es tiešām jutu fiziski , kā bērns slīd pa mm zemāk un kā pa mm man tur viss verās , ja pazīst savu ķermeni tad tās sajūtas nevar ne ar ko sajaukt un sunset pareizi saki, piedzmedēt var arī mašīnā ... Man vispār patīk viņas pieeja dzemdībām , es domāju stipri līdzīgi , gan jau tapēc arī viss bija tik ātri :-)
12.02.2016 16:34 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Es te šodien pa n-tajiem lāgiem komentēju, atvainojos (s)

Man jautājums maisījumu mammām.
Savējai paralēli krūtij 2x dienā dodu maisījumu, savādāk viņai ir par maz. Sāku ar Aptamil 1 (lietojām kādu mēnesi), bet viņai bija zaļa kaka, pūtās puncis un sametās pumpas. Pārgāju uz Aptamil allergy care. Vienu nedēļu tagad palietojām, sarkanie pleķi uz vaigiem vēl trakāk sametās, nu pilnīgi kā tāds sarkans, sauss grubulis. Šodien nopirku Frisolac (pēc komentāriem internetā). Ilgi veikalā nespēju izlemt - ņemt parasto vai comfort, beigās paņēmu tomēr comfort, jo viņa visu dienu man purkšķinās un reizēm tik skaļi sten spiežot kaku, ka blakus istabā var dzirdēt.

Vai kādai no jums bēbim pēc Aptamil vai kāda cita maisījuma arī bija ādas problēmas?
Vai pašlaik lietojat Frisolac? Ja jā, dodat priekšroku parastajam vai comfort? Vai comfort tiešām jātaisa pudelei lielāks caurums, jo savādk mazais nevar izsūkt? Neesmu vēl iedevusi, tāpēc taujāju.

Varbūt kādas citas labas atsauksmes par citiem maisījumiem? :-O Bērna ģ.ā. uzskata, ka pumpas ir no mana smagā AB sistēmu kursa, bet es tam neticu, jo pagājis jau mēnesis. Un par maisījumu ieteikumiem viņai viedoklis nebija, teica, ja gribam mainīt, lai tik patestējot. Neko konkrētu neieteica. Man gan pašai baigi bail bieži mainīt tos maisījumus, bet tā āda pašlaik ir diezgan traģiska, tāpēc riskēšu dot ko citu :'-(
12.02.2016 16:39 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
daydreamer, es sākumā mazajai devu Aptamilu, bet viņai ilgi neizgāja vēders. Tad sāku dod NAN, uzreiz palika labāk un joprojām lieto. Es vispār par NAN esmu dzirdējusi labas atsauksmes. Plus man vēl patīk tas, ka viņš ir viegli pagatavojams un normāli šķīst, atšķirībā no citiem maisījumiem.
12.02.2016 16:45 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Friso comfort ir biezāks kā pārējie maisījumi, bet nebija tik traki. Manējai vēders bija mierīgs, purkšķi kārtīgi.
12.02.2016 16:46 |
 
Reitings 70
Reģ: 05.12.2015
daydreamer
Es savulaik savam mazulim vienu brīdi devu Friso Comfort. Bērnam tik šķidra kaka, kā ūdens bija, ka visa mugura bija nokakāta un tā pāris dienas. Atgriezāmies pie Aptamila. Ar to nekādu problēmu nav bijis.
Friso ir ļoti biezs, tas gan un nepieciešams vai nu uztaisīt pudelei lielāku robu vai arī jāpērk uzgalis pudelei ar lielāku caurumu vai iksiņu.
12.02.2016 16:58 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Mocheato
Neuztraucies, ka kaut ko nezini, pat izlasot visas grāmatas un visas diskusijas visos forumos, katrs var kko nezināt. Un šitādas lietas kā bunkeri ir tikai mazsvarīgs aksesuārs visā, kas ir saistīts ar bērna ienākšanu ģimenē. Man šķiet, ka tam nav nozīmes kādā segā bērnu ietin, liekot ratos. Svarīgāk ir sievietes - mātes pašapziņa, pārliecība, ieklausīšanās sevī, gan gaidību laikā, gan dzemdībās, gan vēlāk zīdaiņa apkopē un bērna audzināšanā. Man ikdienā ir saskare ar tik daudz jaunām un arī vecākām mammām, un sarunās un darbībās ir skaidri redzams, ka jo mierīgāka un pārliecinātāka mamma, jo mierīgāks un laimīgāks bērns.
12.02.2016 17:09 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
jo mierīgāka un pārliecinātāka mamma, jo mierīgāks un laimīgāks bērns.


miljons +++++
12.02.2016 17:11 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Es varu padalīties ar savu pieredzi par bunkera lietošanu.
Līdz 0 -1 es liku bunkera vienā kārtā. Puikam, tad vilku mugurā bodiju ar garām rokām, zeķubikses, un, tad plāns flisa kombinezons ar kokvilnas oderīti., cepure. Ja bija + 10, tad tik stipri nesavilku. Ja jau vairāk par +14, tad nelietoju vispār.
-2 līdz -12 lietoju bunkera abas kārtas. Un vilku mugurā bodiju ar garām rokām, zeķubikses, tas pats flīsa kombinezons, cepure.
Es parasti ilgi staigāju vairāk par 2 stundām nu nosalis nebija nevienu reizi.
12.02.2016 17:13 |
 
10 gadi
Reitings 984
Reģ: 29.01.2009
daydreamer,es saveejai jau no dzimshanas papildus kruutij dodu Frisolac gold,tas ir parasto.Mazajai veeders nepuushas,maisiijums patiik.Kad Frisolacs bija pazudis no plauktiem,nopirkaam Aptamila maisiijumu.Mazajai uzreiz visa seja bija pumpaas,otrajaa dienaa pumpas jau bija pa muguru un kruutiim.Kaa paraadiijaas Frisloacs un mazajai atkal saaku vinju dot,pumpas burtiski dienas laikaa paargaaja.
12.02.2016 18:01 |
 
Reitings 1465
Reģ: 10.02.2016
Es jautāju mammai par to kā mani baroja kad biju mazs zīdainis.
Atbilde - tolaik tādas pulveru ķīmijas nebija. Kapēc tagad mammas stumj saviem sīčien to ķīmiju iekšā? Nepietiek ar to, ka tā jau mūsdienās produkti satur visādus E. Gan jau ka ārsti liek ar to barot. Ja man būs bērns nākotnē - nebarošu ar to ķīmiju "lai arī cik ļoti būtu EKO". Neticu. Piens pulverī NU NAV VESELĪGS NE DABĪGS man neviens pretējo neiestāstīts.

Vot padomājāt - kad auga jūsu mammas,tēti,omes un opīši - kā tad zīdaiņus baroja? Nu ne jau ar tām ķīmijām un n-tajiem sīrupiem,zālēm un ķīmiskiem biezeņiem. Tādi vnk nebija nopērkami.

100% tulīt visas mammas mani nories, bet tā nu tas ir. Padomājat.
Un tad brīnās "kā tad tā bērnam no tā un šitā alerģijas. " nepanes to,šito. Slimo 5x mēnesī.
Tas tapēc ka imunitāti sačakarē jau zīdaiņa vecumā. Astmas un vēl viss kas nedod dievs.
Tas ka māte gaidot bērnu "piekopj" savus sliktos ieradumus - ar to jau čakarē bērna veselību un dzīvi. Bet nē - turpina to darīt bērniem piedzimstot ar pulveriem.
12.02.2016 18:23 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
12.02.2016 18:24 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Mocheato
ar kādu ne-ķīmiju Tu iesaki barot zīdaiņus?
12.02.2016 18:27 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Mocheato nemaz ieteikt neko nevar, par bērniņiem tumša bilde, bet tik runā!
12.02.2016 18:30 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Tāpēc es arī pieredzējušajai mammmai jautāju, lai pamāca neprašas.
12.02.2016 18:32 |
 
10 gadi
Reitings 984
Reģ: 29.01.2009
Nezinaaju,ka man vajadzeeja ljaut savam beebiitim mirt badaa,kad man vispaar nebija piena.Un tagad ljaut mazajai raudaat diennaktiim,jo redz mammas piena nepietiek.:-DAgraak baroja ar tumeem un govs vai kazas pienu.Kur lai es tagad rauju Riigaa dabiigu kazas vai govs pienu?:-D
12.02.2016 18:33 |
 
10 gadi
Reitings 984
Reģ: 29.01.2009
Un veel atcereejos,man mamma staastiija,ka arii baroja mani ar maisiijumu,kad bija pazudis vinja piens.Un man jau ir 26 gadi,taa ka arii agraak bija maisiijumi.
12.02.2016 18:35 |
 
Reitings 1465
Reģ: 10.02.2016
Barot ar krūti piemēram.
Un vēlāk - ar mājās gatavotiem biezeņiem. Nevis tiem,kas mēnešiem pat gadiem ilgi nostāv noliktavās un pēcāk veikalu plauktos.
12.02.2016 18:35 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
ar kādu ne-ķīmiju Tu iesaki barot zīdaiņus?

Deoši vien ar eko spinātu smūtiju (ja voen atradīs knupi ar pietiekami lielu caurumu).
12.02.2016 18:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits